Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12348
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

no vidis takze je to v pohode. Je fakt ze cez den alebo tak pred vecerom kedy este dopadaju slnecne luce rozdiel oproti beznym nie je vidiet ale vecer za uplnej tmy je to ine kafe. Dost som sa snimi najazdil prave v noci a nemozem sa naozaj stazovat.
Ak najdem este niekde starsiu ziarovku tak sem hodim foto ako to vyzera s osramom a ako bezna ziarovka.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

aj to som skúšal.
Ľavé - Osral
Pravé - Philips alebo Hella

a rozdiel keď som sa do nich v noci pozrel, nebol až tak veľký. Ale na ceste to urobilo dosť :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12348
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

philips si mal obyc lebo tie blue? hella ratam ze oproti osram nic moc
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

Neviem ti teraz povedať. Boli to žiarovky čo tam boli od kúpy auta. Hella som myslím dával už ja keď sa mi jedna vypálila.
Jedna z nich má celú banku mierne modrú, ale či je to philips alebo hella, netuším. Ale rozdiel medzi tými žiarovkami som si nikdy nevšimol. Rátam teda že ide o obyčajnú Philipsku
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Kokos, chlapci, idem si mimomesto, autobus predomnou, vykuknem že chcem obehnúť, drb auto, zaradím sa späť, zrazu autobusár bliká, vystrčím, začnem predbiehať, zapne dialkové (prisvietil mi), ja som ostal vyoraný jak puk :OO= . Normálne keby som mal čas, tak zastavím a dám mu na jedno pivo...nechápačky mám doteraz :D toto sa mi ešte nestalo :laugh:

Borec: takže švícá fajn čo? :D ale na jak dlho :D





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

Snake napísal:Borec: takže švícá fajn čo? :D ale na jak dlho :D
borec si toho vedomí a preto si radšej ešte jednu sadu kúpi do rezervy :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

blázen :D komu neni rady, tomu neni pomoci :D





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12348
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale tak oni vydrzia, sice kratsie ale vydrzia. Je to dan za tu vyzsiu svietivost. Ono osram ma aj nejake long life ktore by mali vydrzat dost viacej len pri mensej svietivosti
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

Moje experimenty so vsetkymi moznymi supersvietivymi ziarovkami (H7) skoncili tak, ze som do dalsieho auta dal xenony. Jazdim dost v noci (napr. aj spominany Sturec) a teraz je to proste o inom. A hlavne uz neriesim zufale vymeny odpalenej ziarovky, ked to najmenej treba (sneh, dazd, dialnica v zahranici a pod).
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Snake napísal:blázen :D komu neni rady, tomu neni pomoci :D
to si uz musi kazdy zratat sam, aka je cena za bezpecnost. V meste sa to da, vecsina ulic je osvetlenych, ale jak vylezes mimo mesto na okresky, ktore nepoznas, nejazdievas tade, tak je to na nezaplatenie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

Timeshifter napísal:K ankete: Ja by som tam pridal ešte nejakú strednú možnosť. Inač, vodiči na SVk sú oproti Morave (Brno) strašne nedisciplinovaní. Tak, ale vždy lepšie, ako v Taliansku :D
Tak to zase pŕ, na Slovensku jazdia síce hovadá, v Čechách to je výrazne lepšie, ale Taliansko plus Balkán je na tom ďaleko lepšie. Síce jazdia ako hovadá, ale absolútne predvídateľne (po pár dňoch jazdy tam samozrejme), aj keď nebliká, vieš kedy bude odbočovať, vieš, čo od neho čakať. Na Slovensku sa síce bliká a čojaviemčo, ale je to v konečnom dôsledku ešte horšie.
Snake napísal:Kokos, chlapci, idem si mimomesto, autobus predomnou, vykuknem že chcem obehnúť, drb auto, zaradím sa späť, zrazu autobusár bliká, vystrčím, začnem predbiehať, zapne dialkové (prisvietil mi), ja som ostal vyoraný jak puk :OO= . Normálne keby som mal čas, tak zastavím a dám mu na jedno pivo...nechápačky mám doteraz :D toto sa mi ešte nestalo :laugh:
Tak to teda hej, to som na Slovensku ešte asi nezažil. Aspoň si mu zablikal smerovkami, že diki? :)
ANONYM_a7

