Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa srebalat »

SurrendeR napísal:stala sa mi raz taka situacia.. frajerka potrebovala ist nutne na wc.. bol som na R1 smer od TT do NR.. vravim, ze zastavim na najblizsej pumpe.. vonku lialo ze bola pomaly suvysla vrstva vody na ceste .. vsetci okolo 100, ja-debil a zopar dalsich normalka 130 .. ved pohoda.. obieham si tak jedneho a v tom pozeram ze aha pumpa.. tak som pridal nech co najskor dokoncim ukon a v tom momente (130) som siel do odbocovacieho a zaroven prudka brzda.. clovece.. velmi som sa divil ze ani ABS ani naznak ze by bolo daco zle, aj ked som sa skoro pokakal. zabrzdil som na urovni stojanov..
asi tu som presiel do odbocovaku a zacal brzdit.. ako uz vtedy som si nadaval do totalnych kktov, ze to za tychto podmienok proste neubrzdim.. a clovece.. nechapal som vlastnym ociam.. a docela sa divim, ze ma vtedy frajerka nezabila za to co som spravil.. keby mam predosle gumy (tigar winter) tak som roz*bity na sracky a uz vam tu nepisem o tom, preco je dobre nesetrit na gumach. je to jediny kontakt s vozovkou.. tak ho chcem mat co najlepsi v ramci pre mna dostupnej ceny..

o rok sa mi stala podobna situacia.. idem po d1 smer BA a zabudol som ze mam odbocit na senec.. este by som to stihal, ale z predoslej skusenosit si vravim.. ze nebudem riskovat jak minule, aj ked minule to vyslo, ale nebudem pokusat stastenu. ta pol hodka nas nezabije ked tu odbocku proste missnem..

moj nazor, toto je jedna vec zo spotrebnych veci pri ktorych sa neoplati setrit, mna raz takto "osvietilo" pri solou a strkom posypanej Certovici okolo nulovej teploty.. keby mam stare gumy(Matadorky) tak som si isty ze jednu zakrutu by som urcite neubrzdil(resp. by ma to poslalo rovno do priekopy pri tej rychlosti akou som ju prechadzal) a vdacim mojim Michelin Apline A4(vzorok uz asi len cca 4-5mm) a ESP :good:
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nevies, to je len tvoja domnienka. Nemam zrovna dojem ze by 4mm supergumy akejkolvek intergalaktickej konzistencie nutne museli byt vyhodnejsie ako nieco ine menej superintergalakticke. Samozrejme to ani jeden z nas nemame vyskusane a ani nikdy nevyskusame objektivne.

Mam kontrolnu otazku : nezaznela nahodou v tvojej vete "tak som si isty ze jednu zakrutu by som urcite neubrzdil(resp. by ma to poslalo rovno do priekopy pri tej rychlosti akou som ju prechadzal)" uplne uplne presne ta najvacsia kokokravina na svete ktoru robia vsetci piloti ?

ZEBY ZASE RYCHLOST ? Ponahlal si sa pozerat Dallas ? Nedalo sa ist pomalsie ? Nie, nedalo, jasneze viem, vitaz testov to zachrani. Vzdy, vsade, za kazdych okolnosti. Isteze. Len potom su plne cintoriny pretoze prepac ale ty fakt nevies, nevies odhadnut kolko este vydrzia tvoje 3.92mm Mišelínky.

Tak si len lietajte dalej. Nechapem, totalne nechapem naco je ludom tento superbohemsky [?] pocit... z rychlosti. Lebo z toho mozu byt jedine problemy a aj su v masovej miere.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SurrendeR »

chyby turbo, su to bohapuste chyby ktore sa clovek dopusta z vlastnej sprostosti..
a tu je vec, ci ti to auto/pneu/situacia odpusti alebo nie
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1815
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

