COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Kludne daj aj grafy, mozes mi aj vysvetlit preco to nie je naopak, ze tie dane platia vacsi hraci a mensi nemusia, napriklad.

Mozes mi aj vysvetlit na zaklade coho je rozhodnute ktora firma danove ulavy ma a ktora nie.

Rad sa aj dozviem ako takato regulacia a z nej vzniknuta monopolizacia trhu prospieva ekonomike zalozenej na tom ze hrame vsetci na rovnakom ihrisku (ale.bum! Ja nie ja mam prazdniny).

Ja dam tak zlahka iba do temy :D a hlavne zo srandy, comu verim neverim je jedno...
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 961
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa lele007 »

Danove ulavy/prazdniny urcite maju svoj vyznam, ale len tam, kde nezamestnanost je vyssia.. nie oni dzignu skoro vsetko na zapad SR a potom pridu na to, ze vlastne nema tam kto robit.. tak dovazame ludi z mimo SR, alebo vymyslaju ako dajak podporit byvanie/najom pre pracujucich z vychodu.. :facepalm:

btw podla worldometers.info USA dnes +20,575 :rolleyes: , ale aspon cisla z Talianska su uz ako tak lepsie.
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Čína klamala s číslami hlavne preto lebo v tom čase skupovala všetky lekárske pomôcky. Keby vtedy dali že majú 50 000+ (čo reálne majú) mŕtvych verim tomu že by sa svet k tomu postavil ináč.
Rovnako som čítal o blízkom prepojení WHO a Číny takže ani korupcia sa tam vylúčiť nedá. Inými slovami Čína aspoň podľa mňa zavádzala informaciami ako len mohla aby sa mohla zachovať sebecky ako vždy. O predaji nefunkčných veci späť Európe ani nehovorím, to je chrapunstvo a praktická vražda.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

dufam, ze im to da aspon teda eu riadne vyzrat.
toto nemozu svojimi hoaxami prekricat.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

USA urcite da. Eu nie. Na to tu sme slabi





.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Tak ale zase USA aj pekne zaplace, ako tak pozeram....mozeme cakat odvetu.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ci to nebol pozdrav od sikmacov za huawei :D ale to uz ina spekulacia na rano, taliani vraj su na vrchole, co je aspon pozitivna sprava.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

stefan pls
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

stefan, zas pijes uz od rana?
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Skôr do rána....😀
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

Jednoduska napísal: St 01. Apr, 2020, 21:10 Kludne daj aj grafy, mozes mi aj vysvetlit preco to nie je naopak, ze tie dane platia vacsi hraci a mensi nemusia, napriklad.
lebo velke firmy su schopne naviazat dodavatelov, ktore vytvoria stovky az tisice novych pracovnych miest

to mala firma nie je schopna spravit, nema tu silu
Mozes mi aj vysvetlit na zaklade coho je rozhodnute ktora firma danove ulavy ma a ktora nie.

Rad sa aj dozviem ako takato regulacia a z nej vzniknuta monopolizacia trhu prospieva ekonomike zalozenej na tom ze hrame vsetci na rovnakom ihrisku (ale.bum! Ja nie ja mam prazdniny).

Ja dam tak zlahka iba do temy :D a hlavne zo srandy, comu verim neverim je jedno...
nehovorim, ze je to uzasne rozhodnutie, ale v niektorych pripadoch taketo riesenia pomahaju

alternativou je takuto ponuku danej firme nedat a ta pojde o krajinu dalej, a to bude miesto, kde sa vytvori ten retazec, takze Slovensko by z toho malo nic

a ano, optimalne je smerovat firmy s takymito ulavami do oblasti s vyssou nezamestnanostou, ale neboj ty nic, do roka bude na Slovensku taka vysoka nezamestnanost, ze je uplne jedno, kde take firmy budu
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no enviem jak vy borci,a le vcera som cital clanok kde neaky psychiatri varuju,z e ludom hrabne a ze sami enmaju kapacity. ako dams i vecer zopar polda ale zacina sa to intenzivnovat :D a hej an rano najradsej mam to je pravda :( inac si vezmite doma bez pohybu, nadvaha, alkohol, domace nasilie, neviem no ale sa ludia viac pochoreju, ale zas co tak sledujem tak menej ludi fajci mam pocit. inac co ma info ohladom hypotek tak neake banky uz velmi nechcu davat hypo ludom, co niesu na tpp.

//predtym ako odosles prispevok si ho po sebe precitaj aby sa dal citat, kto ma toto citat???? gammaray
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

nieco relevantne v prilozenom obrazku
Taliansko
okamzity navrat pre skupiny obyvatelstva pod 55 rokov do prace s dodrziavanim prisnych hygienickych pravidiel
ohrozene skupiny, starsi a chori ludia pokracovanie v karantene

niekto proti?
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Beardie ale ty nepotrebujes vytvarat pracovne miesta za pasom, tym uplne nicis konkurencie schopnost malych podnikov. milion prikaldov existuje, male pekarne, male potraviny, malovyroba vseobecneho chaarakteru. Ak by vsetk peniaze ktore ulavili korporaciam boli k dispozicii na ulavu malym podnikatelom tak je prace dost, nemusel by clovek robit za minimalku na 3 sichty, stacila by 1 sichta za normalny plat atd. :)

ale tot moj nazor no, je pravda ze makroekonomicky to nemam spocitane presne ale mudrejsi ludia ako ja maju nazor podobny. bolo by zaujimave spocitat to. a doba ktora nahrava lokalnej vyrobe, uvedomeniu ludi celkom nahrava tejto myslienke, narozdiel od Hadika si myslim ze prave naopak je doba cinskych obchodov pomaly za nami, kto moze tak si priplati za lokalny chlebik zo spaldovej muky, za tricko z bio bavlny, za cokoladu fair trade atd....

Vcera som bol v Mbank tam obmedzili zivnostnikov iba v urcitych oboroch (gastro hotely a tak) IT po starom. Tatra nedava hypo ziadne, nikomu ale tatra ma najprisnejsie kriteria a najmenej neplaticov s tym spojene...

EDIT: suhlasim s pokracovanim v zivote a praci, aj v cine proste ludi obalili do igelitov a ideme dalej.

Návrat na "Debata o všetkom"