Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

jj HEMI je parada, to uz to, co odpaja 2-4 valce ked ides v econo rezime ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ano ano to .... aj ked ECO bz som to nenazval :D
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

16+? :OO=
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

No vidis to, konecne si pochopil, co su najlepsie auta, nie tie hracky z Europy :-).
Ale seriozne: BMW som mal - sportova jazda super, 400 km sluzobna cesta tiez super. Clovek vystupi, urobi 5 krokov a hovori si, ze by sa este isiel niekam previezt. Co do ergonomie ovladania a presnosti riadenia sa podla mna z beznych aut na nemecke nic nechyta (teraz medzi nemecke neradim VW, Skodu, Seat a podobne koncernoviny). Vsetko pekne premyslene.

Avsak potom som si kupil stary hrdzavy Jeep. Podvozok rozhegany, hluk samozrejme vacsi nez v BMW, pohodlie v sedacke mensie, interier rozne vrzga a tak podobne. Ale to auto je super zabavne. Sediet na vysoko na zodvihnutom podvozku, je super. Pozerat sa inym vodicom na strechu, je super. Mat velku svetlu vysku a nestarat sa o jamy, kamene, obrubniky, je super. Jednoducho to auto ma bavi. Netrapi ma, ci niekde neprejdem, ci niekde oskriem strom, alebo tuknem do kvetinaca, alebo niekto tukne do mna. Je mi to uplne jedno. Taktiez nahon: predny ani nekomentujem, zadny je ten spravny normalny a 4x4 is the shit.

Dalsia vec je velka jednoduchost toho auta. Predna poloos vybrata za 20 minut aj s prehovaranim hrdzavych skrutiek, netreba otvarat diferencial. Vsetko sa da pekne a samostatne vymenit. Ziadne voloviny ako vymena oleja v prevodovke na novsom BMW (Chcete vymenit aj filter? Jaj, ten je napevno spojeny s kovovym deklom zospodu, musite objednat cely dekel. Prima cena 600-800,- € za vymenu oleja.) Imho najlepsia konstrukcia pohonu (A/T > redukcia > 2× diferaky). Velmi sa mi paci take mechanicke auto. Ked vytrham polovicu motoroveho priestoru, stale to pojde. Nie ako nejaky moderny srot, chyba kvapalina v ostrekovaci a auto sa pomaly odmietne nastartovat, bude svietit 5 vystraznych budikov a ked nebudem zapnuty, bude to celu cestu cinkat. Vsetko pre moje dobro, ako inak.

Navyse je velky rozdiel, ked sa do krizovatky ruti nizka dlha limuzina alebo vysoka a siroka skrina. To aj chronicki nedavaci prednosti sa maju na pozore. Okrem teplych pumpickarov. Ti idu v svojom buzioblecku a v buzihelmicke a su majstri sveta aj ked pedalikuju z vedlajsej cesty pred 2-tonove auto. V tej chvili ma mrzi, ze som odporca dieslov.

Moje auto je stare, hrdzave, vrzgajuce a kludne by som ho mohol predat a kupit si nieco novsie (nie zas moc nove), ale nechcem. Naozaj po dlhom case som skutocne spokojny s autom. Univerzalna spotreba na dialnici cca 14L a je jedno ci v nom idem sam, alebo piati ludia. Pre ten motor je to hovno. Nie sme skodovkari s 1.2HTP, kde pri predbiehani na dialnici musis vypnut klimu a otvorit MS Project, aby si si presne naplanoval predbiehaci manever.

