UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

naj odbornik rebricek stale vedie dedulo zo severu
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... e-40432033
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:) hríbik čajík šmakocinka čokolvek, hlavne vela vela vela



Rusi sa potrebovali pochvalit ze vedia odfajcit tie hnusne americke Patrioty. Asi nevyslo. Ale pochvalit sa mozu - dnes co vypalili sest kidžalov tak vraj znicili 5 patriotov lebo ved ich debilne ozrate obyvatelstvo (prívrženci specialnej vojenskej operacie) si to nemaju ako overit, zapadne media sa k nim nedostanu a keby sa aj dostali tak samozrejme klamu lebo 50 rokov nasej propagandy sa proste nemoze mylit atd.

Inak takto, ciastocny uspech - z principu "prace" Kindzalov hlavne poslednej fazy ked letia vertikalne dole vyplyva, ze oni naozaj MOHLI ZNICIT nejaku cast cohokolvek, aj Patriotu. Odpalovacie vozy, radar, dokonca aj kontrolne stanoviste. Vylucit sa to neda. Raketa pali vertikal k zemi mach2-5 rychlostami, pretoze v zaverecnej fazi uz kvoli odporu vzduchu nie je hypersonic, a vyfasuje pecku od obrannej rakety z Patriotu. Roztrha ju na kusy, ale furt ulomky vaziace stovky kilogramov MOZU dopadnut tam kam leteli alebo do blizkeho okolia. A furt sa moze stat, ze vybusnina v nej sa neposkodi, takze pri dopade moze explodovat.



>> kazdopadne hadam ma usa viac rakiet do patriotov ako rusi svojich rakiet.

uvidime, rusi maju tisice rakiet do s300/s400. s400 je len upravena verzia s300, v podstate sa jedna o ten isty zaklad. Keby civilizovany svet aj nahodou nemal viac rakiet nez sovieti - ved kto uz by povedal pred dvomi rokmi ze ich bude treba kuwavela - tak si ich vieme vyrobit. Nie dnes, nie zajtra, ale ked sa normalny svet so svojimi zdrojmi peniazmi fabrikami mozgami pusti do vyroby niecoho, tak si nemyslim ze by to sovieti vedel zajtra alebo buduci tyzden prešťať.

Ono zase ani tych raketiet nebude treba tisice, pretoze hentie spomenute ruske nemaju ani nahodou taky dolet, aby mohli ohrozit Kiev a tie dolezite oblasti vlavo na mape. Keby totiz mali, uz ich tam sudruhovia pustaju po stovkach. Preto tam idu kindzali a semtam iskander, preto az teraz a nie pred rokom - pretoze pred rokom to este nedokazali.



>> som zvedavy na tie long range UK droni co risi sunak slubil paru dni dozadu. vraj 200km dolet.

len pripomeniem ze francuzi maju presne tu istu vec akurat s inym nazvom. Ale je to 99.9% zhoda, proste seat alhambra vw sharan.
dolet bol dokonca tusim az 350km v kludovom rezime cize "nejdem bomby oproti prichadzajucej ruskej rakete". Teraz mi vypadlo to slovo, ale bojaschopny radius je myslim 150km az 100km. Maju nejake prvky stealth rezimu, letia 30-40 metrov nad zemou pricom ruske protilietadlove strely vraj dokazu likvidovat typicky len 70-90 metrov od zeme... preto aj vrtulniky stihacky lietaju takto nizko, tam su vsak na rane ManPadom z pleca vojaka.

dokazu byt prikryte AGM-160 pukancami ktore zahlcuju protivnikovu letecku obranu a dokazu emulovat [!] lietadla... proste AGM160 nakonfigurujes ze teraz sa ksichti ako F22, a ona bude vytvarat radarovy odraz ktory by spravila F22 takze rusi budu na radare vidiet ze na nich leti F22.


>> si viem predtavit poserov ako utekaju ked pocuju taky ten bzikot roju dronov

ukrajinci zavrsili vyvoj vlastnych dronov, maju viacero verzii. Uz zacali vyrabat, makaju na tom maximalnou moznou rychlostou.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

neviem no ci maju tisice rakiet. podla mna ak by mali, uz lietaju na UA ine pocty denne. ci vobec stovky maju.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bohuzial maju - tisice tychto s300,s400. Nemaju tisice iskanderov, kindzalov.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dalsi rusky "šušpancer" na bojovom poli ? https://www.youtube.com/watch?v=XncsmmlzF2M
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

