Vysoká škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa KocuR »

no aha, zas "TUKE".
Očividne máš obrovský prehľad. Určite vieš že TUKE má 9 rôznych fakúlt, že? Poznám ľudí zo stavebnej, napríklad môj bratranec ju skončil, robí architekta, zarába určite viac ako ty. Poznám ľudí čo skončili FEI. Tiež zarábajú viac ako ty. A poznám aj ľudí čo zarábajú celkom slušne popri štúdiu informatiky.
Ty to síce asi nechápeš, ale nemôžeš porovnávať študenta čo študuje nejakú geodéziu na BERGu, či Hospodársku Informatiku s niekym kto študuje Informatiku či napríklad to čo ja - Elektroniku/Infoelektroniku.

A to čo si napísal
absolventi TUKE sú žiadaní asi tak ako absolventi dobrej strednej školy, teda ak je ten človek šikovný, tak ho do zamestnania vezmú, ale ak je to normálny šedi priemer, ktorý síce poctivo robil zápočty, skúšky, mal dobru bakalárku, diplomovku atď. ale nie je ničím výnimočný, tak ho 99% zamestnávateľov pošle kade ľahšie...
je debilita, ktorá by platila možno pre niekoho z bezpečnostného manažmentu alebo sociálnej práce :)
Rozhodne som ešte od nikoho iného ako ty takéto niečo nepočul, neviem o tom že by si ľudia čo skončili nejaký odbor na FEI mali problém nájsť prácu (teda že by ich do zamestnania nechceli lebo majú len FEI).

Vždy je základom byť šikovný v oblasti a mať jazykové schopnosti. Titul ti je potom len plus, a to nie bezvýznamné.

K tým tvojim osobným skúsenostiam sa nevyjadrujem, skončil si nejaký odbor na TUKE že máš osobné skúsenosti? Nie. Tak si zarábaj tie svoje peniažteky a nekecaj hovadiny.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

To mám najradšej, keď sa ku vysokým školám, hlavne technickým, vyjadruje niekto, kto má len obchodnú akadémiu, poprípade má ekonomickú VŠ. Pokiaľ vás nezrazí električka, tak na SVK ekonómiu spravíte. A pokiaľ nemáte ani to, tak do VŠ vidíte asi do takej miery, ako hus do mobilizácie :-)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
ANONYM_a2

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

KocuR napísal:...Vždy je základom byť šikovný v oblasti a mať jazykové schopnosti. Titul ti je potom len plus, a to nie bezvýznamné...
s týmto plne súhlasim (ostatne v prvom poste som vyjadril podobnú myšlienku).. a čo sa zvyšku týka, tak to už dalej neriešim, je to tvoj názor/pohľad na vec
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa valistar »

100% suhlasim s Kocurom,
hlavne v Kosiciach, Bratislave ale aj v inych vacsich mestach je viac volnych miest v IT ako stihaju skoly (nebavme sa o Tuke ale FEI) vyprodukovat tak neviem z akeho zdroja mas tie udaje ze sa ludia nevedia zamestnat.
Skor ked skoncis ekonomiu - strednu alebo vysku - mas na slovensku problem najst naozajstny job. ;) nehovoriac o dalsich uz spominanych pseudoodboroch ktore sa studuju aby bol titul...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa jararak »

niekto tu chcel vediet rozdiel medzi informatikou a aplikovanou. Rozdiel je taky ze informatika - bezplatne studium kde sa ucite kraviny, aplikovana informa - spoplatnene studium kde sa ucita totalne kraviny.
Mat este raz moznost, nejdem tam, dajak to uz dokopem snad.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Kicker »

Dobre vediet... takze aplikovanu inf. skrtam :-D
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

nevidim rozdiel medzi kraviny a totalne kraviny :-) ..vysvetli
co citam tak prave naopak ludia prechadzaju z oboru teoreticjkej na aplikovanu
Kicker™ napísal:Dobre vediet... takze aplikovanu inf. skrtam :-D
trochu unahlene rozhodnutie :-)
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

A teda som rozhodnutý pre TUKE odbor informatika a možno aplikovaná inf. ( ak sa zlepším v angličtine ).

Ako druhú by som dal asi ZA telekomunikácie, alebo dať niečo iné v tomto meste?

A potom v Brne, len neviem, či VUT/ radšej Muni? berie sa aj na to ohľad pri hľadaní práce, alebo je to jedno?

