Aky film ste naposledy videli?

Všetko o filmoch, filmových premiérach ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Už asi 6 rokov pozerám filmy v pôvodnom znení. Češké dabované filmy je proste hrôza a strach. Ale animáky výhradne len v slovenskom. Nikto mi nikdy nevyvráti fakt, že sú proste v slovenkom animáky lepšie. (Nemyslím teraz Lego, to je iný druh filmu). Naši krajšie naspievajú pesničky, výslovnosť je krajšia, napr aj keď je tam nejaká postava v originálnom čo má nejaký iný prízvuk, tak naši si natom zakladajú, že to tiet dabujú s prízvukom. (český dabing v animákoch toto napr nemá)
Používateľov profilový obrázok
Fragrance
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 856
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Fragrance »

ja to tak isto nechápem ako som mohol vôbec ten ich otrasný dabing počúvať. Teraz je to absolútny odpad, ale uznávam stále lepšie český dabing ako poľský ;).. Slovenský je niekoľko úrovní vyššie aj keď uprednostňujem originál..
Spoiler: ukázať
Origin ID: Schimpyq
Steam : http://steamcommunity.com/profiles/76561197981985013

CPU:Intel Core i5-4570, COOLER: GELID Solutions Tranquillo revize 2
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6 GB
RAM: 12 GB DDR3 1333 MHz /2x4 + 2x2/,
MB: MSI B85M-G43
HDD: 250 GB SEAGATE + my Ebook WD 500 GB externy + 1 TB WD.
SSD: Crucial M4 128GB 7mm
PSU: Seasonic S12II 620 W
Case: Zalman Z9 NEO Plus
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Je pravda, že som dabing nepočul strašne dlho, ale tvrdiť, že slovenský je lepší ako český ? Wau ... nemožné, toto mi nevyhovoríte. Slovenský dabing je najvačší odpad, viď seriály ako TBBT alebo Dexter. Uplne to skurvilo cely serial a tie preklady nedavaju vo vačšine vobec zmysel.

ps. A ako môže niekto tvrdiť, že je akýkoľvek dabing lepší ako povodné znenie ? Veď to už nedáva vôbec logiku ... Original je original, nedá sa napodobniť herecky nahovorený dialog dabingom v žiadnom prípade.

Ako uznávam, takí priatelia a Frasier mali asi najlepší dabing zo všetkého, čo nadabovali Slováci (je lepší aj ako český dabing), ale keď si raz vypočujete original, zistíte, že Slováci nevedia vôbec prekladať. Častokrát uniká pointa a v pozadí je iba smiech publika.

Český dabing je v tomto oveľa vyspelejší, aspoň čo sa týka výberu hlasov. Slováci nevedia pochopiť, že 40 ročného černocha proste nemôže dabovať ALF alebo nejaké 16 ročné decko (poprípade mladý labuda - ten myslím daboval v Last Samurai vodcu samurajov. TO bol čistý fail)!!! Osobne to vidím tak, že tam pchajú iba svojich bezohľadu na to, či pasuje alebo nie. Nahrabať peniaze, kde sa dá, výsledný dojem majú úplne v riti.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa pipo137 »

Leon: Keď sa to vezme z tohto uhla, tak s tebou musím súhlasiť ;) ... celkovo si už dlhšie všímam, že české dabingy stoja za veľké hnedé :shit: a tie slovenské sa za posledné roky výrazne zlepšili a pri tých rozprávkach je to často na skvelej úrovni. Český dabing okrem toho, že je často o triedu horší ešte zabíja aj ich chorobné prekladanie aj nepreložiteľných výrazov do češtiny, čo potom často vyznie "na dve veci"... ako ukážkový príklad, ktorý ma narýchlo napadá, je Harry Potter, ktorý je v češtine úplná tragédia :facepalm:

mArtinko5MB: samozrejme stále všetko pozerám v origo, ale mám toho dosť napozeraného aj v dabingoch a fakt si myslím, že za posledné roky ten slovenský dabing veľmi výrazne predbehol český... aby som to upresnil, hovorím hlavne o filmoch, seriály v dabingu mám napozerané minimálne, takže tam to až tak tvrdiť nebudem ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
Fragrance
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 856
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Fragrance »

mArtinko5MB - sú aj slabšie nadabované filmy ale v globále si radšej pozriem slovenský dabing pokiaľ nemám pôvodnú stopu. Ak by si počul v poslednej dobe český v seriáloch tak by si sa zgrcal. Celé zle. Časy českého kvalitného dabingu z čias postkomunistickej éry sú už dávno preč.. Slováci postúpili na vyššiu úroveň a to je fakt ;)
Spoiler: ukázať
Origin ID: Schimpyq
Steam : http://steamcommunity.com/profiles/76561197981985013

