nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Assassin »

tak zdravi rozum mi hovori ze je jasne ked pri flashovani napise fail tak to asi neprebehlo tak ako to prebehnut malo a nieco robis zle...
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa cellfactor »

pisal som ako som to robil , vytiahol som stary bios pozrel som reviziu stiahol som spravnu ulozil som ho do priecnku s comand do comand som napisal nvflas no proste ten prikaz a stlacil som enter a neprebehlo uspesne jednoducho aj zapiska a nic sa nestalo
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Assassin »

tak to nerobis dobre, ja som to spravil presne podla navodu a na prvy krat som to flashol, takze pokial tomu dobre nerozumies tak to nerob alebo si to este raz cele precitaj a ked to spravis presne podla toho tak pojde inak sa to v*ser :)
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Kyselinka »

@iOio: Neviem co riesis, prisiel si po radu, tak co. Aj keby mal 40, tak nemusi byt v tom doma, ale mozno vie ine veci o ktorych ty nemas ani paru :)

@cellfactor: sice som Hawka este neflashoval, ale urcite by som si presiel MSI forum, maju tam na taketo veci pekne ficurky.
http://forum-en.msi.com/index.php?topic=148273.0
..popripade pozri thready, kde maju problemy pri flashovani, alebo tam rovno skus napisat. Admin Svet sa vyzna ;)
http://forum-en.msi.com/index.php?topic=153543.0

Inak mimochodom, flash biosu by som robil radsej z DOSu, ako z winu...teda ovsem ak to tak nerobis.
Ak chces cez bootovatelne USB, tak tu je DOS verzia NVflash: http://www.techpowerup.com/downloads/18 ... 0.0.1.html
Používateľov profilový obrázok
Laro22
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2874
Dátum registrácie: St 05. Jan, 2011, 18:34
Bydlisko: Brezno

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Laro22 »

a pre toto ta uznavam Kyselinka :good: , nesudis-poradis, ved na toto je forum,ci nie?
MB:ASROCK Z68 Pro3-M CPU:i5-2500K + Gelid Tranquillo+UCTB12 RAM:KINGSTON 4x2GB DDR3 1333MHz HDD:WESTERN DIGITAL Caviar Green 500GB 32MB cache SSD:CRUCIAL M4 128GB GPU:MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G Sound:Sound blaster tactic3d sigma PSU:Seasonic X-660 Case:SILVERSTONE SST-PS05B Precision + 7xEnermax T.B.Silence, UCTB12 Monitor:LG IPS235V-BN
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Assassin »

kazdy to bere po svojom, ked niekomu nieco neni jasne tak sa opytam potom to skusim, a ked to nejde opytam sa znova potom to skusim a nakonec zistim ze som to cele robil od zaciatku zle lebo som to nechapal a nevedel som co presne robim :D uvadzam to ako priklad samozrejme ale drzme sa temy :)
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa cellfactor »

ja som flashoval bios pri silence mode tam som to flashnul uspesne no ked som chcel dat naspet na stary tak to uz jednoducho nejde tak isto plati pri perfomarnce lenze tam nejde ani ten novy bios , Kyselinka dik prezriem to
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Uz trosku aj vymyslas Obrázok
Biosy sa nehadzu na kartu jeden cez druhy a kazdy den iny, ako sa ti zachce. Nie je to ako pri driveroch, kde mozes preinstalovavat verzie do aleluja. Kazdopadne plati, ze ak nemas s kartou problem, tak neni dovod na flash (sice ja sa toho nedrzim, ale to je jedno :D ). Pri flashovani plati ze to robis na vlastne riziko a nikto ti nezaruci, ze to bude fungovat, alebo ze si tym neodfajcis kartu nadobro!!!

Kedze uz mas v silent uz novy bios, tak ho skus dat aj do performance. Urob si bootovatelne USB (navod som postoval tu: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 59#p849759 ), nakopiruj tam nvflash DOS verziu a samotny bios na Hawka. Restartuj PC, daj bootovat z USB a pomocou prikazov flashni karu (samozrejme v performance polohe). Prikazy si popozeraj tu, co pisu chalani na fore: http://forum-en.msi.com/index.php?topic=154221.0;all

Pomocka, guide of Svet's:
command line to take a VBIOS backup:
nvflash.exe -b org.rom [ENTER]
command line to flash your modified VBIOS from cmd:
nvflash.exe -4 -5 mod.rom [ENTER]
Where:
org.rom is the name of your original VBIOS
mod.rom is the name of your modified VBIOS, you can replace it if needs with your name,
but file extension must end to .rom [etc: another example: mybios.rom or similar]

DO NOT TURN OFF OR REBOOT MACHINE DURING THE FLASH PROCESS!!!!!
A bad flash will probably turn your VGA into an unusable state.
When something goes wrong during the VBIOS update like:
Lost electric power, PC crash or reboot
That will stop your machine from booting!
IF this happened you have to perform a VBIOS recovery.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa yesper »

@cellfactor ak mas problem s flashovanim tak to radsej nechaj bokom alebo posun niekomu zdatnejsiemu, lebo je dost pravdepodobne ze coskoro skoncis bez karty. Kyselinka to tu popisal vcelku fajn.

