UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Stefan, zasa pises nezmysly tradicne a navyse to ani neprecitas po sebe, aby sa to dalo citat. Wingo, pisal som, co sa mozno stane v buducnosti, nie co je teraz. Prestane to casom ludi aj na Ukrajine bavit, ked im budu padat rakety na hlavu dalsie 4 roky. Ako pozeram na mapu, tak pozeram, neviem, koho by to Rusko tak mohlo znova napadnut. Co sa tyka eskalacie konfliktu zo strany NATO - keby chceli, mozu im toho poslat nasobne viac. Uz to vidim, ako im poslu nakoniec 15 kusov F 16. Nerozumiem, ako im mohli poslat tuto techniku hned na zaciatku vojny, ked to nie je nieco, co urobis cez noc a treba vojakov aj vycvicit. Vsehovsudy sa to zatial NATO a EU snazia zjavne uhrat na opotrebovaciu vojnu. Na Taiwan sa USA mozu max vyhovarat, k tomu mame este poriadne daleko. Cinania nemaju prostriedky na vylodovaciu operaciu a su stale zavisli od vyroby pre zapad. Keby USA chceli, mozu Ukrajine poslat omnoho viac ako tych par Abramsov. Rusi maju jadrove zbrane, nepotrebuju riskovat, aby tam prdli nejaku takticku jadrovu zbran, ked im Ukrajinci odrezu pristup na Krym. EU aj NATO sa defakto mozu vyprdnut na cely vychod Ukrajiny, aj keby si ho Rusi vzali. V podstate v tej vojne vyhral zapad uz teraz na celej ciare. Drzia Rusov za koule a ti sa nezmozu na nic a oberaju sa o energiu akurat. Vlastne som ale zvedavy, co bude dalsiu zimu, v podstate sa blizi pomaly ale isto. Tato zima bola teplucka ... Aj ked aj to sa moze lahko obratit proti Ukrajine. Az budu na zapade problemy s energiou kvoli zakopovej vojne na Ukrajine, lahko sa moze stat, ze Ukrajincov prinutia rokovat. Krasne vidno, ako to slo s podporou Ukrajiny dole vodou u nas v chudobnej krajine.
Ked prisli ukrajinski utecenci a inflacia . V Nemecku aj Rakusku a vlastne aj vo Francuzsku je krajna pravica silna az, az a su zvyknuti na sakra pohodlny zivot
Nepodcenoval by som ludske sebectvo a schopnost obhajit nespravodlivost, pokial ide jednotlivcom o vlastne zaujmy. Urcite by som ale necakal, ze to skonci tak skoro. Historia sa opakuje donekonecna, ludia su zial konfliktne ludoopy :D
Naposledy upravil/-a dendroid v Pi 16. Jún, 2023, 22:27, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a napadlo nas niekedy, ze na Donbase ma ukrajina obrovske obrovske zasoby plynu a v Ciernom mori - kam sa teraz trosku nemoze dostat - zase ropu ?
zeby napriklad tymito vecami "splatila" svoj financny dlh voci Europe ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Dalsi, co tu postuje nezmysly. Europa bude riskovat jadrovu vojnu alebo podporovat patovy konflikt, ked im budu ludia mrznut doma a vypadavat priemysel kvoli nedostatku plynu. Lebo Ukrajina ma niekde nejake loziska, ktore nikto za najblizsie roky nedokaze vyuzit. A cela Europa sa hra na eco friendly. Politici nehladia 20 rokov do buducnosti. Hladia do najblizsich volieb, aby boli zvoleni. A ked uz nic ine, vykaslali sa na Krym a vykaslali sa aj na Donbas, uz pred 10 rokmi. A este postavili s Rusmi dalsi nodrstream. A mozno by sa vykaslali aj na specialnu operaciu, keby sa Putin nerozhodol dobyt celu Ukrajinu a poslat svojich vojakov na nase hranice. A hned sa vybral rovno na Kyjev. Napadlo nas to niekedy ? Asi nie, ono sa divis este aj, ze nejaki vojaci, co odhodili zbrane a utekali vydeseni nazad z prvej linie spod palby bez zbrani sa nechali len tak zastrelit sudruhmi. Ono ich aj ti sudruhovia preto zastrelili. Oni neustupovali, oni odhodili zbrane a utiekli nazad. Takych vojakov sudruhovia nepotrebuju tak ci tak. A nechat ich nazive, pokazis moralku coskoro v celej armade. Este mi napadlo, co bude po dalsich volbach v USA. Biden uz len na geriatriu pojde :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Lebo Ukrajina ma niekde nejake loziska, ktore nikto za najblizsie roky nedokaze vyuzit.

vojna je prave preto lebo sa nasiel plyn na Donbase. Prave preto Rusi museli postavit akykolvek plynovod ktory by obisiel Ukrajinu - chceli davat plyn do Europy cez nemcov.

