Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality...

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Jo, tak tie maily nejdu zmenit ... kadit na to, je to detail a chcel som v tom mat poriadok.

Fotecka 920 na bezdrotovej nabijacke robena z postarsej Lumie 800. Inak ten telefon ma nieco do seba, velkost akurat do ruky a ten amoled si neviem vynachvalit. LCD v 920 je velky krok vedla. Inak napadla ma taka vec, ze kebyze dam nabijat telefon cez usb a este ho buchnem na bezdrotovu nabijacku ... pojde to rychlejsie? :laugh:
Obrázok
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
xorcos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 01. Aug, 2012, 21:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa xorcos »

Neviete, ze kde v BA by sa dala vyskusat L920? V predajni Nokia Aupark, BA ju nemaju :/. Vlastnici Lumie 920, je repracik dostatocne hlasity? v recenzii na gsmarena neobstala dobre v teste, kontrast LCDcka je aky? Ci sa pozerat aj za Lumiou 820 ... ?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Mne je reprak hlasity az az. Na pocuvanie bez sluchatok je pouzitelny tak do 25/30 hlasitosti, potom to uz moc huci. Kontrast displeja je slusny, povedal by som, ze patri k tym lepsim LCD. Akurat to pozeram vedla iPhone 5, ma urcite lepsiu ciernu. Samozrejme na OLED nema, cierna nieje uplne cierna a farby niesu take zive a syte. Na druhej strane, oproti AMOLED v Lumii 800 ma super citatelnost na slnku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa CageJ »

Tak moja Lumia 820 zajtra smer servis.. :-(
xorcos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 01. Aug, 2012, 21:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa xorcos »

Papek ďakujem za odpoveď. Nevieš náhodou, kde by sa dala pozrieť? Všade majú len Lumiu 820 ... Resp. pred kúpou si testoval nejaké WP 8 telefóny? Prípadne teoretická otázka aká bola realita voči predstave? (myslím veľkosť, váha atď ...)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa CageJ »

elektroworld
xorcos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 01. Aug, 2012, 21:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa xorcos »

Tak bol som aj v electroworlde a nemali tam ani jeden telefon, na ktorom by bezal WP8, takze ani lumiu, ani htcka ani nic ... Jedine co tam mali boli dve makety, jedna 820ka a druha starsia 900ka. Takze som z toho sklamany.

Orange mal 820ku, ktora nesla zapnut (asi vybita).

Jedine co som mohol skusit bol samsung ativ s (v samsung predajni) no ten telefon mi pride predrazeny, lacny design a klasicky "papierovy plast" na aky sme u samsungu zvyknuty...

takze dost velke sklamanie, ze nikde neviem najst "zivu" 920ku. (pozn. bol som v auparku a centrale).
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Ked ju tak velmi chces vidiet, tak som z BA, mozeme sa niekde stretnut a popozeras si ju. Zajtra uz mam program, v utorok by sa mozno dalo. Pripadne napis ss a dohodneme sa.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa CageJ »

xorcos napísal:Tak bol som aj v electroworlde a nemali tam ani jeden telefon, na ktorom by bezal WP8, takze ani lumiu, ani htcka ani nic ... Jedine co tam mali boli dve makety, jedna 820ka a druha starsia 900ka. Takze som z toho sklamany.

Orange mal 820ku, ktora nesla zapnut (asi vybita).

Jedine co som mohol skusit bol samsung ativ s (v samsung predajni) no ten telefon mi pride predrazeny, lacny design a klasicky "papierovy plast" na aky sme u samsungu zvyknuty...

takze dost velke sklamanie, ze nikde neviem najst "zivu" 920ku. (pozn. bol som v auparku a centrale).
Zvlastne, u nas v PO, sa da v Elektroworlde..
xorcos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 01. Aug, 2012, 21:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa xorcos »

Papek ďakujem ti veľmi pekne za ochotu. Zajtra odchádzam na týždeň do Čiech, takže budem mimo SR. Cesta je však cez Prahu, tak skúsim šťastie aj tam, bral som to ako krajnú možnosť, lebo som to bral ako samozrejmosť, že 9 mesiacov od uvedenia ju budú mať aj v BA, ale mýlil som sa :( Ale je to aj vec marketingu. V každom obchode majú milión Samsungov, v každom nesmie chýbať S4, predpokladám že Samsung poskytuje vzorky do každej predajne narozdiel od Nokie ...

CageJ: ja som potom do toho electroworldu išiel "na istotu", keďže ešte keď som tam bol v decembri 2012 tak som tam skúšal HTC 8X, divil som sa, že majú niečo takého na skúšanie. No teraz tam nemali ani to HTC 8X ...

Btw. pozerám po Nokii 925, príde mi celkom dobré, že to šasi je odľahčené a že aj váha telefónu je nižšia, design sa mi páči. Len zasa sú tu dva faktory, ktoré budú vplývať na rozhodnutie - cena a dostupnosť a asi ani jeden z tých aspektov nebude dobrý. Na druhej strane, to by mohlo prinútiť nokiu zlacnieť.

Inak ten Ativ S by nemusel byť zlý telefón, len je predražený, displej je príliž veľký, nemá navigáciu, ktorá by sa mi dosť hodila a ďalšie nokia featury.

Otázka, sú v markete nejaká slušná navigácia, ktorá porovnať s tou od nokie?
ANONYM_a7

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Hej nokia má dosť na saláma na slovensku očividne. Aj ja keď som si vyberal telefón nikde mi neboli shopný dať ošahať 920tku. v Čechách myslím určite pochodíš :)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa CageJ »

sak aj servis je v Prahe
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa lacika »

http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... b5c7eb0786

Konecne som nasiel tu spravnu appku na ciernu skrinku :)

Funguje skvele, chysta nove prehliadnejsie UI a pocuvaju svojich zakaznikov.
Bola moznost len 1min split u WP7.8 a 1 a 5 min. split u WP8.

Som ich poziadal, ze moze byt este aj 2-3 min split. kvoli obmedzeniu uploadu na skydrive u WP7.8 (70MB)
A pridali to v novom update :)

Nenahrava v HD ovsem.
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa zwARO »

ved a nemaju tie nokie v auparku v tom nokia centre?

nemate nejaku apku na equalizer pre 7.8?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

Vyzera pekne, urcite vyskusam. Kedysi som mal cosi taketo na iPhone.
Ma to moznost automaticky mazat starsie videa? Povedzme ze by urobil 10 klipov po 5 minut a potom by ich mazal od najstarsich, ak neboli odarchivovane /alebo nejakym sposobom oznacene, ze sa nemaju mazat/
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"