Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Aké máte brzdy?

hydraulické kotúčové brzdy
107
43%
mechanické kotúčové
30
12%
bubnové brzdy
2
1%
ráfikové brzdy
102
41%
mám furtku - brzdím pedálmi
7
3%
 
Celkom hlasov: 248

Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Na downhill je 160mm malo. :)

Jazdim co ma zrovna chyti, ale rovinky moc nie veru. Pekne si vyslapem a potom sa paradne spustim.
120mm zdvih co mam aktualne mi ale nie je velmi pohodlnych pri jazde dole lesom, tak preto chcem nieco co ma 140-160mm.

S tym Eraserom to bolo z mojho pohladu trosicku namahavejsie (do kopca) ako na mojom aktualnom (mam radon slide 125 8.0), ale za tie 4cm navyse v zdvihu mi to stoji. :good:
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

blba otazka a neda sa uzamknut vydlica, aby nepruzila, ci to maju iba low biky ? :D

cize rozumiem tomu tak,ze jazdis do kopca po lese a podobne.. nie po uliciach bezne:) mne sa ten eraser velmi paci,skvelo vyzera:)
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zedolsi »

záleží akú máš vidlicu, práve tie lepšie sa dajú úplne uzamknúť, alebo "len na polovicu" a pod. ;)

a na tých bikoch môžeš jazdiť jazdiť všade aj po ceste, lese, menšie jumpy tiež nebudú problém :) ako písal je to AM/enduro
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Urcite chcem bike kde bude vidlica Pike, je jedno ci RC alebo RCT3. Nejde uzamknut uplne, ale v kopci to velmi nepruzi, pokial sa clovek na tom bajku nehupe jak blazon.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zedolsi »

dobrá voľba, mal som myslím PIKE RC na "starom" spesliku, teraz mám CTD keď ju zamknem, nemám problém šliapať kopec a ako píšeš takmer vôbec ju nestlačím, inak čo hovoríš na propedal do kopca? ja radšej zadný tlmič úplne zamknem, kým nie sú veľké kamene, potom propedal menej odskakuje koleso :)
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Aktualne mam Fox CTD vpredu aj vzadu, zadok uz ani nezamykam, jazdim skoro stale v trail rezime (v podstate propedal), prednu zamknem do climb rezimu len vo fakt zlych kopcoch, lebo inak je trail rezim tiez dostacujuci. Dolezite je dobre sediet a nehupat ritou a polovicou tela, potom to nebude hupat a zbytocne brat energiu.

Pri zadnom tlmici velmi zalezi od zadnej stavby ramu, pokial je dobre riesena, nemusis zadny tlmic zatvarat.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zedolsi »

pokiaľ musím šliapať strmí kopec že sa postavím na pedále tak mám radšej úplne zamknutý zadný tlmič, možno je to o zvyku (z HT) :)
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

quicky napísal:a ty jazdis downhill a pod? ci? lebo si myslim,ze to asi nebude na cyklo tury, pohlad nooba :D boha za tie prachy sa da uz slusna motorka kupit a nie pedalova masina :D
na takom biku sa da ist taky rozumny downhill. Bicykle ako eraser su stavane na zabavu v terene a na trailoch. Taktiez na to, aby boli schopne ist rychlo dole kopcom aj v zlozitejsom terene a zaroven aby sa na nich dalo vyjst hore kopcom. Moze to byt aj na cyklo tury...je to velmi flexibilny bike.

Downhill biky su stavane len na cestu dole. Hore ho musis vacsinou bud tlacit alebo ist lanovkou.

Mas pravdu, motorka sa za to kupit da, ale nic extra. Taketo biky su proste drahe.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

To zase zalezi od stavby ramu, napr. Maestro od Giantu nehupe skoro vobec, ale je uz aj kopec inych modernych uchyteni zadneho tlmica, ktore pomahaju.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LordKJ »

chlapci retaz ma na tych 11 clankoch ci kolkych 133mm+, len podla mna uz je v takom stave dost dlho, tak otazka je ci mam kupovat novu alebo to uz nechat tak, pretoze som sa docital o tom, ze nova retaz moze ist horsie ked su dodrbane kolieska na kazete alebo aky mate nazor? :D
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Ak mas zubky na kazete uz pred koncom zivotnosti, tak to doraz a potom kup spolocne. Keby si kupil len novu retaz, tak si ju zbytocne do..bes na takej kazete "poskodenej".
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

zalezi na tom, v akom stave je ta kazeta. Ako dlho to bolo bez vymeny?
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LordKJ »

bicykel je v povodnom stave :-)
kilometre si nikto nepamata, ale fyzicky uz ma tak 12 rokov mozno, je to crossovy author reflex (jop model 2003 http://raster.infos.cz/kolo/jaakolo.htm )

Tak ako zakladna retaz za 10e by ma velmi nehnevala asi ani, skusim odfotit kazetu lebo osobne neviem posudit

//ked teraz pozeram na tu stranku kde pise ake tam su suciastky, tak ved to za par eur vymenim vsetko naraz v podobnej kvalite

Ta retaz je na nete za ~5eur, kluky s rovnakym rozlozenim stoja 10-20+, kazeta 10-20+, a keby nieco bolo prehadzovacke to sa tiez da relativne opravit, ci? (koliesko vymenit alebo co tam je)

To su ceny co, ked pozerate low end jak ja :D

/// aby sme sa chapali ten bicykel nikdy nevidel servis ani nejaku starostlivost no
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Po takom case bez servisu by si uz asi mal vymenit vsetko okrem ramu. :laugh:
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale ved to funguje :D , to ta retaz ma len tak napadla vcera, ze no pozrime sa na to :D

zbezne kukam, ze do 50e by som vopchal kazetu, kluky a retaz, len bojim sa prehadzovaciek, ze ako su na tom :D a neviem hlavne aky velky by to malo zmysel teraz :-)

Návrat na "Debata o všetkom"