Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ericc64 napísal:Tankovat ? sak cakam dokedy budem mat rezervu a potom capnem ... Ako je to najlepsie , najpresnejsie ?? do rezervy , capnem a zase do rezervy ?
Tankuješ full? tak je to jedno (akurát si zapíš dobrý objem nádrže), keď nie, tak od rezervy do rezervy (napr)





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

tiez som sa to chcel opitat ci je potrebne ist az na rezervu, lebo ja mam este asi tak 3/4 nardz plnu, ale zajtra idem do martina tak by som dotankoval na OMW doplna. Ked to natankujem tak mam do toho lastra zapisat co? to ze som dotankoval doplna a odpisat kilometre ak tomu spravne chapem.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Spravíš toto

Natankuješ full
Vyplatíš (prípadne ak chceš byť v telke tento krok preskoč)
Napíš si kilometre na opačnú stranu bločka

Potom na spotreby.cz pridat nove tankovani

Najdeš si ČS (blbo sa tam vyberá, ale nemal by si mať problém), vybereš palivo (OMV Alpin Diesel?), dáš dátum, potom natankované množstvo podla bločku, cenu podla bločku, cenu za l podla bločku, klikneš na tankovaní do plné, vyhodí ti kolko si mal v nádrži (musíš mať zadaný objem palivovej nádrže. ak nemáš, Moje Spotreba > a napravo pri vozidle klikni upravit). Potom prípadne vyplníš ako si jazdil, kde si jazdil, či si mal klímu, či zjazdievaš zimné, a podobne.

Nebojte sa, nahodíte 2 - 3 tankovania, a budete to mať v malíčku a pochopíte ako to funguje :)





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ok nahodim to tam zajtra. Alpin diesel??? nejako zabudas ze ja radsej cmucham benzin :hysterical:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

jaj ano, ja som zabudol že ty máš vpredu zapalovač a nie motor :hysterical:

just kidding :P





.
Používateľov profilový obrázok
Pixel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 896
Dátum registrácie: Št 23. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Hrádok

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Pixel »

Pani vedeli by ste mi prosim poradit :?: Mam taky problem zaparkoval som pri obchodaku so stvorkolesovim tatosom a ked som sneho vysiel co nevidim no aute mi pribudlo par novych skrabancov (nie moc hlbokych chvalabohu je to iba v laku ) od nakupneho vozika ..... Neviete o nejakom jednoduchom rieseni ako by sa dali opravit (najlepsie dakym podomackym sposobom ) :?: :?:
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Lithil »

Leštiť to miesto pokým to zminimalizuješ, potom pretrieť voskom, prípadne kúpiť si tie farebné ,,e-mail" tyčinky na takéto odreniny. Stojí to cca 5 evri za jednu(farbu si vyberieš).
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Prt tyčinky, to vydrží tak 2-3 umytia.

Pixel: záleží aká velká je ryha, najlepšie by bolo foto, ak to moc hlboké nie je, tak to môžeš rozleštiť (T-Cut Metallic - bordová flaška, dostaneš v tescu), Dá sa aj od 3M ale to by si musel mať leštičku. keď to je hlboké (až na plnič/základ), tak jedine prelakovať celý diel. Skús tú leštenku najprv, na tyčinky sa vykašli, to máš tak ako lakové ceruzky, ani tie nerobia zázraky (len rozdiel je, že s lakovou ceruzkou sa dá naozaj robiť divy, ale treba na to profi vybavenie). Pri týchto easy srandách ide skôr o to, aby to nezačalo pri velkom poškodení hrdzavieť, a na to je fakt lepšia laková ceruzka než tyčinka.

PS: Keď už budeš nakupovať tú leštenku, nieže kúpiš tempo, to je na staré laky, nie na metalízy (lebo iba staré tempo funguje, ale nie na metle, nové je nahovno, to už radšej ten T-Cut alebo niečo od Turtle Waxu), a nezabudni si kúpiť aj vosk a trošku technického benzínu (miesto opláchneš, vysušíš, odmastíš, rozleštíš, navoskuješ).