CPU:Intel Core i5-4570, COOLER: GELID Solutions Tranquillo revize 2
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6 GB
RAM: 12 GB DDR3 1333 MHz /2x4 + 2x2/,
MB: MSI B85M-G43
HDD: 250 GB SEAGATE + my Ebook WD 500 GB externy + 1 TB WD.
SSD: Crucial M4 128GB 7mm
PSU: Seasonic S12II 620 W
Case: Zalman Z9 NEO Plus
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Tak moze byt, ze za tych 5 6 rokov sa to zmenilo, neprejdem vsak k ziadnemu dabingu :D Nikdy
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

martinko a ty si z kej **** spadol ? Alebo nechápem načo tu začínaš o nejakých seriáloch alebo o čom, keď tu píšem čisto iba o ANIMÁKOCH,.... Dokonca som tam aj písal, že český dabing je strach a hrôza,... nepísal som tam že je strach a hrôza oproti slovenskému !!,... Český dabing je strach a hrôza oproti pôvodnému dabingu. Slovenský dabing vo FILMOCH je najvačší shit aký som videl. To bolo myslené k FILMOM. To isté v seriáloch. Keď som tam písal, že už 6 rokov pozerám v pôvodnom znení, myslel som tým aj seriály. Proste všetko okrem animovanej tvorby. Stačilo mi, keď som videl prvých 200 nadabovyných sekúnd Big Bang Theory.

Ešte pre ujasnenie. keď som písal hore vo FILMOCH, myslené tým akčné/drámy/scifi/thrillery, seriály,... proste všetky odnože okrem ANIMÁKOV.

a k animákom teraz !!
Leon napísal:Nikto mi nikdy nevyvráti fakt, že sú proste v slovenkom animáky lepšie. (Nemyslím teraz Lego, to je iný druh filmu). Naši krajšie naspievajú pesničky, výslovnosť je krajšia, napr aj keď je tam nejaká postava v originálnom čo má nejaký iný prízvuk, tak naši si natom zakladajú, že to tiet dabujú s prízvukom. (český dabing v animákoch toto napr nemá)
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Klíďo píďo ;) Nepochopili sme sa, to sa niekedy stáva. Pointa odznela a zhoduje sa na oboch stranách.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa pipo137 »

Takze, akurat som dosiel u kina a...
1. Ak nemate (alebo aj mate) radi aktualnu popkulturnu komerciu
2. Mate toho v zivote uz dost (hlavne filmoveho) napozeraneho
3. A hlavne ako dieta ste zboznovali (ste sa s nim vela hrali) Lego

...tak ak mate aspon na jeden bod pozitivnu odpoved, vrelo odporucam ist na LEGO Movie. Nebolo to sice dokonale, malo aj par "hluchych miest" (chap trochu nudnych/nie az tak zaujimavych), ale aj tak to bolo skvele a s takto dobrym pocitom/naladou som z kina uz dlho neodchadzal + take velke mnozstvo odkazov na vsetko mozne som uz v jednom filme dlho nevidel (ak vobec niekedy)... :D
S chladnou hlavou hodnotim tak na 4/5 ale to dieta vo mne by asi dalo aj 5/5 :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa QuaDko »

Musím ísť na to do kina :help:
Všade čítam len také hodnotenie že 5/5 a tak ďalej

Ja som si pozrel obidve časti Hunger Games a musím povedať že celkom ma ten film bavil, aj keď dvojka asi viac. Čo sa mi tam nepáčilo boli tý "premejkapovaný" chlapi :facepalm: , to mi tam celkom vadilo v tom filme ale inak celkom ma to bavilo.

Ešte som si pozrel Grown ups 2/Machri 2 - Taký film že niič moc občas ten Sendlerovský humor ale inak dosť nudný film. 2/5
Working on
Používateľov profilový obrázok
Fragrance
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 856
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Fragrance »

pipo137 - predpokladám že si bol na SK dabingu, dalo sa to v ňom pozerať, resp. bol dabing dobre spravený? Chcel som ísť na originál ktorý ale v našich kinách nepremietajú :/.
Spoiler: ukázať
Origin ID: Schimpyq
Steam : http://steamcommunity.com/profiles/76561197981985013

CPU:Intel Core i5-4570, COOLER: GELID Solutions Tranquillo revize 2
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6 GB
RAM: 12 GB DDR3 1333 MHz /2x4 + 2x2/,
MB: MSI B85M-G43
HDD: 250 GB SEAGATE + my Ebook WD 500 GB externy + 1 TB WD.
SSD: Crucial M4 128GB 7mm
PSU: Seasonic S12II 620 W
Case: Zalman Z9 NEO Plus
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa pipo137 »

Tiež by som radšej originál, len čo už, keď iná možnosť neni... :facepalm: :E :wallbash:

Ale musím uznať, že ten skdabing bol fakt dobre spravený, ale v originály by to bolo aj tak ešte o triedu lepšie... bolo tam vidieť, že veľa hlášok/poznámok vyslovene stálo na angličtine a potom v slovenčine už akosi nedávali zmysel (resp. zo scény uberali to čo v nej malo byť)

PS: boha, vkuse mi to stále hrá v hlave... ....Everything is awesome... :D :-D :rofl: :hysterical:
http://www.youtube.com/watch?v=t6lHm-stXdM
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

QuaDko napísal:Origo je proste origo. Je pravda že slovenský dabing v animákoch je super a oveľa lepší ako český ale proste pôvodný je pôvodný. Ak vieš jazyk tak ťa to ovela viac pobaví.
hovor za seba :D
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa QuaDko »

Tak nie každý má taký názor ako vidím :hysterical:
Working on
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa pipo137 »

No, akurát som si neni moc istý, na ktorú časť tej tvojej poznámky narážal, či origo-vs-svk-vs-cz dab alebo na tú znalosť angličtiny :? :rolleyes: :D
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro

Návrat na "Film"