mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Chris »

Turbo ty vies jak vyzeraju cesty v PO a v KE ? (niezeby to bolo dramaticky horsie ako BA centrum) ale na podobne velkostnom aute a s 225/45 R17 je to uz naprd. Tam mozu s ladenim podvozka vymyslat co chcu, ked gulovy cap je stale len gulovy cap a ma svoju zivotnost v ramci urcitych pracovnych sil a pohybov. To iste silentbloky.

Zase mi nechci povedat, ze ech japonsky sedan vyrobeny este v Japonsku v roku 2006 vydrzi podvozkovo menej na R17, ako novsie spotrebne auta na R19 ....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa maniak »

Chris: sucastna mazda 6 je pomerne slusne (komfortne) naladene auto, mal som testovacku na R19 (225/45) v Bratislave a vazne to nie je tvrdsie ako aktualny superb na 235/45/r18. Ty mas Accorda, ak sa nemylim, ten bude asi sam o sebe tvrdsie naladeny.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Chris »

jj ale ja to zohladnujem zo zivotnosti suciastok, napr. nova octavia ma napr. ramena jednorazove, ak raz povolis, mozes kupit druhe. A na R19 bude urcite trpiet viac ako na R17. tot vsjo
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bude, urcite bude. Ved som to bol ja co to prvy vykrikoval v tejto teme a aj som upozornil na to ze niektore vozy maju nemenitelne komponenty, ze treba menit cele ramena.

Iste niekto moze povedat "fak it, aj dont kér" ved to stoji 350eur neorigo-vyroba a raz za dva-tri roky si to lajznem. V pohode. Ja som pred 8 rokmi a 110.000km na Voyageri - a to je teda inak tazke auticko nez je cojaviem Opel Korza - vymenil dva capy original za 29eur a dodnes su tam bez jedineho zvuku ci zvúčiku. Je to rozdiel v peniazoch ? Pre niekoho je, pre niekoho nie je. Je to rozdiel v technike ? Je. Pamatam si kamaratov ktori kupovali ramena na Ojdi A4 za slabych 65.000 korun original, ked este boli koruny a neboli Meyle, Lemfordery a podobne veci. To boli ine slzy...

Je to koniec sveta ? Nie je. Jazdite na 19tkach, semtam nieco vymenite tak ako kazdy z nas, no boze je tam toho. Budeme tu vyplakavat dvesto stran a ajtak nic nevyriesime, kazdy si spravi podla svojho. Chris ma pravdu, na nizkoprofilovych 19kach sa proste napravy ZAKONITE musia rozsypat skor nez na balonovych 16kach alebo 17kach. BMW7 mala v istej generacii oficialne povolene 225/65/R16... a to je nepredstavitelne v dnesnej dobe.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa maniak »

mp3turbo napísal:BMW7 mala v istej generacii oficialne povolene 225/65/R16... a to je nepredstavitelne v dnesnej dobe.
Preco nepredstavitelne? Aktualna generacia (G11) ma povolene 225/60/R17. Ja teda neviem, nikdy som sa s autom k vymene capov/ramien nedostal, ale nestrasite Stefana trosku privelmi a zbytocne? To auto ma 3/4 roky a 140t km (ok, nevieme ako a kde jazdilo), ale ak to dal po dialniciach v prevaznej miere (celkom by pasovalo na najazd), tak to nemoze mat odpravene napravy z takeho maleho mnozstva kilometrov.
FVE 12.45 kWp V/Z
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

no zimne su original mazda 19" disky 7,5J x 19 ET45
Strieborne, velmi dobry stav, ak by niekto chcel, cenu netusim, poradte kolko pytat? zvazujem an zimu 17. letne mam rovnake ale tmave disky a uplne nove continental gumy 225/45r19. auto soferoval dedko trasa zilina CR, km sedia.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa scream »

Akoze podvozok to znesie, nejaky ten cap sa po par tis km vymeni, to nesu take polozky. Ide skor o komfort jazdy 225/45 17" boli do pohody po KE. Podla kazdeho, co v tom sedel podvozok tvrdsi ako v inych autach tejto triedy asi az na BMW ale znesitelne. Lenze mne na beznych nerovnostiach, zaplatach atd. prisla do pohody aj znizena S4 na 19". Problem ale je ked clovek zobere nieco necakane typu kanal alebo priecna nerovnost. Tam rozdiel bol velky.

Taka Jantarova ulica v KE kto pozna... nejaky ten sadnuty dlazdicovy prechod, celkom slusne priecne nerovnosti cez celu cestu + kanalis. Supu dostane kazde auto ak to clovek neobide.

