Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

Scorp napísal:
HellAngel napísal:Keby som bol v prenajme tak makam zas len na niekoho ineho.
na iného makáš aj tým, že chodíš do roboty
tým, že bývaš v podnájme, na nikoho nemakáš, proste si platíš za nejaké služby, že nemusíš bývať v jaskyni... navyše je to hodne flexi, ak sa k tebe nasťahuje tlupa hodne zlých, čiernych susedov, proste sa spakuješ a pôjdeš o ulicu vyššie, nemusíš na markíze plakať, že ti se*ú na balkón.. takisto ak dostaneš prácu úplne inde za 3x taký plat...alebo hocičo...
nehovorím, že hypo je niečo špatné... len sa mi zdá ako ničneviemrobiťibašpekulovať ekonómovi špatne mať 3-4 mega a buchnúť to do domu, aby som to potom 30 rokov platil, pretože tu niečo chcem nechať... keď ja si tie 4 mega teda už požičiam a môžem ich buchnúť hoci aj na termínový účet, čo mi nasype hoci len o pár šušňov viac, ako sú úroky, už mám na nájomné a na papu si zarobím... pritom mám 4 mega na účte a som vysmáty... aj keď arbitrovať hypotéku je extrém, ide o tých pár % navyše .))

//nezedzte ma .))
super :D.. otvorena hlava

btw.. ake odpocuvanie?
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

ono len v ČR sú účty so skoro 6%, neviem či maďari nemajú aj nad 7... ale zaúverovať termínovaný je hodne hardcore .)) princíp je ten, že mi 4 mega nesedia v baráku, čo žere ešte ďalšie peniaze, ale môžem s nimi niečo robiť...deti sa na mňa hnevať nebudú, keď im namiesto domu nechám podiely vo firmách

//nah .))
Naposledy upravil/-a Scorp v Po 21. Nov, 2011, 23:10, upravené celkom 2 krát.
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Scorp napísal:
na iného makáš aj tým, že chodíš do roboty
tým, že bývaš v podnájme, na nikoho nemakáš, proste si platíš za nejaké služby ...
//nezedzte ma .))
platis a co nakoniec z toho? nic, nemas nic. ja mam ciel a to je splatit dom. ale rozlozme si to:
ty za 30 rokov nehas 100 000€ na prenajme. po 30 rokoch nemas v ruke nic. platis dalej najom + energie. ak nebudes mat na najomne tak si bezdak

ja: za 30 rokov spaltim banke 100 000€. mam dom ktory ma hodnotu 150 000€ a je uz len moj. teraz uz len budem platit energiu. nemam na nu? predam dom za 100 000€ a dozijem si v tom egypte co pisal avixe :-D

ale pouzil si ten najsilnejsi argument pre podnajmi, flexibilnost c je v dnesnej dobe velke plus, lebo dokazes za pracou odist a nic ta neviaze. ale aj to len do doby ked si budes chciet zalozit rodinu, lebo s nou hadam migrovat uz nebudes
Scorp napísal: keď ja si tie 4 mega teda už požičiam a môžem ich buchnúť hoci aj na termínový účet, čo mi nasype hoci len o pár šušňov viac, ako sú úroky, už mám na nájomné a na papu si zarobím... pritom mám 4 mega na účte a som vysmáty... aj keď arbitrovať hypotéku je extrém, ide o tých pár % navyše .))
//nezedzte ma .))
toto je trochu odveci :D

ohladne odpocuvania. neprekvapuje ma to. ako v dnesnej dobe si mysliet ze clovek ma sukromie tak ja naivny blazon. to by musel zit niekde uprostred dzungle, bez internetu, mobilu ... no proste bez vsetkeho. ale je to humusarcina

edit: ale este doplnim: ziadny hypotecny uver ani ziadne velke peniaze ti banka nepozicia bez zabezpeky a zobrat bezucelovy uver na kupu akci, uroky to sa neoplati
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

Scorp napísal:ono len v ČR sú účty so skoro 6%, neviem či maďari nemajú aj nad 7... ale zaúverovať termínovaný je hodne hardcore .)) princíp je ten, že mi 4 mega nesedia v baráku, čo žere ešte ďalšie peniaze, ale môžem s nimi niečo robiť...deti sa na mňa hnevať nebudú, keď im namiesto domu nechám podiely vo firmách

//nah .))
tam je ale trosku taka zaludnost v uverovej zmluve.. a to je zavislost splatky, resp uroku od vela faktorov.. keby doslo k hyperinflacii ako pred dvomi rokmi v zimbabwe, 11 rokmi v srbsku, ked som sa narodil tak bola prave v bolivii.. 60 rokov dozadu v madarsku alebo po prvej svetovej v nemecku....zo 4 milionoveho uveru budes mat 4 miliardovu splatu... ale na ucte stale len tie 4 mega....
to hovorim o extremnom pripade.. zmena uroku o 2 percentualne body nieje nic vynimocne.. ani o viac..

ale spravne je ze rozmyslas ako investovat volne dostupne peniaze
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa panasonic650 »

HellAngel napísal:platis a co nakoniec z toho? nic, nemas nic. ja mam ciel a to je splatit dom. ale rozlozme si to:
ty za 30 rokov nehas 100 000€ na prenajme. po 30 rokoch nemas v ruke nic. platis dalej najom + energie. ak nebudes mat na najomne tak si bezdak

ja: za 30 rokov spaltim banke 100 000€. mam dom ktory ma hodnotu 150 000€ a je uz len moj. teraz uz len budem platit energiu. nemam na nu? predam dom za 100 000€ a dozijem si v tom egypte co pisal avixe :-D
Skusme serioznu kalkulaciu... navrhni co a v akom meste chces porovnavat... Cena za dom urcite nie je 100000 a zabudas rovnako na energie, plus udrzba. Na dome za 30 rokov minies neurekom penazi co v byte na prenajom neminies. Rozne opravy stechy, malovanie, trava, naradie, kurenie (plynovy kotol v oboch pripadoch napriklad), dane, vlhnutie stien, poistka za dom, povodne, .... proste vsetko co obnasa vlastnenie domu.

