Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Aké máte brzdy?

hydraulické kotúčové brzdy
107
43%
mechanické kotúčové
30
12%
bubnové brzdy
2
1%
ráfikové brzdy
102
41%
mám furtku - brzdím pedálmi
7
3%
 
Celkom hlasov: 248

Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa kakocool »

vpohode to zvladne aj ten mensi neboj nist.
Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa BlackAngel »

Zdravim pani,

do bicyklov som uplny laik, naposledy som jazdil na bicykli tak 10 rokov dozadu. Zacinam, ale rozmyslat, zeby som si kupil nejaky bike na cesty do prace (cca 25 km tam a spat) plus do toho nejake jazdenie v lese, vylety do prirody a tak. Vedeli by ste mi nieco poradit do 300€. Viem, ze to je nic moc, ale na zaciatok nechcem nic drahe, neviem ako ma to bude bavit a kolko mi to vydrzi. Za kazdu radu vopred dakujem.
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
Používateľov profilový obrázok
Laro22
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2874
Dátum registrácie: St 05. Jan, 2011, 18:34
Bydlisko: Brezno

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Laro22 »

Ak aj na cesty aj les tak 29" no a do 300e radšej bazár ako nový...
MB:ASROCK Z68 Pro3-M CPU:i5-2500K + Gelid Tranquillo+UCTB12 RAM:KINGSTON 4x2GB DDR3 1333MHz HDD:WESTERN DIGITAL Caviar Green 500GB 32MB cache SSD:CRUCIAL M4 128GB GPU:MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G Sound:Sound blaster tactic3d sigma PSU:Seasonic X-660 Case:SILVERSTONE SST-PS05B Precision + 7xEnermax T.B.Silence, UCTB12 Monitor:LG IPS235V-BN
Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa BlackAngel »

ako som pisal vyssie, vobec sa do toho nevyznam ani nikoho, kto by sa vyznal nepoznam, cize bazar skor nie ako ano.
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

vcera som po dvoch tyzdnoch bol na biku, 4km do kopca a skoro som vyplul srdce, uz nikdy nejdem cez obed na bike, dve hodiny potom ma este pluca palili :D
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa PETERPANs »

BlackAngel napísal:Zdravim pani,

do bicyklov som uplny laik, naposledy som jazdil na bicykli tak 10 rokov dozadu. Zacinam, ale rozmyslat, zeby som si kupil nejaky bike na cesty do prace (cca 25 km tam a spat) plus do toho nejake jazdenie v lese, vylety do prirody a tak. Vedeli by ste mi nieco poradit do 300€. Viem, ze to je nic moc, ale na zaciatok nechcem nic drahe, neviem ako ma to bude bavit a kolko mi to vydrzi. Za kazdu radu vopred dakujem.
Kup si obycajny horak, ram je u toho tuhsi a aj rafik je pevnejsi. Na take experimentovanie ti to uplne staci. Ak ak chces z toho mat cestak, iba viac dofukaj gumu, aby bola tvrdsia. Ono to nikdy nebude ta tenka ako u cestaka ale ked je poriadne nafukana tak jazdi to ovela rychlejsie s mensim odporom a nejaka ta podoba u cestaka tam je. A ked prides do lesa iba to trocha sfuknes. A ked si kupis este pumpicku na ram tak si to mozes dohustovat jak chces a kedy chces. :) Vazne za 300, je to asi najlepsi pomer ceny a vykonu.

Pripadne si mozes zohnat dalsi par kolies na vymenu, kde podla potreby nahodis pripraveny rafik s gumou na teren alebo na cestu. Ale to si budes musiet priplatit ovela viac.

Dalsia volba by mohla smerovat na gumu, su take co maju hladky dezen v strede a drapaky na okrajoch. Sice v lese sa na tom bude jazdit horsie ale na ceste a spravne nafukane to je celkom dobre.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa BlackAngel »

Dakujem za rady, urcite pojdem po horskom keby ma cesty do prace omrzeli vybehol by som sem tam do prirody aspon. Nieco som uz aj pozeral, tak ked budem na pc tak sem hodim, co som vybral nech to zhodnotite :)
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Horsky mozes zobrat aj ako taku posilku. Ked idem s kamosmi, tak sa vacsinou nudim, lebo oni idu to svoje pianko (resp. pijanko :D ). Takto sa na 2,5" sirke viac namakam.
A ked idem na dlhsiu turu, tak to nabombujem na 3,5-4 bary a ide to aj same. Aj ked teda KGB Hammer nie je zrovna najpohodlnejsi bicykel na dlhe tury.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa BlackAngel »

pani, tu je moj favorit, co nato hovorite? je nieco podobne v cenovej kategorii (znacka je mi jedno)
http://www.selektra.sk/horske/kellys-vi ... y-zadarmo/

alebo v ciernom

http://www.selektra.sk/horske/kellys-vi ... y-zadarmo/
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa PETERPANs »

