Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady,Predaj, Paypal atd

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa mbc »

vraj staci aj to... tiez to chcem uz vyskusat, aby som sa tam nemusel trepat
vzdy im stacil vytlaceny mail z paypalu, mohol som si to pred vytlacenim upravit ako chcem,
ale v baliku bola tiez faktura s cenou
ak by to bolo podozrivo malo, mozno by chceli oficialnejsi vypis z banky

ja najblizsie planujem forwardnut mail od paypalu (je tam cena, tovar, adresa) a pripadne nieco dopisem, ze suhlasim s clom/dph a pod...
ked som tam bol naposledy, colnicka nieco podobne radila v telefone niekomu
balik potom poslu domov ako dobierka, za cenu DPH pripadne cla
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa filuS »

Ja som asi cca pred 2 tyzdnami kupoval sluchadla z ebay, cena 630$. Predavajuci napisal na balik, ze cena obsahu je 250$. Dostal som od DHL info, ze im mam poslat doklad o platbe a ak je cena ina, ako je na baliku tak aj nejaky iny doklad o kupe (elektronicka faktura z obchodu, kde som to kupoval), kde bude rovnaka cena, ako je v tom platobnom detaile. Tak som im poslal v pdf-kach vypis z uctu v eurach, detail o platbe na paypal (v dolaroch) a invoice z ebay. Podla toho mi potom bez problemov vyrubili clo.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Gabou
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 12:15
Bydlisko: Nitra

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Gabou »

Diky chalani za rýchlu odpoveď, idem im to poslať na mail :good: .
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa faugusztin »

Gabou napísal:Čaute, chcel by som sa ešte spýtať, objednával som vec asi v hodnote 100 eur a prišiel mi list z colnice že mám im zaslať výpis o platbe aby mi mohli pričítať DPH :rolleyes: , stačí ak im pošlem Print-Screen detailov transakcie z papypal-u? Plus ešte pár údajov čo chcú.
Ja som iba forwardol na colnicu emailovu pro-forma fakturu od predajcu. Potom sa 2-3 dni nic nedialo, tak som isiel na colnicu, tam som stravil 2 hodiny aby zistili, ze akurat vcera to poslali na postu. Potom o dalsie 2 dni sa to objavilo na poste, dosiel som tam, zaplatil "dobierku" v cene DPH. Mimochodom, ine lamy na colnici, na seku mali inu sumu nez na colnom doklade co k tomu prilozili. Co uz ale od nich cakat, ze ?
Gabou
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 12:15
Bydlisko: Nitra

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Gabou »

Asi tak.. Poslali mi spravu že po vybavení všetkých náležitosti pošlú balík, takže podla tvojich slov môžem čakať ešte ten týždeň kým mi to príde... super.
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa filuS »

Mam taku mensiu otazku, chystam sa kupit jednu vec (Audio-GD NFB-12), a momentalne trochu tapam v tom, ako to u nas funguje.
Mam dve moznosti objednavky:
1. objednat priamo od vyrobcu z Ciny, cena je ~255$ bez dph a cla. Vseho vsudy to teda vyjde na 240e s tym, ze budem musiet cakat par tyzdnov kym mi to pride domov (tyzden kym to poslu a dojde na Slovensko, potom vsetky tie srandicky ohladom cla a dane atd). Cena je nie je problem, skor to s**nie sa s uradmi mi vadi.
2. objednat od dealera z UK, cena aj s dopravou je 210£, takze v eurach to robi sumu 244. Dodanie by malo trvat do jedneho tyzdna, takze tu to vyhrava UK dealer na plnej ciare (chcel by som to mat doma este pred Vianocami). Otazkou je, budem pri baliku z UK platit dan+clo? Viem, ze posledne veci, ktore som kupoval z EU (Portugalsko/Francuzsko) nepodliehali ziadnej colnej kontrole (boli to veci niekde okolo 40e), no ak by som musel platit dan pri tomto, tak by som poriadne prerobil oproti tomu, co by som zaplatil pri objednavke od vyrobcu. Myslim, ze v ramci EU by tu nemal byt s tym problem, no nechcem zbytocne riskovat a na strankach colneho uradu mam problem cokolvek najst.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ak to naozaj posiela z UK, tak neplatis clo, a DPH zaplatis priamo pri objednavke, rovnako ako keby si kupoval v SK maloobchode.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Toman »

uz citit ze zacinaju vianoce, dodacia doba z ciny uz skocinla na 32dni (v lete bola 10)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa MaxMan »

Tych 10 dni bolo z HK. Z ostatnych provincii bezne chodili zasielky za cca 3-4 tyzdne pocas celeho roka.

