Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

na výfuk sa naozaj vykašli, ten motor si nik všímať nebude (teda ak nebudeš predbiehať to policajné BMW M3), ale na výfuky sú podaktorí "alergikuš"





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak oni alergikus na vela veci. Som sa nadostaval pokut na mojej vylepsenej skodovke :Da to musim povedat ze ziadne doma znizeny podvozok odrezanim zo zavitu alebo podobne. Tuning bol fakt len lahky, novy lak na karoserii, vyvarenie. vylepseny motor. Co hranicilo so zakonom boli spojlere, prevratene disky a vyfuk. ale vestko bolo velmi dobre urobene. Celkovo asi 70 000 Sk len do karoserie bolo hodene.

Ale v cechach ked som robil a chodil som na nej domov (zvladala v pohode trasu 340km, pardubice a turcianske teplice) tak cesi boli ku tomuto toleretnejsi. v cechach ma dost kontrolovali policajti ale nikdy mi nedali pokutu (okrem mestkych, tych som dostal asi 7) a zvacsa si so mnou pokecali ako je urobene tamto a hentamto. Na slovensko som prisiel a hned prezrali cele auto a prezerali ako keny nikdy nevideli skodovku. Samozrejme skocnilo to poukutou. Najviac ma sralo to ze vidim u nas behat take vraky aut ze by som sa bal to auto nastartovat ale cloveka co do toho vlozi cas a peniaze budu nahanat koli chobotinam. No co uz :rolleyes:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

"uelkom tu slovekija" :D recesia forever :D

u mna zatial boduje jak sa mi pokúšali dať pokutu za veterné clony, za to že som predchádzal policajnú feldu, a za blikanie iným vodičom (ako zdravenie typu - čauko, tam je radar) :-)

bez pokuty - klop klop, ja im dám :D





.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

veď práve, že sú alergický... kvôli tomu nechcem obyčajný výfuk, ale dáky s certifikátom...
športový si pozváram aj sám podľa dokumentácie...
myslím, že remus dáva ku každému certifikát a tak isto aj ulter sport...

HellAngel: v tomto máš úplnú pravdu... auto je bezpečnejšie, pretože vyvarenie, nastiekanie, vystuženie a zgenerálkovanie, čiže veľké investície to spravia, a práve toto pritiahne oko policajta skôr... ale to že po cestách behajú deravé, zhnité, zasraté škodovky od blata aby nebolo nič vidieť vie nasrať... tam to hraničí s ohrozovaním druhých...
p.s. dáku tú fotečku urobím zajtra ;) no nečakaj neblišťaný motor od striebrenky, či 10 rôznych farieb v motorovom priestore... auto som si nerobil na tuning zrazy ale na každodenné jazdenie do práce

toto sú fotky pred a počas výmeny motora a prevodovky http://img64.imageshack.us/g/p7110003y.jpg/ a http://img409.imageshack.us/g/p7030009g.jpg/
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

u nas je policia kapitola sama o sebe... ale zatial som dostal len jedinu pokutu, 100 Sk od mestskych (aj ked podla mna nepravom, ale za stovku, no nezober to ...), vsetky ostatne som vydiskutoval (schvalne nepisem vyhadal, k policajtom treba slusne, su to tiez ludia), inak som dost magnet na policajtov, pritom mam vzhladovo stock auto s vecsimi kolesami (zapisane v TP) a asi kvoli tomu su ochotni sa otocit na panonskej a upalovat zamnou co to da, aby ma mohli na konci petrzalky zastavit a zazelat pekny den :laugh:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Brandoo »

Len peniaze by chceli a hovno robia. Uz vela penazi dali na pripravu vystavby dialnic a chcu to robit odnznova. Len nemaju z coho tak to zaplatime este raz. Vyssie ceny za nalepky, vyssie odvody a DPH, nizsie platy hlavne v zdravotnictve vobec sa mi to nepaci.

Tak asi budeme v rodine pouzivat iba jedno auto aby sme usetrili na tomto drahom nezmysle.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Oukej, nová anketa, výsledky ako vždy na prvej. Za tých 14 ankiet mi vyšlo toto:

Väčšina členov tohto fóra chodí tankovať na Shell kvôli peknej blondínke, kvôli jej cene a po odporúčaní známeho či predošlej skúsenosti, preto majú benzín, nemajú problém tam odísť s tvrdou gumou, a používajú castrol na mazanie ktorý menia každých 15tkm, nemajú radi zvýšenie cien a rozhodne sa im nepáči keď ich vyruší zelený. Nestretávajú pri tom disciplinovaných ľudí a všetko si pred tým najlepšie ručne umyjú...

Kto má nápady na nové ankety poprosím do pošty :)





.
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Matusak »

na požičanej suzuki swift mám zimné :cool:
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »






.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

:x :furious: buzny, neviem to inak povedať :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ja už sa na to fakt môžem pekne :shit: , od nového roka varím naftu, s Tomankom spravíme nejaké vzorky (ak bude mať čas bude video), a mám vystarané, už mám toho akurát pokrk, platím 1.135/liter, čo je cena keď bol barel za 83$ (Máj), teraz je 76$. Odmietam financovať životný štýl manželky majitela slovnaftu exku**y, už vážne nie...





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

Ak to budeš predávať, máš istého zákazníka č.1 :laugh: :good:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

To by si musel byť stálý zákazník, lebo ja si budem variť tolko kolko potrebujem (kvôli skladovatelnosti MERO), a rozhodne neplánujem nechať 100L MERO rozpadnúť sa. Takže záleží kolko budeš potrebovať, dohodneme sa nejak...





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

no vidis ja tankujem za 1.349/l....kazdy tyzden 34l + vikendy :)

a co je lepsie na zimu plechace ci disky? doteraz som stale pouzival plechace aj ked som pocul ze disky su lepsie - co sa zase mne nezda lebo ak sa do disku dostane sneh mas automaticky tazsie koleso ako druhe atd...
co je natom pravda?:)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

zvysovanie sa da cakat, stat mame zadlzeny, trba zivit socialov ktorych stale pribuda a treba im stavat domceky (ja si musim zobrat uver a zaldzit sa na cely zivot ak chcem byvat) tak sa nie e co cudovat ze ceny pojdu hore.SPP ako aj slovnaft nema v rukach stat takze zaidne rozhodovacie pravo nemaju aby zabranili priapdnemu zdvihnutie cien. Ale co dopadne to tak ako to dopadlo aj s potreavinami, ludia zacnu vo velkom chodit za hranice, lebo tam ich nakup vyjde o dost lacnejsie. Potom budeme citat v novinach ze politici radia obcanom aby nakupovali v SR a nie v zarhanici lebo tym nicia republiku.
Po tolkych rokoch rozkadania a nivocenia nasho statu necakajme v nablizsich rokoch nic dobre. na to aby stat siel smerom hore musia ist obcania s peniazmi smerom dole. Lebo najvcsi zdroj prijmu si prave dane.

hawkey: ja pouzivam disky, nemam problem
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"