A vsetko ostatne okolo toho je len omáčka. Satanisti, fasisti, blablabla, ked ukradli Krym a nikto poriadne nereagoval len politicke blablabla... v 2014tom zastavili projekt British Petroleum a Shellu na Ukrajine. Do takej nestabilnej oblasti nemozes nainvestovat desiatky miliard dolarov. Nikto to nespravi. To im stacilo, lenze... neriesilo to situaciu navzdy. Ked Doneck bude rusky, uz je to vyriesene navzdy.

Atomovu vojnu Europa "neriskuje" - atomovu vojnu moze zacat kazdy, kto ma prislusne tlacitka. Riskoval by Putin, ze ho Cinania zvalcuju. Ze mu zhori Moska Petrohrad a Kráľovec... aby Rusi nepresli sokovou terapiou, musela Amerika aj Europa pomahat pomaly, opatrne. Nech si pomalicky zvykaju ze im kazdy den odide tucet tankov. Par lietadiel. Par stoviek chlapcov. Ze vznikne nejaky ten poziar dva aj v Moskve. Pomalicky musis davkovat. Keby toto riziko pri tom plesatom psychopatovi neexistovalo, tak tam US&A nabehne a za tri dni spravi poriadok s tymi debilnymi TU160 ktore vedia akurat tak z tisic kilometrovej vzdialenosti z Murmansku zhadzovat Kindzaly.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak co si budeme hovorit, pre modre oci ukrajincom nikto nepomaha. Mat ukrajina zapadne hranice o 500km viac na vychod tak po nich ani pes nestekne. Pomoc tam prudi lebo aj pre slovaka, aj pre nemca, aj pre francuza, aj pre americana by bolo nevyhodne ak by bol rusky vojak 30km vychodne od michaloviec.


Co sa tyka nedostatku plynu atd. Nie zeby som o tom nieco vedel, ale myslim si ze tento vlak uz rusku usiel. Plyn bude stale, otazna je len cena. A cena uz vyssia ako v auguste 2022 asi nebude. Dobudovala sa infrastruktura, dalsia sa buduje, nasli sa "nove" zdroje. Mozno to tak skoro nebude na 1% urokove sadzby pri 1% inflacii ale toho ze nebudes mat na com varit by som sa nebal. V najhorsom moznom scenari dokaze stale europa proste surovo preplatit aziu a ziskat tak plyn na jej ukor.



Rusko nedokaze zapad ohrozit ekonomicky a uz vobec nie vojensky. Ako jedine riziko vidim vzostup zelenych a autoritativnych rezimov na zapade. V USA mas nachystaneho trumpa, na slovensku to zachvilu vyhra fico, v madarsku uz mas orbana, v polsku mas tiez PiS co je obycajny pravicovy populizmus. Priratajme k tomu "zelene" kroky v zapadnej europe a ako spievaju horkyze slize... O humor je, postarane.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak, tak, spravne, tak, ano, spravne, spravne, zle (rusi dokazu ohrozit zapad aj cely svet vojensky - bohuzial).
A tie Slize maju aj ine trefnejsie songy, napriklad ... Hovada.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Dokazu, jadrovymi hlavicami. Ale nie bez toho aby vacsie ruske mesta zmizli z mapy. Nie bez toho aby o tom zapad vedel tyzdne vopred.

V situácii ked by bol tento scenar realny by mozny jadrovy utok asi ani nebol tvoj najvacsi problem
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa shiro »

Pokial dojde na jadrovu vojnmu, tak my akurat budeme pocitat ciarny na oblohe, ze kolko letelo zapad-vychod a kolko opacne a kto asi vyhra. A budeme tipovat, ze co trafia ak budu na nas strielat...Kuchynu? Sliac? inu zakladnu?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.

