Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa shiro »

Testy pneu je vhodne brat len ako velmi vseobecne doporucenie. Lebo na kazdom aute sa chovaju inac, pretoze inaksi podvozok, inac naladeny, ina vaha auta, iny druh auta.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Bono83 »

Som sa trošku pobavil na Mišovej 130i, bývalý majitel to obul do totálneho šuntu a to by človek čakal že majitel 195kW zadohrabu na pneu nebude úplne šetriť...
A predsa šetril...
[/quote]

Vyberal pneu podla parkoviska.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ono nejde o premiovu pneu. Zazil som vela premiovych pneu na ktorych som sa popalil, a neveril som ze to ten vyrobca mohol vyrobit.

Continental premium contact 5 pri ktorych som sa citil byt dost oklamany... rychlo sa zjazdili, na vode nedrzali, neboli zrovna tiche.
Continental Eco contact ktore sa ma snazili zabit a urcite by som pred nimi uprednostnil barumky.
Michelin alpin A4 a alpin5 ktore sice drzali na vode a suchu ale na snehu by ich imho porazila vacsina celorociek. A celkovo sa spravali divne a tazkopadne.
Vredestein SnowTrac 5 ktore nedrzali na vode.
Nokiany WRD4 ktore sa proste rozpadli a dotrhali.
Nokiany WRC3 ktore sa proste rozpadli a dotrhali
Hankooky RA28E na dodavke, co bola najstrasnejsia pneumatika na vode aku som kedy soferoval. Leteli prec v polke dezenu lebo sa s tym vsetci bali jazdit ked poprsalo.


A urcite by som este pospominal na par "premiovych" ktore ma vyrazne sklamali. To len aby si niekto nemyslel ze som zatazeny na logo vyrobcu.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

PremiumContact6 tiez nie su nejaka vyhra ked zjazdis vrchnu vrstvu
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Miso122 napísal: Ne 27. Nov, 2022, 14:26 PremiumContact6 tiez nie su nejaka vyhra ked zjazdis vrchnu vrstvu
Nejaky zdroj k tomuto zisteniu? Ak je to pravda tak continental asi natrvalo vyskrtavam z nakupneho listu :D
Bono83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Bono83 »

Ja som kupil Continental WinterContact TS 870 P 235/60 R17 106V XL tak potom napisem skusenosti.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Obrázok
to reach the desired worn condition, the tires were buffed on a special machine to the depth range of the tread wear indicator according to UN-ECE regulation R30 Rev3. (1.6mm +0.6/-0.0mm)
cely report tu: https://dgaddcosprod.blob.core.windows. ... -02-en.pdf
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5703
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som tetaz zazil standardne super vyuzitie celorociek. Vikend v tatrach. Kosice sucho, spis mokro, pri prechode zdiar-osturna sneh lad.

Spokojnost vo vsetkych ohladoch. Este kupim ponozky ak bude naozaj vela snehu na tej jednej lyzovacke.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Cool, cize continental pri letnych podvadza akoby to bola nejaka budget znacka a pouziva menej kvalitnu zmes pod povrchom. A snazi sa to predat ako premiovu pneumatiku za premiovu cenu.

Noted.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Minimálne pri rade PremiumContact, nové SportContact 7 sú vraj na tom veľmi dobre aj po zjazdení (Muldix hovoril, majú ich na M2). Ale takéto podrobné testy k nim nie sú.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

To moze byt pravda, ale to uz je tak trosku specialna pneumatika tak na urovni PS4S, nie? Naviac dostupne vpodstate az od 19" a viac.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Jednoduska napísal: Ne 27. Nov, 2022, 15:25 Ja som tetaz zazil standardne super vyuzitie celorociek. Vikend v tatrach. Kosice sucho, spis mokro, pri prechode zdiar-osturna sneh lad.

Spokojnost vo vsetkych ohladoch. Este kupim ponozky ak bude naozaj vela snehu na tej jednej lyzovacke.
ponožky sa vedia roztrhnúť na ostrom. Radšej reťaz.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

SKiLEX napísal: Ne 27. Nov, 2022, 16:26 To moze byt pravda, ale to uz je tak trosku specialna pneumatika tak na urovni PS4S, nie? Naviac dostupne vpodstate az od 19" a viac.
hej, presne. je to UUHP, takze na 90% aut na ceste nedostupna
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5703
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pietro,

Ano, pokojne aj, nepredpokladam ze ich niekedy pouzijem a skladnost, lahkost manipulacie mi pridu ze to stoji za to.

ale nemal som to este tak mozno olutujem, ale natahoval som raz retaze pocas mega zimy a ponozka znie prijemnejsie :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Ivko napísal: Ne 27. Nov, 2022, 12:59 Samozrejme by to nebolo aby sa aspon jeden odborník neozval, ktorý má klapky na očiach a nemá iné ako hejtovať určitú osobu...
Aha, takze urazat ludi v diskusiach ktorych nepoznas ze su deti, piloti wrc a majitelia servisov ale ked to niekto spravi obratene uz je to hejt. :D
Ked budeš obzerať premiové 2-5ročné autá tak budú mať premiovky ale zvyšok bude mať poobúvané od A po Z
Takze kto ma na nove auto ma aj na poriadne pneu, a kto nema, tomu staci od A po Z?
Jednoduska napísal: Ne 27. Nov, 2022, 15:25 Ja som tetaz zazil standardne super vyuzitie celorociek. Vikend v tatrach. Kosice sucho, spis mokro, pri prechode zdiar-osturna sneh lad.
Spokojnost vo vsetkych ohladoch. Este kupim ponozky ak bude naozaj vela snehu na tej jednej lyzovacke.
Ja to zase mam takto so zimakmi. Sadnes v KE sucho, PP dazd, voda, lad, sneh.. dalej sucho/mokro a za 3.5 hod pohodovo vystupujes v BA. :laugh:
Bono83 napísal: Ne 27. Nov, 2022, 14:42 Ja som kupil Continental WinterContact TS 870 P 235/60 R17 106V XL tak potom napisem skusenosti.
Ty si zrejme nechodil po parkoviskach. Ale urcite budes spoko. :)
SKiLEX napísal: Ne 27. Nov, 2022, 15:53 Cool, cize continental pri letnych podvadza akoby to bola nejaka budget znacka a pouziva menej kvalitnu zmes pod povrchom. A snazi sa to predat ako premiovu pneumatiku za premiovu cenu.
Nevidim dovod kupovat letne conti. Nikdy mi neprisli zaujimave. Premium su pomerne tragicke a hlucne (hlavne 5). SC7 su sice lepsie pneu, ale vo vsetkom horsie ako 4S. Aj na mokru, suchu, ceste, okruhu, prehriate.. A cenovo patria Conti k tomu najdrahsiemu, takze vezmes ine, lepsie a nebude to drahsie. SC6 este byvaju/li na koncernovyh autach.
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"