UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

stefan222 napísal: Št 30. Mar, 2023, 10:17 krym bude ukrajinsky.s a budem opakovat. je to podstata vojny. prestat podporovat Ua je samovrazda pre Eu. strelenie si donohy. na to caka ten maly plesoun z kremla. krym nemaju velmi ako branit ked sa znici dronmi protiletecka obrana. este aj ich lodstvo je hanba , uz davno mali byt v odese vylodeny, leby bola pravda co o sebe basnili aka su super armada. Putin uz prehral, tak ako po vylodeni v normalndii a a aj jak nemci utreli usta pri stalingrade ta tak aj putin utrel usta uz ale debo si neprizna. historia sa opakuje a ja sa tesim na desatrocia usa vojnovych filmov od spielberga ako rusi dostavali nakladacku. najhorsie na tom celom bude ako budeme musiet neskor po vojne s rusmi zacat zit a podnikat aby u nich nekysla prehra a neako to stravili. neaky chemberlain som zvedavy kedy s cim pride.slava ukrajine
Nechces uz prestat s tym plesounom, neviem ci si uvedomujes, ale mozno tym urazas nestastnikov, co prisli o vlasy :D Desatrocia filmov od Spielberga ? Ma 76 rokov, tak max 1 desatrocie si uzijes. Krym nemaju ako branit, ked sa znici protiletecka obrana ? Ved Ukrajinci maju slabucke letectvo, ak by prislo na lamanie chleba, tak im ho Rusi znicia. Ak by chceli dobyt Krym, museli by dostat zo zapadu kvantum kvalitnych tankov a vozidiel, bojovych lietadiel, atd., atd. Silne pochybujem, ze si zapad dovoli takuto eskalaciu. Prinajhorsom by mohli na ukrajinsku armadu kludne zhodit Rusi nejaku takticku jadrovu zbran. A co sa tyka Rusov a ze neriesit ich je pre EU samovrazda - silne pochybujem, ze sa Rusi do niecoho tak skoro pustia po tomto fiasku. Nedajboze este utocit na krajiny NATO. Neviem ci si to uvedomujes, ale su na nich uvalene sankcie a oni nie su schopni xyz technologii sami vyrobit, ktore sa dnes pchaju do vsetkych modernych zbranovych systemov. Nebude nahoda, ze si to letectvo setria. A ze tam teraz posielaju uz len srot. Nemozu si dovolit prist o obranyschopnost.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> pisem ze o krym pridu rusi a to bude ore nich nestravitelna porazka.

treba si uvedomit ze Ukrajina bez kolektivneho zapadu dobojovala.

Otazka je, ci kolektivny zapad bude chciet, bude mat na to (nielen financne, ale aj akokolvek inak, politicky, geograficky, blablabla) aby podporoval Ukrainu ked zjavne vieme, ze Krym je pre rusov absolutne vsetko. A ked sa bavime absolutne, tak sa bavme o tom ze hentie hovada maju trosku inu "mentalitu". Uz tu zaznelo, Vladko Vladkovič NEMOZE prist o Krym za ziadnu cenu, pretoze to by bol v ociach naroda prvy car ktory prehral za poslednych hadam aj 200 rokov.

Takato moznost proste v ruskom rozmyslani nie je. Neexistuje. Moze to byt cudne "pre nas", moze to byt nepochopitelne, scestne, akekolvek, ale je to tak. A Vladko uz neraz dokazal veci, ktore by zdraveho nenapadli. Takze zhrnutie : je obrovska otazka, ci kolektivny zapad len verbalne podporuje ukrajinu v snahe o znovuziskanie Krymu (ktory jej samozrejme patri podla vsetkych medzinarodnych zmluv, prav, zasad, atd) alebo ci KEBY DOSLO NA LAMANIE CHLEBIKU, ci by zapad predsalen trosku zaradil spiatocku.

Pozri sa ako to vyzera teraz. Dame vam nepredstavitelnych 12 Leopardov, 8 Tigrov, 9 Púm, 14 Bobrov a 13 Ondatier. Co chces prosim ta vyhrat s dvanastimi Leopardami ? STOVKA BY BOLA MALO keby mali okamzite v ruke. Pozri sa ako to vyzera s lietadlami. Aaaaano rozhodne vam chceme dat, uz len musite vydrzat 9 mesiacov dokial vymontujeme NATO radia a NATO techniku - sorry, toto je vec ktoru mas zmaknutu za dva dni maximalne. Za tych par mesiacov sa totiz uvidi ako sa situacia vyvinie a podla toho zapad bude krutit dalej - rokovat, nerokovat, blablabla.