scarinko napísal:
Ivko napísal:
SurrendeR napísal:takze tym chces povedat, ze vlastne vsetky gumy su rovnake? :)
To je ten omyl čo má každý v hlave, to že človek prejde nejakou zátačkou povedzme 90km/h tak takou istou rýchlosťou prejde na každých bežných gumách, jedine čomu sa ja vyhýbam je čína, lebo tam je X výrobcov a nie všetci držia rovnaký štandard kvality
Za mokra platí to isté, ani na tých Conti si človek nemôže dovoliť tak rýchlo ako za sucha a tak isto prejde pomalšie prejde na hocičom bežnom.
tak tu sa velmi alebo sakra velmi mylis
stacila mi na to jedna situacia za volantom ked som siel do jednej zakruty za mokra trochu rychlejsie a myslel som si ze vsak to je OK a prd makovy. Frajerka sa skoro posrala vedla mna ked som tu zakrutu bral bokom (nastastie som to nejak ustal). To boli letne matadory stella 2 tusim, najhorsie gumy ake som kedy videl (v testoch na mokre dopadli za 5 ale ten som videl az potom). tu istu zakrutu za mokra som so zimnymi Barum polaris 2 presiel uplne v pohode pri rovnakej rychlosti a velmi podobnych az totoznych podmienkach. Bolo to na starej micre takze pismenka ako ABS, ESP a kadejakych asistentov nehladaj. A to tie letne boli o par rokov este novsie.
Momentalne mam na i30 zimne conti lebo som ich dostal k autu a tu zakrutu idem este rychlejsie a ide to.

takze tolko k tomu tvojmu ...
Ach jaj ... Nissan Micra ? To je akože nejaká vzorka auta kde sú špičkové jazdné vlastnosti? Alebo ten i30. bárs aj je to podvozkovo určite o triedu vyššie ak nie rovno o dve...

Poviem ti to rovno : u keketného auta (Micra) čo má naprd jazdné vlastnosti ti žiadne gumy nepomôžu k tomu aby sa tie jazdné vlastnosti vylepšili natolko že by sa to rovnalo jazdným vlastnostiam trebárs tej i30
A takto môžem pokračovať dalej, i30 je zasa len taký "šerbel" voči trebárs Mondeu...

Kúp si teda nejaké auto čo má poriadny podvozok a uvidíš že to jazdí zasa úplne inak, že to vlastne nie je ani tak gumami ako podvozkom daného auta

Sa mi naozaj páči ako niekto má istotu že keby nemal iné gumy tak by ho určite "šmyklo"
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa srebalat »

mp3turbo napísal:Mam kontrolnu otazku : nezaznela nahodou v tvojej vete "tak som si isty ze jednu zakrutu by som urcite neubrzdil(resp. by ma to poslalo rovno do priekopy pri tej rychlosti akou som ju prechadzal)" uplne uplne presne ta najvacsia kokokravina na svete ktoru robia vsetci piloti ?

ZEBY ZASE RYCHLOST ? Ponahlal si sa pozerat Dallas ? Nedalo sa ist pomalsie ? Nie, nedalo, jasneze viem, vitaz testov to zachrani. Vzdy, vsade, za kazdych okolnosti. Isteze. Len potom su plne cintoriny pretoze prepac ale ty fakt nevies, nevies odhadnut kolko este vydrzia tvoje 3.92mm Mišelínky.

Tak si len lietajte dalej. Nechapem, totalne nechapem naco je ludom tento superbohemsky [?] pocit... z rychlosti. Lebo z toho mozu byt jedine problemy a aj su v masovej miere.
musim ta sklamat lebo nejazdim rychlo, prve roky s vodicakom mam uz za sebou, mam uz aj nieco najazdene a viem co si mozem dovolit, zatial som nemal ziadnu havariu(nastastie ani vaznejsi stret so zverou a podobne) a to jazdim denne a aktivne uz od ziskania vodicskeho opravnenia v 18tom roku zivota..
nejazdim na hranici moznosti, som skor kludna povaha, nehovorim ze rychla jazda by ma nebavila(adrenalin milujem), ale toto patri na okruhy a uzavrete cesty, letiska a podobne, ale nie na nase komunikacie kde jazdia ostatni s tebou.. takze tento typ o ktorom pises ja osobne nie som, len som chcel napisat ze nakolko chodim tym smerom skor cez Donovaly a po dlhsom case(cca po roku) som siel cez Certovicu(Donovaly boli vtedy plne a Certovica podstatne prazdnejsia) a bolo to v noci tak som vletel nechtiac do jednej zakruty rychlejsie ako by bolo vhodne(zakecal som sa s kamaratkou ked sme sli do Ministry na akciu) a este tam bolo aj nanosene cosi strku a piesku tak viem ze s tymi Matadorkami by ma to takto nepodrzalo lebo pri mojom najazde uz cca viem ako co funguje a co si mozem dovolit ;) .. tot vse z mojej strany, je to subjektivny pocit niekoho kto uz vie trocha ako funguje fyzika aj jazda v reale a vie co si so svojim tatosom moze dovolit a pozna uz trocha tu spatnu vazbu od neho :-)
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1815
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

srebalat napísal:... tot vse z mojej strany, je to subjektivny pocit niekoho kto uz vie trocha ako funguje fyzika aj jazda v reale a vie co si so svojim tatosom moze dovolit a pozna uz trocha tu spatnu vazbu od neho :-)
Ked vieš ako funguje fyzika tak ti musí byť úplne jasné že v zákrute kde je naplavený piesok a štrk ťa povláči na každých pneu

