UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

taaaaak velmi by ma zaujimalo ze kto spravil hentie rúrky... lebo trosku podozrive mi pride ze tri tyzdne ci kolko este bublinkovalo a rusi nevypli ten plyn, urcite nie preto aby odplavilo vsetky stopy, urcite nie preto aby nezostal ani miligram vybusniny volakde v nejakom roztrhanom zahybe na tej rure.

Ked treba nieco niekde vypnut, tak to vedia do minuty. Holt je to pruser takato havaria... vandalizmus... hnusny kolektivny záchod. Pardon, západ.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa maniak »

turbo: pisalo sa to vtedy, na celom useku nie su ziadne vrata, ziadne precerpavanie, nic. Je to od zaciatku az do konca jedna rura.
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ta debilna rura ma volakde nejaku debilnu pumpu ktora do nej tlaci ten debilny plyn.
A ta pumpa, neuveris, da naozaj da vypnut.

Prestalo to bublinkovat po troch tyzdnoch od vybuchu, mohlo to prestat bublinkovat po troch minutach alebo troch hodinach. Dalo sa to.
Ale volakto STRASNE NECHCEL aby sa nieco take stalo a aby volakto iny volaco objavil.

Ak isiel vybuch znutra von, cize ruru roztrhlo "do vonkajska" (neimplodovala), myslim ze jedina sanca na vybuch je od rusov. Neviem, nevyznam sa v tom. Tuto vec je velmi jednoduche vysetrit a mozu s tym bublinkovat aj tri roky - mam ale dojem ze tuto skutocnost si velka ruska myseľ uvedomuje.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Papek »

Ta rura ma nejaky objem, ktory sa neunikol tri minuty po vybuchu. Preco by teda nemohla bublinkovat hoci aj tri tyzdne?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6773
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa molnart »

a ked to rusi vypli zacali to palit pri loziskach lebo to nemaju kde dorucit, takze z ich pohladu je aj este lepsie to nechat bublat, vsak to aspon takto vyexportovali do atmosfery inej krajiny
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

urcite rusov zaujima nejaka atmosfera. Ale bolo by dobre keby mali elektricke tanky, s tymi by nikam neprisli - a hlavne by usetrili viete vela CO2 pretoze zivotne prostredie je to, na com nam urcite najviac zalezi. Generali by zratali usetrene gramy CO2 a potom by sa velkym zelenym pismom chvalili na hlavnej stranke www.specialnaoperacia.ru dobre hovorim ?




>> Ta rura ma nejaky objem, ktory sa neunikol tri minuty po vybuchu. Preco by teda nemohla bublinkovat hoci aj tri tyzdne?

lebo takto to s tlakom plynu nefunguje. A uz vobec nemas v rure zasobu na tri tyzdne.
si predstav ze dnes volakomu zavru plyn a este tri tyzdne to bude u neho fungovat :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Atmosfera inej krajiny. Neviem ci to bolo myslene ironicky alebo nie, ale rozosmialo ma to v kazdom pripade :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to bolo cielom.

the news : dnes z okna vypadla nejaka sudruzka, riaditelka financneho oddelenia ruskeho zapadneho vojenskeho okruhu.
Mne osobne to uz akoze pride zlahka trapne, ale mozu kludne pokracovat. Prijal by som nejake inovatorske prvky, pre inspiraciu uvadzam napriklad :

- nestastnou nahodou stupil na dvadsat otravenych klincov v rade
- infarkt s podruznym efektom "dierka v hlave zozadu", to by ale bola jasna samovrazda takze toto vyciarkneme
- vybuch LPG v aute a'la Remiáš, no a co na tom ze auto bolo dieslove
- utopil sa pri otuzovani v -35 stupnovej riečke
- nedostatocne rychlo vyplaval spod ladovej kryhy - ponoril sa v utorok, vynoril v piatok
- sporak v kuchyni pustil prilis nahlas
- prilis velka paradajka mu zaskocila az do prostaty a roztrhlo ho lebo sa nevedel vycurat
- pobil sa s medvedom a nevyslo to pretoze len On sa v tej krajine dokaze pobit s medvedom holymi rukami. Co s medvedom, celu rodinu naraz zloží !
- pošiel na kovid ktory chytil z infikovanych bankoviek ktore bral ako uplatok
- omylom ho namiesto Sputnikom zaockovali KCN (kyanid draselny, ludovo cyankáli). Zodpovedna zdravotna sestra bola vyhrešená v zavodnej jedalni, plat znizeny o 5.42% na najblizsiu stvrtrocnicu a najvacsi trest je ze uz nikdy nebude moct pichať. Kde sa zobralo KCN v očkovacom centre preveruje nezavisla komisia zlozena z odbornikov z Bieloruska, Eritrei, Juhoafrickej Republiky, Demokratickej Republiky Kongo a najlepsich odbornikov Severnej Korei.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Chujlo s nami nemal vela roboty
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

mp3turbo napísal: Št 16. Feb, 2023, 19:46 to bolo cielom.

