Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

killswitch napísal:tu nejde vobec o to, kto ma co za golierom. ide o to, kto popri vsetkych tych spinavostiach spravi nieco aj pre ludi.
takto som to myslel....

a ked tu zavedies trest smrti za to, tak ho nikto neudeli.. a ked ho nikto neudeli tak nikoho nevystrasis...

v zahranici naozaj v pohode funguju tresty odnatia slobody ako odstrasujuci priklad, tresty prepadnutia veci, zakazu cinnosti a podobne... problem je tu ten ze sa to neaplikuje... v tom mal ten american pravdu... treba rozhybat aplikaciu prava v tejto oblasti.. ked sa v praxi udeli zo 10 zavaznejsich trestov nad 10 rokov s podmienkou.. a sa to rozbehne... ten bodovaci system co zaviedol ... neviem ako sa vola ten president pz sr.. ten by to mohol celkom vyznamne posilnit keby boli uspesne ukoncene korupcne trestne konania vynimocne bodovo ohodnotene.. nepoznam podrobne ten bodovaci system ale co som kukal jeho predstavenie v lampe.. ak je to naozaj tak, snad to pocitime.. je to este mlade a trestne konania ohladom korupcie trvaju zo 3 roky, mozno 5 v priemere... ak by boli lukrativne ohodnotene pre policajta.. to by mohol byt zaujimavy krok v pred
Naposledy upravil/-a avixe v So 26. Nov, 2011, 14:19, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

takze ty navrhujes za to ze niekto rozkradne statne miliardy (za tie miliardy sa mohli vylepsit nemocnice, skoly...) trest odnatia slobody? takze dame pacholka do basy a znova budeme na neho platit? pozri si kolko nas mesacne vyjde 1 vezen. Ja by som sa tiez priklonil aj k trestu smrti (ale aj u inych pripadoch), keby takto popravili co i len 1 politika tak sa neboj ako by chodili do paralementu, este aj pichacky by tam zaviedli.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

:facepalm: trest odnatia slobody nenavrhujem, ten je uzakoneny... mame specializovany trestny sud a urad specialnej prokuratury... treba vytvorit ucinny motivacny mechanizmus pre policiu a prokuraturu aby v kratkom case dokoncovali trestne konania tykajuce sa korupnych trestnych cinov... treba dostat tie ustanovenia do zivota, najlepsie uvaznit kazdeho komu bude korupcia dokazana
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

problem je ze sudnictvo, policia a organy co mozu nieco srpavit su riadene politicky (iked by mali byt nezavisle).
nechcem trest smrti pre kazdeho, ale su tu vyslovene svine za ktore odmietam platit dane za to ze on si bude lebedit niekde v chladku, vyjde von za 10 rokv a potom si uzije nakradnute miliardy.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Prečo smrť? Je to síce lepšie pre nás, ako len zavrieť, ale čo tak ho zavrieť a bude makať v továrni ako číňan? A keď bude dlabať na to, tak postihy...
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

propaganda pokracuje...

http://ekonomika.sme.sk/c/6166180/merke ... -uniu.html

prvy krok k fiskalnej unii sa ocakava silny, ja takisto dufam ze bude silny a cakam ze bude zasadny... aj ked su nazory ze to bude zatial light...
zatial este neviem formu tohto kroku, a aj ked nepredpokladam ze by bolo nutne ustkutocnit referendum,

ale predsalen keby bolo referendum... hlasovali by ste za vstup alebo proti? :-)
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mbc »

myslim, ze keby bolo referendum, minimalne polka naroda ani nevie, co je to fiskalna unia

mne osobne by to nevadilo
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

osobne som za ...
len ak by bolo referendum, a "dobra" socialna propagacia ... tak garantujem, ze ludia budu hlasova proti ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa STENLY »

zavierať by ich veru nemali... ale nejakú riadnu pokutu by im mohli dať, prípadne nejaké verejné nútené práce či čo to je... škoda, že to nie je aj tak s cigaretami :(
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja by som ju legalizoval, štát by mal z toho krásne zisky.
A pokutovať cigarety? prečo? Už aj tak dosť obmädzujú fajčiarov ( ako áno, chápem to, som za, že napr. na zastávke sa nemôže fajčiť, som za )
Ale za cigarety? to by bolo moc + by to celé padlo do pár minút.

Inak povedz mi, čo ten chlapec spravil reálne zle? podľa mňa nič...
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa STENLY »

Krutibrko napísal:Inak povedz mi, čo ten chlapec spravil reálne zle? podľa mňa nič...
bol v nespravnom čase na zlom mieste :D
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

krutibrko ... co spravil realne zle?
hazarduje so svojim zdravim ... ked sa mu dosere, budeme to platit my ... teda aj ty
preto spolocnost sa snazi niektore veci zakazovat, aby sa minimalizovala sanca, ze sa nieco posere ...

tak isto ako:
jazdis na cervenu, ked v krizovatke nikto nieje ? ved ta nik nevidi ... tak mozes, ci? Ved ohrozujes iba seba ...
mas doma strelnu zbran bez povolenia? ... ved nikoho neohrozujes ... nikoho neobmedzujes ...

podobne to mas aj s drzanim zakazanych omamnych a psychotropnych latok ... nemas ich mat co u seba, a ked ti na to pridu, tak za to ide represia.

... skoda ze alkohol a cigarety nejde len-tak zakazat ... to by bolo srandy :)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

No ja trávu dávam niekde na úroveň alkoholu, preto sa pýtam, či aj držaním alkoholu pri sebe ohrozuješ ľudí. Ako ja chápem, že je to ilegálne, ale je to fail toto, za 0,1g a ešte ho obvinia aj z dílerstva ....
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

pritom stačí prejsť cez hranice a už by ho vysmiali, že nemá na jointa

galen napísal:krutibrko ... co spravil realne zle?
hazarduje so svojim zdravim ... ked sa mu dosere, budeme to platit my ... teda aj ty
preto spolocnost sa snazi niektore veci zakazovat, aby sa minimalizovala sanca, ze sa nieco posere ...
to by bolo zvykové právo... teraz nerozhoduje priamo spoločnosť, ale jej výber, ktorý je selektovaný väčšinou spoločnosti, čo sú v prípade, ak vezmeme do úvahy počet debilov, väčšinou debili... navyše ak výber necíti, čo spoločnosť potrebuje, tak je to špatne

chlapcovi maximálne bude drb@ť na hlavu, zdravia si nejakým dymom nezničí o nič viac jak cigaretami
nejde ale o nejaké zdravie, výskumy, somariny, ale o to, že mu napália podobný trest, jak keby niekoho zamordoval... pritom nespôsobil žiadnu škodu, nikoho a nič nijak neobmedzil... len urobil niečo, čo niekto niekedy vymyslel, že sa nesmie...ale hlavne keby to urobil o kúsok inde, nič sa nestane... pritom podmienky sú rovnaké, len to niekto inak nastavil
Naposledy upravil/-a Scorp v Ut 06. Dec, 2011, 19:22, upravené celkom 1 krát.
Me like Pentium

Návrat na "Debata o všetkom"