Zapad si kupuje cas na rozhodnutia ktore sa neprijimaju lahko.

Okrem ineho, zapad ma zaujem aj na "attrition" ruskej armady - ano, cim viacej bude unavena a znicena, tym lepsie, jednoduchsie a bezpecnejsie...


edit : v principe som napisal to co Dendroid nadomnou. Asi bohuzial budeme musiet akceptovat ze historicky sa uzemia menia, ze konflikty (aj vojenske) su sucastou civilizacie. Ci je to dobre alebo nie ... to je uplne ina diskusia.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co sa tyka technologii a ich nedostupnosti - to si uz zariadia. Budu kupovat od Ciny, paktovat s Iranom, takymito kamaratmi. Reexportovat cez čudné krajiny, vzniknu a posilnia sa divne kamaratstva (s Braziliou ?).

Situacia o dva-tri roky nebude taka ako dnes. Urobia vsetko pre to, aby obisli zakazy prikazy nariadenia, vidis ze si so vsetkym vytieraju rit. Tot Bielorusko bum atomove zbrane - proti vsetkemu co na svete existuje, vsetky dohovory, zmluvy, uplne vsetko. Preco by nejake zakazane technologie mali byt vynimka, ked je to neporovnatelne mensia vec ako ATOMOVE zbrane.

Tam neexistuju hranice pred cim by sa Rusi zastavili. Hlavne v zufalej situacii... toto nie je nejaka bezmocna krajina uprostred Afriky bez rozpoctu, bez moznosti, bez historickych kontaktov a vazieb, bez bez bez...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Zariadia, nezariadia - urcite nebudu mat tak jednoducho dostupne technologie a v takom mnozstve, ako mali doteraz. Teraz utreli usta na celej ciare, je to uplne fiasko. Pochybujem, ze sa tak skoro pokusia o nejake dobyjanie novych uzemi. Tu nejde len o armadu na papieri, tu ide o ich moralku a celkovo. O ochotu zapadu podporovat tieto krajiny. S tym vsetkym vobec neratali. Zjavne Putin a jeho pochlebovaci vobec nemali kontakt s realitou. V skorumpovanej krajine sa kazdy tvaril, ze je vsetko OK a ze sa maka na 120 percent. Pekne sa ukazalo, ze ruska armada je prehnita zhora dole a naopak. Cuduj sa svete ako cela ruska spolocnost. Nemaju na to dobyjat nove uzemia a tak skoro na to ani mat nebudu. Ale stale na tom nie su tak zle, aby neboli schopni ubranit si Krym. Ono je trocha rozdiel branit si jeden polostrov a dobyt Ukrajinu. Akosi fakt nevidim dovod na to, aby sa pokusili najblizsich 10 - 20 rokov znova nieco skusat na Ukrajine. A inde ich uz mapa nepusti. Keby Putin mohol z toho vycuvat a zachovat si spuchnuty ksicht, davno to urobi.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlasim, suhlasim, suhlasim, suhlasim, suhlasim, suhlasim a suhlasim.

Technologiu si kupia, budu to mat tazsie a hlavne drahsie ale prepasuju si ju, peniaze nesmrdia nikomu. Vyrvat im z ruky Krym urcite nepojde lahko, podla mna nepojde vobec. Najjednoduchsie by bolo - uz to tu zaznelo - nechat Krym vyhladovat. Odpalit Krymsky most, zahatat priehradu aby nemali vodu (rusi ju odpalili prve dni vojny aby mali vodu na Kryme, lebo pitna voda / polnohospodarska voda je najvacsi problem Krymu), zabranit pristup zvrchu po súši teda vlakom, cestou, zabranit plnohodnotnemu zasobovaniu lodami. Lietadlami sa to neda, plťkami to dokazu v obmedzenom mnozstve pokial im nebudu padat na hlavu Himarsy alebo tie long-range štrúdle.