the news : dnes z okna vypadla nejaka sudruzka, riaditelka financneho oddelenia ruskeho zapadneho vojenskeho okruhu.
Mne osobne to uz akoze pride zlahka trapne, ale mozu kludne pokracovat. Prijal by som nejake inovatorske prvky.....
tusim v utorok generalmajor makarov spachal samovrazdu... sice ani jeden z tebou uvedenych , ale aj to je nejaky pokrok citit, ci ani nie?
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa kllr007 »

Zoltan Balaton napísal: Št 16. Feb, 2023, 20:00 Chujlo s nami nemal vela roboty
Obrázok
Najviac sympatizujú s UA krajiny ktoré s ňou nemajú hranice a sú najďalej :D :D
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Resp. Najmenej s ruskom sympatizujú krajiny ktore neboli vo vychodnom bloku
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

u nas proste zije generacia (skor tak dve) ktori vyrastali v područí hentej mašinérie, vymyvania mozgov, zivotneho stylu, "hodnôt" atd. Proste my mame blizko k ruskemu zivotu, Kanada velmi prekvapivo nema. Finsko ktore sa s nimi mlatilo tiez tak nejak prekvapivo nema. Bulharsko ? Co sa cudujeme, videli ste bulharske pismenka ?

Rozvita Europa ktora nezazila hentie veci nema a nemoze mat sympatiu voci tomuto co sa deje. Pokrocile krajiny su imunne voci vymyvaniu mozgov a "zrejme" tam nenajdes kretenov ktori za 500,-eur predavaju ruskym spionom informacie klasifikovane stupnom Prisne Tajne. Moj celozivotny kamarat sedi na ustredi Blahu spolu s par kolegami, mali tam rokovanie z nemenovanej financnej institucie, vyleti von cicenka a davaj k nemu. Podte, vitame vas. **** si ho pomylila so sudruhom z velvyslanectva ktory doniesol "darceky". Normalne nadrzovku uprostred dna nabehla grupa debilov, oooobrovske tasky narvane darcekmi a vsimnym. Medzi ludmi. Uplne bez hanby. Bratislava, 2022.




>> tusim v utorok generalmajor makarov spachal samovrazdu... sice ani jeden z tebou uvedenych , ale aj to je nejaky pokrok citit, ci ani nie?

taky krasny charakterny clovek, rodina by mala dostat bud bielu Ladu alebo kožúšok. Podla vlastneho vyberu. Moznoze uz Ladu maju, tak im nebudeme nasilu nutit dalsiu, ze ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5884
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

SKiLEX napísal: Št 16. Feb, 2023, 21:17 Resp. Najmenej s ruskom sympatizujú krajiny ktore neboli vo vychodnom bloku
Ako napríklad Poľsko a Pobaltie? :D

U nás sa dlhodobo pestovala dezinfo scéna a vládne nedôvera v inštitúcie, takže veľa ľudí je automaticky proti všetkému a je úplne jedno čo to je. Nedôvera v Matoviča toto len umocnila.

Tiež veľa závisí ako položíš otázku a ako robíš prieskum. Inak bude vyzerať keď sa spýtaš Si za to aby sa Ukrajina dohodla s Ruskom na mieri? a všetkých čo sú za vyhodnotíš že sú proti Ukrajine, a úplne inak by to vyzeralo keby si sa spýtal Si za to aby Rusko obsadilo Ukrajinu?, a zase inak keď sa spýtaš Si za pomoc Ukrajincom či "Si za posielanie zbraní Ukrajincom aj ak to bude znamenať predĺženie konfliktu" (v jednom prieskume bola otázka položená takto).
Inak bude vyzerať verejná anketa na webe dezinfowebu a inak na webe Aktualít, a úplne inak seriózny telefonický prieskum na reprezentatívnej vzorke.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pobaltie a Polsko pocas ww2 rusi napadli skor ako tam dosli nemci, takze sa potom po vojne nemohli hrat na osloboditelov ako napr. na slovensku :D


Tak ci tak, pointa tohto "prieskumu" bolo porovnat podporu ukrajiny co sa tyka obyvatelstva rozdielnych krajin. To to myslim splnilo.

Návrat na "Debata o všetkom"