Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa CageJ »

napodobne.. pretoze sa akurat strapnujes o tvrdeni svojej pravdy
S vysokou pravdepodobnostou robis pre Allianz a snazis sa mi natarat, ze pri predaji SP Nemcom pohladavky, prava a povinnosti vratane zmluv atd. zanikli :facepalm: ....
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa schyzoy »

CageJ napísal:napodobne.. pretoze sa akurat strapnujes o tvrdeni svojej pravdy
S vysokou pravdepodobnostou robis pre Allianz a snazis sa mi natarat, ze pri predaji SP Nemcom pohladavky, prava a povinnosti vratane zmluv atd. zanikli :facepalm: ....
Kokso nedalo mi to, ked mi uz chodia tie upozornenia na odpoved do mailu :-)

Si uplne mimo CageJ, pretoze:

1. nepracujem pre Allianz, ani pre ziadnu inu poistovnu - prekvapeny?
2. toto neviem kde si vycital, pretoze som to nikde nenapisal

Pokial si podpisal (Ty nie, rodicia) zmluvu so SP a tu kupil Allianz, bez Vasho suhlasu nemozu v zmluve zmenit vobec nic. To je pravda. Ja sa Ti len cely cas z tej Tvojej tvrdohlavej palice snazim vytlct to, co pises Ty - ze dom mate poisteny bez obmedzenia poistnej sumy (a teda aj pripadnej nahrady) na vsetky rizika za 10€ rocne.

CHAPES? Tak sa daj do kludu a konecne pochop, ze toto ma byt konstruktivna debata - to znamena ja Ti radim POZRIET ZMLUVU aby ste neboli skaredo prekvapeni, ked budete mat poistnu udalost. Prestan sa do mna za to navazat, alebo si radsej nedaj nikde nikdy nikym radit, ak si myslis ze v skole Ta vsetko naucia a Ty mas vo vsetkom pravdu.

A "pozretim zmluvy" nemam na mysli ze sa na nu od dveri pozries. Opakujem: CO, na AKE RIZIKA a na AKE POISTNE SUMY mas poistene dane casti
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

byvam v dome kde mam 360 m2 ohodnoteny na 200 000 € cca cena poistenia je 150 € rocne

v Presove predpokladam tak minimum pre dom dobra poista aj z domacnostnou okolo 140 € a vyssie podla stvorakou

stratil som tabulku na prepocet :D
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3762
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa lezgy »

dnes ma tak napadlo, taka uvaha a debata UK vs SVK,
poniektori pisu po forach ake je svk drahe a pod
urcite je
na totmto priklade ma napadlo

zena vravi
v UK je jeden 3dnovy nakup hodny jednej mikrovlnky
rozumej 25euro/libra +-
cize za 25e pre dve osoby co si kupim iba stravu, tak mam na elektroniku
cize bud draha strava alebo lacna elektro...
nech si clovek vybere
a ked si k tomu pridam to ich plytvanie jedlom
neviem ako na svk, tuna to nemam moznost pozorovat kedze tu som v dome na dedine

ale

nahodou som natrafil na prenajmove ceny bytov v MI
cize 1izbak 250e bez energii s nimi cca 170 podla niektorych
to mame 420
nemam telku, net, nezistene skody ...
len nutnost

420
zena na materskej...
kolko by som musel zarabat aby som utiahol byt?
myslim ze priemernu mzdu by som asi zarabat musel aby zena z materskej dokazala vykryt zbytok
neratam teraz co by bolo keby....kedze mam zahradu cize kupujem tak pecivo...
ale zacalujem 420

ak by som zarabal priemernu mzdu tak som zrejme schopny zacalovat naklady a zena zbytok
a vieme dobre aky je na vychode priemer
dalej auto a podobne vydavky...poistky dane

dosel som na to ze
v UK na taky byt staci minimalna mzda, strava cenovo mozno troska drahsie ale zas kvalitnejsia

cize sme fakt najlepsia krajina v RVHP :)
ako vravim take vseobencne porovnanie aky je toto chory stat

ked v UK by som dokazal z minimalky toto co na svk nedokazem ani z priemerom, kedze v UK by som pri mojich vydavkoch aj velmi slusne zil :)

samozrejme moje platove pomery nepisem
len ako vravim, cisto na porovnanie aky je toto chory system
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa CageJ »

