Formula 1 všetko sem

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

2015

Mclaren
3
13%
Mercedes
6
25%
Red Bull
2
8%
Wiliams
0
Žiadne hlasovania
Renault
0
Žiadne hlasovania
Haas
0
Žiadne hlasovania
Ferrari
12
50%
STR
0
Žiadne hlasovania
Sauber
0
Žiadne hlasovania
Force India
0
Žiadne hlasovania
Manor
1
4%
 
Celkom hlasov: 24

Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Takže, dnešná VC Kanady bola fakt zaujímavá. O napätie nebola núdza, odporúčam si aspoň o nejaký týždeň kuknúť zostrih na f1.com. Heikki to válal do predu, dokonca sa dosť držal aj na bodoch, ale pri konci ten Cossworth už nevládal (nechápem, prečo FIA nepovolí opravu dizajnu motora...). Trulli ako vždy s obrovským nešťastím nalepeným na pätách jak Patexom, nedokončil... dôvod ešte neviem - na odparkovanom monopste sa mu dymilo z bŕzd, ale komu by sa nie?
Slovenský komentátori sú jedna veľká paródia, ak sa chcete na nich nasmiať, stiahnite si niekde slovenský záznam tejto GP - ak v celom prenose nespravili obaja aspoň 10 chýb, tak som pápež. Označiť jasne zelené auto ako Chandhoka, ktorý jazdí na HRT (čierno-sivo-červená) je už fakt dosť... :D Som sa na ich výkone s bratmi celý čas smial :hysterical: (Škoda, že neviem po maďarsky, lebo ten ich komentátor je božský, aj keď mu nerozumiem...)
Výkon traťových komisárov bol znova na hovno - nechápem penalizáciu Petrova za spôsobenie búračky hneď po štarte - vyšiel trošku na trávu, chytil šmyk a zatočil to do monopostu BMW a zlomil mu predné krídlo. Dostal za to DriveThrough penalizáciu. Ako, nechápem, nebolo to proti pravidlám, nebolo to úmyselné, nebolo to nebezpečné, nepomohol si tým a ani nikomu neuškodil (áno, odlomil mu spoiler, ale ten opravili), tak ja neviem, čo sleduje celé toto vedenie formuly :furious2:
Na druhej strane spravil Hamilton to isté, čo pred tým - vybehol z pitov, keď na pit lane bolo vedla neho vozidlo, aj keď je to zakázané. a spokojne sa vedla neho išiel, aj keď je to zakázané, je to nebezpečné, ale čuduj sa svete, nič z toho nemal... :?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa faugusztin »

Timeshifter napísal:koda, že neviem po maďarsky, lebo ten ich komentátor je božský, aj keď mu nerozumiem...
Myslis Palika ?


Ten ma v Madarsku este vacsi anti-fanklub ako ti z STV ci Novy :).
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa lezgy »

ja sa len chechtal ked sa masa vybural na jednom soferovi s ktorym este aj deti dnes zametali asfalt
inac ak odmyslime dazd tak naj preteky v sezone
jak obycajne som vychodil chodnik do koberca poslednych 20 kol :D

slovenski moderatori...tragedi
butom predbieha alonza a oni ako keby sa nechumelilo
preklad zalostny, prehlad ziadny
aj ekd dnes to bolo dost divoke
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa yesper »

lezgy napísal:ja sa len chechtal ked sa masa vybural na jednom soferovi s ktorym este aj deti dnes zametali asfalt
Mozes si svoje komplexy alebo neviem co to je, nechat pre seba?
Používateľov profilový obrázok
harrzy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 267
Dátum registrácie: So 16. Jan, 2010, 22:28
Bydlisko: Bratislava - staré mesto / Thüringen, Deutschland

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa harrzy »

Timeshifter napísal: Výkon traťových komisárov bol znova na hovno - nechápem penalizáciu Petrova za spôsobenie búračky hneď po štarte - vyšiel trošku na trávu, chytil šmyk a zatočil to do monopostu BMW a zlomil mu predné krídlo. Dostal za to DriveThrough penalizáciu. Ako, nechápem, nebolo to proti pravidlám, nebolo to úmyselné, nebolo to nebezpečné, nepomohol si tým a ani nikomu neuškodil (áno, odlomil mu spoiler, ale ten opravili), tak ja neviem, čo sleduje celé toto vedenie formuly :furious2:
Na druhej strane spravil Hamilton to isté, čo pred tým - vybehol z pitov, keď na pit lane bolo vedla neho vozidlo, aj keď je to zakázané. a spokojne sa vedla neho išiel, aj keď je to zakázané, je to nebezpečné, ale čuduj sa svete, nič z toho nemal... :?
PEtrov dostal drivetrough dokonca dvakrat. Ten moment s HAmiltonom aj mna zaujal, ved jednoznacne porusil pravidla a .... nitrid oxid holmito- vanadnaty z toho.

