Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

tak ja poviem aj to co si nemyslim :D
kazdopadne sa mi fakt strieborna na vecsine aut nepaci, a impreza v nej fakt vyzera prekvapujuco dobre :)
takisto to je s bielou, vecsina aut sa mi v nej nepaci, ale su vynimky ktore su fakt perfektne v bielej. a cierna sice zachrani aj najhnusnejsie auto, ale je s nou spojeny isty spolocensky status s ktorym ja nechcem byt spojeny :)
osobne preto preferujem ine farby, a cervena prave je jedna z mojich najoblubenejsich :) a mozno aj preto ze co si pamatam tak sme mali cervenu feliciu v rodine, a nejak sa ta farba na mna nalepila :)
kazdopadne asi plati presne to co hovril aj papek, ze kazdemu autu sadne ina farba :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

aj moj dedko mal cervenu feliciu ! to bola kara! bez posilovaca riadenia,dodnes na nu rad spominam,resp na dedka a nu :)
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

ktoru cervenu? rallye alebo tu tmavu? :D
(moja je rallye, a inak fakt je to pekna cervena, teda bola ked bola nova, teraz je to taka neidentifikovatelna :D )
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

asi taka :D taka bledsia cervena,nie ta bordova :D
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Civic pojde na bielo, cierne (pripadne cervene?) ostanu len Type R prvky: spoiler vpredu/vzadu, suknicky. Co sa tyka kridla som sa este nerozhodol ci bude biele alebo cierne (Pripadne cevene? to snad nie :D). k tomu cierne OZ Ultraleggerra :) Aj ked, uz teraz sa bojim ze bude furt strasne spinavy :D ale bez klimy sa v ciernom aute existovat neda...

Co sa tyka ostatnych aut... ferrari ma byt zlte alebo cervene, lambo oranzove, GT-R cierne, Porsche zlte abo zelene a ostatne ma moc netankuju :D Kazdemu autu pristane nieco ine ale na striebornom vidno spinu najmenej...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

zoran neblaaazni na type R ide len champion white, alebo biela perlet od lexusu. Spojlere a doplnky do cabron folie alebo nechat potiahnut real carbonom (robia to dokonca v KE) a interier cervena koza/autokozenka. Nieco ako ma Cila vo svojom leone Cupra (akoze R300) :cool:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8170
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ericc64 »

Ziadne trapne carbon folie si preboha na auto nedavaj :facepalm:
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

Presne tak ericc tie fólie už ma každý retard a je to úplný hnus ktorý by som si v živote na auto nedal keby mam :red: Keď carbon tak origoš ktorý je pekne masny :D
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8170
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ericc64 »

Asi tak .. Co to je za " modu " ? Dam si carbon na kapotu a ked uz , tak si dam aj strechu do carbonu a aby to ladilo, potiahnem aj spatne zrcatka :rolleyes: To plati pre vsetky folie ... Ale ako sa hovori, 100 ludi, 100 chuti ...

A potahovat real carbonom ? Tak nad tym sa mi uz rozum pozastavuje :OO= Clovek zoberie origo 30kg kapotu a potiahne ju real carbonom :cool: :facepalm:
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

A tiež sa mi strašne páči keď ma niekto na aute nálepky ako SPARCO, HKS, BREMBO,MOMO,MOPAR,ALPINE, DYNAMAT atď. pritom tam ma originál sedačky,plechače disky, polske kotúče, origo prehnití výfuk, rádio od senkoru za 50€ :facepalm:
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

tak urcite je dat doplnky do carbonu ako na biele auto nalakovat tie doplnky do cervena/cierna. O kapote a streche tu ani rec nebola.
Max by som dal obtiahnut carbonovymi vlaknami spataky a daky difuzor.

Vid napr. http://www.autohificlub.cz/forum/10/146 ... roject-/90
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

hawkeye napísal:ked zjazdim yokohami tak tam pojdu nizsie o kusok...teraz su tam 205/60, tak tam nahodim asi 215/45
tym ze tam hodis 215/45 dosiahnes iba minimalny opticky rozdiel. Druhe cislo v znaceni pneu znamena percentualny pomer vysky pneu (celej vysky vratane patky az k hornemu bodu) k sirke, cize 215/45 = 9,7 cm profil, z toho cca. 2 cm su schovane za rafikom v pripade J profiu, v pripade K profilu je to cca. 1 cm. Cize viditelnu cast pri 215/45 tvori necelych 9 cm, zatial co pri 205/60 to mas 10.
V podstate jedine, co tym ziskas je sirsia pneu, ktora bude lepsie drzat na suchej vozovke a za mokra sa ti mozu mierne zhorsit vlastnosti, kedze sa vaha auta bude rozkladat na vacsej ploche a pravdepodobne si priplatis za drahsie pneu. Ak by si chcel, aby si bez zmeny dosiahol mene balonovy look, chcelo by to disky s nizsim limcom, pripadne dvojfarebne striekane - najcastejsie su luce svetlou farbou a vnutro disku + zahnuta cas limca tmavou.

