Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

1adad1 napísal: Št 13. Apr, 2023, 19:20 Akože tie kritériá sú trošku odveci pre také auto ale okej. Ja osobne by som tam dal nejaké matadory.

Ja by som ti poradil kumho ecsta, niekto to na nete obuval na 318is a bol dosť spokojný.
Podla mna je "co najlepsi grip na vode" vhodne kriterium. Narozdiel od "normalneho" auta to nema ani ESP, ani progresivne riadenie, ani multilink, neviem ci ma vobec airbagy.

Napis do googlu "tragicka nehoda". Kazdy druhy obrazok bude nejake stare auto zrolovane o strom/kamion, ktoremu na mokrej ceste uletel zadok o pol metra a uz to nezrovnal.
https://youtu.be/_okhaceTBDQ

Tolko ku kriteriam.


Primacy 4 zneju fajn. Hankooky su na ten rozmer len prime 3 ako pise roberto. Tie som este nejazdil, zatial odkladam ako poslednu moznost.


Este mi napada: Co tak vredestein ultrac? Jazdil som uz od nich zimne snowtrac 3, snowtrac 5, wintrac a letne sportrac 5 a aj ked asi nikdy nevyhrali ziadny test, vzdy som bol spokojny s tym ako sa spravaju aj s tym ako zostarli.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
ja by som sa nesmelo opytal - co mame teraz na Dacii ? Akych vodnatých a vodnato brzdiacich šampiónov ?
.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Myslim ze to su Michelin Energy Saver. Kto vie aky dot, ale novsi ako 2015 nebude. Drzia stale dost fajn, aj nie su tvrde na dotyk. Mam ich rad :D

Akurat popraskali. Skusim to zajtra odfotit.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa lopo1 »

Na daciu by som drbol barum Matador uniroyal falken nexen
Na primacy3 som spravil asi 40tis km isli do kytek
Hlucnost neskutocna najme v nizsich mestskych rychlostiach
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vysvetli mi niekto tu logiku za tym ze na zle auto stacia zle pneumatiky? Nerozumiem jej

Ved "cim horsie" auto, tym horsie zvlada krizove situacie, tym horsie brzdi, tym skor dostane smyk a o to lepsie pneumatiky su potrebne.


Myslim si ze stare auto s pochybnými jazdnými vlastnosťami potrebuje dobre pneumatiky viac ako nove auto s pre crash assistom, asr, esp, pribrzdovanim kolies v zákrute (xds), multilinkom a dalsimi technologiami ktore dokazu vyriesit neriesitelne. Vacsinou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pripadne by nezaskodila aj zdrava hlava za volantom, ktorej ide o kejhák ze...

zivot nie je len "zabit pedal o podlahu pred firmou a pustit ked dojdem kam potrebujem" (ak teda dojdem)
ten frňák za volantom nevie o tom ze nema multilink XDS ESP ASR PCI AGP ATX CPU GPT ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

Hej, smyknut ta moze jedine s nohou na podlahe
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
fallenblue
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2021, 10:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa fallenblue »

Tak ja som prezul, dal som dopredu nové PS5 a dozadu dvojročné PS4 (cca 10 tisíc km). Aj som chcel brať všetky štyri nové, ale bolo mi ľúto zbaviť sa tých PS4, veď im nič nebolo. Inak, všade v testoch mali tie PS5 "Made in Spain", ja som dostal Serbia :D To je ok, že? Nebudú tam nejaké kvalitatívne rozdiely? :D

Zvažujem čo na zimu. Mám len jedny disky a každý rok je to prezúvanie drahšie a drahšie. Mám 225/40 R18, kebyže beriem na zimu niečo menšie, dajme tomu R17? Čo je k tomu nejaký ekvivalent? 225/45 R17? Užšie ako 225 veľmi nechcem. Tieto zimné šli do koša takže mám na zimu voľný výber, ak budem riešiť aj druhú sadu diskov.
CPU: i9-9900K + Arctic II 360 + 3×NF-A12x25 chromax MB: MSI MPG Z390M RAM: 4×8GB HyperX 3200 MHz Predator RGB GPU: Asus TUF RTX 3080 SSD: 2×Samsung 980 1TB + CLR-M2 ALU PSU: Corsair RM850x(2018) CASE: Asus AP201 Black + 4×NF-A12x25 chromax LCD: 27GP850 + P2421D Repro: PreSonus Eris E3.5 Mouse: Logitech G502 Lightspeed + Logitech MX Master 3S Keyboard: Logitech MX Mechanical Headset: Logitech G Pro X Wireless MB: MacBook Pro 13 2020 | i5-8257U | 16GB | 256GB Apple: iPhone 15 Pro Black 256GB + Airpods Pro + Apple Watch 4 Grey 44mm + iPad mini 6 Grey Cell Gaming: PS5
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ekvivalent k 225/40/18 v R17 je 225/45/17, presne ako pises. Ak ich mas zapisane v TP, velmi fajn rozmer :D mas tam TS870, alebo lacnejsie Hankook W462 RS3. Pripadne ak vidis sneh len prilezitostne parkrat za rok, celorocky ako zimna sada je tiez fajn.
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Hej, smyknut ta moze jedine s nohou na podlahe

ja som sa za poslednych 25 rokov nesmykol, bez ohladu na nohu. Mozno preto nechapem, preco sa vy vsetci musite smykat trikrat denne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa werwest »