15" mazda 626 ( cca 195/55) - pohoda lahoda
16" accord 205/55 hmm - kus rozbita cesta
18" forester XT nejaky relativne normalny profil ale nie balon - niekde medzi accordom na 16" a 17"
17" accord 225/45 - kur*va s cestami v ke, musim dat pozor aby som triafal len tie mensie
17" swift sport 195/45 au moj chrbat, prave mi klepli zuby, snad som daco neurval na podvozku...male nerovnosti ale celkom pohoda

Takze 6tka na 17" bude idealka na komfort a na zimu. 225/45 profil nie je ziadna tragedia z pohladu komfortu a toboz nie na pohodlne ladenych mazdach a na velkych kolesach. Skor ta dynamika jazdy s tym motorom bude trosku zabita, to by som videl ako vacsi problem. A ak nieco ozaj trafis, tak budes rovnat elektrony do aleluja, toboz s nejakymi dezentami... Na kosicke cesty treba aspon nejake mohutnejsie ENKEI :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

a prihlasena. umyta, ak niekoho budu zaujimat detaily, smelo viem rozpisat pocity.
nas prvy sedan. vcera som siel po mamu PO_trebisov a s5 a na palubaku na konci svietilo 6L rovnych. uvidim pri zopar tankovaniach. ocakavam 6.5L
tieto su letne disky a zimne co predavam vyzeraju tiez super, ak by niekto chcel a mozno by som predal obe sady. inac je to o dost lepsie vo vsetkom ako trojka mazda. co mi az divne pride ze rovnaky vyrobca. za mna spokojnost velka a krasne sedia tie 19 a aj nerovnosti mega vykryvaju.
hry- ps5
doma-HP probook
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa SpQx »

Wow, popiči Pišta
Aky tam maš motor? Hoď tam prosim interier foto , som zvedavy. Keď budeš na zapade SR daj vedieť vymenime fáre na skušku
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

Jaaj super, gratulujem stefan. Hlavne ze je dusa spokojna. :) zena co vravi?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Leon »

z boku to vyzerá jak Camaro. pekné :good:
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

ma to 165koni len a z 0na100 papierovo 9s a je to citit. turbo by tu padlo jak lusk, dnu pofotim jutre, biela koza,taka kvazi do zlta. tvrde sedacky ale dobre sa sedi a mama hned ze opovaz sa predat. manzelke sa tiez paci a aj poistovacka slobodna mamka asi 45tka dnes na obhliadke ze jake pekne a idem vecer na bicykel a podobne reci mala, ako ja viem ze som pekny, ale ona sa mi nepacila a manzelku mam topku. no na zapad sa chystam coskoro(dedulo mi dal aj cr rocnu dialnicnu) prekvapeny som z kolies ako fajne drzia stopu a super tlmia, tu mi mazda 3 prisla ako fabka a lancer. uz len sa modlit aby neodislo nic, havarijnu mam union 440e+99e spoluucast a 118e PZP. kolesa som zistoval 1 disk stoji cca 200e ta som ponukol za 115e kus a jeden sa ozval ze mozno vezme ta mozno strieborne predam. dnes som an fizlarni paltil 198,5e za 4rocne 121kw auto. nervy na bomby som mal, debil som posledny listok som si vzal a 3hod od 730 do 1030 som tam sedel. ale precital som si aspon polovicku servisnej knihy :D
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ma to 165koni len a z 0na100 papierovo 9s a je to citit. turbo by tu padlo jak lusk,

neeeetreba, bratm otocis sa aj takto. Hen predvcerom sme boli geroji na 55kW felicii a dnes je 165 koni sialene malo. Chapes. Menej slimakov, menej veci na regulaciu, menej cidiel, menej problemov lebo menej veci na pokazenie. V autach este nikdo nic SPOLAHLIVEJSIE nez benzinovy motor bez turba nevymyslel.




>> inac je to o dost lepsie vo vsetkom ako trojka mazda.

fakt cudne :) barvu mas krasnu, nech ta poslucha, nech sa poistne udalosti milion kilometrov vyhybaju a neblbni s tym autom zbytocne. Cheers, idem buchnut flasticku volacoho co bolo minuly rok este na strome.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Chris »

nech sluzi, ale za chvilu bude napredaj :D.

darmo 6ka je ina trieda ako 3ka.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Papek »

Ked daju Pistovi dobru ponuku, tak ju este otoci a kupi novu so zarukou ;) Inak vyzera celkom fajn, podla mna dobry deal vymenit trojku za sestku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"