btw, slovenski moderatori - ja neviem, mne sa zda ze oni robia stale cosi ine, alebo pri diskusii hladia na seba, lebo aj by sa semtam vedeli vyjadrit, ale faaaakt vela im toho ujde (co ja niekedy az gaucu vstavam :D) a potom pridu tie mylky, lebo sa zrazu pozru na obrazovku a nieco sa stalo, v tom strese aby to co najrychlejsie komentovali to popletu a tak to ide cele preteky. Aspon to je moja teoria, ze sa na obrazovku nedivaju.
Moja mašinka CPU i5-750 Chladič Noctua NH-D14 MB P55A-UD3 RAM Kingston 4GB 1600MHz CL8 HyperX VGA ASUS Nvidia GTX 570 + Accelero Xtreme Plus PSU Corsair TX-650 Myš Steelseries Kinzu HDD Samsung Spinpoint F3 0,5T *2 SSD Kingston HyperX 120 GB Audio Logitech Z-5450 Case Corsair 300R Fan control Scythe KazeMaster LCD BenQ G2420HDBL4
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa lezgy »

yesper napísal:
lezgy napísal:ja sa len chechtal ked sa masa vybural na jednom soferovi s ktorym este aj deti dnes zametali asfalt
Mozes si svoje komplexy alebo neviem co to je, nechat pre seba?
o akych komplexoch rozpravas?
lebo evidentne si sa bud neutrafil alebo ...?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa yesper »

Kto tu ma za potrebu sa stale navazat do toho isteho pilota? Nik iny len ty...
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Pilot tímu Renault Robert Kubica obdržal po VC Kanady napomenutie za agresívne správanie pred svojim vstupom na pitlane. Poliak vtedy na poslednú chvíľu preťal líniu Adrianovi Sutilovi a hoci ku kontaktu nedošlo, situácia vyzerala nebezpečne
No tak toto je už fakt non-sens. :?
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa Endy »

no tak kubica to riesil naozaj dost nebezpecne, kludne ho mohol obehnut z lava...
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Práveže zľava ho obehnúť nemohol, pretože chlapec bol na brzách a mieril k vonkajšiemu kraju zákruty do ideálnej stopy - klasický princíp bránenia si miesta. Kubica tam nemal miesto a musel by za ním brzdiť, čo by sa mu neoplatilo, lebo išiel rovno, tak ho obehol z druhej strany. Predbiehaný jazdec do neho nemohol nepredvídane zatočiť, pretože pri rezaní zákruty točil naplné, a viac sa už nedá... IMHO: Kubica to mal pod kontrolou a spravil správne...
Vravia, že chcú dravosť - tu je a hneď ju trestajú. :?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa Snake »

lezgy napísal:...
Si horší jak spam :)

(to len tak OT medzi mnou a lezgym :P )

btw. je niekde zostrih kanady? lebo ja idiot som to nepozeral :(





.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa lezgy »

:laugh:
skus justin.tv poslednu cenu zvyknu pred vikendom opakovat bud f1legends alebo niekto pusti solo
alebo torenty ako obycajne
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa Timeshifter »

No, tak súhrn tejto VC (Valencia) - je z môjho pohľadu: FAILURE OF TILKEDROME!!! Nebola to nudná VC, ale nepredbiehateľnosť okruhu sa prejavila asi v 80% celej VC...
Štart celkom zaujímavý, ako sa patrí. Najlepší bol Hamiltonov výrok, že Vettel mu nabúral do ľavého predného kolesa. Vtip je v tom, že Hamilton nabúral do Vettela :D. Musím pochváliť Kobayashiho, ktorý dokázal od tuším 11 kola vytvoriť vláčik a udržať ho za sebou do zastávky v boxoch, ktorú spravil 3 kolá pred koncom. Nie je normálne, aby auto, ktoré je na kolo o sekundu pomalšie ako zvyšok, si udržalo svoju pozíciu... A čo je najhoršie - vo vláčiku sa nič nedialo. Tilke vôbec nevie stavať zaujímavé okruhy - jeho okruhy majú jednu spoločnú črtu - ľahko sa jazdia a majú úzku ideálnu líniu... :wallbash: Tak ale Williamsu dneska vyšla taktika vďaka tomuto...

Webberovu búračku som vôbec nechápal - keď som zbadal čo spravil, tak :OO= ... Ešte že sa jemu a ani Heikkimu nič nestalo. Trulli ako vždy velká smola - v prvom kole do neho nabúrali a po boxoch sa mu pokazila prevodovka. Našťastie to nejak opravili ale stratu 4 kôl nestihol na nováčikov stiahnuť...
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa Endy »

a ten komentator ked Webber vyletel: "redbull dava kridla" :hysterical: no nastastie, ze sa tam nic nestalo
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: F1 a okolo toho

Príspevok od používateľa lezgy »

takze mame tu po dnes nej cene timove jednotky alebo nie aj oficialne ?:)
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"