No tu sme sa skor bavili o tom, ze tu si na byt nezarobis, ked to mam tak povedat... v UK ano..
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6883
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

v uk si kupit byt su ine palky a tam trocha iny plat musis mat a zavis od toho kde v uk kupit byt. ja v PO platim 140e najom a energie spolu. len skoda ze 280e hypo :D ze som na 420e a tolko plati kamos v podnajme za 3izbak no ja byvam vo svojom, aj ked 30rokov som upisany banke
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3762
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa lezgy »

nenadvezoval som na vasu debatu, postol som to len tak po rannom zamysleni sa :D
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa felipe25 »

Tak to je nielen v GB ale aj v Irsku. Mam znamu, ktora tam odrobila rok a ma narok na socialku. Za tu socialku vyzije, ma sa ako tak, kupila si auto - na SVK ledva prezila, zaplatila podnajom a mala ledva na zvysok.

Co si myslite, preco v irsku nieje 50% ludi na socialke? Lebo chcu mat iny standard, im nestaci 700€ aby prezili... oni chcu zit na urovni, mat BMW. No tam je rozdiel medzi socialku znacny...

U nas, u nas ked dam vypoved a budem 6mesiacov na podpore, tam to vzhladom na sucasny plat az take strasne nebude. Dostanem viac ako polku, kedze nebudem nikam chodit usetrim na benzine, na telefone kedze sukromnym robim veci ktore mi treba v praci riesit... Cize ked toto odcitame, tak rozdiel medzi Slovakom - mnou co robim, a mnou keby som bol nezamestnany je fakt minimalny. To sa mi fakt oplati nerobit a sediet doma. Kvoli tomu zrusili podporu - nielen kvoli Romom, ale aj kvoli bielym, lebo boli taki co nerobili, pretoze rozdiel minimalny. U nas za socialku clovek zdochne, a to uz posledne financmajster Miklosko, ktory zlozil okuliare ala detektiv Horatio Caine chcel zaviest to, ze len ten co nieco aj robi - aktivacne prace - tu smiesnu socialku dostane.
A co tym chcem povedat? ze v zahranici system, aj platy nutia ludi ist robit. Pretoze rozdiel - socialka 700€ vs nejaka praca 3000€ je znacny. U nas ci robim ci nerobim, ledva mam co jest, o tom zeby som si kupil byt ani nevravim, a to aj keby som mal mesacne minimalne 700€ v cistom. Ir ma motivaciu - zacnem robit, budem sa mat lepsie, a Slovak? Zacnem robit, a aj tak ledva prezijem, ledva si nieco odlozim, o hypoteke mozem snivat. A z tej socialky pokial je o rodicov tak nejak vyzije. A takuto generaciu si Slovensko vychovava, zanedlho nebude mat kto robit na dochodky, lebo ja sa mladym necudujem, ze nejdu robit za 400€ mesacne... Ale radsej sedia doma.. Onedlho to bude vazny problem, lebo to ze vacsina SR zaraba 400€ onedlho sposobi ovela vaznejsie problemy ake su... Tu ziadne nove pracovne miesta nepomoze, mladez je leniva, za 400e sa spytajte na strednych skolach studentov, co by isli makat.. Vam 80% povie ze ani vo sne, radsej budeme doma. Uz aj ja si zacinam pripadat ako vol, ze vobec pracujem. Naco? Ked hypoteku mi nedaju aj keby som mal o 200e viac. Alebo by som z 30rokov splacania hypoteky robil 10rokov LEN PRE BANKU... :furious2:

Cize to co pises tu - naklady v UK, plat v UK - asi tak ze my sme Absurdistan, alebo bananova krajina.

Zato si doprajeme iPhony, co z nas robi absolutny blby narod, pretoze taky Ir, alebo Anglican nekupil telefon za MESACNU VYPLATU... No tym, ze prakticky kupime telku za 2mesacne platy robime blbcov zo seba, lebo sa stazujeme ze nemame peniaze, no vonku to tak nevnimaju, a asi ani neveria, ze polka SR ma menej ako 500€ cisteho, ked tu predaju tolko iPhonov a IT noviniek za premrhane ceny.. Potom sa necudujem, aku mienku o nas zahranicie ma... Taky IR by neuveril, ze my mesiac makame, robime... a mame MENEJ, nez ma on socialku... + ceny jedla, aj byvania takmer su priblizne rovnake. Na Slovensku sa v BA prenajima 1izba za 300€ mesacne, ta taku istu sumu si izbu najdete aj tam.
Fakt neviem, dokedy tu este ostanem, asi by sme sa mali vsetci mladi zbalit a odist - a tym hore to potom dojde, ked nebudu prijmy z dani, ze zatial co oni kradnu, my nemame zo zivota takmer nic.. Ked si ma Slovak setrit 2mesacne platy na nejaku lepsiu dovolenku, zatial co pracujuci Ir za nu da 1/3 svojho platu. Ako fakt hanba celemu Slovensku aj tomu, co banky s nami robia pri Hypotekach. Lebo to ked si clovek kupi byt, uz na iPhone alebo dovolenku tak skoro nenasetri.... Fakt neviem, kedy sa toto konecne zmeni. A ked niekto chce vyssi plat, tak mu minister povie ze je to zle, nieje z coho. Trebalo menej kradnut a bolo by...
Naposledy upravil/-a felipe25 v Po 09. Apr, 2012, 19:41, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Return
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 697
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 18:01
Bydlisko: okr. Lučenec

