Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
anonym_a8

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Miso122 napísal: Št 15. Dec, 2022, 22:42 Prepisujú mi dodatočné údaje z českého TP do nového nášho na základe žiadosti o schválenie dovezeného vozidla, tam sa to všetko deje +- podľa nálady tety úradníčky. Ak vychytáš správnu osobu, bezproblémov ti zápišu do dokladov aj dekat :D Samotný rozmer čo chcem tam je, avšak v pôvodnom TP len na zadnú nápravu.
Teta uradnicka robi len copy/paste. Nema pravo posudzovat, co je opravnene. Ak spravi chybu, mozes reklamovat. Preto hovoria na DI pri okienku, ked ti odovzdavaju novy velky TP, ze si to mas skontrolovat. Zbytok su historky jedna pani povedala.
Ak mas rozmer len na zadnu napravu, ma byt tak aj prepisany. Dnes to ide elektronicky, pochybujem ze si tam ona dovoli spravit zmenu.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Prd ide elektronicky, odovzdával som vyplnenú 2xA4 - technické údaje o vozidle + papierový český technicak. A nie, nerobí sa to na DI, ale okresnom úrade, odbor dopravy.

Nie sú to žiadne historky jedna pani povedala, je to skutočnosť procesu dovozu auta v našej krajine.

Je pekné, že ten rozmer má byť po správnosti zapísaný len na zadnú nápravu, ale ja ho chcem na prednú :D veď uvidíme čo zapíšu. Deadline sa im blíži, majú čas do vianoc.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stanomx »

Ja len ze ak zabijes niekoho autom tak chces mat vsetko spravne, urcite teda kolesa. Nie nejaky mishap z cz do sk technicaku ale kazdy za seba sak ok.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ako písal stiv vyššie: je to v technicaku = je to správne. Bodka.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Papek »

Deadline neznamena pre urad nic. Inak pokaslane rozmery pri prepisoch technicaku su asi bezna vec. Na firme sa nam to stalo s pri jednom Hyundai. Potrebovali sme vsak dalsie rozmery ktore vo FR technicaku neboli, tak sme kupili od importera COC a dopisali.

Na predoslej Honde som riesil zapis cez TUV kedze Honda ani taky rozmer aky som chcel nedavala do COC. Pri skodovych udalostiach nebol nikdy problem a to si pneu + rozmery fotili vzdy pri kazdej jednej. Ci som bol vinnik alebo nie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Rob3Rt0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Pi 17. Sep, 2010, 21:39
Bydlisko: Brezno

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Rob3Rt0 »

Ja si teda tiez nemyslim, ze niekto na urade by dopisoval cokolvek co nebolo v predoslom TP, ale ktovie mozno to vyjde. Ale ano, zaroven plati, ze co sa tam uz akoukolvek cestou dostane je pre policiu/poistovne svate aj ked su to 19” na golfe 4.
PC » i5-9600K | Corator DS | ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX | 32GB HyperX 3200Mhz CL18 | Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming Pro | Samsung 970 EVO Plus 1TB & Crucial MX500 500GB M.2 | Fractal Node 304 | EVGA G3 650W27" Dell U2719D | Gamdias Hermes P3 | Logitech G300s
NTB » MBP 13" | Mid 2014
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Keby im das cisto len technicak tak by to urcite sami od seba nic navyse nevypisali. Ale nepovinna priloha k ziadosti je toto tlacivo: link, kde technicky mozes "omylom" zapisat co len chces. Otazne je, ci to budu vsetko overovat, alebo len bezhlavo opisu do noveho TP.

