UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Dezolati maju v BA 3.3 Mierovy pochod, co iniciovalo tento paralelny pochod https://www.facebook.com/events/1882060908821689
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Ivko »

...to zasa bude sebranka...
Videl som záznam z TN, dezorientovaný ludia, čo sa nevedia ani vyjadrovať a ani vykoktať čo vlastne chcú, či chceli povedať...
Ala hlavne že si vnútorne myslia, že oni majú rovnaký názor ako väčšina národa, ale to je tak ked čerpajú informácie z FB, kde im zaplatený trollovia vymývajú hlavy nepodloženými informáciami
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://youtu.be/D-yn0MRR3e4?t=566

"a Rumunsko ako clen NATO nemoze "pomoct" Moldavsku... lebo by ako clen NATO bolo zatiahnute do vojny"

"coby nemohlo : Turecko ako clen NATO vstupilo do vojny v Syrii a to nie je vojna NATO... tu by to mohla byt pomoc na zaklade dvojstrannej dohody Moldavsko - Rumunsko. Nehovorime o boji proti rusom, ide o pomoc proti separatistom. Samotne ruske jednotky nehovoria o vstupe do vojny, oni hovoria "my sme mierotvorci" a mierove jednotky sa NEZUCASTNUJU v bojoch.

Moldavsko by mohlo na teritorii Prednestrovia (Transnistria)... vytvorit kontingent mierovych sil zo zbrojnych sil Rumunska. Preco nie. Moldavsko moze poziadat svojich susedov napriklad Ukrajinu a Rumunsko na prevedenie mierovych operacii na teritorii neuznaneho Prednestrovia... no a rusi [co su tam] sa proste stiahnu, oni nemusia bojovat v akomkolvek konflikte.

No a na zlikvidovanie tohoto separatistickeho hnoja ma vlada Moldavska legalne pravo. Ak spravia oficialnu ziadost napriklad Ukrajine, Ukrajina sa rozhodne ci do toho pojde alebo nie. "


"no a Transnistria sa obrati na Rusko lebo tam bude hrozba ich mierotvorcom a zvycajne rusi intervenuju v takychto pripadoch"

"a ako budu intervenovat, co mozu spravit ? oni sami to dnes priznali, ich vojaci. Nemozu ist po súši, nemozu ist povetrim (lietadla), desantny vysadok nemozu ani morsky, nijako. No jedine co mozu je uderit kalibrami po uzemi Moldavska. Moldavsko ma nejaku obranu - sice staru rusku techniku, ale maju. Okrem toho, tieto rakety mozeme zostrelovat na uzemi Rumunska alebo Ukrajiny no a preco by sme im nemali pomoct. To je asi tak maximum co rusi mozu spravit. Moldavsko ma nieco cim sa moze samo branit, a hlavne moze poziadat o nasu pomoc alebo pomoc inych krajin".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa beardie »

je trochu rozdiel zabijat vlastnych obcanov (Kurdov) alebo islamistov a regulernych obcanov Ruskej federacie
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Tam je hlavne problém že NATO je obranný pakt, a na pomoc príde iba v prípade obrannej vojny. Hento sa môže brať ako útočná vojna a NATO nemusí prísť na pomoc ak Rusko zaútočí na Rumunsko, lebo sa môže brať že Rumunsko je oficiálne agresor voči Rusku. Preto je najdôležitejšie ak sa dačo také plánuje aby to prebehlo ideálne bez výstrelu, spraviť bububu a zbalia sa sami.

Mimochodom NATO je obmedzené aj regionálne myslím že na územie Európy, aby nebolo celé zatiahnuté do vojny kvôli nejakému vzdialenému teritóriu, napr. Falklandy.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

@mp3turbo A okrem toho co napisal @beardie , zabudas na Sovietsku optiku.
My (Rusko) zautocime na nezavisly stat = branime sa.
Vy(Zapad/NATO) poslete napadnutej krajine vojensku pomoc v podobe zbrani = rozputali ste vonju, eskalujete agresiu.

edit, vyznavat ruske sposoby, do podnesterska by bolo treba poslat zo 3 divizie dovolenkarov.

Az dnes som mal zaludok skuknut Putinov prejav, celkom sa mi spravilo mdlo. Za take chuj*ny by sa ani sudruh Blaha nemusel hanbit.

Edit2: a zatial je asi vhodnejsie strasit rusov podnesterskom ako vykonat nejaku akciu. Nech si skrabu hlavy coby keby akoby. Bordelom na Ukrajine a neschopnostou dostat pod kontrolu koridor cez Odesu si zavarili so zasobovanim tamojsieho kontingentu.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa shiro »

HaDeS napísal: Ut 28. Feb, 2023, 19:05 @mp3turbo A okrem toho co napisal @beardie , zabudas na Sovietsku optiku.
My (Rusko) zautocime na nezavisly stat = branime sa.
Vy(Zapad/NATO) poslete napadnutej krajine vojensku pomoc v podobe zbrani = rozputali ste vonju, eskalujete agresiu.
this

Dalsia vec, ked uz sa budu ohanat, ze ich Rumuni napadli, tak Rusi nemaju ani kusok sebakritiky? Krpaty statik s zivotnou urovnou mozno nizsou ako my, vyrabajuci Dacie, ide napadnut obrovske Rusko? Propaganda my ass, no lol....

Za takychto podmienok si Rusi zasluzia byt navrateni do stredoveku.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

NATO nikdy nebolo stavane na utocenie - preco by aj malo byt, volaktori este mame rozum a nebudeme tvrdit ze tento gulaty hnedy dreveny stol je kockaty biely.

Rumunsko alebo akakolvek ina krajina ktora by bola poziadana Moldavskom o "pomoc" : no samozrejme ze by to velmi velmi silno prerokovali so vsetkymi, urcite aj americanmi. Taketo rozhodnutia sa nerobia na vratnici za dve sekundy lebo ono totiz nieco znamenaju ako spravne pisete, a aj nieco stoja.

Ja na ziadnu rusku optiku nezabudam. Bohuzial. Maju ju hodne hodne pokrivenu. Ja som vam napisal co ujo hovoril vo videu, to je cele a dokonca nebol sam, uz som to videl aj v inom videu od ineho chlapa. Proste ta myslienka ze MOldavsko moze niekoho poprosit o mierovy dohľad na svojom uzemi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa _Mato_ »

An "anti-government protester" in Moldova says he doesn't speak Romanian and is from Russia. "Miru-mir" v ruskej praxi.

https://twitter.com/loogunda/status/1630630618206748678
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a to je to najmensie...

totok co ? wau : https://www.youtube.com/watch?v=j4O3i47B0R8
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

akym sposobom zistis volaco o tych superspecialnych AVAX A-50 ruskych lietadlach ?

Uplne normalne predsa, zoberes dron za 400 evra, preletis cez pol mesta, cez vynikajuco strazene letisko a proste pristanes priamo na radare A50tky :
https://www.youtube.com/watch?v=73yYm_Phwgw

skoda ze ten dron nemal aspon nejakych 5kg TNT visiacich na podvozku. Strasna skoda.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6780
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa molnart »

dnes som bol za jednym obchodnym partnerom sa dohadovat na jednom projekte a medzirecou sa pochvalil ze ma kratky den a ide pochodovat, radsej som sa do tej diskusie ani dalej nepustal, ale stale nad tym rozmyslam ze mal som ho tam nechat
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ved tam pochodovali aj za UA
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Návrat na "Debata o všetkom"