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

nie hodil mu pivo na celne sklo :hysterical:

ja neznasam dementov co citia potrebu zdravit sa klaxonom za to by som v momente bral papiere :-)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

Snake napísal:Kokos, chlapci, idem si mimomesto, autobus predomnou, vykuknem že chcem obehnúť, drb auto, zaradím sa späť, zrazu autobusár bliká, vystrčím, začnem predbiehať, zapne dialkové (prisvietil mi), ja som ostal vyoraný jak puk :OO= . Normálne keby som mal čas, tak zastavím a dám mu na jedno pivo...nechápačky mám doteraz :D toto sa mi ešte nestalo :laugh:

Borec: takže švícá fajn čo? :D ale na jak dlho :D
u nás na severe Slovenska je to bežný a častý jav... samozrejme, že auto so značkou BA sa ti výstražnými smerovkami nepoďakuje prevdepodobne preto, že ani nevie čo to je a kde to má :D

dnes som si bol dať nastaviť rozdeľovač a karburátor v servise (druhý krát) lebo prvý raz som ho mal vyloganý a pre "športovú" jazdu som bol nútený kúpiť nový... proste sa to nedalo nastaviť.... riska lietala ako besná na remenici... za asi dve polhodinky nastavovania a radením mi čo a ako zinkasoval odo mňa 20€ :wallbash: vravím si, že servis tak skoro nenavštívim... ale nastavil to dobre... cestou domov som sa naháňal s A8-čkou... :hysterical: to ťažké hovädo nestíhalo unikať... xP
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

minule sa mi stalo na mojom vw g2 toto :
prsalo.. asi najvacsia prietrz mracien v mojom zivote..voda vsade..pridem dom,vsetko odstavim,idem sa najest ..o hodinu mi vola starka, ze mi svietia svetla..pridem tam a svietia marhe dialkove..len tak..vsetko v aute vypnute..tak som svetla zapol a vypol a az potom prestali (Have you tried turning it off and on again? )..o hodinu sa toto cele zopakovalo...
.rano prijdem, skusam a dialkove nejdu vobec, ale kontrolka svieti :D
este som neskumal priciny
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Papek_SVK napísal:to si uz musi kazdy zratat sam, aka je cena za bezpecnost. V meste sa to da, vecsina ulic je osvetlenych, ale jak vylezes mimo mesto na okresky, ktore nepoznas, nejazdievas tade, tak je to na nezaplatenie.
Moja skúsenosť s týmito namodralými žiarovkami "s vyššou svietivosťou" je taká, že keď je tma, je to OK a nádhera, ale keď je hmla či dážď, je to o hovne. Keď vylezeš na cesty kde to nepoznáš, tak žiarovky ťa z biedy nevytiahnu ;), iba tvoja opatrnosť.
jaffar napísal:Tak to zase pŕ, na Slovensku jazdia síce hovadá, v Čechách to je výrazne lepšie, ale Taliansko plus Balkán je na tom ďaleko lepšie. Síce jazdia ako hovadá, ale absolútne predvídateľne (po pár dňoch jazdy tam samozrejme), aj keď nebliká, vieš kedy bude odbočovať, vieš, čo od neho čakať. Na Slovensku sa síce bliká a čojaviemčo, ale je to v konečnom dôsledku ešte horšie.
Tak to jazdíme v iných čechách my dvaja potom, češi jazdia jak prasce, a nielen u nich, ale aj u nás. U nich si to môžu dovoliť preto, že každý jeden má antiradar a každý si myslí že to ubrzdí, viď minuloštvrtkový prípad Audi mimo mesta 201kmph, viď prípad Superb vytlačil auto z D2, atp atp.

jaffar napísal:Tak to teda hej, to som na Slovensku ešte asi nezažil. Aspoň si mu zablikal smerovkami, že diki? :)
jop :)





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"