Po dvoch-troch rokoch CIVILNI rusofili krym opustia sami ako prejav dobrej vole. Lebo sa tam proste nebude dat žiť. Pruser ale stale zostane armada... a konflikty z toho vyplyvajuce. Ako pisem, Krym je absolutne nutna podmienka aby rusi mali stredmoorsky fleet a ten je absolutne nutna podmienka, aby neskapali od hladu - pretoze vozit cokolvek vrchom cez ladovy ocean do Afriky alebo v limitovanom mnozstve do Europy sa proste neda, to iste koldokola okolo nepriatelskeho Japonska. Darmo tam mas neobmedzene priatelstvo s Cinou.

Rusi absolutne nevyhnutne potrebuju Krym. Dostali ho zadarmo, svine a v plnej miere prevratili na vojensky poloostrov. Pozrite si kolko je tam vojenskych zakladni, aka je geografia [!!!!!!!], to je pruuuser dobit, tam by si vylamali zubky ine armady s inou technikou. Navyse nemas najmensi problem dnes tam dotrepat nejake chemicke zbrane pripadne jaďernoje arúžje. A je vymalovane. Ked tam daju atomku, tym daju najavo absolutne celemu svetu ze nemusite sa skusat zistit, ci tuto zem pustime. Uz teraz ju nemozeme nijako pustit, ked su tam atomky.

Zaverecna. Je to tak jednoduche, bohuzial.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Krym sa dá "vyhladovať" ak Ukrajinci budú kontrolovať prístupové cesty. Logistika je základ, darmo sú tam dobre zakopaní, ak nebudú mať jedlo, palivo, muníciu, náhradné diely, nič, tak nič neubránia, lebo nebudú mať čím brániť.

Ani Cherson opustiť nechceli, ale museli, lebo ho nedokázali zásobovať a začalo sa im to rúcať napriek všemožnej snahe to akýmkoľvek spôsobom zachrániť, vrátane nahnania elitnej VDV do obrany. Hej Krym je o dosť väčší a ťažší oriešok ako Cherson, ale možné to je, a Cherson bol možno len tréning na výrazne väčšie sústo menom Krym. Aj pre Ukrajinu je Krym kľúčový, nielen pre Rusko.

Nezabúdajme že západné húfnice (vrátane našich Zuzán, my sme tiež západ) majú 2x väčší dostrel a triafajú presnejšie ako Ruské. GLSDB ktoré dostali do HIMARS s 3x väčšou hlavicou ako bežné rakety do HIMARS dostrelia takmer na celý Krym vrátane Kerčského mosta, takže okrem Sevastopoľu budú všade na muške. Ak by nebodaj dostali aj toľko žiadané ATACMS tak nie je o čom. Ukrajina už má prisľúbené aj Storm Shadow strely, špekuluje sa že to dokážu integrovať aj na sovietske lietadlá: https://www.forbes.com/sites/davidaxe/2 ... 53980e5541, mimochodom nami darované MIG-29 majú NATO dátovú zbernicu a špekuluje sa že by boli vhodné ako nosiče NATO munície, ale špekuluje sa aj že dostanú Mirage 2000-5 a Ukrajinskí piloti sa na ne vraj už učia.
Strelu odhodia nad svojim územím a doletí hocikde na Kryme, nemusia ani letieť ponad ruskú PVO.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5430
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No, problem je ze musis vyhladovat armadu, a zaroven nesmies vyhladovat obyvatelstvo krymu.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Táto vojna ukázala bezzubost ru. Vyplznuty šedivý medveď.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 751
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

SKiLEX napísal: Št 30. Mar, 2023, 14:55 No, problem je ze musis vyhladovat armadu, a zaroven nesmies vyhladovat obyvatelstvo krymu.
toto by platilo mozno do 2004, Po 2004 ti co neboli spokojni s referendom pod samopoalom a mali moznost, odisli. Ti co boli nespokojni a nemali moznost, boli odideni.
Takze varim z vody, ale predpokladam ze tam moc pro-ukrajinskych civilov nezostalo.

