Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

fallenblue napísal: Po 28. Nov, 2022, 09:59 Ja som nedávno obul na štvrtú sezónu Nokian WR A4, vyzerali byť ok, neboli popraskané, takže poslednú zimu snáď vydržia.
Inak, čo bude dobré na leto? Momentálne som mal PS4 vpredu (2 sezóny jazdené) a zadné Dunlopy už išli do koša. Je niečo výrazne lepšie (225/40 R18) na leto od PS4 za primeranú cenu cca do 500€ na sadu? Oplatí sa mi posunúť niekomu tie dve dvojročné PS4 a zobrať rovno štyri nové napr. PS5? Či stačí hodiť dozadu a dokúpiť rovnaké PS4 dopredu?
Vyrazne lepsie asi nie, ale mozes kupit PS5. Mozes dat PS4 dopredu (osobne mam rad nove vpredu) ale stare treba zjazdit a dozadu nove PS5. O rok kupis dalsie 2 a mas sadu. A ked to kupujes po 2 tak to bude vzdy menej ako 500 (aspon naraz). :-D
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa wingo »

Ohľadom reťazí/ponožiek/4x4 máme video aj od Rasťa Chválu:

Ak chcete v skratke, stačí pozrieť od 14:00 do konca.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Keď máš 4x4 máš ho vždy. Kto má vždy so sebou reťaze či papuče?
Padne 5cm snehu a všetci nadávajú na cestárov že neodhrnuté cesty, na čo čakali keď v noci hlásili sneženie, bla bla bla
A komu sa ich chce nahadzovať? Koľko ženských jazdí a koľko z nich si vie nasadiť reťaze? Nikomu sa to nechce a niekto to ani nevie, každý sa spolieha že to nejako dá, až kým nie je prúser...

Vidím to každoročne, dokedy som 4x4 nemal som sa tak isto zožieral, ale už sa nemusím, vôbec ma netrápi keď v noci napadne 10cm snehu a cesta nie je vždy a všade odhrnutá
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nebyvam na Orave ani v Tatrach, ale tak sneh tu je a obcas celkom dost. Chodim v zime lyzovat a na chatu, kde uz nie su klasicke cesty a posypacia technika je skor raritou. Mam predokolku a takmer vzdy sa dostanem z bodu A do bodu B. A ked vznikne problem, hlavne v zime, tak mam retaze v kufri. Ich nahodenie je lahke a pomerne rychle. Natrenovat, odskusat nahodenie ratazi sa da aj v lete. 4x4 je precenovana vec a hlavne u menej skusenych soferov co si vsimam, sposobuje omylnost v hlave, ze moze ist aj hore Gerlachovskym stitom.
Takze mam to v hlave upratane, mat dobre zimne gumy a pre istotu retaze/papuce hodene v kufri vidim ako solidnu pripravu na zimu (nemyslym zimou
napadaneho 5cm prasanu na ceste). majstrom co maju 4x4 zakyvam z poza okienka zo svojej predokolky s retazami, lebo nahodit do vysmykaneho kopca na lyzovacke retaze im je za vela a myslia si, ze ten pohon 4x4 im zabezpeci aj bezproblemovy vyjazd na Lomnicak.
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chlopci, ja som bud blby alebo slepy alebo obidve - hladam zimne 225/65/R17 a nejaksi neviem najst tych vitazov testov. Idealne snivam 85-90 eur kus.
Kde robim chybu ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

to gumy zase zdrazeli, alebo je 65 o tolko drahsi oproti 45?
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

65 je len blbý rozmer
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mp3turbo napísal: Po 28. Nov, 2022, 13:58 chlopci, ja som bud blby alebo slepy alebo obidve - hladam zimne 225/65/R17 a nejaksi neviem najst tych vitazov testov. Idealne snivam 85-90 eur kus.
Kde robim chybu ?
Problem bude zrejme v tom ze nemas dost bananov na to aby si nakrmil opicu. Matador MP93 Nordicca vidim za 105€ najlacnejsie. A to je uplne dno ktore by som obul na auto ktore jazdi okolo komina.

Barum Polaris 5 uz idu po 110


Za 85-90 vidim tak luxusne znacky typu Sailun, Gripmax, autostone a podobne smakocinky kde by som sa bal nasadnut do auta ako pasazier.