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Return »

mohli by zvisit minimalku a zaroven znizit odvody, aby to zamestnavatela tak nebolelo
ludia dostanu viac, stat cca rovnako a podnikatelovi, to az tak naklady nezvisi
ludia by mali viac prachov, tak aj viac by minali to znamena, ze by sa muselo viac vyrabat a nato zas treba viac zamestnancov, viac ludi s pracou znamena zas vissi dopyt a kolobeh sa zopakuje a ideme hore :!:
Rest in Pieces
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Athlon II x3 455 3.3 @ 3.6Ghz
Cooler: Scythe Ninja Plus rev. B
MB: MSI 870 - C45
RAM: 2 x 2GB Kingston 1333Mhz
GPU: Sapphire HD5770 850/1200 @ 960/1350Mhz
PSU: Fortron Saga II 500W + Enermax TBS 120mm
HDD: Samsung F3 DT 500GB + WD AAKS 320GB
LCD: Samsung SyncMaster 943BW 19"
Mouse: SideWinder
Audio: Xonar DS / AKG K512 / Creative A320 (na filmy)
NetBook: Asus 1015P (10,1", Atom N450, 2GB DDR2, 250GB HDD, W7 HP)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Zvysit minimalku, to je najvtipnejsi navrh. Zvysenim minimalnej mzdy v nasej ekonomike dosiahnes akurat to, ze 10-20% ludi pojde na ulicu, pretoze zamestnavatel na nich jednoducho mat nebude. Dalsi sa posunu na novu minimalku, do ktorej budu zaroven patrit aj ti co mali dany plat uz predtym.

Inac povedane, zvysenim minimalneho platu na 500€ by si dosiahol akurat tak 35-40% nezamestnanost a dalsich 30-40% ludi na minimalnom plate. Nic ine.

Okrem toho ti budu dakovat aj zivnostnici kvoli zvysenym odvodom.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa felipe25 »

Uroven SR sa inak, ako postupnym zvysovanim minimalnej mzdy nezmeni....

Pretoze, ak bude minimalka 300 ci kolko, vzdy sa najde velka cast ludi ktora ju bude mat... Ceny neznizime, lebo pomaly vsetko dovazame, a to co je domace je drahsie ako dovazane... Nemec kupuje v Lidli lacnejsie, ako Slovak. A to ma 10x taky plat ako Slovak s minimalnou mzdou...

Ako inak, nez riadnym zvysovanim minimalnej mzdy sa tu ma zmenit uroven? Si zasa dalsi, co mysli len na seba. Ty mas asi 700-800 a mas na haku ludi co maju 300. Ak Tebe aj dvihnu plat, a budes mat 800-900, stale bude ta spodina mat 300. Takze? Ak zvysovat platy, tak vsetkym, celoplosne...

NO toto sa tu neudeje.... Ak bude minimalna mzda 1000€, stale budeme na dne Europy, a aj s takym platom to nic moc zivot nebude /vzhladom na okolie/....

