Aku mate spotrebu?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa stefan222 »

Scala 1.0 tsi 70kw. Ma najazdene 23tis km. Siel som trasu presov vranov. S klimou. Normalne predpisovo.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa stiv »

Ja som mal 7 svojou trasou normalne(jsie). :D
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa Miso122 »

Tiež Scala s 1.0 TSI
Obrázok
ITX >>> ATX
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa stefan222 »

Na tu rychlost velkom slusne. S karoqom som sa vratil tu istu trasu z vranova do Po a 6.1L. Super servis v tom vranove
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja som minuly tyzden dostal ako nahradne vozidlo BMW 118i, rocnik 2021, 1,5l radovy 3 valec, 7 stupnovy automat.

Isiel som asi 60% okresky, 30% dialnice a 10% mesto. Priemerna spotreba 6,7l.
Jazil som vacsinou predpisovo (max + 10 km/h) a ziadne brzda-plyn.
Ked clovek pusti plyn a potom jemne prida, tak s autom vzdy trhne. Start stop je taky neprijemny, ze si neviem predstavit cloveka, ktory by ho autmaticky nevypinal. Dynamika asi adekvatna 3 valcu. Kick down podradi tak, ze motor toci 6 tisic otacok, potom chvilku iba huci a nasledne to zacne trochu tahat. Uprimne sa cudujem ludom, ktori daju za taketo auto 40k penazi a aspon dufam, ze rovnaky motor a prevodovku nedavaju do 3er a vyssie.

Cena za palivo na 100km je o dost vyssia nez pri 2013 F11 530xd. Tam by som mal na rovnakej trase urcite spotebu pod 8l. Je to o 8 rokov starsie auto, ovela vacsie, tazsie, 2-nasobny objem motora, atd. 8 stupnova ZF prevodovka je oproti hentomu cudu o 30 rokov popredu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Aku mate spotrebu?

Príspevok od používateľa werwest »

werwest napísal: Št 06. Apr, 2023, 22:44 IMG_1505.jpeg
Tak nakoniec spotreba “volva” sa posplhala takto, je to dost takej jazdy v nemecku cize zapcha zapcha zapcha. Nabijal som len raz. Idem zajtra pri slovensko tak som dal reset a som zvedavy ako to bude vyzerat, uz teraz ma stve ta 42L nadrz ze treba furt tankovat :D ale nabite neni, nabijacka sa rozhodla nefungovat, takze mam len tak 30% baterky pred cestou, ale neplanujem baterkovat
Nenabijam nadalej. Jak som si zvykol na kone, spotreba poskocila k 8.5.
Ale zacal som trosku experimentovat. V power mode auto nepusti baterku pod 20%, a ked pri akceleracii z nej cucne, tak ju hned dobije naspat na 20%, pripadne aj nad co sa dobije rekuperaciou. Takto som jazdil cely cas, a vzdy tak rychlo ako premavka dovolovala.
Experimentom je, ze v meste idem na elektriku, a ako vyndem z mesta tak prepnem do power modu, motor dobije baterku, a ako pridem zase do mesta prepnem zase na pure elektriku.
A potom priemerka obcas vyzera ze:
IMG_20240619_095029.jpg
Dlhodoba priemerka klesla z 8.5 na 7. A nezmenil som styl jazdy, auto vidi vmax denne, len v meste prepnem do elektriky. Tie pohynacky na krizovatkach/semaforoch su tak strasne neefektivne ze je efektivnejsie dobit dost elektriky motorom mimo mesta a ist potom elektricky ako to odbuchat na benzine.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"