Tie hankooky od misa nezneju ako zly napad.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

HellAngel napísal: Po 28. Nov, 2022, 13:37 Nebyvam na Orave ani v Tatrach, ale tak sneh tu je a obcas celkom dost. Chodim v zime lyzovat a na chatu, kde uz nie su klasicke cesty a posypacia technika je skor raritou. Mam predokolku a takmer vzdy sa dostanem z bodu A do bodu B. A ked vznikne problem, hlavne v zime, tak mam retaze v kufri. Ich nahodenie je lahke a pomerne rychle. Natrenovat, odskusat nahodenie ratazi sa da aj v lete. 4x4 je precenovana vec a hlavne u menej skusenych soferov co si vsimam, sposobuje omylnost v hlave, ze moze ist aj hore Gerlachovskym stitom.
Takze mam to v hlave upratane, mat dobre zimne gumy a pre istotu retaze/papuce hodene v kufri vidim ako solidnu pripravu na zimu (nemyslym zimou
napadaneho 5cm prasanu na ceste). majstrom co maju 4x4 zakyvam z poza okienka zo svojej predokolky s retazami, lebo nahodit do vysmykaneho kopca na lyzovacke retaze im je za vela a myslia si, ze ten pohon 4x4 im zabezpeci aj bezproblemovy vyjazd na Lomnicak.
Tipnem, ze si 4x4 este nemal... to ze ty sa niekam dostanes alebo nedostanes nie je hodnotiaci ukazovatel pohonu. Ta jazda a bezpecnost je uplne iny level. Kym ty sa budes pohynat v kopci na snehu, tak 4x4 uz bude mat hodenu trojku, nejaky vyjazd zo zakrut ani nehovorim.
Na druhu stranu u nas tu 4x4 vyuzijes minimalne, dan za to je citelne vyssia spotreba, tak o 2 litre minimalne.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Kolkokrat rocne sa budes pohynat hore zasnezenym kopcom, ze vyuzijes 4x4 pohon? Bezpecnosti ani jazdnym vlastnostiam to az na specificke pripady nijak neprospieva (hmotnost navyse), jedine budes mat lepsi odpich z miesta.
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja blb som mal zapnuty cenovy limit na stovku eur. Videl som tam nejaku Yokohamu ale to bol jediny kus takze nic, inak je pravda ze som z lacneho kraja. Za tie prachy co som dufal to fakt nepojde. Ano, /65 je vyrazne drahsia nez /45

Tie 180eurove su zlahka mimo psychologickej vôle - vysypat 720 za sadu sa mi zda zbytocne vela, bude to bratislavsky sniežik, mozno vylet do Tatier, urcite vsak vzdy silno defenzivne jazdne vykony a vacsinou s dvomi deckami na palube. Ked poviem ze 3.000km rocne na tych zimakoch tak som to zrejme prehnal.

Hankook W330A za 125,- zacina byt okej ale keby som bol silno lakomy, je este nejaka trosku ekonomickejsia neprilis technicky horsia alternativa ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa HellAngel »

4x4 som mal. Obcas sa dostatnem do situacie, kde by 4x4 bodlo, ale viacej by som vyuzil vyzsi podvozok. 4x4 ma svoje limity, hlavne v "civilnych" autach. Toto si vela ludi neuvedomi a myslia si, ze maju poriadny offroad a idu sa predvadzat do snehu alebo blata, kde napokom aj ostanu.
O bezpecnosti 4x4 mozme polemizovat, ale vacsi faktor bezpecnosti zohrava ten co je za volantom. Ake to je na inu debatu. V tom videu je pekne vidiet limit "civilneho" 4x4. V takom terene ho schovalo do vrecka trapne Berlingo co malo nahodene retaze
NB: Asus ROG Strix G16
DanOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 285
Dátum registrácie: So 09. Máj, 2009, 15:09
Bydlisko: Bratislava/Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa DanOne »

Tak do Tatier na vylet pojdes ten jeden krat zubackou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

mp3turbo napísal: Po 28. Nov, 2022, 15:18Tie 180eurove su zlahka mimo psychologickej vôle - vysypat 720 za sadu sa mi zda zbytocne vela, bude to bratislavsky sniežik, mozno vylet do Tatier, urcite vsak vzdy silno defenzivne jazdne vykony a vacsinou s dvomi deckami na palube. Ked poviem ze 3.000km rocne na tych zimakoch tak som to zrejme prehnal.
Podla popisu mi to auto pride ako idealny kandidat pre celorocky, ktore kupis dokonca lacnejsie ako samotne zimne pneu, ako bonus mozes letnu sadu zahodit a usetris aj na prezuvani

https://pneumatiky.heureka.sk/michelin- ... 5-r17-106v
https://pneumatiky.heureka.sk/hankook-h ... 5-r17-106h
ITX >>> ATX

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"