Inak auto pekne, Commandera mam rad, skoda, ze sa uz nevyraba. Je to taka hranata krabica - nastupca stareho XJ. Farba super, chromove zrkadla menej super a negerske 50" cierne disky by som hodil do kontajnera. Keby si si v americkom aute kupil cokolvek ine nez V8, uz by som si myslel nieco zle. 5.7L HEMI je taky moj maly sen, planujem ho do Dodge RAM... ale to tak o 2-3 roky najskor. Az uvidis cierne ZJ s nalepkami jeepclubu, sviet, mavaj a trub. Ja na teba trubit nebudem. Do truby natieklo bahno a prestala pracovat. Truba je vo vyske cca 50-60 cm nad zemou. To by sa mi napr. v BMW nestalo.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no niekto tu spotrebu riesi, inac ako jazda to moze byt zabavna
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ked clovek neriesi spotrebu je to pekne. Este pred rokom mi tiez nevadila spotreba 12-13l na honde, ale situacia sa zmenila riesit to musim. :D
NB: Asus ROG Strix G16
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

zooom ani neviem co napisat v kazdom pripadne vtipno zaujimavo pravdivy komentar:)

co sa tyka jazdenia v BMW ,moje prve bolo prave to ex Z4coupe,hodnotim na vybornu:) keby mam moznost si ho nechat ako druhe auto absolutne nevaham,ale kedze som taky PANKO neni tak musim mat jedno,a to nesplnalo zrovna predpoklady,ale hracka to bola fajn:)

toto mi padlo do oka hned,kombinacia cervena cierna ,resp vsetko cierne sa mi vzdy pacila aj pacit bude,neni su to moje prve cierne elektrony na aute,takze spokojnost,osobne offroad nejazdim ani nic podobne,takze cestne 20ky mi plne vyhovuju a na prekvapenie to je fakt pohodlneeeeeeeeee,aj ked prepruzi nic nebuchne. dalsia vec ,co napr kamosovi na GJ 2007 vrzga vela veci v interieri,mne napodiv absolutne nic -tiez dost nevidane na ameriku:) vo vnutri miesta jak obyvacka,musim sa priznat,ze zatial ma toto auto v mojom kruhu ludi najlepsie ohlasy,a to som celkom aut preskakal,mal atd...a hlavne ten zvuk motora,vlastne to ani neni podla mna auto ale skorej traktor lacne diely okrem motora,lahko dostupne ,neni tam milion zbytocnej elektroniky atd. na zimu urcite pojdu nejake sexi 15/16palc kolesa+nejake MT kolesa.
spotreba dialnica 18,mesto 22-24l... tento tyzden spravim velky servis kvapalin a pod.,pojde na diagnostiku a pripadne dalsie veci a pojdem dat vyladit plyn,tipujem,ze to byvaly majitel za cely cas nerobil. auto ma momentalne 83tis km, a planujem si ho min do dalsieho roku nechat,kedze som si ho uz dal na firmu a koniec roka sa blizi
p.s. hlavne splna kriteria -priestrannost pri soferovani, pohodlie, ako taka slusna vybava ,vykonova rezerva , "nieco" zaujimave na nasich cestach.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

ked to zozere aj kriky okolo cesty tak sa ozvi :D
som zvedavy na max spotrebu, keby tomu clovek nakladal, pripadne v terene :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

verim ,ze 45 a viac... bezne po meste svizne ked som jazdil 27l...ale celkovo je to svizne az az,momentalne cez 2tis otacok ani nejazdil,kedze uplne zbytocne :)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

budes s tym aj jazdit po nespevnenom terene, alebo aspon niekam do prirody?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

len na chatu inde pochybujem :) nie osm nejaky offroadovy fanusik,nevravim,ze sa mi to nepaci,ale ako som spominal potrebujem univerzalne auto a znicit ho v terene a nasledne na ceste s rozheganym behat by ma nebavilo:) cize skorej len klasicke vyuzivanie SUV ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

stavim clenstvo na fore ze ho dlho mat nebudes :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

pre mňa je dlho týždeň... zmažeš sa?

INak krásne auto :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

diky:) tak samozrejme,do ponuky pojde,ale cena by musela byt fakt zaujimava,okrem toho uz som si ho dal na firmu,tkaze tam na 99perc do decembra zostane :D
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

...aj si nieco zjednal, ci siel za tych 23k ako bolo v inzerate? Predpokladam, ze nebolo jazdene v terene a s tymi diskami vyzera ako vozitko z GTA III. Hned by som bral ako tretie auto do rodiny :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"