Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Sadni do auta a pochopíš realitu ;)





.
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

btw Hell a Borec u koho ste si robili vodicaky ?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12326
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

eric: nevravim ze ma na to nejake super vlohy, ale ked mi vravela ako robila autoskolu tak OMG, v aute sedela tak 3 krat. Instruktor bol nejaky dement ktory sa nedival ani ako ide poriadne. Je jedno ci je vodicky po znamosti alebo nie, ale zaklad ti do hlavy musia natlct. Ked vidim ze niekto ma problemy so soferovanim tak ho budem mat tak dlho v aute ze bude vediet cuvat zo zaviazanimi ocami.
Podla mna je velmi vela pristup autoskol lajdacky, ide len o to dostat z klienta peniaze. Keby zacali autoskoly vyhadzovat stunentov za to ze su neschopny soferovat a nehali by ich aj 2 roky opakovat, to by pre tu autoskolu znamenal krach. Roznieslo by sa ze u tej a tej autoskoly su skusky a jazdenie tazsie, ale u inej to spravi aj opica. Tatkze radsej vsetci privru oci a povedia si nech sa nauci soferovat potom na svojom aute.

Endy: ja som robil u Tomku a maximalna spokojnost aj ked mi soferovanie nerobilo ziaden problem. Ale robila teraz aj u neho segra a musim povedat ze vie ist dopredu, vie aj cuvat (sice este nama taky odhad) a vie vyhadzovat smerovky.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8163
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ericc64 »

Tak ked niekto sedi pocas autoskoly v aute 3x krat tak potom sa niet coho cudovat :) Mala si pytat viac jazd , alebo nemohla ?

Ja ked som robil autoskolu , tak som mal narok na cca 20 hodin jazdy a tie som si aj odjazdil ;)

Poviem priatelke nech sa spyta, kolko hodin / jazd mozu teraz najazdit ...

Tak ci tak 3 x v aute je blbost.. urcite mala narok na viac jazd , a keby mali nieco proti tak im tam dobre vypi*****
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ??? SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: ??? RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter[/spoiler]
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Matusak »

3x je hovadina... tuším 20 jázd 45minutových je..
ja už mám vodičák vyše 2 rokov, nabehaných 50 000+ km väčšinu som nabehal v meste, parkovať mi nerobí až taký problém, ale trošku sa obávam keď parkujem pozdĺžne, hlavne o disky ktore som si statočne obúchal :furious2: hlavne nemám rád keď je za mnou nejaké auto a už pomaly vytrubuje že čo mi to tak dlho trvá... :rolleyes: keď som v strese tak sa ešte viac domotám :laugh:


do <> teraz som si išiel vymeniť defekt na požičanom aute, dal som si auto na dvihák, ledva som odšróboval šróby ktoré boli tak neskutočne zažrané že som si aj zopár krát zanadával. keď som konečne dal dole koleso, vytiahol som rezervu, tak som zostal nemilo prekvapený... rezerva bola úplne prázdna !!! tak som si ju dofúkal kompresorom a zistil som že aj tá ma volakú dierku a fučí... no skoro ma j*blo :furious2: :x :E už chcem mať opravené moje autíčko :cry:
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12326
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

samozrejme ze mas odsoferovat 20 hodin, ale proste to neodsoferovala. Je to uz 8 rokov doazadu, ale teraz ju obcas posadim za auto nech si skusa (samozrejme chodim na cesty kde ani jelen neprebehne :) a mam take nervy ze ju v tej autoskole nenaucili ani na co snad sluzia spetne zrkadla.
Verim tomu ze keby sa urobil nejaky vyber absolentov autoskol a isli na poriadnu skusku tak by ich kopec nepreslo.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Tak to že to ségra ešte berie a počúva ťa, to je fajn, môjmu známemu natlačili do hlavy aký super vodič je (miesto jazdenia po BA chodil na kávičky s inštruktorom), a skrátene poviem že sa s ním bojím sedieť v aute, má príliš velké ego a stúplo mu to do hlavy...





.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Nie je jediný, u nás v meste je každý, čo spraví vodičák mega dobrý šofér so skúsenosťami . Teda všade prekročenie rýchlosti, v noci je každý ešte väčší pretekár ...
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Matusak »

ja o sebe môžem s čistým svedomím povedať že som dobrý šofér. avšak keď budem mat niekedy zvyšné peniaze, tak by som chcel absolvovať s mojím autom školu šmyku, lebo určite sa to zíde. teoreticky viem čo treba robiť ale prakticky nie :)
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12326
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja sosobne nejazdim rychlo ked mam niekoho pri sebe. Vacsinou sa tak koprtam od 80-100km/h. (ono na tom mojov Suvku aj tak vyzsia rychlost nie je bohvie co koli hluku). Na misaku som ale obcas isiel na cesty kde to poznam , dorpava nie je moc velka a velmi dobry vyhlad pred seba a na tomto useku som sa chodieval vysantievat, pretoze ono nie je dobre len soferovat pri 90km/h ale treba zistit aj ako sa auto sprava v trochu vyzsich rychlostiach, lebo hold niekedy je potrebne tomu pritlacit pedal.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Hell: ja som narážal na mesto ( a sídliská v meste )
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12326
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

to nebola reakcia na teba ale prispevok nadomnou :)
ten zbytok bola len taka moja myslienka, mne bolo jasne ze o com vravis a takych sidliskovych mafianov na autach je vsade kopa. prirozbiehani da plyn na podlahu, hudba na plne gule. Hlavne ze ani nevie ako vyzera znacka daj prednost vjazde.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Matusak napísal:ja o sebe môžem s čistým svedomím povedať že som dobrý šofér. avšak keď budem mat niekedy zvyšné peniaze, tak by som chcel absolvovať s mojím autom školu šmyku, lebo určite sa to zíde. teoreticky viem čo treba robiť ale prakticky nie :)
Je to blbosť, mám to za sebou, a musíš to absolvovať minimálne 10x aby sa na teba niečo nalepilo...a robiť to 10x stojí veľa peňazí





.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

...ja mam najazdene dost, ale stale obdivujem ludi, co dokazu do kopca cuvat s privesnym vozikom. Zrejme okrem praxe to chce aj cit, ktory nie kazdy z nas ma...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12326
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

skola smyku je dorba vec, ale musis to absolvovat viacej krat ako pisal snake. Prvi raz ti to da podla mna naozaj vela ale na to aby si to fakt dokazal vpohode aplikovat do prax tak to chce este niekolko opakovani. Je to ako so sexom, po prvom si myslis ze si borec ale opak je pravdou, vsetko treba trenova t a ucit sa :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"