Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

-> Papek:
veď isteže, aby sme sa chápali, elektrika by mi problém nerobila, sám mám kopec elektrických úprav na aute urobených, mňa skôr zaujíma, ako urobiť samotné to sklo vyhrievaným.....
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som to riesil tymto. Pokryva to vacsinu plochy zrkadla, moje ma cca. 15x10 cm a hreje to dost citelne. Uvidime v zime. Nechcelo sa mi dorabat zvlast vypinac na ohrev (cca. 25 GBP), tak som to napojil na vyhrievanie zadneho skla, snad to nebude robit problemy. Co sa tyka poistky, tak tam zostala velka rezerva, kedze odber jedneho je iba 1,25 A.

Montaz: vybral som zrkadla, nasledne som ich vybral z plastovych ramikov, na ktorych su uchytenia pre elektricke nastavovanie. Do ramiku trebalo urobit jednu dieru na kable (a poriadnu, lebo som sa na prvy krat presne netrafil :D), nasledne som folie prilepil z druhej strany zrkadla a nasadil spat do ramiku. A potom uz len potiahnut tu #&@!$ :E kabelaz.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

vuáv, veľká vďaka za tip :) Túto úpravu urobím veľmi rád :)
Akurát jediný problém vidím vo vymontovaní spetiek, ešte nikdy som to na žiadnom aute nerobil, tak nemám ani tucha, ako to funguje, ale nevadí, zistím.... ....je na to nejaký univerzálny spôsob? Neviem si napríklad predstaviť, akým spôsobom začať - to sklo vypáčiť, alebo je tam nejako našróbované? Ako sa tam akože zvnútra dostať? Musím celé teleso zhodiť z dverí?
Ale ja si nejako elegantne kdesi dorobím vypínač, nechcem to mať spoločne so zadným oknom, už teraz si viem predstaviť, ako na to nadávam...

\\edit:
pozerám tak na tú fóliu, ale nejako mi to nedá pokoj - ona nie je symetrická, proste naozaj kopíruje tvar zrkadla - neexistuje pravé a ľavé prevedenie? :D

\\edit2:
Ja idiot, to je cena za pár, tak to je zadarmo :D :D
škoda poštovného, ale nevadí, furt lepšie, ako keď som si myslel, že je to za 1ks :)
Tak predpokladám, že keď dodávajú v pároch, že to bude pravé a ľavé prevedenie....
Naposledy upravil/-a undertaker007 v Po 24. Sep, 2012, 10:17, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Verim tomu, ze budes p*xovat ako chora vrana pri tom :) Ja mam na Honde tak, ze pod zrkadlom su 3 plastove gulove capy - jeden velky fixny a dva male, ktore sa vysuvaju pre nastavovanie v horizontale/vertikale, cize to zrkadlo odtial musim vypacit. 3 neprijemne puknutia a je to vonku. Ako som spominal vyssie, zrkadlo mam v plastovom ramiku, na ktorom su tri diery na capy. Samotne zrkadlo je chytene v drazke a da sa bez problemov vybrat a pod neho vlepit vyhrevna folia. Zvysok som siel podla kabelaze, ktora tam uz bola. Akurat sa mi nechcelo dorabat a cakat na spinac, navyse OEM stoji okolo 30 € a treba k nemu natahat kabel zo spinacky a poistkovej skrinky.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Stenly: prečo by malo byť v rodine 1 auto? aj keby každý lietal vrtulníkom, tak mi to je jedno. Je každého vec, čo má. Jedine mi vadia nepojazdné vraky na parkovisku, ktoré sa nepohnú nikde, lebo sú buď nepojazdné, alebo sa proste nevyuživajú. Vadí mi to z toho dôvodu, že zaberajú parkovacie miesta a bohužiaľ ich máme v okolí málo. Napr. máme 2 autá, otec by bez auta veľa toho nespravil, mama vďaka autu môže spať o hodinu dlhšie. ( predtým musela vstávať cca o 4:30 ráno do práce, pretože to má cca 20-30km ) . MHD je totálne nepoužiteľná, ak ti ide 1 bus za hodinu, je to nanič. cca 30e, stále niečo ide, takže tu je to poriešené krásne. :)c
A ešte ma napadlo, napr. tu v Brne by som auto neriešil, mám šalin kartu na 3 mesiace za

