Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

koncia zaplavy, AAA auto zacina so "super akciami na auto" a ma viac reklam ako obvykle.. nahoda? :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

Stacilo mi, ked som videl naposledy ich ponuku so super vyhodnymi cenami.

Ich zmluva je v podstate nastavena cela tak, ze neposkytuju ziadnu ochranu kupcovi, cele zle. I ked sa vam auto rozpadne potom, ako opustite ich pobocku, tak si ani nezapiskate.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nj AAA bude mat super duper ponuky, ale aj ine bazare. Bude sa aj dovazat vo velkom z Nemecka a Rakuska.
AAA ma zmluvy takmer nepriestrelne. Ako nahle clovek podpise zmluvu a sadne do auta je koniec.

http://nahnevanyklient.blogspot.sk/2012 ... -auto.html
NB: Asus ROG Strix G16
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa yNo »

Nepoznam nikoho spokojneho od nich.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

Tento koment ma dostal :hysterical:
NAHODA / MAFIA ??? Urobte si vlastny dojem... ZAHADNA KRADEZ AUTA 14 DNI PO KUPE...
AAA BANSKA BYSTRICA

Na AAA som zatial nepocul nic ine ako kritiku... Chcel by som vsak upozornit na zazitok, ktory sa stal mojmu (naivnemu) 19r znamemu.

Rozhodol sa pre kupu ,,novsieho,, auta na leasing. Vybral si Skodu Octavia Combi ... najazdenych cca 70.000 km, 3roky stare. Zaviazal sa na leasing na 6 rokov v cene cca 200€ mesacne. Na pobocke prevzal vozidlo, vyriesil formality a isiel s nim do nezavisleho servisu - pri kontrole zistene, ze mnohe trubky, rozvody atd. provizorne zalepene izolepou (??) vsetci boli sokovani aky fusera mohol toto sposobit a absolutne nepochopitelne bolo aj ze ho na tak rozsiahle (a nekvalitne) opravy nikto neupozornil. Auto malo byt podla slov AAA uplne AKO NOVE.

AAA sa zachovali "seriozne" - auto po staznosti vymenili za nove. Kilometrovo aj vekom podobne - tentokrat vsak v kvalitnom stave (to sa musi nechat). Ale pribeh zacina iba teraz...

Mnozstvo formalit... vymena auta... opatovne podpisy dokumentov atd...
Kamarat si na pobocke zjednal aj poistenie - 18rocna dievcina pracovnicka AAA mu dala na vyber z variantu havarijneho poistenia A a B - samozrejme ako neskuseny chalan, ktory renomovanej znacke doveroval ani netusil, ze si musi preverit informacie, ktore mu poskytli. Pytal sa slecny na co vsetko plati ten lacnejsi varinat, resp. aky je tam rozdiel. Odpovedou bolo iba ze: ,,rozdiel je len v cene a ide aj poistenie batoziny pri vykradnuti atd... mame specialnu zvyhodnenu ponuku od poistovne Kooperativa, ktora je nas exkluzivny partner blablabla". No tak si samozrejme vybral to LACNEJSIE - preco by mal platit drahsie ak to ma rovnaky efekt :) . Precitat si 10stranovu zmluvu ho nenapadlo a samozrejme ich tam vsetkych velmi "tlacil cas".

Co sa stalo za 14 dni nemozem povazovat za nahodu - byva na malej dedine, kde sa pozna kazd s kazdym - ludia si tam bezne nechavaju dvere odomknute... a uz vobec nikdy na tomto mieste nedoslo k nejakym kradeziam. Ake velke prekvapenie bolo, ked rano cestou do prace auto jednoducho ZMIZLO z pred domu... ano UKRADLI mu ho v mieste trvaleho pobytu 14 dni po kupe.
Bol v soku, ale nerobil si z toho az taku velku hlavu - vsak "na toto je predsa poistka". Na policii sa spisal protokol - a nasledne s nim isiel hned do poistovne (podla telefonickej dohody s operatorom). Tam ho cakal sok - poistenie, ktore uzavrel NEZAHRNA kradez vozidla... Isiel do AAA urobit cirkus a tam mlada slecna tvrdila, ze "JA SOM VAM PREDSA VSETKO VYSVETLILA A MATE TO NA PAPIERI" ...

Moja teoria? - vsimli si mladeho 19r chalana, tak preco nezarobit - nasledne dame tip kamosom autickarom ... je to mafia, ktora zahrna AAA, zlodejov a mozno aj poistovnu...

Vysledok: Chlapec zarobi 500e v hrubom ... 100e mu daju na leasing rodicia, 100e z vyplaty on ...
Bude 6 rokov splacat auto, ktore nikdy nemal dlhsie ako 14 dni. Ano za blbost sa plati, ale nikto necaka, ze narazi na podobnych hajzlov a manipulatorov...

NIKDY DO AAA NEVKROCIM PO TYCHTO SKUSENOSTIACH... a nikomu ho neodporucam. S podobnym pristupom nech radsej cim skor skrachuju.

