Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

dalsia japonska ufo honda :D kym sa toto dostane do predaju, tak ostatne lux. automobilky uz zas budu o krok vpredu :D
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Rozdiel medzi Hondou a "ostatnymi automobilkami" osobne vidim v spolahlivosti a v cene... oni testuju sami, kym ostatny testuju na zakaznikoch ;) Preto napr Civic Type R pride az buduci rok aj ked specifikacie boli "jasne" uz minuly rok a stale to bude "len" konkurent pre Megane RS. Okrem toho, filozofia Hondy je vydat premiove auto (citaj NSX, [Civic/Accord] TypeR) vtedy, ked maju dost novych technologii.

Samozrejme nehadzem do jedneho vreca napr. take Porsche, Ferrari, ale tam si za to "in house" testovanie priplatis PODSTATNE viac. Uvidime ake to auto bude ked vyjde. Osobne sa na noveho CviRika tesim viac, lebo na NSXu aj ked bude lacna v porovnani s konkurenciou, mat nebudem :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

zalozis dom, predas deti a kupis NSX :laugh:
mna skor znepokojuje veta z toho clanku "will be like GT-R, but built for drivers"
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

NSX-R nikdy nebolo "lahke auto". Klasicka NSX-a naopak ano. V dnesnej dobe sa uz ale pomocou elektroniky da zmenit charakteristika auta na nepoznanie. Drviva vacsina majitelov Ferrari alebo spomenuteho GT-R tiez jazdi v komfortnom mode s 2/3-ovym vykonom a makkym nastavenim podvozku/difikov/atd lebo sa pri prvom vyskusani zlaknu a uspokoja s komfortnym nastavenim ktore je tiez ku*va rychle :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Lenze ked to ferrari alebo gt-r vytiahnu na okruh, tak tomu daju bomby. To je prave vyhoda tychto supersportov, ze aj napriek velkemu vykonu to vies vyuzivat aj na kazdodenne vozenie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

papek to vystihol.) a gtrku chyba uplne fun factor :((( to je skorej lap time killer :D
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Btw skusal niekto novu toyotu gt86? :) Pocul som na nu zatial len same kladne veci :D
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

"sportacik" s 2.0l motorom ... ach, to iste subaru brz :OO=
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Za tie love... ;) A ty sa nestazuj, tiez mas len
"sportacik" s 2.0l motorom ...
Osobne nemam problem s tym ze auto ktore ma vela vykonu sa da "prisposobit drevenym vodicom". Aspon je menej mrtvol a krizov pri cestach a zakonodarcovia menej rozmyslaju o kadeakych nezmyselnych obmedzeniach. Stale som za drahsie a podstatne dlhsie trvajuce autoskoly ktore by neboli len formalitou ale naucili by sa ludia jazdit. Minule som pocul ze vo Svedsku trva autoskola 2 roky. neviem co je na tom pravdy - nezistoval som.

EDIT: Papek, ved ta NSX-a bude prave o tom istom... mimo trate "show-off" na trati bestia (Sorry quicky ze som ti slohol TM :D)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

na eru klasickych supersportov uy asi mozme zabudnut. dnes je to len sama elektronika. Ale nie je sa co cudovat. Dnes je zaujem skor o komfort pri jazde a tomu sa vsetko prisposobuje. Aj taky plnokrvnik offroadu Defender ked si porovnam dnesne modely a z pred 15 rokov, su uplne o niecom inom. Preto existuju tuningove spolocnosti co ti potom auto spravia podla zelania, len treba mat love :-D
NB: Asus ROG Strix G16
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

zoran ako si dosiel na to ,ze mam 2.0l? :D
okrem toho ,ze mam cez 400ps :D
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

no ta toyota ma myslim len nejakych 150 :)
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

ZoranICS napísal:Za tie love... ;) A ty sa nestazuj, tiez mas len
"sportacik" s 2.0l motorom ...
Osobne nemam problem s tym ze auto ktore ma vela vykonu sa da "prisposobit drevenym vodicom". Aspon je menej mrtvol a krizov pri cestach a zakonodarcovia menej rozmyslaju o kadeakych nezmyselnych obmedzeniach. Stale som za drahsie a podstatne dlhsie trvajuce autoskoly ktore by neboli len formalitou ale naucili by sa ludia jazdit. Minule som pocul ze vo Svedsku trva autoskola 2 roky. neviem co je na tom pravdy - nezistoval som.

EDIT: Papek, ved ta NSX-a bude prave o tom istom... mimo trate "show-off" na trati bestia (Sorry quicky ze som ti slohol TM :D)
K tym autoskolam, aj ja som tak pocul ze autoskola trva dlho, zda sa mi ale ze rok (aby clovek v kazdom rocnom obdobi jazdil, plus skola smyku nutnostou vratane autoskoly atd.) je tam celkovo iny pristup k soferovaniu a autam, koniec koncov najviac rally legiend prave z tych koncin pochadza. ale na druhej strane, uz teraz su autoskoly dost drahe a taketo upravy by u nas cenu autskoly dvihli na astronomicke ciastky. ludia ako ja by si len ztazka vodicak mohli dovolit.
zaujimave by bolo, ak by boli statom fixne stanovene ceny kurzov, a nasledne by autoskoli jediny sposob konkurencie mali kvalitu, co by teoreticky mohlo viest ku kvalitnejsim kurzom a naslednej k tomu, ze z autoskol budu vychadzat lepsi vodici. sprisnenie skusok a zamedzenie uplatkov by tiez mohlo k tomu prispiet.
pamatam si moje skusky v autoskole, to bol cisty vysmech.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

s tym kridlom su ale vedla, podla mna je velmi prakticke, na lanke sme mu nasli perfektne vyuzitie

Obrázok
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"