BlackAngel napísal:pani, tu je moj favorit, co nato hovorite? je nieco podobne v cenovej kategorii (znacka je mi jedno)
http://www.selektra.sk/horske/kellys-vi ... y-zadarmo/

alebo v ciernom

http://www.selektra.sk/horske/kellys-vi ... y-zadarmo/
No za tu cenu ... ale nezabudaj na ozubenie na pedaloch, nema to kryt, takze ak pojdes do prace mozes si o to roztrhat nohavicu. Takze by si si mal kupit aj nejaku reflexnu pasku aby si si ju omotal okolo nohavice. To len preto aby sa ti nedostala do ozubenia.

V obchode by si si mal este odporucit spravnu velkost, podla tvojej vysky. Rozhodne ho nekupuj stylom ta tamten.

Pri lacnejsich bicykloch je casto problem sedadlo, hlavne ak ides na +10 km uz je citit zadnica. Mozno, ze casom budes uvazovat o zamene. Pripadne si dokupis nejaku gelovu vlozku ak sa da.

Rataj s tym, ze tie pedale ti nevydrzia dlho. A okrem toho ako vidim maju plechovy okraj, co ja osobne nemam rad, je to ako noz, ked sa ti zosmykne noha z pedala mozes si pekne dorezat nohu. Ak by si ch menil skor si vyber nieco co je menej ostre. Ja mam take s pinami, aj o to sa da poskrabat ale v porovnani s tym plechom je to skoro nic. Inac ak casto nosis bicykel niekam na poschodie tie pedale su niekedy dost zakerne na to skrabnutie. A nielen noh ale aj na obleceni.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LordKJ »

Rataj s tym, ze tie pedale ti nevydrzia dlho.
ako zistim, ze sa mi 'pokazili' pedale?, lebo to je tiez vec co sa 10 rokov nemenila na bicykli mojom :D
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

oba bicykle maju mechanicke kotucovky, do toho by som osobne nesiel. V tejto cenovej kategorii sa ale clekom vyskytuju. Hm..

absencia chranica na klukach je normalna, pri MTB sa nepocita s jeho potrebou. Ja osobne by som zvysil rozpocet. Ci to nejde?

Taketo nieco by bolo podla mna omnoho prijatelnejsie http://www.ctm.sk/model/mtb/terrano-3-0 ... a-cervena/
http://www.ctm.sk/model/mtb/rambler-1-0 ... rna-modra/
Hoci moc nemam rad CTM, vzhladom na nizky rozpocet je to dobra volba, co sa tyka znacky.

Kellys ma trosku lepsiu zadnu prehadzovacku, ale (asi) horsiu prednu, ma trosku lepsiu kazetu (vacsi rozsah prevodov). CTM maju hydrauliku...dilema. Ja by som siel do hydrauliky. Samozrejme za predpokladu, ze by si bol ochotny zvysit rozpocet o 40%, co je fakt dost. Na druhej strane je to len 130 EUR naviac.
LordKJ napísal:ako zistim, ze sa mi 'pokazili' pedale?, lebo to je tiez vec co sa 10 rokov nemenila na bicykli mojom :D
cvakaju, vydavaju ine zvuky, je v nich vola, => odidene loziska
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LordKJ »

Terrano ma sused a je velmi spokojny s kupou za tie peniaze :)

cvakaju, vydavaju ine zvuky, je v nich vola, => odidene loziska
:? , to zeby som sa siel na to pozriet lebo ja nepocitujem nic :D


// to ako tam co sa tocia okolo kluky predpokladam, tak to nie, tocia sa tichucko, takze hadam este ziadny problem jedine odrazky kupim ak to niekde uvidim
Naposledy upravil/-a LordKJ v Po 13. Júl, 2015, 20:18, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

10+ rokov stary bicykel so slabou udrzbou pravdepodobne hra celu symfoniu zvukov, cize tie pedale nemusis pocut. Samozrejme zalezi aj od toho, kolko maju tie pedale natocene. Ak an tom niekto jazdil len dole kopcom, tak mozu byt este v poriadku.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LordKJ »

jak som editol hore, ziadna symfonia zvukov
jedine co tam huci je 'pohon' (teda retaz+kluky+kazeta) ale nechce sa mi to riesit nejak 2x ale uz som si aj kupil stahovak na kazetu keby som sa jedneho dna odhodlal, retaz uz mam v sufliku polozenu mesiac a pol :D

pozeral som vymena 'pohonu' by ma vysla das 30-35e ale tak no zatial to bezi, ked sa to rozpadne na pol ceste budem sice nadavat ale aspon budem mat odovodnenu vymenu

Návrat na "Debata o všetkom"