Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2151
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

icefire: Vec sa ma presne tak, ako si pastol, ale zle si to vysvetlujes. Podozrenie musi byt take, ze v suvislosti s vozidlom bol spachany trestny cin - to nie je nejake obycajne podozrenie, co ti fizel povie ako bachorku. Toto podozrenie musi byt objektivne a niecim podlozene, nejakou predchadzajucou cinnostou (napr. vykradli banku a z parkoviska odficala tmavomodra Fabia HTP, tak o 15 km vedla zastavia stefana.kovala, ktory na tmavomodrej Fabii HTP prekrocil rychlost o 5 km/h, lebo je dovodne a objektivne podozrenie, ze sa jedna o auto unikajuce zavratnou rychlostou z miesta cinu). Taktiez taketo podozrenie nemoze byt to, ze fizel si mysli, ze prevazas drogy, tak ti zacne prehrabavat kastlik v aute. Dovodne podozrenie by bolo, ze napr. videl tie drogy na zadnom sedadle nezakryte.

Z takejto prehliadky sa teda musi spisat zaznam. V neskorsom spravnom konani to potom pouzijes proti darmozracom.

Dalej co sa tyka prehladavania auta - si povinny otvorit kufor a kapotu. Nie si povinny rozbalovat tasky. Cize fizel ta vyzve, otvoris kufor, rovno tam lezi na "zemi" kalasnikov = mas problem. Situacia 2: Fizel ta vyzve, otvoris kufor, je tam gitarove puzdro, fizel svojvolne otvori puzdro a tam kalasnikov = jedna sa o nelegalne ziskany dokaz a ten je nepripustne pouzit v dalsom konani. Vsimni si vyznacene slovo svojvolne. Ked puzdro ty sam pokakany otvoris a este podpises papier, ze si spolupracoval = mas problem a tak ti treba.

A aj ked ti nakoniec povie len blablabla, tak to, ze si hned neskocil do pozoru ("ano, pan policajt", "jasne, pan policajt"), ale si ho trochu zdrzal a kladol neprijemne otazky, tak aj to je nieco. Je to prvy krok a mozes mat zo seba dobry pocit. Samozrejme su tu ludia, napriklad naruzivi dodrziavaci dopravneho znacenia, ktori by okamzite spolupracovali aj nad ramec zakona. Cize fizel by mu povedal, nech ukaze, co ma v prirucnom batohu na sedadle a ten clovek by ho hned zacal vysypat, len aby ukazal, ze tam nic nekale nema. Zaklad je vtlct ludom do hlavy nespolupracovat s fizlami, ziadne ze "ked si nic neurobil, nemas sa coho bat". Tym, ze si ticho, si nepohorsis.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Tento prístup je zase divný mne. Úlohou a prácou policajtov je dohliadať nad dodržiavaním zákona, čo je imho vo všeobecnom záujme. Ak policajti dostanú hlášku že niekto na zelenej fieste ukradol banán zo zelovocu a mňa chytia a povedia mi, že mám vysypať príručnú batožinu, či tam ten banán náhodou nemám, tak ju spokojne vysypem ak nemám čo skrývať (ak by som tam mal napr. obrázky priatelky alebo niečo iné súkromné, tak to nespravím). A to už len z toho dôvodu, že toho policajta nebudem zdržovať a on potom môže zastavovať iné autá a tie kontrolovať, a tak nakoniec toho strašného zlodeja možno aj chytiť... Ako môžete teda nadávať na to, že fízli si nerobia poriadne svoju robotu, keď im ju chcete znepríjemňovať? Je mi jasné, že ak ma chytí policajt pol metra za značkou za to, že som šiel 56 kmh, tak to buzerácia je, a ak sa dá, tak sa treba nejak vykrúcať. Ale ak Vás policajt zastaví pri obyčajnej kontrole a človek sa snaží robiť naprieky, čo mu len zákon dovoľuje, to je fakt choré...
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jammal »

zoom, naozaj mozu prehladat vsetko a ked im na to nedas suhlas alebo neotvoris tasku, neotvoris kastlik tak zacnu byt aj oni arogantni a vecsinou ked si sam a oni dvaja a nemas pravnicke vzdelanie tak toho zmôzes malo a nebodaj aby ti este nieco nezhabali kôli "podozreniu". Uz ma tak o 2 v noci prehladavali, lebo ked sa ma opytal, kam idem tak odpoved domov im nestacila, kedze som mal trvaly pobyt inde ako som smeroval :facepalm: mozes mat vsetko v poriadku a oni to aj skontroluju no nieco si najdu vzdy a ked nie tak ta dost zdrzia. Naposledy som dostal 30€ za to, ze na sukromnom pozemku som nemal zapnuty pas, ked som si ho pred nim chcel zapnut tak uz skakali, boli tak o 3-4 roky starsi ako ja, tak som sa zacal rozpravat s nimi ako oni somnou. Vtedy pozreli vsetko, karticky, PZP, gumy okolo auta... Ze takto sa s monocajtami nebavi a zacali tam do mna j**at take veci. Ze 60€ to bude, ale nakoniec to bolo za tych 30€. Ked som sa pandrlakov opytal co tam robia tak odpoved bola, ze davaju pozor na deti na prechode. O 10 doobeda v modrej fabii II a schovaty pod stromom v tieni od prechodu daleko aby zasiahli, kde zavadzali autam az tak, ze ich museli obchadzat cez kanal. Ked som im to povedal, tak este viac skakali " tu je nejaky zakaz parkovat alebo stat ? " A ja som sa ponahlal este na ten urad a do roboty. Tak cca polhodinu som tam pri nich zabil, lebo vedia pisat asi ako 5tak na ZS. :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