No ked sa tu bude len kradnut statny majetok a predavat, pridelovat zakazky za 240% skutocnej ceny, nikdy sa nezacne zvysovat mzda ani pre statnych zamestnancov. A tym sa docieli len to co pises - firma pri zvyseni minimalnej mzdy ludi prepusti. No ak by aspon statni zamestnanci - vsetci, zarabali cez 1000€, ver tomu, ze by to nutilo takmer kazdu firmu zvysovat mzdy takisto.... Mi nevrav, ze tie firmy, kde robia ludia na vychode za 300€ pre talianov, a neviem koho, co strajkuju pre par €, ze nemaju na to aby davali zamestnancom 500€. Jasne ze maju, maju paradne zisky, inak by tu taky talian nepodnikal.. Kvoli par € zisku - tak ako sa to zda, kedze nema na to aby im dal 320€ miesto 310€, by tu ziaden zahranicny podnikatel nepodnikal. Maju tu nenormalne zisky, a ked maju tak o par € viac uz je problem. Ze by odisli do Rumunska ci kde? Ved nech to len skusia, aka pracovna sila je tam a aka tu... Som zvedavy. Tu sa vie len kazdy vyhrazat, Slovaci su pracovity, a ked taka firma odide na Ukrajinu rychlo to olutuje... Ked sa tym vyhrazaju, preco nepostavili svoje fabriky tam, ale u nas?? Takze taketo dristy u mna neobstoja, veelka vacsina podnikatelov co ma pod sebou ludi ma terenne auta, rodinny dom, a super zivot. Preco? Lebo pod nim makaju ludia fakt za almuznu...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Return
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 697
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 18:01
Bydlisko: okr. Lučenec

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Return »

faugusztin napísal:Zvysit minimalku, to je najvtipnejsi navrh. Zvysenim minimalnej mzdy v nasej ekonomike dosiahnes akurat to, ze 10-20% ludi pojde na ulicu, pretoze zamestnavatel na nich jednoducho mat nebude. Dalsi sa posunu na novu minimalku, do ktorej budu zaroven patrit aj ti co mali dany plat uz predtym.

Inac povedane, zvysenim minimalneho platu na 500€ by si dosiahol akurat tak 35-40% nezamestnanost a dalsich 30-40% ludi na minimalnom plate. Nic ine.

Okrem toho ti budu dakovat aj zivnostnici kvoli zvysenym odvodom.
ratam stim ze sa vsetky platy hybu hore-dole podla minimalky
a pisal som o sucasnom znizeni odvodov, proste to nejak vybalancovat aby sa naklady na zamestnanca mzda+odvody nezvisili tak razantne
Rest in Pieces
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Athlon II x3 455 3.3 @ 3.6Ghz
Cooler: Scythe Ninja Plus rev. B
MB: MSI 870 - C45
RAM: 2 x 2GB Kingston 1333Mhz
GPU: Sapphire HD5770 850/1200 @ 960/1350Mhz
PSU: Fortron Saga II 500W + Enermax TBS 120mm
HDD: Samsung F3 DT 500GB + WD AAKS 320GB
LCD: Samsung SyncMaster 943BW 19"
Mouse: SideWinder
Audio: Xonar DS / AKG K512 / Creative A320 (na filmy)
NetBook: Asus 1015P (10,1", Atom N450, 2GB DDR2, 250GB HDD, W7 HP)
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa mirjak »

"veelka vacsina podnikatelov co ma pod sebou ludi ma terenne auta, rodinny dom, a super zivot. Preco? Lebo pod nim makaju ludia fakt za almuznu..."

prepacte za OT, ale skuste pokracovat tu: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =1&t=50289, danu temu to isto obohati
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa felipe25 »

Volby boli, mali sme moznost vybrat si na dalsie 4roky. Aj napriek asi najsilnejsim protestom v spravach, sa v NR SR zmenilo jedine to, ze tam je -SNS a +OL... Asi tak... Ludia - obcania SR, ktori premyslaju asi ako ukazovala relacia Aj mudri schybí, si svoje zvolili.... Nechapem, co Slovaci chcu, ked sa len stazuju, a nove strany mali dokopy 3-4%..

Na smiech, na plac. Tu uz nepomoze nic...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

felipe25 napísal:Uroven SR sa inak, ako postupnym zvysovanim minimalnej mzdy nezmeni....
Ano, ale nie skokovym. Proste keby si teraz zmenil minimalnu mzdu z 300 na 1000 euro, tak jedine co dosiahnes je 80% nezamestnanost. Mimochodom, tej vasej 1000e logike vobec nevadi, ze napr. Portugalsko ma minimalnu mzdu €485, a take velke Spanielso len €738.85 ?

Znizit odvody nejde, duplom ked ma stat zavazok mat vyrovnany rozpocet behom nasledujucich par rokov. Takze bohuzial to co vymyslas jednoducho nejde. Postupne zvysovanie po desiatkach euro pocas nasledujucich 20-30 rokov, a mozno sa niekedy v 2030-2040 dostaneme na uroven minimalneho platu okolo 600-700€. Ziadna ina moznost neexistuje.

Navyse ked sa rozpravame o bytoch, tak sa pozrite kolko stoja tie byty v zahranici. Radovo viac nez u nas.

Návrat na "Debata o všetkom"