Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jerry »

Chalani, prestante si porovnavat, kto ma dlhsi, ale venujte sa teme. Idete sice na to diplomaticky, ale to neznamena, ze nevidim ako medzi riadkami na seba utocite a dokazujete si neviem co ... Venujte sa teme a skuste tolerovat nazor inych aj ked nie ste s tym stotozneny ... DAKUJEM.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Jednoduska napísal: Ne 27. Nov, 2022, 18:50 Pietro,

Ano, pokojne aj, nepredpokladam ze ich niekedy pouzijem a skladnost, lahkost manipulacie mi pridu ze to stoji za to.

ale nemal som to este tak mozno olutujem, ale natahoval som raz retaze pocas mega zimy a ponozka znie prijemnejsie :D
;)

uboha vydrz za tie prachy
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Je to tak, ak by stali 20€ tak fajn, raz sa s nimi vysmykam na kopec a vyhodim. Ale za 80-100€ co sa predavaju :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nahodenie retazi jw v pohode, aj v hlbsom snehu. Je fajn si to skusit na suchu a trochu natrenovat. Za par susnov je to lepsie ako ponozka, ktora ma velmi otaznu zivotnost. Ja mam dokona kedny rezaze 15 rokov a stale su v poho. Minuly rok som ich nudzovo mal v kufri, lebo som nevedel najst tie co som kupil naposledy
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Na T6 som kupoval retaze so 16mm okami. Proste hrube jak moj prst na ruke :D

Bolo akurat rano po vydatnom snezeni, nalozena FWD dodavka sa s nimi (na druhy alebo treti pokus a poriadnym rozbehom...)vystverala po lesnej ceste na chatu nad lyziarskym strediskom.

Az na to ze treba vystupit a nasadit ich, tak to fungovalo o dost lepsie ako 4x4 :D
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Komu sa chce babrať v zime s reťazami na špinavých kolesách tak prosím...
Bežne sa k tomu vyrábajú autá s pohonom 4x4, ale ked ho nemáš tak musíš vychváliť používanie reťazí...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Mozes mat aj 4x4, ale ked ho zabijes pneumatikami podla parkoviska, predbehne ta aj auto s nahonom jednej napravy.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nie som typicky slovensky sedlak ktory musi mat vzdy vsetko naj a presvedcat o tom svoje okolie. 4x4 je super vec a ulahcuje vela veci ale:
1. Priplacalo sa zan nejak 3,5k€ pri objednavani, a naviac 4x4 verzie neboli skladom, cize miesto auta hned by bolo auto o 4mesiace.
2. Celu zivotnost auta by to malo tak o 0,7l vacsiu spotrebu, co je dalsich 1500€ prec pri predpokladanom vlastnictve 150k km
3. V danom terene bolo nutne pouzit retaze aj na 4x4 kvoli ladu pod snehom... Este hore kopcom sa to na 4x4 dalo rozpeckovat na trojke a vyletiet to 80tkou. Ale dole kopcom sa auta proste zosmykli do boku a musel ich vyprostovat bager.

Byvat niekde v Lendaku na kopci, tak 4x4 je jasna volba. Ale v Kosiciach? Zatial tam tie retaze boli nasadene asi 3 alebo 4x. To je celkom OK za usetrenych 5k€
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jerry »

Prvé odmeny padli, pokračuje a bude aj ovocie :)
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa lopo1 »

No z môjho pohľadu by retaze mali byt povinnost mam 4x4 a aj tak ich vozím celú zimu v kufri a mozno ich použijem 1x do roka ale predsa.
Kde ponozky oproti retaziam stracaju je cesta dolu zľadovatelym kopcom vtedy to nie je tom ci mas 4x4 alebo 6x6 vtedy clovek len potrebuje trakciu a to ti ponozky nevedia dať.
Používateľov profilový obrázok
fallenblue
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2021, 10:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa fallenblue »