A este ak ta po odoslani prispevku nieco napadne, tak pouzi edit a nevytvaraj novy post.
3.8 "Double-posting": Písanie viacerých príspevkov za sebou nie je povolené, svoj príspevok môžete všade okrem bazáru upravovať, dvojité príspevky môžu byť upravené či vymazané bez predchádzajúceho varovania.
@all odpustite si osobne utoky, dalsie budu riesene inac.
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa cellfactor »

ok , to flashovanie mi uz nejde , flashnut som chcel preto lebo som si chcel trocha taktnut kartu na silence mi to nejde este shadery a core ide ale memory ked zvisim onieco po par minutach ma zhry vyhodi a da na povodne ale fajn nemusite to riesit len pisem preco som to chcel

//necituj predchadzajuci prispevok, vdaka
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Assassin »

iba zbytočne špekulujes, precitaj si co si napisal... jasne som tu pisal ze karta bola u vela ludi nestabilna v silence mode hlavne pri BF3 a nie to ju este taktovat v silence mode, kebyze si das novy bios vtedy ked sa to tu riesilo a nic si neprepinas mal by si silence mod nakolko bios rapidne upravil hlucnost karty a ohladom OC neviem preco sa tak velmi snazite tocit tie ramky ked pri def. dosahuju pri TF 3 chladici hodnotu blizku 100°C nespominam uz milion krat spominane ze kazdy kus je iny a ma iny potencial na OC z hladiska maximalnej frekvencie pri plnej stabilite...
to co sa ty snazis robit s tou kartou je nic ine ako spekulovanie a furt dokola, ja mam hawka na def.frekvenciach a nemam ziadny problem ani potrebu nieco menit, BF3 stabilne bez problemov 40+ fps skoro na max detailoch
to ze niektore kusy zvladnu 1GHz je pekne ale samotnych 950MHz je vykonovo slusne, ak to chces silou mocou taktovat tak si kup dobry chladic Accelero extreme 2 pre hawka budes mat lepsie chladene pamäte aj vrm aj jadro ale myslim ze ani to by nedocielilo to co cakas ze z karty dostanes, myslim ze dalej sa v tejto teme k tebe nemam ako vyjadrovat a pomoct lebo napisaneho ti tu bolo viac ako dost aspon si to ja myslim, sorry ak nemam pravdu
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa cellfactor »

ja mam dobre teploty vram aj pamete pri performance mode , no len prave tam mi nechce flashnut bios , pri silence mam novy bios funkcny ale vysoke teploty ram aj 102 sutpnov a niekedy po niekolkych hodinach mi zacnu robit chyby v hre preto to chcem flashnut pri performance lenze tu pri vas sa nedockam odpovede preco to nejde , skusal som vsetko co bolo pisane a skusal som to dobre
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa Assassin »

tak s def.biosom bol silence mod na ukor teploty to da rozum nie? krivka bola upravena pre tichsi rezim a nasledkom toho idu teploty hore
pri perf. mode mam ja teraz nepretaktovanu okolo 97-98°C cize to nenu daleko od tvojich teplot tak este raz sem napis co chces vlastne dosiahnut a preco chces flashnut performance bios? aby si sa dostal k takym istym teplotam?, skus trosku rozumne ak si myslis ze sa to da...
kolko hodin musis hrat vkuse aby ti zacalo robit artefakty? tie artefakty mas pri pretocenej grafike alebo pri def? ak pri oc tak si daj default a otestuj, bude dobre, skus zvysovat po max 5MHz atd bodka :-)
podla teba ak flashnes ten isty bios aj do silence aj do performnace aky bude rozdiel?
rozdiel bol v tom ze silence bios bol upraveny pre tichsi rezim a performance pre pripadne oc ale na ukor hluku vetrakov cize otacok
cize otazka este raz co dosiahnes tym ze by si flashol rovnaky bios na obe polohy?
preco to nejde? asi preto ze sa nenasiel expert ktoreho by napadlo flashovat ten "novy" bios na obe polohy prepinacu a ked sa nasiel tak urcite sa o tom niekde zmienil na podobnom fore :D nezabudaj ze ten bios neni original z dielne MSI a nikde neni napisane ze to proste musi ist alebo preco to ist nemusi
normalnemu cloveku stacilo ze to flashol raz a dalej nic riesit nepotreboval lebo s novym bios ten switch podla mna straca vyznam kedze sme dosiahli lepsiu stabilitu a vykon pod DX11 ako je uvadzane v popise a daleko lepsie upravenu krivku vetrakov vdaka comu sa rapidne znizila hlucnost ale to som uz pisal, a este dodam ze krivku otacok vetrakov v zavislosti na teplote si mozes zmenit ako len chces cez program MSI afterburner urcite ho poznas lebo v nom pravdepodobne aj taktujes :-)
takze neda mi to na zaver sa ta este opytat co vlastne chces dosiahnut kedze teploty mas skoro ako ja, ide ti iba o pretaktovanie alebo?
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa cellfactor »

ja mam problem aj v tom ze ja mam zakladne pri perf hodnoty 822 , 1600 , 2000 to som mal aj pri silence mode ked som dal novy bios tak mi hodnoty ukazovalo tak ako ma 950 / 1800 / 2100 preto chcem aj pri performance dat novy bios a lepsie mi aj chladilo gpu aj pamet
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: nVidia GeForce GTX 560/560 Ti (recenzie, informácie...)

Príspevok od používateľa STENLY »

v žiadnom móde nemožeš mať 822MHz... ak je táto hodnota od výroby, tak ju reklamuj...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102

Návrat na "Grafické karty"