ďakujem :)

Brko
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa beardie »

muni
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa jararak »

Momentalne som v 4 semestry tej teoretickej. mal som 2 akoze predmety - podnikovy manazment - naucil som sa robit pojmove mapy a estetiku
nasledne sme 3 matematiky - matematika 1, mat. logika, pravdepodobnsti statisktika. z programovania sa nas jeden pan snazi naucit robit s asemblerom a v dalsom rocniku v niecom podobnom kde mame pocitat aj s efektivitov kvazi assembleru ktory naprogramoval asi on sam lebo na nete o tom nieje ani prd. Naozajstne programovanie v C sa mi lubilo, konecne nieco zazivne - robot karel je stale v kurze, no semester nato sme uz mali objektove programko kde som akurat dokazal napisat scenar ku hre a tu hru urobil v jave. Teraz mam zaklady javy a ucim sa to co som mal pri tej hre uz vediet. Dalsie psycho predmety ako zaklady elektroinzinierstva kde sme prebrali bozp, potom zaklady inzinierstva materialu kde som som vyrabal suciastku v autocade. na fyzike a elektrotechnike momentalne vylamavam zuby a este mame este take slagre ako operacne systemy, historia pc. Perlickou su databazove systemy kde si musime robit referaty na tu hodinu dopredu a cvika na hodinu dozadu. Snad som nezabudol na nic. Ta aplikovana sa stretava s nami na vecsine predmetov takze taka ina zase byt nemoze, prediskutujem to s kolegom ktory navstevuje prave tu.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

Krutibrko napísal:A teda som rozhodnutý pre TUKE odbor informatika a možno aplikovaná inf. ( ak sa zlepším v angličtine ).

Ako druhú by som dal asi ZA telekomunikácie, alebo dať niečo iné v tomto meste?

A potom v Brne, len neviem, či VUT/ radšej Muni? berie sa aj na to ohľad pri hľadaní práce, alebo je to jedno?

ďakujem :)

Brko
Why furt....? Je to úplne jedno,tie hlavné skills sú furt na tebe, v IT sa ťa koľko razy ani na školu nepýtajú...
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Scorp: toto som potreboval vedieť, dík :)
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Kicker »

Tiez to chcem najskor skusit v praxi :-D
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa icefire »

Scorp napísal:
Kicker™ napísal:choďte na nejaké humánofilovedy počúvať prednášky o histórii bosoriek, alebo kydy, že prečo sa v nemčine píše was a nie vas... zasa je tam plno ženského materiálu, takého alternatívneho, pekné to je celkom
Tak toto spravilo moj den :hysterical:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

jararak napísal:Momentalne som v 4 semestry tej teoretickej. mal som 2 akoze predmety - podnikovy manazment - naucil som sa robit pojmove mapy a estetiku
nasledne sme 3 matematiky - matematika 1, mat. logika, pravdepodobnsti statisktika. z programovania sa nas jeden pan snazi naucit robit s asemblerom a v dalsom rocniku v niecom podobnom kde mame pocitat aj s efektivitov kvazi assembleru ktory naprogramoval asi on sam lebo na nete o tom nieje ani prd. Naozajstne programovanie v C sa mi lubilo, konecne nieco zazivne - robot karel je stale v kurze, no semester nato sme uz mali objektove programko kde som akurat dokazal napisat scenar ku hre a tu hru urobil v jave. Teraz mam zaklady javy a ucim sa to co som mal pri tej hre uz vediet. Dalsie psycho predmety ako zaklady elektroinzinierstva kde sme prebrali bozp, potom zaklady inzinierstva materialu kde som som vyrabal suciastku v autocade. na fyzike a elektrotechnike momentalne vylamavam zuby a este mame este take slagre ako operacne systemy, historia pc. Perlickou su databazove systemy kde si musime robit referaty na tu hodinu dopredu a cvika na hodinu dozadu. Snad som nezabudol na nic. Ta aplikovana sa stretava s nami na vecsine predmetov takze taka ina zase byt nemoze, prediskutujem to s kolegom ktory navstevuje prave tu.

vedel by si mi zistit od toho kolegu ake je to na Aplikovanej Inf?

lebo ja studujem na Inf, rovnako ako ty, akurat ze teraz som vo Finsku cez erazmus
tu je uplne iny system a ked som dovtedy TUKE style nemal rad, tak teraz len vidim ako to moze byt lepsie a vratit sa spat na Inf sa mi velmi nepaci

rozmyslam o prestupe na Aplikovanu Inf, lebo tam je menej programatorstva (ja osobne mam radsej networking, tu vo Finsku som si nastudoval pekne Cisco CCNP level vedomosti)
...

Návrat na "Debata o všetkom"