Motorkári na fóre....

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6968
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa landrower »

Tak ta gs500vka by bola fajn, to je podľa mojich predstáv celkom, samozrejme kým to príde možno sa rozpočet ešte nafukne, ale zatiaľ takto rátam
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa alle »

no čo chalaní ako sezóna, žijete ? :)
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Neviem ako ostatny ale ja kazdodenne do prace ficim na masine :) konecne je tu ako tak lepsie pocasie a este som aj investoval do poriadnych nohavic takze teraz je to parada :) Este tak kusok posporit na lepsiu helmu a budem mat vystarane :) ale to az mozno na dalsiu sezonu lebo v zime ma caka prezuvanie :)
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa alle »

pjekne :-) na oblečeni netreba šetriť a už vobec nie na prilbe...dosť to ubera z pôžitku tej jazdy.... keď budeš vyberať helmu daj vedieť.... že vyberieš niečo rozumne ;)

čo sa tyka mňa tak ja chodim len víkendy...cez týždeň nieje čas... a dostal som pekny darček na narodky...kamoši mi zaplatili vikend na slovakia ringu a aj účasť na funcup taže 8,9 štartujem a bude kopec srandy yahooo
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Super :) ten okruh zavidim :) aj ked ja by som sa asi dosral :hysterical: musim este co to pojazdit kym sa vyberiem na okruh :)

Nuz prilbu uz mam viacmenej vybratu este neviem ci chcem investovat az tak vela a ist do schubert c3 alebo trosku menej za scorpion exo 910 air. Urcite chcem vyklapacku a nechcem tichu helmu :D ked pozeram tie komenty po forach ako si davaju ludia stuple do usi a podobne vtakoviny tak mi je do smiechu :D kua by sa mi ani neratalo keby to okolo mna neficalo a nepocul som motor :D
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa alle »

hluk ti vadi vtedy ked robiš dlhe trasy....turisti čo sadnu na motorku a zrobia na šup 600-700km tak oni to ticho potrebuju..a ani sa nedivim ked proste ideš niekolko hodin vkuse a maš mať hluk v prilbe je to sakra neprijemne....na schubert sa vyser... to je asi ta najdrahšia a zaroveň najhoršia prilba aku si možeš kupiť...kvalita prevedenia tej prilby je asi na urovni činy za 100€... keď chceš fakt dobru prilbu a za rozumne prachy tak bud scorpion exo 910 za 229 ako si pisal alebo exo 3000 ta stoji už cez 300€ ale je to brutalitka... čo si tyka 910... pomer cena/kvalita velmi dobry... za 229 maš fakt pecku prilbu ktora je na odklapačku ticha, maš v nej dofukovanie,predpripravu na interkom, clonu s antifogom, sklo s už kvalitnejšim pinlock antifogom, prilba ma odoberaciu čelusť takže vieš si z toho spraviť jetku no fakt za tie prachy nadupana prilba... a exo 3000 ma v podstate všetko to čo ma 910... len dosť podstatny rozdiel medzi nimi je vo velkosti škrupiny a materialu... ta exo 3000 už vyzera čisto ako integralna prilba, malička brutalne lahka lebo je už z kompozitu fakt jedna z najlahšich vyklapačiek aku som držal v rukach...tiež celkom dobre odklapačky su lazer monaco.. lahučke a prevedenie tiež špičkove a vybava tak isto aleho HJC rph max tiež je peckova a mega lahka vybava super a vzhlad čisto ako integrala.... určite by som vyberal z tychto uvedenych prilieb... mal som ich na hlave, mal som aj možnosť porovnať a možem ti ich fakt odporučiť
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Nuz ked idem na dlhsie trasy tak si davam sluchadla a pocuvam nejaku muziku :) do roboty mam 25km takze to v pohode davam bez nicoho tam mi to nevadi. Ale ak uz cestujem viac ako pol hodinu davam sluchadla a pocuvam muziku.

