Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Andre »

avixe - :facepalm: ako si vobec mozes taku k....... vycucat z prsta

dufam, ze za smer v ankete hlasovali hlavne provokateri
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

:D potesenie je na mojej strane...

nuz ja by som bol len rad keby sa to spravovalo pravidlami "spajzy v domacnosti"...

ked si vezmes ze grecko ma dlh niekde na urovni 140% hdp, japonsko tesne pod urovnou 200% a pozries si argumenty preco je japonsko v pohode tak je to celkom zaujimave.. samozrejme kydy o silnej ekonomike.. predsalen sila ekonomiky sa pocita na hdp... a kedze dlh je vycisleny ako pomer k hdp tak nema zmysel hovorit o sile ekonomiky... odbornejsie studie hovoria ze japonsko predalo tri stvrtiny svojich dlhopisov prave japoncom, a tiez hovoria ze japonske obyvatelstvo ma v sukromnych usporach dvojnasobok hodnoty ich dlhu, normalne ludia na vlastnych uctoch... no a vdaka tomu ratingove agentury pripisuju japonsku stale vysoky rating... ved nech sa zadlzuje, sak ked bublina splasne tak na ukor domaceho obyvatelstva :-) ... ked japonsko, a teraz pouzijem ten velavravny pojem z novin "padne" tak sa nic nebude diat, len sa poskrtaju nejake nuly statnym uctom, uctom obyvatelov a vlastnikom dlhopisov... a japonsko je fit...
u nas ide o medzinarodny konflikt veritela a dlznika ... ale stale si stojim za tym co som napisal predtym.. ze je to len fenomen, hra v sulade s pravidlami a ucelom.. nie problem, rata sa s tym

a hlasoval som za SAS :-) Stay foolish, think different...
Naposledy upravil/-a avixe v Po 07. Nov, 2011, 20:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Smiem sa spýtať, čo študuješ?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

:-) pri vsetkej ucte... ak mas negativny pohlad na to co som napisal, je to fajn, vsetci mame mat pochybnosti, a zdrava kritika je hnacim motorom vyvoja... ale nechcem aby si si ten negativny pohlad spajal s mojim odborom
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

ekonomika to asi nebude
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Andre »

Shatterhand napísal:Smiem sa spýtať, čo študuješ?
optimizmus :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

:D andrejsvk to bude asi trefa do cierneho, potvrdila to prave moja spolubyvajuca

ok dam do eteru otazku:

preco sa hovori o vycleneni grecka z eurozony?
preco sa to ma stat? myslim mechanizmus
ako je "bankrot statu" spojeny s tym ze musi prejst na staru menu
alebo inak.. preco sa vobec v europe lidri bavia o tom ze nechcu vylucit grecko z eurozony?
aka je spojitost restrukturalizacie dlhov a vratenia sa ku drachme? musia to urobit? chcu? alebo?
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Nuž pýtal som sa to pre tie ekonomické nezrovnalosti. Taký humbuk ako si písal stranu dozadu to zas nie je, lebo to by už bolo dávno prasklo.
avixe napísal:...preco sa hovori o vycleneni grecka z eurozony?
preco sa to ma stat? myslim mechanizmus
ako je "bankrot statu" spojeny s tym ze musi prejst na staru menu
alebo inak.. preco sa vobec v europe lidri bavia o tom ze nechcu vylucit grecko z eurozony?
aka je spojitost restrukturalizacie dlhov a vratenia sa ku drachme? musia to urobit? chcu? alebo?
1) lebo je to riešenie, ktorým by sa vedeli zotaviť
2) ono to nutne nie je spojene, ale práve pre ten začiatok odznova sa im neoplatí mať euro
3) lebo sú názoru, že im to zničí banky, že sa nákaza prenesie inam...atď(každý tie žvásty už počul). Lenže je to chujovina, pretože tá nákaza tam už je - Taliansko, Francúzsko...nuž a pre nich je jednoduchšie nechať si zaplatiť vlastné banky všetkými(neplatí pre Taliansko ale Nemecko)
4) reštruktualizácia dlhov a vrátenia ku drachme sa ako pojem nemusí nutne spájať, nie sú to nutne súvisiace veci. Okrem toho gréci by mohli vkľude privatizovať, majú toho až až, ďalej majú priveľa vecí v armáde(do kt. aj ďalej kupujú), vo svojich vodách majú ropu, ktorá sa neťaží...sú iné možnosti, lenže pár ľudí o tom jednoducho nechce počuť, radšej tu tie "sople" budú naťahovať roky.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

greci chcu navrat k drachme... a to koli podvodu ktory bol na nich spachany... teraz nemaju k dispozicii menove nastroje ktorymi by zregulovali trh...
EU nechce aby grecko odislo koli tomu aby neodisli aj dalsie staty...

nasiel som jeden dobry clanok, trochu sice do toho zatahuje spekulaciu na trhoch... ale v takmer citovali sefa citigroup USA...

a tiez si vychytajte rolovanie dlhu...

http://www.akcie.sk/spravodajstvo/7246/ ... le-nehrozi
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

:)
Gréci nechcú návrat k drachme, podvod spáchali hlavne oni keď šli do EÚ, nástrojov je stále dosť - na šetrenie, EÚ ich odchod nechce kvôli viacerým veciam.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

ked nechcu, .. preco?
podvod... aky?
koli viacerym veciam... akym?

zaujma ma vas nazor.. to nevyryvam ani nic.. zvedavy som
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

avixe napísal:ked nechcu, .. preco?
podvod... aky?
koli viacerym veciam... akym?

zaujma ma vas nazor.. to nevyryvam ani nic.. zvedavy som
preco? lebo by sa im zastavl vyvoz
aky? realne mali ovela vyssi deficit verejnych financii ako pripustali Maastrichtske kriteria
akym? Grecko je naraznikova zona pred Severnou Afrikou, Blizkym vychodom a Tureckom, doteraz EU rada doplacala na Grekov, aby im odpad zo spomenutych oblasti do Schengenu neliezol, teraz to uz Greci prehnali, akonahle Grecko nebude mat $$$, nebude mat na strazenie hranic, armadu na vode a import tmavsich nastane...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

rado má nový nick :D
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mbc »

prave taketo panikutvorne vyjadrenia prispievaju k "nervozite" trhov, aj vsetkych naokolo

Návrat na "Debata o všetkom"