@wingo

to je sice pravda, ale pokial sa Ukrajincom nepodari rozcesnut obsadene uziemie pri Melitopoli, furt bude pozemny koridor na zasobovanie celeho Krymu.
Ak si dobre spominam ukrajinci na Severokrymskom kanale postavili priehradu pri Simferopole, ale ta cast je momentalne kontrolovana Rusmi. Takze okrem Melitopola ako velkeho uzla treba este vycistit aj oblast od Chersonu po Kachovku aby znova bol pod kontrolou ten kanal. A to zrovna nie je male uzemie.

Edit a to opominam moznost , ze nakoniec aj ked sa vyssie napisane UA podari, tak Rusi Krym z velkej casti evakuuju (ci uz dobrovolne nasilu, alebo ostan a tvoj problem) a stane sa opevnenym poloostrovom. Zasobovanie sa znacne zjednodusi ked tam ostane z velkej casti vojenska osadka.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6813
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

hej ale to bude obrateny bachmut zrazu cely krym pre rusko a Ua si tam bude strielat kde kedy ako bude chciet a to este len bude testing enviroment aj pre strely na lode. pome pome Ua do tych spin.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

myslis tie strely co nemaju a co im zapad velmi pravdepodobne neda ? Este raz - jedna vec je rozpravat o tom ze treba blablabla, druha vec je zautocit na rusku flotilu ktora mimochodom moze mat aj nejaku atomovu pukačku na palube (triáda, vieme ? lietadlo, lodička, ponorka).

Technicky potopit ciernomorsku flotilu nie je zase az taky strasny problem - netvrdim ze je to easy-as-dell, ale da sa to. Otazka je, aka by bola reakcia od hentych psychopatov. Preto to doteraz nikto este neskusil. Ako vravim, zahatat im hentu cestu znamena odrezat im 60% trhu/exportu pricom tych 40% ktore zostanu budu tie absolutne najdrahsie a najkomplikovanejsie na obsluzenie... a to si nemozu dovolit lebo nepreziju.

Co si myslite, preco isli okamzite rusi po primorskych mestach ukrajiny ? Preco netahali dolava na mape na Kiev za kazdu cenu ?
Cierne more ma pre nich ukrutne vacsiu cenu nez cela ukrajina dohromady.

PS : nezabudnut na tie ponorky co tam uz maju. S ponorkami sa velmi velmi tazko dealuje. Velmi tazko ich najdes, relativne tazko im ublizis, velmi tazko sa k nim dostanes, vo vzduchu vieme preletiet 10.000km ale pod vodou nevieme lentak preplavat z jednej strany Atlantiku na druhu. Navyse, ublizit atomovej ponorke je tiez uzasny napad - vid nedavne zamorenie oceanu pri lahkej havarii japonskej FučímiNoha, a teraz si predstav exploziu pracujuceho reaktoru na atomovej ponorke. A/alebo utopenie takej ponorky s uvolnenim radiacie do hlbin Cierneho Mora - co je na to vsetko napojene ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6813
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

sak.seci v podstate si tu ideme bla bla bla. len diskutujeme. hadam vsetci fandime Ua. je tu vobec neaky odpad co fandi rusom
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 751
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

jedna vec je fandit tomu co je podla mna/teba spravne, druha vec je mat aj realne ocakavania. Napriklad ja by som ukrutne rad videl uspesny uder na Melitopol a nasledne otvorenie noznic smerom spat ku Charkovu a druhy smer na Doneck, lenze to je operacia na urovni 2-4 armad a na to UA podla mna nema prostriedky. Takze rad by som to videl ? ano. stane sa to tak? najskor nie.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Ivko »

Minule som pozeral takú reportáž a problém UA je, že nemá muníciu, teda granáty na ostrelovanie.
Hovorili že vypálili cca 100 granátov za jeden den a kludne by vedeli vystreliť aj 400 a to bola len jedna bojová jednotka a bojuje sa na viacerých miestach súčasne.
Keby toho vybúchali denne viac, tak by možno trošku zatlačili rusov, ale potom by mohol nastať presne opačný problém, že by im to rusi vrátili, lebo by nemali velmi čím strielať.
Podla mna čakajú na tanky, lietadlá a hlavne doplniť muníciu aby mali dostatočnú rezervu. Ked treba páliť, tak aby nemuseli pozerať kolko krát vystrelia (môžu ešte vystreliť)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5430
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Problem je ze municia ktora im chyba momentalne nie je vyrobena a tak skoro ani nebude.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.

Návrat na "Debata o všetkom"