Ja viem, pan je vestec, za 25 rokov zvladol vsetko predvidat, dokonca nebol nikdy v krizovke
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Preco 3x denne. Staci raz za zivot :) Mne je to vpodstate aj jedno, mam pojem o tom kde su limity auta. Ale bude na tom jazdit kde kto. Celkovo sa na tom aute vystrieda mozno 8 ludi. Skus 8ludi naucit ze volant sa nedrzi lavou rukou na siedmej hodine ani jednou rukou na 12hodine. Ze brzdi sa pred zakrutou a nie v zakrute. Ze idealny uhol operadla nie je 45°. Ze mokra biela ciara sa smyka. Ze z kopca sa za dazda robia potociky ktore stacia na aquaplaning aj v 80tke. A dalsich 50veci kvoli ktorym sa chytam madla ked idem ako spolujazdec.



Inak. Medzi matadorom a vredestein je rozdiel 40€ na celej sade ked uz sme pri tom. 40€ a budes ich mat obute tak 5rokov. Co to je 40€ v automobilovom svete? 4 balenia vody do ostrekovacov? Jeden brzdny kotuc? 2sady stieracov? 1/3 nadrze? 4litre oleja bez filtra? WTF.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nic, tak proste kup to co bolo teraz. Alebo vitaza testov.
Este ina myslienka : co ked budu nejake moc drahe pneu v nejakej situacii o 16.53% lepsie nez tie ktore teraz vyberes na zaklade pomeru cena/vykon ?

chapes proste sa nemozes obranit voci kazdej eventualite. Akoze vsetci chlapci NUTNE MUSIA jazdit ako prasata, samozrejme, a ty samaritan ich mas zachranit. Rozumiem ze na auto nejdes dat najlacnejsie/najhorsie pneu, to je v poriadku, ale vies kolko monterov co ja poznam jazdi na hociakych smejdoch ? 18 z 18 v jednej konkretnej firme zaoberajucej sa oknami v Bubline. 21 z 21 v dopravnej firme kurieri.

Nikto z nich nema take pneumatiky ake kupis ty.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Pi 14. Apr, 2023, 15:10, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

takze ked je niekto iny ochotny zvysit riziko dopravnej nehody, a tym ohrozit svoju bezpecnost, mas to robit aj ty? takymto uvazovanim nepotrebujes ani bezpecnostny pas alebo priblu na motorku, ved je kopec ludi co ich nepouzivaju.
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uz v tejto teme zaznelo, ze nema kazdy obutych vitazov testov a ze nema kazdy 9.7mm dezen. Lebo vitaz testu na 4.3mm uz nema take vlastnosti ako mal, ked bol vitaz testu.

pozri, ze su ludia howada, to asi nezmenis pneumatikami. Netvrdim ze sa nemaju kupit kvalitne pneu, tvrdim ze pokial to ludia budu mat pomylene v hlavickach, tak sa budu burat aj na najlepsich pneu na svete. Ano, som vestec, 25 rokov som dokazal predvidat a nebol som ucastnikom ziadnej havarky, ani som nesposobil ani som nebol nevinny v nej.

Kretenovi nepomozes pneumatikami. Ten to dokaze prepalit aj na najlepsich pneu. Doteraz Dacia prezila aj vsetci v nej, a mala tie najlepsie pneumatiky ktore ides kupovat teraz ?

Ano, v poriadku, kup kvalitne pneu lebo su o 39,-eur drahsie ako nejake lacaky. V tomto rozmere. Len nerobme z pneumatik všezáchrancu ze potom mozu kreteni jazdit s operadlom na 73 stupnoch kedy uz ani nevidia cez volant, ze ked je na bielej ciare meter ladu tak bude drzat ako pribita atd.\

edit : mimochodom k Misovej poznamke na spodku minulej strany "ventus prime su vsetko len nie pneu z kategorie "Grip na vode nech maju vramci moznosti co najlepsi"... to tu uz nikto nic negarantuje ? preco potom dostali hodnotenie A na mokrom ? Ake pneu si ma clovek vybrat, tie co maju rating C a nejake namerane hodnoty v testoch pricom pomaly kazdy test je iny ? Jasne, nejake typy pneu sa konzistentne umiestnuju v hornych poziciach viacerych testov, v pohode, ale co som pozeral testy tak ma pri tretom prestalo bavit pretoze rozptyl vysledkov bol pomaly taky ze si mozes zobrat cokolvek z prvych 6 miest v tabulke a hajde.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"