Odpovedať
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa pipo137 »

yNo: Nápodobne... i keď musím uznať, že jednu osobnú pozitívnu skúsenosť s nimi mám. Nejakých 6 rokov dozadu sme im predali našu Fábiu, vedel som koľko za ňu +/- na nete môžem dostať a tak som s ňou zo srandy išiel do AAA tu v Petržalke, že koľko ponúknu oni, bolo mi jasné, že málo, ale chcel som tam aspoň skočiť. Odkúpiť ju chceli (bodaj by aj nie, veď to auto bolo v 100% stave), ale ako som predpokladal, dali ponuku riadne pod reálnu hodnotu auta, tak som veľmi pekne poďakoval, ale že to nemám záujem, povedal som im svoju cenu na ktorú som už aj mal predbežného záujemcu, tá bola v tej chvíli pre nich pochopiteľne vysoká, tak som sa zobral domov... 10 min nato (ešte som ani nestihol zaparkovať) mi volajú, že nakoniec súhlasia a zoberú ju aj za tú cenu. To by ste mali vidieť môj výraz tváre :D , ako som ostal v totálne nemom úžase, keď mi to chlapík ešte zopakoval, že nie, nerobí si srandu a súhlasia aj s tou mojou cenou (ktorá bola tak akurát za konkrétne auto)... len som zvedavý, kto potom to auto kúpil :rolleyes: , lebo keď k tomu prihodíme ich prírážku, aby aj niečo zarobili, tak to auto museli neskutočne draho (nad reálnu hodnotu) predať :D :D :wallbash:
PS: Fabia hatchback 1,4 , výbava: posilovač riadenia a rádio :D :D :hysterical:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ono tych skusenosti je strasne vela na nete. Uz davnejsie som cital jeden cesky prispevok kde chlapik kupil Pajero za 700 000KC, vyzsiel z dvora AAA a sa mu rozpadlo. Samozrejme chcel peniaze spet tak ho akurat tak poslali do zadku.

neskutocna firma, keby nemali za chrbtom mafiu tak ten podnik uz davno skonci. Lenze zakon je na ich strane, takze bezny clovek sa pravdy nedocka
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Ake mate skusenosti s nakupovanim nahradnych xenonovych vybojok? Potrebujem klasicke D1S do OII, 4300k, proste default.
Autotechna a pod. kamenny shop OSRAM prva cena 99E/kus, nejake ine neviemco nemecke 75E. Pozeram teda webshopy, Osram,Philips cca 44E, co uz je prijatelna cena. Pozeram teda dalej inzeraty... a tam za 15-24E akoze to iste, zarucene origo Osram,Phlips. Je to naozaj to iste? Na zahranicnych forach sa dost spominaju cinske fejky/smejdy... ako je to u nas? Nechcem riskovat odpalenie trafa alebo nieco podobne, ale zas nekradnem, aby som vygrcol 100E "zbytocne". Vdaka

EDIT: polski, ale da sa...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja by som sa zrovna nebal toho,ze zmluva je nepriestrelna,ano mozno pre cloveka ked si ju precita doma v kuchyni a nic s nou riesit nechce,resp povie si ,ze za sud mu to nestoji. takze asi tolko...
p.s. Heil to prava spotrebitela... :cool:

ja som z aaa pocul vselijake smiesne veci :D napr mi volali ,ze mi za subaru daju 7tis eur :D lebo po tolko chodia :D tak som tomu chlapcovi na linke vynadal ,ze mu poslem fakturu za stratu casu :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ale keby si ho fakt chcel predat za 7 litrov, tak daj vediet :cool:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa okrujko »

skusal niekto z vas nieco take? http://www.e-nanoshop.sk/sk/isokor-glas ... -sklo.html
ja som mal od nich impregnaciu na topanky/oblecko, tak som skusil aj toto a fajne to funguje, neusadza sa spina a od rychlosti cca 70km/h pri slabsom dazdi netreba stierace...aspon taka je moja skusenost...tesim sa na zimu, ked skusim, ako ide namraza dole, lebo malo by to ist rukou/stieracom bez skrabky...a vydrzat by to vraj malo 4 roky, tak uvidime :good:
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa pipo137 »

Ja už nejakú dobu používam ten obyčajný "tekutý stierač" od Tuttle Wax-u za 7€ (či koľko stál) a neviem si ho vynachváliť, vo vyšších rýchlostiach v hociakom daždi, skvelá vec :good: a aj špina ide lepšie dolu.
Hento vyzerá ako niečo podobné, len tomu garantujú dlhšiu dobu účinnosti... ale dodám, že by som bol trochu skeptický, či to fakt vydrží tak dlho na tom skle ako píšu (2 roky sa mi zdá strašne dlho), resp. vydržať vydrží, len ako dlho to bude aj kvalitne účinné na tom povrchu :? :?
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

http://mercedes-cls.autobazar.eu/350-ca ... 49751.html
240tis km aktualne. sice vyzera na polovicu

mozte mi povedat svoj nazor-ci nevyzera jak ciganska hracka :D :) piatok ho idem pozriet a mozno...


diky za 7 ho radsej zapalim a skotulam z kopca :D
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Vsimol si si ze to ma A7? :)

Vadilo by to ze je tam prehnane vela tej kremovej farby.
Naposledy upravil/-a Mimiik v Ut 11. Jún, 2013, 14:16, upravené celkom 1 krát.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

co a7?? nechapem

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"