PS: nemáš náhodou ty sám viacero áut? ( neber to pls ako útočenie, len sa pýtam, lebo sa mi zdá, že si mal nejakú škodovku okrem felície )
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

neberiem, všetko v pohode, to bol len taký moj malý názor k nedostatku park miest

prečo chodia autobusy kazdú hodinu? lebo sú poloprazdne a ludia uz na nich tolko nejazdia....
áno, mám 4 autá... lenže ja mám vlastný dvor, na ktorom ich môžem mať aj 10... je to na mojom pozemnku :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

STENLY napísal:prečo chodia autobusy kazdú hodinu? lebo sú poloprazdne a ludia uz na nich tolko nejazdia...
hmm, toto je proste zacyklená slučka :D . Autobusy sú prázdne, lebo chodia riedko a chodia riedko preto, lebo sú prázdne... ....aspoň ja si myslím....
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

a ešte chcú neskutočne veľa za cestu. Dať 70 centov za lístok je proste moc, keď taxík stojí 1,5e ... :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Mna by zaujimalo, ako zarobi take taxi 3e v KE, ked mna benzin z jedneho konca KE na druhy stoji aj 1,50e a tie taxiky su vacsinou benzinove motory. Pokym sa vrati, prejazdi dalsie 1,50e a cely zisk je fuc. :D Jasne, ked niekto ide kratku trasu vtedy sa to oplati, ale inak neviem. Jednak opotrebenie auta, sice tie taxiky co vsimam naju najazdene cez 300 000km, svietia tam kontrolky ako na vianocnom stromceku :D, ale jednak hlavne benzin. Ked je zisk z 3€ nejakych 0,50€ tak vela. Ked ma za den 40klientov zarobi 20€, to ja zarobim viac. + nieco dava firme alebo ako to funguje, kedze su taxikari davaju na sluzobne auta nalepky a kolega donesie vysielacku, teda je akokeby zamestnany v tej firme ale chodi so svojim autom. Proste ceny sli hore, benzin atd, a naopak taxiky klesli. Ved kto da dnes za bus 0,70€ ak ide taxikom za 3€? Ak ide vecer, alebo s taskami, tak clovek vola taxi. Vzdy som bol proti taxikom, radsej bud ale to stal taxik 5-6€. Teraz som uz pohodlny, ved co si kupim za 3ecka. Len ma fakt zaujima ako zarobia...Alebo je to len pracka?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

no vyzerá to tak, že všade je to inak
miestna stoji v RK 55 centov a taxik 3-4€
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Tak v RK je to drahe.. pretoze mesto je mensie.. ale u nas id z Jazera na Tahanovce, alebo z KVP na Furcu/Tahanovce, alebo aj KVP - Jazero - aj ked tam je prakticky cesta bez semaforov, a neviem co zarobi taxik ak zaplatim 3€ a mna by stal benzin min. 1,50€. Nehovorim, ked bola minuly rok v zime nenormalna snehova kalamita, a videl som len taxiky, cele mesto zasnezene na obed, prisiel som domov so spotrebou 11,5litra priemernou, pretoze sa nedalo pohnut bez brutalneho presmykovania... A aj dalsich 50metrov po mieste rozbehu som musel pridavat plyn aby auto vobec islo :D Tak vtedy by taxik vysla cesta z mesta na KVP aj na viac ako 3€.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ja zase vidim same diesle a oni nechodia vatom, kamos je taxikar a najviac trhaju piatky vecere ked nosia usmrkancov z barov
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

no najviac vidim jazdit taxikarov s LPG, kde im to vyjde o hodne lacnejsie ako samotny benal...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som siel v sobotu v noci autom, pomer policajti:taxikari tak 1:1j, co hliadka, to odstaveny taxikar :D Co taxikar neodvedie na daniach, zaplati na "pokutach".
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

u nás v meste pre študentov 1,80€ jednotná taxa po meste - neoplatí sa mi auto vytiahnuť ani čakať na bus a už vôbec nie ísť peši. :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"