SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa valistar »

normalne to uz vidim pred ocami :good:

ten termochill bude akej farby?
zostava je super - LQT je velmi dobre spraveny benchtable, problem ma len s vacsim mnozstvom HDD - ale to nie je tvoj pripad. Expy robia tiez velmi dobre. mozno taky otaznik ohladom radiatoru - ci by si taka zostava nezasluzila nejaky vykonnejsi - ale pri benchi mas tu vyhodu ze v buducnosti vcelku jednoducho pridas druhy keby bolo treba :)

posledna vec co mi napadla ktora by tuto zostavu dotiahla na top uroven je komplet single-sleeve zdroja http://en.mdpc-x.com/ v ladiacej farebnej kombinacii ;)
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

no na to som zabudol, už som updatol príspevok, čiže farba bude modrá :) ..čo sa zdroja týka, uvažoval som nad tým, len sa na to vôbec necítim popravde.. najprv som plánoval, že tam dám dva radiátory a dva expanzky, ale potom som sa rozhodol nechať tam len jeden kus z každého, nakoľko je to aj finančne dosť náročné (hlavne tá GTX 580 stojí ťažké prachy)

+ update
včera sa mi podarilo objednať asi poslednú referenčnú verziu MSI GTX 580, tak verím, že ju mali skutočne skladom a v pondelok mi bude zaslaná, lebo v opačnom prípade budem musieť riešiť prvý väčší problém
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

Dnes pridávam ďalší unboxing + malé preview. Je to zdroj Cougar GX600. Zdroj má výkon 600W, 80+GOLD certifikáciu, modulárnu kabeláž, množstvo technológií ako DC-DC, RST Power čo znižujuje stratu výkonu vo W, CLC Filter Design ktorá znižuje úroveň ripple/noise pod 1%, ďalej ochrana proti preťaženiu, skratu, nadprúdová ochrana, prepätiu a podpätiu. Zdroj ďalej používa japonské kondenzátory, fan je 140mm s FDB ložiskami. Čo sa prvých dojmov týka, tak kvalitou vyhotovenia zdroj pôsobí naozaj ohromujúco a potvrdzuje to aj jeho váha, ktorá je značná, ale zároveň sú komponenty v zdroji dobre rozložené a teda chladenie je účinné a vďaka špičkovému ventilátoru aj extrémne tiché (zo vzdialenosti 1m absolútne nepočuteľný). Dnes som zdroj otestoval na svojej starej zostave (procesor Pheom II X4 955 3,2GHz + grafická karta GTX 280 @750/1512, 1215MHz_1,2V) ešte pred tým, ako mi budúci týždeň prídu zvyšné komponenty. Použil som program OCCT a spustil test zdroja (10 min.) = vyťažia sa všetky komponenty na maximum, aby bola záťaž na zdroj čo najvyššia. Prikladám aj grafy 3,3V, 5V a 12V vetiev. Zostava bola použitá len na test zdroja, takže preto som ho ani nemontoval do skrinky, ale nechal len tak ležať na stole. Aj počas tohto extrémneho testu môžem povedať, že zdroj nielen že nezrýchlil fan, ale aj vzduch vychádzajúci z neho bol rovnako chladný ako vtedy keď je zdroj vyťažený len minimálne (prehliadanie internetu, práca na ploche atď.) Fotky unboxingu sú vo vysokom rozlíšení, takže pripájam len priamy LINK.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

UPDATE
do zoznamu testovaných hier pridávam Duke Nukem Forever :-D
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

dnes dorazila grafická karta MSI GeForce GTX 580.. unboxing postnem niekedy v priebehu týžďna, nakoľko som vcelku pracovne vyťažený
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa MaceKx »

Dodatočne ti gratulujem keďže som tento post nečítal :) chcem vidieť zaujímavý dizajn a hlavne zaujímavé čísla ....
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

Ďakujem, verím, že všetci budú spokojný s výsledkom môjho snaženia :)

+ postujem rýchly unboxing (LINK na fotky vo vysokom rozlíšení) vecí ktoré som si dnes doniesol domov, ako ochutnávku pred tým čo príde už o pár dní ;)

Obrázok

+ POZOR už zajtra budem montovať vodný blok na grafickú kartu, takže sa môžte tešiť na prvé plnohodnotnejšie videá a postrehy!