Obrázok

.

pocet znicenych NATO : 5-6 kusov
pocet zajatych Bachmnutov : 49 kusov
pocet znicenych "Chimarsov" : 3428 kusov
zajatych Zelenskych : 2 kusy
zostrelenych Hviezd Smrti : 8 kusov (neviem co je Hviezda Smrti)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hviezda smrti bola gigantickou vojenskou základňou vo fiktívnom svete Star Wars. Po celú filmovú sériu boli vyrobené dve (jedna v epizóde IV a Rogue One, a druhá v epizóde VI). Táto základňa bola neblaho preslávená svojou schopnosťou ničiť celé planéty.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dik.

https://youtu.be/RccW3-ltHPM?t=31
v Polsku zadrzali viac nez 120 prislusnikov specialnych sil a "zurnalistov" ktori mali sprevadzat prezidenta Juhoafrickej republiky. Preco ? Lebo na palube lietadielka mali tak trosku nejake zbrane, velke mnozstvo zbrani, a nejakych dalsich zariadeni ktorych uloha v tomto momente nie je znama. Na Ukrajinu isiel sudruh prezident bez ochranky, no a vida, neposr...kakal sa z toho.

1:37 [rusi sa...] cim dalej tym viac boja nie ukrajinskej artilerii, ale svojej vlastnej. Lebo ona "bije kam padne" len nie tam kde bola namierena.
3:28 prezentacia novej Lady Aury. Vsetko podla planu. Info aj tu https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/au ... 162315_afo
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6872
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

ked vedeli tie svine odpalit vodnu nadrz, vedeli by uz davno odpalit jadr zbran, blufuju, ziadnu funkcnu ani nemaju. uz by ju vystrelili. fnukali ze pri napadnuti pouziju, belhorod uz dostava supy pomaly 2 tyzdne od roznych ruskych skupin. pri kazdom dodavani zbrani zapadom len fnukaju a to iste bude aj pri f16. uz pred patriotmi fnukali. a uz hej dnes vrieska plesaty vrah ze je na bielorusku rozmiestnene hlavice, ano :D. na jesen predpokladam odpalenie zaporoskej jadrovej eletrarne tymi svinami a budem rad sa mylit ale oni tie ruske svine su schopne vsetkeho a preto si ja myslim, ze tu jadrovu by uz pouzili. oni nepremyslaju ako my. ale ja sa v tomto velmi rad budem mylit. a dendovi spravim radost. co tam ten plesaty splieta v tom st petersburgu na tej konferencii, a ludia mu tam tlieskaju. ale aj adolfovi tlieskali zopar rokov. a potom jeho poskokovia mali sluchatka na sude v norimbergu.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ziadnu funkcnu ani nemaju. uz by ju vystrelili.

ummmm to nie je take jednoduche - ked ti americania hovoria ze nenene, ked ti Cina povie ze nenene nech ta to ani nenapadne a ma pri tom hodne zvraštené čelo, ked ti India povie ze nenene kamarade v ziadnom pripade zabudni na to, ked ti anglicania, francuzi, nemci, uplne uplne uplne vsetci hovoria ze nenene tak... mozes byt absolutne najvacsi debil na svete, ale tomu jazyku porozumies.

Navyse ked mas vyskusanu svoju najuzasnejsiu protivzdusnu obranu, ktora nie je schopna zostrelit zdaleka ani vsetky drony letiace rychlostou 117km/h. Toto je rec, ktorej proste kazdy rusky sudruh rozumie - ze ma velku hubu lebo to tak narod ocakava, to je ina vec.

Druha vec je ze ma nehnutelnosti, palace, synov dcery majetky firmy jachty vsetko na com ruskemu svetu zalezi takisto aj v zahranici. Atomovou zbranou uz v dnesnom svete nevyhras nic - ta "fungovala" ked ju nikto nemal, dnes ju maju vsetci takze sluzi ako "deterrence" teda odstrasovaci mechanizmus. Navyse, ked bola jedinykrat v historii ludstva pouzita, uprimne nikto nemal uplne presnu predstavu co sa stane. Dnes sme takmer o 100 rokov dalej, stonasobne silnejsie... to nemoze dopadnut dobre. Pre nikoho.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6872
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

ked patriot vie zastavit iskander a ine, vies si predstavit tu hanbu keby zostrelil patriot ich atomofku?len taka teoria no :)
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stiv »

A ked uz, tak hanbu pre koho? Rusofili si vzdy dovod najdu preco to nie je hanba a kto za to moze. A my ostatni o tom nepochybujeme. Mozno este skor detonacia pri starte. :D
.

Návrat na "Debata o všetkom"