Ja som nedávno obul na štvrtú sezónu Nokian WR A4, vyzerali byť ok, neboli popraskané, takže poslednú zimu snáď vydržia.
Inak, čo bude dobré na leto? Momentálne som mal PS4 vpredu (2 sezóny jazdené) a zadné Dunlopy už išli do koša. Je niečo výrazne lepšie (225/40 R18) na leto od PS4 za primeranú cenu cca do 500€ na sadu? Oplatí sa mi posunúť niekomu tie dve dvojročné PS4 a zobrať rovno štyri nové napr. PS5? Či stačí hodiť dozadu a dokúpiť rovnaké PS4 dopredu?
CPU: i9-9900K + Arctic II 360 + 3×NF-A12x25 chromax MB: MSI MPG Z390M RAM: 4×8GB HyperX 3200 MHz Predator RGB GPU: Asus TUF RTX 3080 SSD: 2×Samsung 980 1TB + CLR-M2 ALU PSU: Corsair RM850x(2018) CASE: Asus AP201 Black + 4×NF-A12x25 chromax LCD: 27GP850 + P2421D Repro: PreSonus Eris E3.5 Mouse: Logitech G502 Lightspeed + Logitech MX Master 3S Keyboard: Logitech MX Mechanical Headset: Logitech G Pro X Wireless MB: MacBook Pro 13 2020 | i5-8257U | 16GB | 256GB Apple: iPhone 15 Pro Black 256GB + Airpods Pro + Apple Watch 4 Grey 44mm + iPad mini 6 Grey Cell Gaming: PS5
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5703
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

lopo1 napísal: Po 28. Nov, 2022, 09:44 No z môjho pohľadu by retaze mali byt povinnost mam 4x4 a aj tak ich vozím celú zimu v kufri a mozno ich použijem 1x do roka ale predsa.
Kde ponozky oproti retaziam stracaju je cesta dolu zľadovatelym kopcom vtedy to nie je tom ci mas 4x4 alebo 6x6 vtedy clovek len potrebuje trakciu a to ti ponozky nevedia dať.
nezakusnu sa určite do ľaduy ponožky ako reťaze, to je pravda. napriek tomu oproti gume ponúknu mega rozdiel, aspoň podľa testov čo som pozeral, v podstate to isté to čo postol pietro.

ja to skúsim, dám vedieť až ich (ak vôbec) bude treba :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nereagujte na Ivka, skoda debaty
4x4 je super, ale neurobi zazraky. Retaz daleko viac dokaze pomoct. Ak je spsravne nasadena. Je zopar videi kde mozgovi atleti nasada retaze na zadne kolesa, ale pohon maju predny :D
A ku nasadeniu retaze, akoze je to fakt banalna vec. Ak to clovek skusi pred zimou len tak na parkovisku nasadit, tak potom uz nema problem. Horsie sa nasadzaju, ak hupnes do hlbokeho snehu, snezi, fuka, ale aj to sa da zvladnut.
Zatial najvacsi extrem kde som nahadzoval retaze, bola L200 (auto ma 4x4, uzavierku atd) v rozbahnenom terene, lebo sme nemohli vybehnut do rozblateneho kopca. Vtedy som bol aj dost zajebabrany od blata, ale nasadenie bolo v pohode. Auto po terene co nedokazalo vyjst, zrazu islo hore kopcom uplne v pohode.
Inac, ak si chcete odskusat retaze/ponozky, vybehnute na Martinske hole a potom chodte dolu. Samozrejme v zime. To je ten spravny adrenalin :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

fallenblue napísal: Po 28. Nov, 2022, 09:59Momentálne som mal PS4 vpredu (2 sezóny jazdené) a zadné Dunlopy už išli do koša. Je niečo výrazne lepšie (225/40 R18) na leto od PS4 za primeranú cenu cca do 500€ na sadu? Oplatí sa mi posunúť niekomu tie dve dvojročné PS4 a zobrať rovno štyri nové napr. PS5? Či stačí hodiť dozadu a dokúpiť rovnaké PS4 dopredu?
PS4 nechaj na prednej náprave a dozadu kúp nové PS5. Alebo ak sa ti s tým chce naťahovať, môžeš ich predať a kúpiť 4ks PS5 :D nejaký bazosista určite kúpi
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

HellAngel napísal: Po 28. Nov, 2022, 10:09 Inac, ak si chcete odskusat retaze/ponozky, vybehnute na Martinske hole a potom chodte dolu. Samozrejme v zime. To je ten spravny adrenalin :laugh:
Chodievam pravidelne a bez reťazí a ani raz nebol problém...
Problém sú zrovna tí čo reťaze potrebujú, dole nemusia, lebo treba až vyššie a tam sa ich 1/2 samozrejme nechcelo nahadzovať a pravidelne zablokovali cestu (zažil som to nejeden krát, viem že posledne už bola vyššie kontrola kde museli nasadiť.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"