nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa cellfactor »

toto je teplota pameti v idle stave http://uploading.sk/?v=afterburn.jpg ,,,,,,,,,,,, ale to ked som uz hral treabrs Bf3 ale ked resetnem komp tak pamet budem mat v idle stave okolo 40 stupnov no ked zapnem BF3 aj na desat min vypnem ho dam sa do win tak zase ukaze tie teploty co som screenoval okolo 70 stupnov takze to nechapem , ale uz som pisal vysie jeden mal ten isty problem pisal to na fore ak viete dobre anglicky tak by ste sa tam mohli docitat ja som pochopil len ze pisal do msi kvoli tej chybe ale nic sa nedozvedel zatial ani mu nik neak extra neporadil tak bude zrejme vadna grafika alebo co , skuste sa na to pozriet na ten link co som postol predtym
sedrik_7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Ut 28. Feb, 2012, 10:08

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa sedrik_7 »

To pískanie, ktoré som spomínal sa prejavuje pri 3D testoch, čo znamená pri testoch grafickej karty a taktiež som si už na 100% istý, že to nie je zdroj.
Karta je po 8 mesiacoch tam, kde sme spolu začali - v krabici :) Zajtra ju nesiem na reklamáciu.
Monitor : Samsung SyncMaster SA350 23" FullHD ; Case : Thermaltake Strike MX ; Procesor : Intel Core i5 2500 3,30GHz 6MB ; Motherboard : Intel DH67VR ; Grafická karta : aktuálne žiadna :-) ; SSD : OCZ Agility III 60GB ; HDD : WD Caviar Black 1 TB ; Zdroj : Fortron Black Power 750W 85+
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa cellfactor »

sedrik akoze co ti vadi piskanie grafickej pri teste ? vsak to robi kazdemu ! :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa STENLY »

pískanie je normálna vlastnosť cievok... toto nevyreklamuješ.. iba ak sú tam chalani "na hlavu"
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4782
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa hulo92 »

tak tak, vsetko co ma nad 400 fps u mna piska...
sedrik_7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Ut 28. Feb, 2012, 10:08

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa sedrik_7 »

mne to nerobí len pri teste, mne to robí len ak je trochu viac zaťažená a verte mi nie je to klasické slabučké pískanie, ktoré prehluší aj pár ventilátorov v skrinke. Je to dosť neznesiteľné a hlučné.
Monitor : Samsung SyncMaster SA350 23" FullHD ; Case : Thermaltake Strike MX ; Procesor : Intel Core i5 2500 3,30GHz 6MB ; Motherboard : Intel DH67VR ; Grafická karta : aktuálne žiadna :-) ; SSD : OCZ Agility III 60GB ; HDD : WD Caviar Black 1 TB ; Zdroj : Fortron Black Power 750W 85+
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa cellfactor »

ok vsimnite si aj moj problem a skuste sa na to pozriet lebo uz fakt neviem zrejme reklamovat ale to bude dost dlho trvat zase :smutny:
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Uz som to pozeral a aj ti pisal. Je to jednoducho zblbnute cidlo, nic viac, netreba to vobec riesit. Na inych grafikach ani cidlo na pamatiach nie je a nevadi to a ani nam to nechyba. Dokonca asus na DCII nedava vobec ziadne pasivy na pamate a chladi to iba ofukom a staci to. A preco? Lebo pamate jednoducho nepecu. Ak chces mat srdce na mieste, tak odmeraj teplotu pamati nejakym externym cidlom a potom uvidis realnu teplotu a ver mi, ze 100°C to nebude. Jednoducho si v nastaveniach afterburneru disabluj tuto teplotu, aby si ju nemal na ociach a hotovo :)
A najvacsim paradoxom je to, ze asi najpodstatnejsia teplota je teplota VRM a tu nezobrazuje skoro ziadna grafika a tym padom to ani nikto neriesi. Ako sa hovori, co oko nevidi, to srdce neboli.
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa cellfactor »

tak potom mi vysvetli ten problem toho ze ked dam nizsie takty trebars 900 jadro a td tak mi grafika ide v celku pohode uz aj tak je jadro okolo 84-89 stupnov dakedy aj viac , a ked dam takt 822mhz tak teplota je ovela mensia dokonca mozem aj zavriet bednu nepocujem ventak , no pri 950 mhz jadre mi po petnastich desiatich minutach vypne hru lebo sa uz maximalne prehrieva tak potom kde je problem ?
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Vo voltoch a celkovom chladeni v PC. Karta jednoducho potrebuje na ten takt viac stavy.
za1: skus prepastovat kartu
za2: treba vyriesit airflow v skrinke, to je slabina vsetkeho, kedze mas v podstate SOC grafiku

Hold obcas je toto problem OC kariet. Napr. moja je zas uplny opak. Jej bios ma take rozpatie voltov, ze si jadro berie v defaulte az zbytocne vela a kludne si vystaci aj o 0,062V menej, no to sem uz nepatri.
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa cellfactor »

no skusim si kupit tu novu skrinu ale neviem neviem , a volty som skusal snimi robit co sa da ale nic , dalej mam problem este jeden ked som dal do dalsiej oplohy bios na grafickej kedsom hral bf a potom som sa hodil do win po par minutach mi zacala grafika ist na plno a nic som nemal spustene som musel vypnut a dat do povodnej polohy
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Netreba hned kupovat skrinku, staci katu vyskusat u niekoho ineho, pripadne prepastovat a nahodit novy bios (ak ho este nemas, nepamatam si ci si to pisal a na ktorej strane).
Aku mas skrinku a ake fany/kolko a na akych otackach ti bezia?
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa cellfactor »

skrinku mam uplne normalnu musel by som sa pozriet do papierov co je to zac , fany mi idu do tych 60 dakedy 55 56 nepocut moc tu grafiku , bios novy mam , mam v strednej polohe nastavene na grafike ten bios v strednej polohe je co ? performance ci silence ? v akej polohe mas ty ?
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Karta je vybavená i přepínačem biosů P/S. Tentokrát už není ze spodní strany tištěného spoje, ale je zašitý mezi tištěný spoj a chladič vedle konektoru SLI. S ním můžete přepínat mezi tichým režimem (Silent), ve kterém drží BIOS otáčky níže, a výkonným profilem (Performance), se kterým po většinu času běží v případě této karty otáčky naplno. U GTX 560 Ti je dokonce i třetí poloha přepínače označená jen jako reserved, karta na ní ale (alespoň se 30" monitorem zapojeným přes dual-link DVI) nenabíhala.
Staci vyskusat pozicie a hned zistis (podla otacok), ktora je Silent, Performance a reserved. Ja nemam Hawkaca :)
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Assassin »

malo by to byt na performance, v silence mi to robilo problemy pri hrani ale to bolo davno este so starym biosom, na performance je to uplne v klude
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)

Návrat na "Grafické karty"