+ update: dnes mi bola odoslaná doska MSI Z68A-GD80 s procesorom Intel Core i5 2500K, takže hneď ako dorazia spravím naozaj podrobný videounboxing s komentárom :)
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

Fúúha, tak som po 3 hodinách dokončil svoju perfekcionalistickú prácu a prvé foto dávam hneď aj sem (ďalšie budú asi až ráno, lebo teraz idem niekam na pivo po tej robote :D )
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa valistar »

:good: :good:
len tam nepritahuj moc srubenia na tom acetale (kuk tema brandoo fractal) ;)

//PS: preco tu jediny reagujem? ludia smelo sa vyjadrite ...
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa hawkeye »

nic v zlom ale myslim si ze moc nieje k comu zatial
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa icefire »

Ked dokoncim ja recenziu MSI Z68A-GD80 (tiez som ju vyhral), postnem odkaz sem, aby bolo co porovnavat.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Gudas »

hawkeye napísal:nic v zlom ale myslim si ze moc nieje k comu zatial
Nič v zlom, ale myslím že aj napriek tomu že ešte výhru doma nemá, už je čo pozerať :good:
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa hawkeye »

ja som zvedavy na dosku ako vyzera kedze sa sutazilo o nu a nie ako je natom zdroj :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

Dnes pridávam zvyšné fotky zo včerajšej 'operácie' :D . Pre tých ktorý uvažujú nad zmenou chladenia na ich GeForce GTX 580/570, prikladám aj zoznam vecí, ktoré som použil pri práci:

- Philips skrutkovač
- Torx T6 skrutkovač
- nožnice
- trojuholník
- pero
- Arctic MX-4 teplovodivá pasta
- Arctic Silver ArctiClean čistiaca procedúra na odstránenie teplovodivej pasty a podobných vecí
- technický benzín na dokonalé odmastenie RAM a VRM
- 100% bavlnené vatové tyčinky do uši
- 100% bavlnené tampóny na tvár
- európsku kartu poistenca (na rozotrenie teplovodivej pasty, ale dobre poslúži aj kreditka :-D )

grafický karta: MSI GeForce GTX 580
vodný blok: EK Water Blocks EK-FC580 GTX+ (Nickel Acetal)


Obrázok
Všetko pripravené..

Obrázok
Kráska je už na operačnom stole, operácia môže začať... "sestra Philips a Torx T6 prosím" .

Obrázok
Obrázok
Po odskrutkovaní 7 Philips skrutiek po bokoch chladiča je možné dať dolu len plastový kryt, ideálne ak potrebujete občas prefúkať kartu od prachu.. dobrý bod pre inžiniera ktorý si na to konečne spomenul. :good:

Obrázok
Ak chcete ísť aj ďalej a vymeniť komplet celý chladič, tak ako som to spravil ja, budete bezpodmienečne potrebovať Torx T6 skrutkovač na odskrutkovanie 16 Torx skrutiek, ktoré zo spodu držia chladič k PCB + 7 ďalších Philips skrutiek (4 ktoré držia vapor chamber komoru, 2 ktoré sa nachádzajú vzadu pri výstupoch a 1 držiaca I/O bracket k PCB a súčasne k chladiču, čiže dokopy je použitých 30 skrutiek, slušné číslo. :D

Obrázok
Detailný pohľad na ešte teplovodivou pastou 'zapackané' GPU po odstránení vapor chamber komory.

Obrázok
Pacientka už pred nami nemá čo skrývať, odstránení bol aj posledný heatsink zabezpečujúci chladenie RAM a VRM.

Obrázok
Pohľad na holé PCB s ešte nevyčistenými komponentami..

Obrázok
..a po prvej fáze čistenia to vyzeralo takto. Všetky zvyšky teplovodivej pasty z GPU, ako aj teplovodivých podložiek z RAM a VRM boli odstránené.

Obrázok
Takto vyzerá pacientka po druhej fáze čistenia a zároveň aj po tretej fáze odmasťovania RAM a VRM technickým benzínom. Proste v plnej kráse. :red:

Obrázok
Detailný pohľad na dokonalo očistené GPU. Je to plnohodnotné NVIDIA Fermi GPU (alebo aj GeForce Fermi 110) s 512 CUDA procesormi, vyrábané 40nm technológiou, podľa údajov na heatspreaderi bolo vyrobené v 42. týždni roku 2010 t.j. medzi 18.10.2010 - 24.10.2010. :cool:

Obrázok
Detail očistených a odmastených RAM čipov..

Obrázok
..a VRM.

Obrázok
A teraz hlavná časť, nahodenie vodného bloku. Všetko je ready, môžme teda začať! (na fotke už vidíte nahodený reinforcer okolia GPU, aby sa po poriadnom pritiahnutí chladiča na jadro neohýbalo PCB)

Obrázok
Teplovodivé podložky boli v niekoľkých hrúbkach a bolo potrebné ich vystrihnúť. Rozhodol som sa to spraviť maximálne perfekcionistický ako to len šlo a výsledok už vidíte na fotke. :)

Obrázok
Odmastený vodný blok, pripravený na inštaláciu.

Obrázok
A tu už vidíte výsledok môjho snaženia. Operácia sa podarila ...she's so cute :mrcool:

a na záver ešte jedná bonusová fotka 'operačného stola'.
Obrázok

:bye:

UPDATE: opravené drobné preklepy v texte
UPDATE 2: upravená fotka jadra + pridaný detailnejší popis
UPDATE 3: upresnené informácie
Naposledy upravil/-a ANONYM_a2 v So 28. Jan, 2012, 18:05, upravené celkom 4 krát.
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa MaceKx »

Krásna dokumentácia :good: teším sa čo bude ďalej

Návrat na "Základné dosky"