"historky jedna pani povedala" hovoria, ze to len bezhlavo prepisu
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Je mozne ze som naposledy pri prepise auta z CR omylom zapisal asi 6-7rozmerov od R16 po R18. A je mozne ze vsetky skoncili v technicaku.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Mal si sa pripraviť na kúpu kolies a úradnícke lehoty.

teraz akože niekoho dolámeš bo nedobrzdíš na letných a povieš že to nie tvoja chyba, čakáš na papier ku zimným? :D
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Prečo by som mal niekoho dolamat alebo nedobrzdit? :D Je tu 0-5 stupňov, sucho, žiadna námraza, žiaden sneh (ako tá kalamita u vás v Kešicoch), takže zimné pneumatiky zo zákona mať ani nemusím.

Je to nebezpečnejšie ako jazdiť na nových zimných alebo celoročných premium pneumatikách? Samozrejme že je, ale to sú aj Barumky.
Naposledy upravil/-a Miso122 v Pi 16. Dec, 2022, 00:22, upravené celkom 1 krát.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa adam102 »

A akymi dokladmi od vozidla sa preukazujes policajtom pri namatkovej kontrole? Predpokladam, ze vsetko od auta ma momentalne OU u seba.
MB: Gigabyte B550 Vision D CPU: AMD Ryzen 9 3900X/Noctua NH-D12L RAM: Gigabyte Designare 128 GB 3200 MHz CL16 GPU: AMD Radeon Pro Ⅶ SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB HDD: 2 × WD40EZRZ PSU: Seasonic PRIME Fanless TX-700 ODD: Pioneer BDR-XS07B-UHD CASE: Lian Li PC-O11 WXC FAN: 6 × Noiseblocker Multiframe M12-1 LCD: NEC PA301W | NEC LCD2090UXi KB: Filco Majestouch 2 MX Brown | Ducky One 2 Mini Pure White MX Blue MOUSE: Zowie FK2/Zowie P-SR HP: Sennheiser HD555 → HD595 mod | Beyerdynamic DT 990 PRO TV: Pioneer PDP-LX5090H
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Originál malý TP z čiech mám stále u seba ja. Úrad ho zapožičiava do momentu odovzdania nového TP.

Ináč, "namatkova" kontrola je protizákonná. Musia mať legitímny dôvod pre zastavenie vozidla a kontrolu.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa adam102 »

Aha, potom ok.
MB: Gigabyte B550 Vision D CPU: AMD Ryzen 9 3900X/Noctua NH-D12L RAM: Gigabyte Designare 128 GB 3200 MHz CL16 GPU: AMD Radeon Pro Ⅶ SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB HDD: 2 × WD40EZRZ PSU: Seasonic PRIME Fanless TX-700 ODD: Pioneer BDR-XS07B-UHD CASE: Lian Li PC-O11 WXC FAN: 6 × Noiseblocker Multiframe M12-1 LCD: NEC PA301W | NEC LCD2090UXi KB: Filco Majestouch 2 MX Brown | Ducky One 2 Mini Pure White MX Blue MOUSE: Zowie FK2/Zowie P-SR HP: Sennheiser HD555 → HD595 mod | Beyerdynamic DT 990 PRO TV: Pioneer PDP-LX5090H
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som prezil hadam aj 2 zimy na letnych bez tazkosti. Tie dva dni co nam v BA nasnezilo som nechal auto doma. Ale bolo to v obdobi ked som auto nepotreboval denne.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Toto zacina vyzerat ako zenska debata. Vyjadrujete sa k veciam o ktorych viete hovno a este tu idete vyryvat a moralizovat.

stanomx:

Specialne pre teba, bezne sa stane, ze importer nezapisuje vsetky rozmery kolies schvalene vyrobcom, napr. skrz kupu auta v nizsej vybave. Taketo rozmery si lahko doplnis vyziadanim dokladu od importera a zapisanim do TP.

Ak si niekto zapise kolesa s TUV certifikatom pre dane vozidlo a realne na nich jazdi, tak je tiez uplne legalne.

Ak niekto nahodou dostane do TP nieco nelgalnou cestou, chcel by som vidiet ten proces odbornych posudkov, dokazovania a preukazovania aby bolo mozne vyvodit nejake sankcie...u nas nerealne.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"