Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

nejlevnejsipneu.cz, zatial mali vzdy naj cenu a ziadne leziaky
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

vzdy nie :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

galen napísal:
shajek napísal:
Papek napísal:...
....
pokial nemas, nedovolia ti skolaudovat komplex

o tom, ci to je dost, alebo nie ... je druha vec
a nikde sa nepise o tom, ze parkovacie miesto musi byt priamo "pod oknami". kludne moze byt aj 200m opodial - ale to uz velmi vela autickarov odmieta ist peso - a tak parkuju tak, aby sa nedalo bez problemov jazdit po prijazdovych cestach

PS: su mesta, kde to plati aj na rodinne domy, nielen na bytovky
Presne tak. Narazal na Papeka ze obvinuje z toho stavbarov :facepalm: ze niesu schopny urobit parkovacie miesta, oni s tym nemaju nic. A stavbari taktiez nemozu postavit parkovisko o 200m dalej. Pretoze im to niekto zada tu robotu, oni len robia oni si nove pozemky nevymyslia. Tak pls nadavajte na obec/mesto/zadavatela ze takto oj*bava na kazdom eure. Ked tam pride stroj na asflatovanie tak parkovisko 30m*12m ma hotove za par hodin (aj s uzabovavanim strku pod tym). A za 2dni sa tam veselo parkuje .... Tak pls nedavajte vsetko za vinu tym co zo robia ... ani neviete ako niekedy rozum stoji nad tym co zadavatelia po stavbaroch chcu .. je to casto az nerealne
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Boha vy tu hned vsetko otocite hore kopytami ... stavbari bolo myslene zhotovitel, investor, navrhovatel, ... - proste typek, co to nechal postavit s planom zarobit na tom. Je to ich vec, ake velke pozemky odkupia a kolko miest tam nadrbu. Kamos sa stahoval do novej bytovky, kde vychadzaju 2 miesta na jeden byt a este maju parkovisko na zavoru, ktoru vedia ovladat z bytu aj dialkovym ovladacom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa galen »

ano ano ... nehovoirm ze sa nestavia
ale urcite nie v cenovej kategorii 600e na meter stvorcovy
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Cerstva prihoda: Idem si tak domov s nakupom, uz je tma. Na dlhej rovnej ceste na krajnici ide predo mnou slapalek. Blika mu svetielko na buziritke. Ked sa dostanem na jeho uroven, len tak si bez vsetkeho strehne korman dolava a popred moje auto to strhol cez dva prudy niekam do prec. ABS mi trosku pomasirovalo nohu a bolo. Skoda, ze mam este stale reflex slusneho cloveka a podvedome som dupol na brzdu. To ma teraz trochu mrzi. Na druhej strane si viem predstavit tie titulky v novinach: "Cestny pirat vo velkom zlom aute (navyse neekologickom), zrazil riadne oznaceneho cyklistu."
Teply pumpickar sa po manevri na mna pozrel, otocil nazad hlavu a odpumpickoval prec.

Pumpickari su najvacsia banda na cestach a neuveritelne ma sere, ako im je kazdy nakloneny. Buduju sa cyklochodnicky pre buzikov, vsade je to in a eko. Kto nema rad bicykel, je vyvrhel spolocnosti. Odpratal by som tu vsivavu spinu z ciest raz dva.

Kazdopadne tato prihoda ma doviedla k dvom rozhodnutiam:
1) Kupujem kamerku do auta, pretoze uz vidim, ako by som darmozracskym ploskolebcom vysvetloval, ze to nebola moja vina.
2) Namiesto truby (ktoru nepouzivam) si dam do auta hlasity air horn. To je jedine, co mu mozem spravit bez toho, aby som ho zacal s autom nahanat, co by zle vyzeralo na bezpecnostnych kamerach v meste.

Len tolko som chcel. Cest autam, smrt pumpickarom.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Uvedomuješ si, že cyklochodníky sa budujú práve preto, aby títo pupičkári nejazdili medzi autami... :rolleyes:
S pozdravom,
"Pumpičkár" a vodič v jednom... :D