Dám ti iný príklad z fyziky, brat mal jednu dobu A6 Avant 3.0TDI Quattro a vieš k čomu došiel?
Že fyziku neoklame - ked má auto raz cez 1800kg tak sa na šmyklavej ceste v zákrute bude chovať ako tehla a nepomôžu ti ani tie najlepšie gumy. A to teda našťastie nenabúral

Nemusíš ísť rýchlo, ale tá váha urobí svoje, presne tak urobi aj naplavený piesok v zákrute
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa srebalat »

jasne viem ze lad, strk, piesok, nanos cokoholvek sypkeho, smyklaveho ti uz nepomoze nic , ale nechcelo sa mi verit ze v takej rychlosti vletiet do takej ostrej zakruty za tych podmienok ktore tam boli sa da a da sa z nej rozumne vyjst s tym ze nevyletis z nej.. bolo tam kus zrucnosti, velmi vela stastia a zhody okolnosti ktore hrali pre aj proti, ale podla mojho skromneho nazoru velmi vela pomohli pneu a elektronika v aute, so starym autom(bez ESP, iba s ABS) a inymi pneu by to skoncilo inak ako teraz, toto s nadobudnutymi skusenostami(hlavne tu u nas v Tatrach) uz viem odhadnut, preto som pisal ten prispevok.. nie vzdy vsetko drahsie ma aj prinos kvoli tomu ze je to drahsie a kvalitnejsie, ale myslim si ze u pneu a hlavne zimnych su nejake tie rozdiely a kludne mozu zachranit situaciu kde ine by uz nemuseli..
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Snake »

Ivko napísal:Ach jaj ... Nissan Micra ? To je akože nejaká vzorka auta kde sú špičkové jazdné vlastnosti? Alebo ten i30. bárs aj je to podvozkovo určite o triedu vyššie ak nie rovno o dve...

Poviem ti to rovno : u keketného auta (Micra) čo má naprd jazdné vlastnosti ti žiadne gumy nepomôžu k tomu aby sa tie jazdné vlastnosti vylepšili natolko že by sa to rovnalo jazdným vlastnostiam trebárs tej i30
A takto môžem pokračovať dalej, i30 je zasa len taký "šerbel" voči trebárs Mondeu...

Kúp si teda nejaké auto čo má poriadny podvozok a uvidíš že to jazdí zasa úplne inak, že to vlastne nie je ani tak gumami ako podvozkom daného auta

Sa mi naozaj páči ako niekto má istotu že keby nemal iné gumy tak by ho určite "šmyklo"

ach jaj teraz je to aute hejze? Plna papula bullshitu az si myslim ze si felipe rok dva dozadu.

Predstav si ze Micra na dobrych gumach je urcite ovladatelnejsie auto nez 7er s nahovno gumami, to je fakt. A mozes sem srat vahu, rychlost, a neviem co este...

A ver mi ze to mam odskusane, viem ake je to mat na A8 nahovno gumy, a viem ake je to mat na A8 funglace gumy.





.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1815
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Ako neviem prečo sem spletáš porovnanie áut so zošlahanými gumami vs auto s novými gumami ?
Micra je hračka a tou aj ostane, jej podvozok má limity a tým to hasne, nikdy sa to nevyrovná autám vyššej triedy, kde sú o dve triedy lepšie podvozky, ktoré dovolujú podstatne viac.
Ja sa furt bavím len nové pneu vs nové pneu a tu budem stále tvrdiť že žiadne prevratné rozdiely tam nie sú. Tie prevratné rozdiely sú akurát tak v tom tebou spomenutom prípade, nové vs zošlahané

Jasné váha urobí svoje, fyzika sa nedá oklamať, ale snád si niekto nemyslí že ked si kúpi SUV čo má 2200kg že to bude zatáčať jak auto čo má 1400kg
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Snake »

takze zrazu sa vyzname aj do podvozkov hejze? co ma priamy smer jazdy s tym ze ci gumy drzia alebo nie? Co ma smyknutie micry spolocne s jej podvozkom? Chlapce sak tie podvozky nie su ani na svojich limitoch, nesplietaj tu nic o podvozkoch, ani hnanych napravach, vsetko je to o fyzike, a jake gumy mas, bodka, nic viac tam neplet.