EDIT:
skoro som sa zabudol pochvalit, co mi vcera vyviedol nas Pezot 308. Idem si na lyzovacku do Semmeringu (170 km od BA), pekne som si odlyzoval cely den a jak som sa vybral domov, tak na parkovisku 1 - 2, pridem k vyjazdu, chcem sa rozbehnut na jednotke a zrazu riadiaca paka uplne volna. Proste nic ziadny odpor, nemala ziadne drahy, a zostala mi zaradena jednotka.
Tak sme to odtlacili do stredu parkoviska a zacali sme <>vat. Prva vec co ma napadla, si sa nam nepojekazil defend lock, ale ten zamyka iba spiatocku, takze nic. Nastastie sa zhodit manzeta riadiacej paky aj bez naradia, takze sme ju dali dole a maturovali, co s tym. Nejako sa nam tam podarilo vopchat paprce a citili sme, ze spodny cap na pake, ktory sa napaja do tiahla od prevodovky je odpojeny. Fasa, co teraz. Pristup nahovno, este k tomu je na tiahle nejaka pruzinka, ktora otacala kapsu toho capu smerom dole, ale asi po tristvrte hodine neustaleho nadavania sa nam to podarilo fixnut a cap skocil naspat do kapsy. Tak som s malou disickou chvilu jazdil po parkovisku, ci to znova nevyskoci a vybrali sme sa domov. Nastastie to vydrzalo a v pondelok to ideme dat skontrolovat do Pezotu, co a preco sa to stalo. Najhorsie na tom je, ze to auto nema ani 4 roky a ma nabehanych iba 16000 km. Kebyze to spravi moja 16 rocna Honda, tak to este chapem, ale toto ... :?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

Papek napísal:
hawkeye napísal:ked zjazdim yokohami tak tam pojdu nizsie o kusok...teraz su tam 205/60, tak tam nahodim asi 215/45
tym ze tam hodis 215/45 dosiahnes iba minimalny opticky rozdiel. Druhe cislo v znaceni pneu znamena percentualny pomer vysky pneu (celej vysky vratane patky az k hornemu bodu) k sirke, cize 215/45 = 9,7 cm profil, z toho cca. 2 cm su schovane za rafikom v pripade J profiu, v pripade K profilu je to cca. 1 cm. Cize viditelnu cast pri 215/45 tvori necelych 9 cm, zatial co pri 205/60 to mas 10.
V podstate jedine, co tym ziskas je sirsia pneu, ktora bude lepsie drzat na suchej vozovke a za mokra sa ti mozu mierne zhorsit vlastnosti, kedze sa vaha auta bude rozkladat na vacsej ploche a pravdepodobne si priplatis za drahsie pneu. Ak by si chcel, aby si bez zmeny dosiahol mene balonovy look, chcelo by to disky s nizsim limcom, pripadne dvojfarebne striekane - najcastejsie su luce svetlou farbou a vnutro disku + zahnuta cas limca tmavou.
viem co tu druhe cislo znamena...pri 205/60 to je az 12.3cm..takze oproti 215/45 to je rozdiel 2.6cm a to by uz bolo vidiet ten rozdiel...
a este si tam mozem dat:
205/55
205/60
215/45
215/55
225/50
225/55
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Idealny stav dosiahnes vacsimi kolesami, slusnym kompromisom by mohli byt nejake 17" 205/50 prip. 215/55 atp., len to by znamenalo pomerne nevyhodny predaj sucasnych kolies a investiciu do novych. Ale je to tvoje auto a musi sa pacit hlavne tebe. Pokial si ty spokojny, tak kasli na druhych a bud rad. Tiez mi kopa ludi keca, preco nie toto a tamto ale idem si svojou cestou, nech si robia kolotoce zo svojich aut ;)

Obrázok
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

CATBACK :hysterical: :good:

Co sa tyka CviRika, tak je viacero moznosti.

1, Plastidip
2, Prestriekat ho naozaj na peknu bielu (Ano, championship white patri na to auto a rozhodne mu velmi sekne, ale ta cena... O bielej perleti uz ani nehovorim)
3, Biela karbonova folia (ano, chapem ze to ma kazde druhe auto a uprimne sa to nepaci uz ani mne, no videl som jednu oktavku komplet potiahnutu bielou karbonovou foliou a velmi velmi dobre to vyzeralo. z dialky taka pekna matna biela)
4, ?

Co sa tyka Type R prvkov, ak budu cierne tak ostane povodny lak, ak na cerveno tak plastidip, pripadne prestriekat (Milano Red? - origo cervena od Hondy, ktoru davaju na Type R).

AK kupim karbonovu kapotu, tiez pojde na bielo. Aj ked sa mi karbon velmi paci, a k bielemu zvysku by to dobre sadlo, to auto ma ostat relativne nenapadne. Nepotrebujem aby ma fizli zastavovali 2x denne.

Co sa tyka tych pneu, 205/55 R16 mam teraz ako zimne a je to PODSTATNE maksie ako 205/45 R17. Medzi 205/50 a 205/55 som nejaky extremny rozdiel necitil. Na buduci rok pojdu na CviRa 225/45 R17 Bridgestone RE70 alebo 215/45 R17 Yokohama Advan08. Oboje su vo svojej podstate "semi-slick". Paradoxne, su lacnejsie ako 205/45 R17, co je povodny rozmer :facepalm: Na sade pneu usetrim 100 az 200E podla toho co nakoniec kupim takze mi to nie je jedno...

Trochu so sa bavil s AI... toto si dam vyrezat a vyplnit cervenou zivicou aby to vyzeralo ako origo logo vpredu a v zadu, pripadne aj na volant :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"