SKiLEX napísal: Št 18. Máj, 2023, 18:46 No neviem, podla mna si si privela veci zjednodusil/nevies o nich a preto to dava logiku. Keby to bolo take jednoduche tak ich zostreluju aj pomocou S300 :D


tak ci tak, patriot nie je jedno aut ulozene na jednom mieste... Neviem aky "spread" je medzi jednotlivymi launchermi/radarom atd... Ale predpokladal by som ze to budu minimalne stovky metrov od seba, ak nie kilometre. Takze asi nic co by sa dalo zlikvidovat jednou raketkou.
patriot pokial neodlozis na jedmu kopku ako rusi spravili na novy rok, sa neda znicot jednou raketou, pokial to nie je takticka atomovka. Co som videl, tak vozidla su rozlozene v okruhu +/-20km. Takze da sa trafit launcher, radar, c&c atd, ale konvencou municiou by mal byt znicitelny iba jeden node z celeho uskupenia.

edit, pista, s300/400 maju kopy. to je dosledok ich doktriny, kde primarne pozemna ofenziva mala byt kryta SAMami koli zaostavaniu za "air superiority" zo strany NATO
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa beardie »

faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa faugusztin »

Co napriklad v poslednom case akosi Rusi nemaju su zbrane na nicenie tankov. V poslednych dnoch v okoli Bakhmutu uz UA pouzivaju tanky na cistenie zakopov od Rusov...

Inac poskodenie toho "zniceneho Patriotu" bolo take zavazne, ze uz je spat v prevadzke https://twitter.com/NOELreports/status/ ... 8003875866 .
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ten uplne zniceny Patriot bol opatchovany :) https://pbs.twimg.com/media/Fwazql5aEAA ... name=small

rusi si vraj kupuju africke krajiny a latinsku ameriku v hlasovani OSN
https://youtu.be/1UfLNi84KuU?t=3007
ale ze za co...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne pride ze aj tie s300 rakety len snivaju,klamu zavadzaju a aj tie im dochadzaju. klasika klamali, ako pri vsetkom. vcera som cital ako prigozin ide all in aby rychlo akoze dobyl bachmut a akoze povedal, ze svoju ulohu splnil a stihol sa zdekovat kym ich obklucia a nemohol byt potrestany za zradu /ustup. :D to uz je ina logika utocit cim skor este viac ked ma prave obklucuju :D
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nedochadzaju Pista, tychto naozaj maju mnohe mnohe tisice. Klamu vo vsetkom, bez debaty, ale tieto "naboje" fakt maju. Urcite nie v takych cislach ake tvrdia (mimochodom netvrdia ziadne konkretne cisla ak si spominam), ale maju.


https://www-moscowtimes-ru.translate.go ... _hist=true
zatial je to so suhlasom ruskeho Ministerstva zahranicnych veci. Dokedy... ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

turbo, uz roztopili znacnu cast narodneho fondu blahobytu. Ak si dobre spominam, tak sa to blizi k 40-50%. Prijmy z uhlovodikov su tiez cca polovicne. A ku HDP sa pricita aj to, co nalievaju do zbrojarskej produkcie (mimochodom hlavne z toho fondu). takze do konca sa ocakava ze ho rozpustia uplne. Oficialne je za prvy kvartal minuty prijem na cely rok.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jaaaaajda to sa este nacakame... preco to nemoze byt v juli.

By ma zaujimalo co potom. Zahranicny dlh maju prakticky nulovy takze im niektori partneri radi pozicaju - zrejme to nebude Eritrea ale napadli ma jedna ba dokonca az dve najludnatejsie krajiny ktore velmi radi pustia dukat. Ked ich sudruhovia nebudu splacat, vyfasuju barter (ropička, plynček)...

Achjaj.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

no India zrovna nie az tak moc. Uvedom si, ze kamaratstvo z Indiou je hlavne o zbrojarskom priemysle. S tym co predviedli na Ukrajine + uz aj tak meskajuce indicke tanky zabavili a nasadili v bojoch (a "minuli") sa to kamaratstvo posuva do inej roviny.

Sice sa o tom moc teraz nehovori, ale aj Cinska ekonomika nie je v najsamlepsej kondicii a dobieha ju strasne politila jedneho dietata a stavanie mega velkych projektov. Uz len nova hodvabna cesta vyzera byt celkom fail. Openuc cele mesta duchov. Vnutorny dlh lokalnych vlad je uplne sialeny. A deflacia co zazivaju tomu uz.vobec nepomaha

Cim viac bude Mordor v srackach, tym lepsie budu paky na lacnejsi plyncek a ropicku. Nezabudaj, ze Cina ma furt nevyrovnane uzemne spory s Ruskom a velice radi by videli vonkajsie mandzusko naspat prilepene k svojmu uzemiu. Sice ho uz ekonomicky ovladaju aj teraz, ale co je doma, to sa pocita. Mozno je moje prianie otcom myslienky, ale nemyslim si ze by obe krajiny zacali v blizkej budicnosti silno liat peniaze do ruskej ekonomiky. Je celkom mozne ze tato investicia by sa nemusela az tak moc vratit. + Nasrali by cely zapad+ japonsko+ koreu a australiu.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

rusko uz len vycicaju a skonci ako sev korea s vodcom zrejme.a bude rad ze je rad. kieby teda
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"