PS: Inak si myslím, že viac-menej máš pravdu - problém je ale skôr v tom, že sa na školách už nikde neučia pravidlá cestnej premávky, nechodí sa na cyklistické sústredenia na ihriská, nie su spomýnané cyklostezky. A samozrejme, je to spôsobené aj debilitov väčšiny cyklistov, ktorých slabá mentálna zručnosť sa prejavila aj na tom, že nemajú auto a tak nás ohrozujú na velocipédoch. Spokojne by som bol za nejaké vodičáky na bajky... Ale nehádžme všetkých do jedného vreca. Každý normálny cyklista si vie naplánovať trasu tak, aby šiel po hlavných ťahoch čo najmenej a dával si pozor na okolité autá (ja napr. v prípade väčších križovatiek, radšej zosadnem a prejdem križovatku peši cez prechod a naskočím na bajk za ňou)... Ale, tak je to na prd, no zase sú štáty, kde cyklisti sú normálnou súčasťou cestnej premávky a nie je to tam také tragické... Samozrejme, ale my sme Slovensko, tu je všetko retardované...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

zoom napísal:...
toto uplne berem, ked jazdim autom, tak vacsinou tiez pi.ujem na pumpickarov, pretoze presne viem, ako sa spravam, ked pumpickujem :D
aj ked ja si davam dost pozor a neriskujem, kedze viem, aky som za volantom a co vsetko mozem ocakavat od vodicov v autach. Predpisy v znacnej miere porusujem a ingorujem, lebo sa riadim heslom, ze niet policajta, ktory by ma bol schopny dobehnut a zastavit na bicykl. Netusim, co je to semafor a cervena, obrubnik, hop dole, krizom cez cestu, hop hore a zmiznem niekde v bocnych ulickach a vyleziem na dalsej velkej krizovatke, ku ktorej by som sa trepal autom raz tak dlho. Na trasach v ramci BA viem v case spicky urobit rovnaku destinaciu za +/- rovnaky cas bicyklom aj autom. Ale suhlasim, ze vo vacsine pripadov su to k.koti, hlavne ti, co nejazdia autom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Timeshifter: Nevidim jediny dovod, aby sa cyklochodnik budoval z mojch penazi. Je to velmi draha zalezitost a posluzi to par manekynom bez realneho ucinku. Po ceste sa prepravi X veci: ludia, tovar, MHD, zlepsi sa prepojenie medzi uzemiami. Cyklocesta sluzi akurat tak na odskrtnutie checkboxu v nejakej eko-smernici od EU. Ale dobre, na toto zabudnime, lebo peniaze sa prerozdeluju aj inde zle. Dalsia vec je, ze cesta pre pumpickarov sa nevybuduje niekde bokom, kde by si mohli jazdit. Ono sa to urobi tak, ze sa obmedzi normalna cesta a na 1/3 sa namaluje cyklocesta, po ktorej prejde 5 pumpickarov denne. Prikladom budiz Viedenska cesta v Bratislave: z normalnej funkcnej a prehladnej dvojprudovky tam spravili jednosmerku, lebo tam museli nadrbat cyklochujinu. Teraz sa tam neda otocit a samozrejme mestski ozbrojeni opicaci na to patricne dohliadaju a mastia si kapsy.

Dalsia vec: aj ked budes mat postavenu niekde cyklocestu, tak ten vsivavy hnoj s buzihelmickou bude jazdit aj tak po normalnej ceste a zavadzat. Proste za posledny cas som videl pumpickara co sa mi nasackoval z vedlajsej pred auto, dalsieho co prefrcal cez prechod popred chodcov, aj ked uz auta stali, asi sa ponahlal na zavod mieru alebo co, no a dnes tento chumaj. A to naozaj nejazdim az tak vela.

Nesuhlasim o nehadzani do jedneho vreca. Vynimka len potvrdzuje pravidlo. Pumpicakri si tuto povest nevysluzili len tak pre nic za nic. Bez vetra sa ani listok na strome nepohne. Zaujimave, ze nemam absolutne ziadny problem s motorkarmi. Je to asi tym, ze motorkar sa poklada za normalneho ucastnika premavky, je riadne oznackovany spiclujucim statom, kdezto slapalek sa poklada za nejakeho narodneho hrdinu, ktory je neznicitelny a uhana si po vavrin do ciela.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

ano vsetci si kupme stare a velke hajtry alla stary cherokee s V8, ktory ma akurat fajnovy zvuk V8 a priechodnost v terene, ale tam to aj konci, ale budeme na tom vsetci jazdit len po meste, aby sa citili bezpecne a pozerali na kazdeho z vrchu. :hysterical:

takisto ako aj cyklisti robia blbosti, robia aj motoristi, takze je to na jedno kopyto... to ze tu postavili aspon cyklo chodniky je aspon nieco, to ako sa tu presrali peniaze v tomto state je to minimum oproti inym ....

skorej ak by si zacala ludia uvedomovat, ze auto nie je spolocensky status, ale prostriedok