Aj tak su najlepsi v Korei - za 5 dni bol balik doma (3 dni z toho putoval v ramci SR :D )
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Tomco85
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Tomco85 »

Ja mam teraz velmi pozitivnu skusenost s jednym obchodom, konkretne handels-welt.

Objednal som si dva kable... jeden z nich bol tento http://www.ebay.de/itm/Oehlbach-Stream- ... 5049wt_929

avsak vo verzii 1,7 metra.

Poslali mi zasielku DHLkou. Tyzden mi nic nechodilo, tak som sa ozval, ze co sa jako deje.... na druhy den mi odpisal predajca a ospravedlnoval sa, ze zasielka sa poskodila a DHLko im to vracia spat....no tento sietovy kabel zial nemaju skladom a je potrebne cakat 5 dni, nez ho opat zozenu.
ja som im slusne odpisal ci je mozna niaka dohoda + rabat a poslali by mi tento http://www.ebay.de/itm/Oehlbach-XXL-Hyp ... 1e6762a2d8

Na druhy den prisiel mail, ze samozrejme nie je problem a NEMUSIM NIC DOPLACAT a zasielku odoslali.

Prisla neposkodena...miesto 25euroveho kabla mi poslali kabel premiovy za 68 Eur ( ten je tieneny snad aj proti atomovej bombe), bez akychkolvek doplatkov + v baliku bol este pribaleny sacok Haribo medvedikov :D

No povedzte, stretli ste sa s niecim podobnym na Slovensku ? :? :facepalm:
Papagaj#2656

CPU: Core i7 3960X @ 4700Mhz + EK-Supreme HF Motherboard: Asus Rampage IV Formula X79 Ram: G.Skill RipjawsZ 4x4096MB DDR3 2133 9-11-10-28 VGA: EVGA GTX 980 Superclocked ACX 2.0 SLI Audio: Asus Xonar Essence STX + Magnat Quantum 557 5.1/Onkyo TX-SR608 HDD: SSD Crucial M4 256GB PSU: Seasonic SS-1000XP Platinum Keyboard: Corsair Vengeance K70 Black Mouse: Razer Imperator + ROCCAT Hiro 3D Screen: ASUS ROG SWIFT PG278Q Case: Corsair Obsidian 800D OS: Win 7 Ultimate 64bit
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa mbc »

to haribo som dostal aj ja..... :-)
mne sa stalo, ze mi odoslali tricko (uz v zlave, daily deal) inej farby (cierna vs navy)
akonahle to odoslali si to uvedomili, tak mi refundovali polku ceny este predtym ako to doslo
Používateľov profilový obrázok
Sphyn0x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1944
Dátum registrácie: Pi 27. Nov, 2009, 20:53
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa Sphyn0x »

Please upload the following documents:
A valid photo ID (front/back copy)
A recent card statement showing the last four digits of the card, your billing address and your full name as registered on your PayPal acco
unt
Čo im to mám poslať?
Lebo som oscanoval občiansky front/back a kartu tiež. To stačí?
///
Spoiler: ukázať
Intel Core i5-750@4214.03 MHz | Noctua NH-D14 | Asus Sabertooth 55i | Asus Radeon HD5870 | Kingston 2x2GB HyperX 1600MHz | Samsung SpinPoint F3 1TB | Enermax MODU87+ 600W Gold | Windows 7 Ultimate x64 SP1 | Lancool DragonLord PC-K62 | Samsung P2450H | Razer DeathAdder Black Edition | Roccat Arvo | AKG K242 HD | Vsonic GR06
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa faugusztin »

To chce kto ?
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa icefire »

To nikomu nedavaj, nemaju pravo to pozadovat. Mozno pri vaznom probleme s PP ucte, ale iba podpora (krajny pripad).
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady, Paypal atd

Príspevok od používateľa filuS »

Neviem, kto ti to poslal, ale rozhodne to nevyzera uplne doveryhodne. Ak si kupoval nieco drahsie, tak ta mozu zasielkove spolocnosti ziadat o oskenovany obciansky (alebo pas, proste preukaz totoznosti, ja som skenoval obciansky pre DHL) a takisto chcu aj nejaky vypis o pohybe penazi (ak si platil paypalom, tak vypis z paypalu, ja som im k tomu este zasielal aj vypis z bezneho uctu a ebay invoice). Ale este sa mi nestalo aby niekto odo mna potreboval odfotene posledne stvorcislie mojej platobnej karty (billing address a plne meno je este v pohode, ak ked to si mozu obchodnici pozriet priamo na pp ked im zaplatis, teda aspon myslim).
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"