Elektromobilita a vsetko okolo nej

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa werwest »

Hej lebo inak vsetci co nemaju automatiku zodpovedne vypinaju dialkove este v zakrute ze. A vobec sa nestava ze az ked z nej vynde lebo blb este prepleta rukami a nevie rychlo prepnut.

Inak elektrika mi od maja zlacnuje na 38.8 centov za kwh
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Hej lebo inak vsetci co nemaju automatiku zodpovedne vypinaju dialkove este v zakrute ze.

neviem ako ostatni a to tazko ovplyvnim - ja ano.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa lopo1 »

kia ceed tiez az prkvapivo dobre funguje automaticky rezim minule som isiel vecer z Brezna do Ziliny a celu cestu nikto oproti nemal problem (nebilkol) ano dialnica je dost špecificka lebo tam stredovy deliaci pas zakryva svetla na zaklade ktorych automatika funguje a verim tomu ze v kamione je to dost nepriejemne
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://www.focus.de/auto/news/autoabsa ... 83532.html

tolles echtes nemecka analyza : 5 milionov aut menej vyrobenych v Europe v 2030, "Blick nach vorn „deutlich pessimistischer als 2021“ končiaca paragrafom „Völlig unrealistische Ziele“.
prelozime googlom ak nerozumieme hentomu jazyku, je to vcelku sranda. Najvacsi problem ? Nepochadza od elektronepriatelskeho ceskeho webu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa beardie »

Nie, to problém nie je, úplne stačí, že nepridavas klamstvá a zavádzajúce info
Relevantné dáta nikto nespochybňuje
Alles klar?
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

mp3turbo napísal: Ne 19. Mar, 2023, 02:35 https://www.focus.de/auto/news/autoabsa ... 83532.html

tolles echtes nemecka analyza : 5 milionov aut menej vyrobenych v Europe v 2030, .
Od dnes do 2030 sa vyrobí o celkovo 5m aut menej v Nemecku (ca 11% ci koľko to tam pisali). Trosku rozdiel oproti tvojej parafraze.
FVE 12.45 kWp V/Z
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

Stačí pochopiť tieto 2 grafy. Nejake euro7 alebo 2035 zákazy sú nepodstatne kolotoč okolo prechodnu na novu technologiu sa rozbehol celosvetovo a ak sa Nemci neprispôsobia tak jednoducho zakapu. Tym že budu nadalej umelo držať vyrobu písacich strojov si nijak nepomožu ten pad bude o to hlbší.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

5rocnica by bola naplanovana, uz len ju splnit. Snad to zelenym komunistom pojde lepsie ako tym cervenym.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

SKiLEX napísal: Ne 19. Mar, 2023, 13:05 5rocnica by bola naplanovana, uz len ju splnit. Snad to zelenym komunistom pojde lepsie ako tym cervenym.
:facepalm:
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

Akurat o tom co sa ma produkovat a aky objem tovarov a sluzieb ma byt k dispozicii pre verejnost neriadis vlastnictvom podniku, ale zakonom.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

je zavedenie euro 7 a zakaz spalovacich aut v EU znakom planovaneho hospodarstva?

Zavedenie emisnej normy Euro 7 a plán na zákaz predaja nových áut s spaľovacím motorom v EÚ od roku 2035 nie sú priamo spojené s plánovaným hospodárstvom, ktorého charakteristikou je centrálne riadenie hospodárskeho rozhodovania vládnymi inštitúciami.

Namiesto toho sú tieto opatrenia súčasťou regulácie a politiky na podporu environmentálnej udržateľnosti, ktorá sa zameriava na ochranu životného prostredia a boj proti klimatickým zmenám. Európska únia sa snaží dosiahnuť ciele v oblasti klímy, ako napríklad zníženie emisií skleníkových plynov, a tieto opatrenia sú jedným z nástrojov, ktoré má k dispozícii na dosiahnutie týchto cieľov.

Je pravda, že tieto opatrenia môžu mať dôsledky na hospodárstvo a na niektoré odvetvia, ako je automobilový priemysel, no zavedenie nových pravidiel a technológií na ochranu životného prostredia a boj proti klimatickým zmenám je súčasťou širšej politiky a regulácie, ktorá zahŕňa aj súkromný sektor a trhové hospodárstvo.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Raz bojujes proti nepomerom v spolocnosti, za rovnake prava pre kazdeho. A teraz zase proti klimatickej zmene a za podporu environmentalnej udrzatelnosti a ochranu zivotneho prostredia.

Cim sa zase dostavame k mojmu prvemu prispevku. Dufam ze to pojde uspesnejsie ako v prvom pripade.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

nebojujem proti ničomu, len poukazujem na tvoje nezmyselne používanie pojmou ako komunizmus a riadene hospodárstvo
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ty nebojujes. Komunisti bojovali, EU bojuje. Predpokladam ze chatgpt by tu metonymiu rozpoznal.


Tak ci tak.
1. Zhodneme sa na tom ze napr. tebou menovane Euro 7 a zakaz spalovacich aut v EU zasahuje do hospodarstva?
2. Zhodneme sa na tom ze jeden z najznamejsich rezimov ktore zasahovali do hospodarstva bol komunizmus?
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"