Ja som mal na hlave este starsiu verziu exo 900 a ta mi sadla ako rit na serbel. Ratam ze pri tejto 910 to bude podobne. Samozrejme viem ze musim vyskusat. Skocim asi do zvolena kde bola predajna ak ju uz nezrusili za tie 4 roky co som tam nebol :D Ta exo 3000 vyzera fakt ako integrala ale asi by som ostal pri 910. Kukol som aj to hjc a lazer ale nejako scorpion sa mi viac paci hlavne v grafickom prevedeni GT :cool:

Este uvidime najskor budu gumy vidim to zase na michelinky pilot road 3 alebo 4 musim pokukat nejake testy aky je medzi nimi rozdiel.
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa alle »

michelin nedavaj.... u motoriek su momentalne low end... teraz čo je dosť oblubena guma na GTčkove motorky tak pirelky angel.... noo ta v prevedeni GT je pekna mame ju aj na predajni :)
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

angeli nevydrzia ani polovicu toho co michelin. Micheliny co mam teraz maju uz 18k km a este tuto sezonu vydrzia. Chlapcom angel vydrzali 6k-7k a boli v tahu. Momentalne vsetci znamy prechadzaju na michelin pretoze co sa vydrze tyka tak su top. Tiez maju omnoho lepsie vysledky na mokrom povrchu ce je tu v irsku ako velikanske plus :D
Kamos ich daval aj na hayabusu a spravil na nich skoro 15k km ale to je uz troska tazsia motorka plus on ma tiez trosku cez 100kg :D
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa alle »

vydržia dlho ja viem, mal som tie pilotky ešte na hornete... na vode boli celkom gut, aj najazdili vela ale nedržalo to vobec..v zatačkach to ustrelovalo v jednom kuse..absolutna neistota pri nižšich naklonoch, par krat sa mi stalo dokonca že predok odskakoval no horror...nikdy viac... ako vydrž je jedna vec ale nevytrieť si riť druha len kvôli tomu že človek ušetri na gumach... tie angel sice toho až tak vela nenajazdia ale su to kvalitne gumky.... na GTčko dobra volba
18 tisic na jednej sade ? :D to nemysliš vážne.. to maš riadne puky natom obute.. ja za 18 tisic som zodrel 3 sady gum :D ale zase je pravda že ja s sp1 chodim po kopcoch a tak tak to je ine :-)
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Sam vies ze to zavisi od stylu jazdy :) Ja jazdim druhy rok takze viacmenej opatrne aj ked nepoviem ze to sem tam nepustim :rofl: V niektorych zakrutach to uz fajne davam len problem je ten ze ked idem rano do roboty o pol piatej asfalt je studeny a ked idem z roboty tak uz je premavka husta a aj ked sa snazim popredbiehat auta tak mi niekedy tie zakruty nevydaju tak ako chcem :D Ale to je aj tak jedno :) zatial som mal len michelin a aj ked som spekuloval nad angel tak kamos mi povedal aby som nespekuloval ze michelin vydrzia vela a ma pravdu. Na moje jazdenie to bohate staci a pri malych detoch mam kde inde peniaze davat ako do motorky ;) takze radsej pojdem v zakrutach o 30km menej a bezpecne :)

A inak ziadne puky :) liniu zacali chytat len teraz :) zajtra odfotim :)
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa alle »

no kde je fotka :-D ?
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Nebol cas :) ale slubene foto ;)

Obrázok
Obrázok
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa alle »

dofukaj si gumy....alebo kontroluj si častejšie tlak v pneumatikach... je vidieť že jazdiš dosť často na podhustenych gumach... predok 2,5 baru a zadok 2,9
a tak nejak vyzeraju moje gumy ked sa s tym proste nesereš :D zadok strhany jak handra a predok až na hrane čo sa vraj na cestach neda :P

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Samozrejme ze sa to na cestach da :D videl som aj horsie :)
Nie vsak na mojej masine :D ja vzdy len tolko nakolko si verim :) Takze to nie je az take zle pretoze sa este potrebujem vyjazdit. lenze casu na to nie je tak ma to nejak neserie. Mne staci sa prebehnut do roboty a spat ale ak by sem nahodou prisla svokra tak to by som pojazdil trosku viac :)
Inak co sa tyka podhustenia tak neviem nevidno zeby boli gumy makke a este som tlak nekontroloval odkedy ju mam a to je uz 2 roky :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"