.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1815
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Kto hovorí iba jazde v priamom smere ?
Alebo chceš povedať že Micra prejde cez nejakú zákrutu tak isto rýchlo ako napr. nejaký Focus? Chceš povedať že obe autá sa dostanu na limit svojich možností pri rovnakej rýchlosti?
A píšem to preto lebo tie kydy tu splieta niekto iný, kto značku pneumatík vyzdvihuje preto že zrazu môže jazdiť tou istou cestou omnoho rýchlejšie a zároven z neho vyliezlo že predtým jazdil na Micre a teraz jazdí na i30

Neboj ja velmi dobre viem aký vplyv na jazdné vlastnosti má podvozok auta. Nemal som jedno auto...
Teraz jazdím Legacy 2005, čo je bruchoplaz s parádnym podvozkom a nízkym ťažiskom vdaka plochému motoru a navyše má velmi rozumnú hmotnosť a kludne môžeš veriť tomu že s Microu by si človek nemohol ani zdaleko dovoliť to čo s tým Legacy

Ja sa z toho len smejem lebo 70% smrtelníkov si myslí že značkovejšími gumami asi oklamú fyziku... Neoklamú
Môžeš na tej Micre vyskúšať 5 sád pneu a chod jazdiť jednu zátačku ked to dovolí 80km/h, tak tých 80km/h to dovolí na všetkých pneu (alebo nech 79 vs 81km/h aby si nepovedal), môžeš na tom vyskúšať 5 sád zimných pneu a skúšať kolko sa vyštveráš do kopca, ano môžno tam budú nejaké rozdiely a furt sa nedostaneš na vrch - jeden raz sa ti podarilo nájsť lepšiu stopu tak si vyšiel o kusok dalej, ale pride auto čo bude mať 4x4 a bez najmenšieho trápenia vylezie na vrch a môžeš to skúšať XY krát a ani raz nezaváha
Naposledy upravil/-a Ivko v So 09. Jan, 2016, 00:26, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Snake »

mozes mat ultrasuper 4x4, aj nove napravy, aj neviem ako plochy motor, ale ked ta nema co drzat v kontakte s cestou (co su pneumatiky), tak stracas kontakt s vozovkou, to nema s nicim inym ako s pneumatikami a fyzikou (rychlost) nic spolocne.

Tak sem netahajte bullšity typu podvozok, vek, model auta a ja neviem co este, gumy, a fyzika, dovi, bodka konecna. Plati aj pre teba aj pre dotycneho...





.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa STENLY »

nie, nie... podvozok s tým nemá nič... kvalitu gúm som si vyskúšal na 130tke a aj na felde... na novom aute samozrejme nie, to bude tak za možno 5 rokov pri mojom nájazde km, no netuším, aká situácia môže dohnať človeka si kúpiť čínsku gumu... kolega čo prezúva, odmieta každého, kto s takou gumou k nemu príde... tie gumy je problém nafúknuť čo si nedržia tvar, dokonca ked sú nové... navyše vieme, ako tie gumy vždy dopadnú v teste... to, že sú dobré na suchu je pre mna a malo by byť pre každého druhoradé...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1815
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Snake : Ale taktiež nezabúdaj že styčná plocha pneumatiky vs cesta je úplne iná ked obúvaš napríklad 205/55R16 vs 165/70R14 za dalšie rozvor náprav, šírka...
O mna sa báť nikto nemusí, pretože ja nemám problém jazdiť na rozdiel od iných ani na Barum / Matador a nikde ma nešmýka, nevynáša zo zátačky a taktiež nemusím brzdiť skôr v zmysle akože by som mal mať horšie brzdné vlastnosti
A tak isto viem že keby som obul značkovejšie pneu tak by som sa na limity auta dostal úplne rovnako

To len určitý ludia si myslia že ked obujú Continentály po 80€ čo vyhrali test že cez zákrutu prejdú o 20km/h rýchlejšie ako keby mali obuté nové Barumky po 55€, ktoré ani neboli zaradené do testu.

PS: čínske gumy nikto nikomu nekáže kupovať
Naposledy upravil/-a Ivko v So 09. Jan, 2016, 00:40, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa lacika »

kazdy kto aspon presiel okolo motorsportu, hlavne rally, tak ti povie, ze radsej zle nastaveny podvozok ako spatne gumy.. :bye:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"