Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stanomx »

To sa da aj na fabii :D
RAMMSTEIN
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

borci neaka vyhrievana podlozka?aby som dal malej 6r.do podsedaka naj hreje ritulu?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Male MPV mi prídu celkom fajn, casto sedim za volantom touranu

-jazdi sa s tym rovnako ako s golfom, ziadna 1700kg nemotorna nedotacava lod
-sedadla ukotvene vysoko, vysoké celne sklo aj strecha... Pri mojej vyske neocenitelne
-na tu veľkosť kufra je to auto fakt kratke... Mozno o 25-30cm kratsie ako kombiky

Najbližšia konkurencia je asi tiguan, a ten je z vonku vacsi a z vnutra mensi
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

Turbic, ono to neni zrovna tak ako si pisal, aspon nie co som ja “odkukal”, tu prosto ide o to byt v tej lige aut co jazdia, prip. znacka… pre vacsinu je auto len reklama a povinny danovy vydavok, potom je mensia druha skupina co auta zaujimaju, detto jazdia obdobne auta, pripadne maju lakociny na vikendy jag xfr kompresor, 911 a pod…

Min mesiac dosiel chlap z nasej slavnej metropoly, nova 760li, prisiel moj makler, prve co bolo jak vystupil, “keby mate hyundai ani sa s vami nebavim, dobry vyber bmw (2015, 5ka)”… hold kupil cash co sme predavali atd… mne je toto max trapne a proti srsti, ale bohuzial je nahovby doba… a tak nejak to k tomu patri. Jaa som uz z kupy aut nejak vyrastol, kludne by som jazdil aj jaga do konca jeho dni, vobec ma nelaka vrazat do aut prachy, ale pokial je to forma reklamy + naklady co by som inak zaplatil do statu, tak v podstate som aj po 4rokoch kvazi 1:1, byt FO zamestnanec tak nehrozi
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Je to tak. S hyundaistami sa nechce nikto bavit. :D
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jo - navyse pokial sa pohybujes v takej snobskej kategorii ktori si nielen MYSLIA ze sa s tebou nebavim ked mas Hjundaj ale ktori to OTVORENE POVEDIA na plnu hubu, tak tam asi nebude uniku.

Bud s tymi vlkmi zostanes zavijat na mesiac, alebo z tej druziny ides prec. No a prec z tej druziny nechces ist.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tu vobec nejde o snobsku kategoriu... Auto je na Slovensku symbol statusu

To ze ti to niekto zo slusnosti nehrkne priamo do očí neznamena ze sa ludia nespravaju vyrazne inak ked dojdes na dacii/hyundai, alebo na VW, alebo na BMW(kludne na e90 316d, väčšina to nerozlisi od 760li) :D

Ked ide o biznis tak ani nehovorim...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

To sa da vsimnut aj na cestach. Ides s niecim co nema nejaku oblubu, resp. respekt tak ti ludia pridavaju, robia naschvaly (co nie je vzdy nevyhoda :D)
a ides s niecim inym tak ti blikaju so smerovkami nech ich obehnes hoci 2 minuty predtym obehoval cez plne ciary a siel +60. :D

A plati to aj pri firmach. Dojde nejaky zivnostnik na obitom 15 rocnom aute tak je hned out. :-D
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

Tak u nas je to tak, ze ak nemas bmw merc audi atd tak ti to evidentne moc nejde a nevies to robit :D take tiche klise…ja som tak vychovany nebol, ani si na to nikdy nezvyknem, cize to berem len ako biznis sh.t povinnu jazdu.

Ja som vzal rxko, mama zajtra objednava to nove NXko, (cla po dlhsej sluzbe a par km pojde do sveta).. ked si predstavim ze my rocne robime tak 12-15t km, tak tie autaky po 4r ani zabehnute nebudu :D

P.s. Ake zlavy davaju bmw audi z cennikovych cien? Zevraj merc radovo len par perc. Lexus za to je celkom ochotny spustat…co mam prekvapilo.

Inak aj to je taka ironia, ze pokial ide kupit auto FO nepodnikatel dostane “daleko” horsiu cenu ako podnikatel, ktory si to auto okrem ineho odpise a vo vysledku je na uuuuplne inej cene ako FO nepodn.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A plati to aj pri firmach. Dojde nejaky zivnostnik na obitom 15 rocnom aute tak je hned out.

u nas nikto na drahom aute nikdy nic nevyhral - pretoze jeho ponuka bola vyrazne drahsia nez konkurencia.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ked bol transporter po nehode, tak niekolko tyzdnov sluzila ako nahrada 12r(ale pomerne udrziavana) Dacia... To bolo narazok od zakaznikov, kazdy jeden den nejaka variacia na:

"malo vas platime ze si nekupite poriadne auto?"
"podla mna by auta starsie ako 10r nemali co robit na ceste"
"neuvazujete o novom aute este?"
"to na hentom tu jazdite?"
"co ste to za firmu ze jazdite na dacii"


A celkovo, vyberat podla ceny nie je uplne dobra strategia
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Je to tak ako pisete. Auto urcuje isty stupen statusu. Aj ked je to blbost, ale je to tak. Aspon ak spolupracujes kus s majetnejsimi ludmi. To iste oblecenie. Ak idem na dedinu sa dohodnut, kolko za polozenie zamkovej dlazby, kludne prid na obuchanom starom aute a v zaspinenych monterkach. No skus tak prist k nasmu majitelovi a mozem ti rovno povedat, ze ani nechod :D
NB: Asus ROG Strix G16
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Marek125 »

Toto nieje ale pravidlo robíme v BA pre človeka ktorý stáva bytovky robili sme preňho už 5 bytoviek a dve jeho víly chodíme na starom Sharane.

Jemu sme robili na dome kúrenie chladenie za 50K a ten človek je úplne bežný človek zastaví sa pozre opýta sa ako sa máme to isté jeho rodina známi. Preňho žiadny status automobilu nexistuje hľadí sa na veci ako sú spravené nie na to aké auto ich robilo.

Robili sme aj pre známejšie osobnosti, a nikto nám za celú dobu čo robím toto nič také nepovedal. A to robím už cez 10 rokov v kuse to isté. A chodil som do roboty aj na starom Tranzite vyrobenom snáď ešte za komunistov.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5700
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Asi kazdy vnima na druhych aj to co ma trochu v sebe :) som si dal dyku do chrbta teraz argumentacne :D

Po predlzenom vylete KE-BA-KE s dvoma detmi a zenou sa opat vraciam ku dodavkovym mpv, kaslem styl, aj touran nam bol malicky :D

Blikal som inak asi 4x, raz na ultra zle moderne automaty, 1x na uja co zabudol dialkace a 2x na xenony svietiace priamociaro.

Aj uja ktoreho strelci nemaju radi som zazil, v lavom pruhu 3 auta za zebou idu asi o 30kmh rychlejsie, on uplne slepy hluchy streli to dolava na tempomate pred multivan, ten ho vyblikal, skocil ujo naspat, a o sekundu sa vtrepal pred passata tak blizko ze som uz mal nohu z plynu mysliac si, ze budu robit kotrmelce.
Ozaj ze autopilot, skoro pozabijal vsetko naokolo, on prosto ide predbiehat a plyn brzda neexistuje, sak tempomat...

Tu by som povedal ze takym ludom automaticky mrtvy uhol adaptivny tempomat a lane asist do vybavy.

A Touran prekvapil, zvladol to na jednotku! Az na hluk a vibracie ako nove :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Marek125: pravidlo to nie je, ale vo vacsine pripadov je tak bohuzial
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"