ak by niekto zhanadal wix olejove filtre (jedny z naj na trhu) tak som nasiel jeden cesky shop co posiela aj na svk
http://www.olejgroup.cz/

wix som nasiel max na amazone s postovnym 30e :facepalm:
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja sa snazim uz dlho najst nejake poriadne vz sanie aj s filtrom na z4,nieco ako robia na Mka a nic ,clovek by neveril :O
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2151
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

jammal: Vsak prehladat mozu aj bez tvojho suhlasu, ale bude to k nicomu a aj keby nieco nasli, bude to nelegalne ziskany dokaz. Strpiet ukon musis, to je jasne, ale nasledne na to sa budes stazovat - rovno vnutorna inspekcia. Natocis si udalost na telefon napriklad. Na otazku kam ides, im povies, ze "tam" a ukazes pred seba. Nic ine ich nemusi zaujimat a ty nie si povinny im vobec oznamovat odkial a kam ides. To, ze tam fizel bude nespokojne dupkat, nie je tvoja starost.

Budu ta buzerovat dalej? Kludne zavolaj na 158 a privolaj na nich dalsiu hliadku. Je to neprijemne, lebo je to zaznamenane a nahrate. Uz sa stalo, ze kamarat zavolal na buzerujucich mestskacov statnych fizlov :-).

Co sa tyka zapnuteho pasu na sukromnom pozemku... nechapem, preco si platil. Ak to bol naozaj sukromny pozemok, tak varia z vody. Oamzite si to mal poslat do spravneho konania, by ta mozno ani len nepredvolali, lebo by to niekto zmietol zo stola ako ukrutnu blbost. Ale vsak vidim, ze prima historky s policajtami, lenze stale sa najdu ludia, co budu ich pracu obhajovat.

Btw. ten list, co mi prisiel teraz - to je z predosleho spravneho konania. Bol som uznanym vinnym z toho, ze som nespolupracoval podla zakona a dali mi pokutu :-). Jednoducho som na otazku odpovedal, ze vyuzivam svoje zakonne pravo a odopieram podat vypoved. Ocividne si tam nieco nasli, aby ma nenechali len tak bezplatne vyklznut. Musime zase sformulovat nejaky pekny list. Takze the game is not over yet. Ako vidis, ked sa zahravas so statom, budu ta j*bat. Nemozu dopustit, aby si clovek vybojoval vacsiu slobodu. Nanestastie policia ma v radoch obcanov vela uzitocnych idiotov.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

tak po 450km na supu do krakowa uz som definitivne rozhodnuty ze moje dalsie auto bude mat urcite minimalne tempomat a aspon dvojliter a aspon 100kW, na dialnici ta spotreba neni pekna na tej mojej mrche (asi 7-8/100, uvidim pri tankovani) + pri 140-150 toci asi 4500 (polska dialnica povolene 140 cize 150 v podstate ok).
a samozrejme poliaci nesklamali, rychlostne cesty napoly roz**bane (ale prerabaju to cize o rok to asi bude fajn, len teraz strasne a este k tomu zapchy)
ale hlavne ze to auto vydrzalo, este v sobotu naspet a budem spokojny :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

horsie cestys ako v cechach dialnica nemaju ani v rumunsku podla mna :rep: ladvinka nastriekana na cierno,zajtra dam fotoo:)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

landrower napísal:tak po 450km na supu do krakowa uz som definitivne rozhodnuty ze moje dalsie auto bude mat urcite minimalne tempomat a aspon dvojliter a aspon 100kW, na dialnici ta spotreba neni pekna na tej mojej mrche (asi 7-8/100, uvidim pri tankovani) + pri 140-150 toci asi 4500 (polska dialnica povolene 140 cize 150 v podstate ok).
a samozrejme poliaci nesklamali, rychlostne cesty napoly roz**bane (ale prerabaju to cize o rok to asi bude fajn, len teraz strasne a este k tomu zapchy)
ale hlavne ze to auto vydrzalo, este v sobotu naspet a budem spokojny :)
:-D:-D:-D Ved každý na to príde skôr či neskor
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

landrower napísal:tak po 450km na supu do krakowa uz som definitivne rozhodnuty ze moje dalsie auto bude mat urcite minimalne tempomat a aspon dvojliter a aspon 100kW
to ani nepis, lebo felipe si ta skrtne z fanclubu
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

:D

add.






.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak na C63 amg nic nevidane :D ale zavidim mu tak uprimne od srdca :D tak slovensky :D
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

moze byt, to video ma len 1 chybu, nema zvuk
ANONYM_a2

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

quicky napísal:tak na C63 amg nic nevidane :D ale zavidim mu tak uprimne od srdca :D tak slovensky :D
krasna, ..presne si to vystihol :-D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

dnes som stretol black matt S63 AMG, brutal zvuk...

jedine medaky co by som kupil su 63 :P
http://youtu.be/cN4p9Jxtqao?hd=1
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"