.
Používateľov profilový obrázok
Pixel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 896
Dátum registrácie: Št 23. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Hrádok

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Pixel »

Ako velmi rad by som to odfotil a dal tu fotku aby ste to mohli posudit ale auto ma striebornu metalizu a tie ryhy od nakupneho kosika fakt niesu velke a hlboke cize by to na fotke bolo vidno asi minimalne ..... Ono ako to uz bolo pisane pekne som to vycistil bavlnenou handrickou a kym sa na to miesto clovek dako sustredene moc nediva tak to ani nespozna ... ale i taq ma to moc mrzi ze dakto tukol mojho stvrkolesoveho tatosa :smutny:

PS : mohli by ste mi dat link na tu srandu na korekciu laku nieco co uz mate overene nexem kupit daku macku vo vreci za velke penize kedze to neni najlacnejsia zalezitost
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

...ked je to take, ze sa to neda ani odfotit, tak osobne by som sa na to vysr@l

PS: ako vies, ze je to z nakupneho kosika? Nespravil si si to sam? :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Chlape, veď hovorím že toto:
Photo0063.jpg
Menšie "story".

Volal mi v strede týždňa známy, či mám čas sa mu pozreť na auto, hovorím stav sa vo štvrtok, tak sa stalo. Pýtam sa čo je za problém.
On že "nehrá mu rádio", buchoce mu náprava, ťahá mu pri brzdení, potom sa chvílku odmlčal ale pokračoval, motor klepe, nemá ťah, strašne dymí atď atď, takéto halušky. Hovorím fajn, pozreme najprv elektrické veci. Sadnem do auta, stav ako po druhej svetovej, hovorim neupratoval si? Hovorí že hej len tie sedačky boli v takom stave, že ich dá vytepovať, hm hovorim si. Pozerám odometer, 126 722km. Na desať ročnú octaviu uveriteľná hodnota (keď človek prižmúri všetkych 10 očí), avšak stav motora po naštartovaní ma presvedčil o opaku, napichol som VAG, otočím kľúč do polohy jedna, niečo mi tu nehrá, otočím ešte trikrát, neviem. Idem do svojho auta, porovnávam, mám o jednu kontrolku naviac, CEL (Check Engine Light). Sadnem do jeho, otočím kľúčom, nič, CEL nikde. Hovorím pozrem si najprv odometer, to je chvílka, a nech sa páči:
Clipboard01.jpg
Stočiť 640k, to už chce riadnu dávku odvahy, nasledoval diag s pok***t chybami (fakt, 2x A4 a hádam aj málo hovorím). Po miernom vypätí s opakovaním "nijak im to nedokážeš" som otvoril kapotu, a hneď prvé prekvapko:
Photo0054.jpg
Hm, ok, klinový tu mám, nahodím. Ideme testovaciu jazdu, kanál 1, motor, váha vzduchu. Ideme, 60kmph (nehovorte to policajtom), hodnota 0. Ok, viem kde je problém, v prdeli váha. Parkneme, rozoberem váhu, a váha nikde, celý ten drôt s fimom tam nebol :OO= . čačané, avšak ešte nekončíme, rozoberám systém spätného vedenia spalín, klapka vyzerá chrumkavo:
Photo0055.jpg
Dávam dolu zvody, tiež pekné veci som našiel:
Photo0056.jpg
Ok, ide dolu hlava, vyberám trysky (2 hodiny!!!).
Photo0057.jpg
No nádhera, ale ok, to sú len vstrekovače, to prípadne vymeníš (bude to investícia ale aj tak), vravím dáš tam 764ky sprinty a pôjde to jak namydlené.

Pokračujem v demontáži, vačka skoro zbrúsená, hydroštely v prdeli, demotnujeme to celé (teraz už s pomoci známeho mechanika):
Photo0058.jpg
Photo0059.jpg
Photo0060.jpg
Toto už finiš naozaj, zložíme zajtra, toto nemá význam servisovať, ten motor nefičal na nafte určite...

A k elektrickým problémom, budíky šli von, viete jak opravujú mechanici v nemenovanom AutobAzAre keď sa im rozsvieti CEL? Jednoducho urvú LEDku:
Photo0061.jpg
No a anténa nepotrebuje komentár:
Photo0062.jpg
Ja mám dosť. Najkrajšia otázka od neho bola "Čo s tým mám robiť?" No čo sa dá s tým robiť? vybrať a odovzdať do zberných surovín...





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ty vole to si robis kozy. OMG na toto nemam slov. Ta octa bola brana z AAA? nemas foto jak vyzeralo z vonka?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Mysliš čo? motor? úplne čisto, dalo by sa z toho jesť. Holt vidieť že čistia motory...

btw. tankoval si? :D





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

vieš ako... arva to istí, a čo je pekné na vonok, zaujme každého :)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

pocuj snake, ty mas nejaku opravovnu a spol?
kedze si z GA atd?ze keby je nejaky problem - a mam podozrenie na jeden u oktavky ze ci teoreticky by sa clovek mohol zastavit?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"