Na zaver... Ano aj ja snad raz budem mat dom a nezavidim ;) Len ponukam iny pohlad na vec. Mozno nakoniec bude tvoja kalkulacia spravna ale na prvy pohlad to tak nevyzera.

EDIT: Rychle vlozenie do uverovej kalkulacky my vyhodilo pri 100,000 pozicke 190,917 EUR splatka pri uroku 4,79% (RPMN 5.05 %) Ale to moze byt samozrejme rozne... Avsak RPMN sa meni a nikdy nebude fixne na 30 rokov ;)
Naposledy upravil/-a panasonic650 v Ut 22. Nov, 2011, 00:16, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Samozrejme. Úroky si môžeš fixovať a máš na háku. V byte ťa vytopia a máš smolu. Keď kúpiš/si postavíš nový dom, tak si kúpiš tak, aby si nemusel vkuse niečo meniť. Alebo v byte budeš mať drbnutého suseda, čo má za kamarátov policajtov, to si zažiješ... . Ale mať vlastné je fajn, byt či dom; na prenájme je najhoršie to, že platíš platíš...a aj tak to tvoje nebude. A nájmy sú drahšie ako nájom za vlastné. Takže tá sériozná kalkulácia 30 ročné splácanie hypotéky vs. nájomné by sa zišla.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Navrhujem pokracovat tu kedze to zacina byt dost OT
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 21#p881500
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Nameless »

avixe napísal:mna od hypoteky odradza historia, to ze sa s vlasntickym pravom zameta
a tiez to ze sa ti moze cokolvek stat, vies, napriklad 25 splacas a potom umres... zvysnych 5 rokov nema kto doplatit.. dom ide banke.. ta ho preda za tretinu.. uspokoji sa.. a par korun z toho ostane tvojim dedicom
k tomu je ta poistka ze ked sa nieco stane tak vyplatis hypoteku, resp. vacsiu cast hypoteky takze tvoj partner nebude mat problem splacat hypoteku...hlavne ak sa to stane po tych 25 rokoch tak ju splati celu a este mu zostane
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Nameless »

avixe napísal:mozno by som si namiesto zivotnej poistky kupoval zlato, raz za rok, odkladal si ho.. a o 40 by z toho mohol byt celkom dobry dochodok
ja dostanem po 30 rokoch poistky pokial nic nevyberiem (lebo je to aj so sporenim s moznostou vybrat peniaze po 6 rokoch tusim) 14k eur a po 40 rokoch je to 25k eur takze na dochodok mam zarobene a to iste priatelka ale asi to vyberiem skor a splatim uver
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Nameless »

avixe napísal:zlato zatial nikdy v historii nestratilo hodnotu.. uz od cias prvych civilizacii (maximalne tak 10%tne cykly ale stale ide hore, kopiruje inflaciu vypelych statov)
srandista :rolleyes:

Obrázok
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

http://investicnikovy.cz/grafy-ceny-zlata/

to co mas ty na grafe je neprimerane zvysenie ceny zlata a vratenie do povodnej linie
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Nameless »

ked sa ale pozries a odignorujes "neprimerane zvysenie" ktore je podla mojho nazoru aj teraz a bude vrcholit asi tak o rok 2 kedy pride dalsi pad, tak o 1980 do roku 2000 ceny klesali (s urcitymi vykyvmi smerom hore ale klesali)
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

tieto vykyvy sa ale nedeju koli obrovskym naleziskam zlata.. deju sa koli nedovere k peniazom
cim vacsie je riziko vlastnit peniaze, tym vacsi dopyt bude po zlate.. a tym bude vyssia jeho cena... samozrejme predtym nez zlato nakupujes je treba si o nom trochu precitat
ty beries do uvahy interval od 1980 do 2000, ja si vezmem interval od 1975 do 1995, alebo od 1985 do 2005 a hned je to nieco ine... samozrejme je hlupost nakupovat ked nakupuju vsetci, cena bude najvyssia.... zlato treba nakupovat v dobrych casoch... taky rozdiel mozes vidiet aj rano a vecer...
1980 je ale extremny pripad pretoze islo o vyvrcholenie ekonomickej krizy na konci 70tych rokov.. netreba tiez zabudat ze v 71 bo zruseny zlaty standard dolara, to je velka vec ktora sposobi opravnenu paniku a nedoveru k peniazom
objem meny vo svete sa dnes neustale a exponencialne zvysuje a zlato si nezvysuje az tak realnu hodnotu, ako "objem meny" ktoru musis odovzdat za jednotku zlata...
objem meny po 70tych rokoch prudko narastol, bolo mozne vytvorit objem na zaklade takzvanej kapitalovej primeranosti.. preto vidis velke zvysenie ceny zlata... a aj keby ten objem prestal rast exponencialne (aj ked priestor na exponencialny rast stale je, a velky), a zastavil by sa, stale tu mame inflaciu ktora je nastavena len v eu na 2%... stale bude rast
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Rast kvôli inflácii nie je reálny rast. Je to celé nezmysel kvôli tlačeniu peňazí a podobne. A okrem toho zlato je úzko späté s ropou.

Galka zajtra odvolajú...
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Co si myslite o tej kauze odpocuvania?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Debata o všetkom"