Zoom: chod sa opit :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

je pravda ze cyklisti sa casto spravaju jak mrdnuti, ale rovnako to plati aj o vodicoch, cize ja by som to tak velmi nedramatizoval
ale zas je pravda ze by sa malo viac dohliadat na to nech aj oni dodrziavaju zakony, alebo teda nech sa spravaju normalne skratka
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

landrower napísal:je pravda ze cyklisti sa casto spravaju jak mrdnuti, ale rovnako to plati aj o vodicoch, cize ja by som to tak velmi nedramatizoval
ale zas je pravda ze by sa malo viac dohliadat na to nech aj oni dodrziavaju zakony, alebo teda nech sa spravaju normalne skratka
Chyba tu like button :-D tak máš môj like ;)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

tak tak... treba si uvedomiť, že bicykel nie je zbran, ale auto hej :rolleyes:
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Timeshifter »

zoom napísal:Timeshifter: Nevidim jediny dovod, aby sa cyklochodnik budoval z mojch penazi.
"Nevidím jeden dôvod, prečo by sa cesty mali stavať z mojich peňazí..." :facepalm:
Ešte raz ti to vysvetlím: Cyklocestičky sa stavajú preto, aby sa títo nebezpeční cyklisti oddelili od inej motorizovanej dopravy a tým pádom sa zvýšila bezpečnosť oboch skupín. Buď sa budú stavat cyklocestičky a tebe sa cyklisti nebudú pliesť do premávky, alebo sa nebudú stavať a situácia sa nezmení... Alebo máš iné riešenie? Zakázať bicykle? :D
zoom napísal:Dalsia vec: aj ked budes mat postavenu niekde cyklocestu, tak ten vsivavy hnoj s buzihelmickou bude jazdit aj tak po normalnej ceste a zavadzat.
Lebo pán je jasnovidec... Nepoznám žiadneho cyklistu, ktorý by, ak by bola na nejakej trase cyklocestička, nejazdil po neja, ale po normálnej ceste plnej áut. A to už z 3 dôvodov:
1. cesty sú rozm*dané
2. na krajoch ciest bývajú poklopy na kanalizáciu, ktoré bývajú riadne vtlačené hlboko do vozovky a tvoria tak 5-10 cm hlbokú dieru (v aute si to nevšimneš, lebo s ním nikdy nechodíš tak blízko kraju)
3. na ceste sú autá, ktoré pri prípadnom páde môžu ohroziť život...
zoom napísal:Zaujimave, ze nemam absolutne ziadny problem s motorkarmi. Je to asi tym, ze motorkar sa poklada za normalneho ucastnika premavky, je riadne oznackovany spiclujucim statom
Ano. A taktiež, majú vodičáky, teda nejakú šajnu o tom, ako sa správať na cestách. No netreba zabúdať na to, že:
1. motorkárov je na cestách omnoho menej
2. s väčšinou motorkárov sa stretneš len tak že ťa niekde predbehnú
3. Motorky sú dopravné prostriedky, ktoré väčšinou slúžia na zábavu a jazdí sa s nimi mimo mesta
4. Motorky sú rýchlejšie, ako cyklisti a tým pádom vodiči automobilov nemajú pocit, že im zavadzajú v premávke.
5. Motorky väčšinou jazdia v plnom pruhu a nie na kraji - nenechávajú miesto pre autá a tým pádom sa napr. pri križovatkách nepletú pomedzi autá, ale sú zaradené tak, ako keby boli normálne automobily.

Ja chodím v Brne pravidelne z kolejí do Teska na bajku - MHD alebo autom by to počas špičky trvalo cca 20-35 minút. Ja to na bajku zvládnem za 15 minút, nezavadzám v premávke, pretože idem alternatívnou cestou, kde takmer nechodia žiadne autá, prípadne po cyklistickách chodníčkoch. Na úseku, kde bývajú zápchy si to strihnem vedľa cesty po teréne a svetelné križovatky prechádzam ako chodec (pretože ma už pár krát zj*bali bezdôvodne vodiči áut, že čo im stojím v pruhu pričom som im tam nechával dosť miesta, tak im robím aj takéto ústupky). Nezaťažujem zbytočne dopravu, neprodukujem splodiny, nikomu nezavadzám. Všetci cyklisti, s ktorými sa chodievam bicyklovať nikdy neohrozili a neobmedzili nejaké iné vozidlo v premávke, takže je to len čisto tvoja náhoda, že narážaš práve na divných cyklistov. V mojom živote som len raz mal (ako vodič automobilu) problém s cyklistom a aj to bola stará babka, ktorá išla po strede pruhu a jedna trúba to vybavila... Oveľa viac problémov som ale mal, napr. s taxikármi alebo kamionistami, kvôli ktorým sme už raz jedno auto zapichli do záveju...
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

alebo stari dedovia co s autom len na nakupy chodia :) to je vecsi problem myslim
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"