Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Clarkson: To prop up the car industry, the Government is encouraging you to scrap old cars and buy new ones. The trouble is that the cars people- are buying are Korean, which means the Government is using our money to help Kim Jong-il buy nuclear weapons.
May: That's the wrong bit of Korea.
Clarkson: Don't be so pedantic!
May: It's hardly pedantic, Jeremy. One is a free market economy making- a harmless hatchback, the other is a totalitarian regime,- allegedly making weapons of mass destruction.
Clarkson: When a nuclear bomb drops on your house, don't come crying to me about your distinctions.
May: Why would the South Koreans nuke Hammersmith?
Clarkson: They use American guidance systems?
Hammond: We're going off-topic again! Can we get back?! Yes. Get back to the scrappage scheme.
Hammond: This is an important point. It is more ecological - and this is a fact, the Green Party agree with us ONLY on this point - it's more ecological to keep an old car going than it is to scrap it, throw it away and build a new one. True fact.
Clarkson: If you've got an old car - we really are on-topic here - if you've got an old car, it has to be serviced by someone. That someone is going to be under an arch at the end of your road, and not Kim Jong-il. :D

Som si na to spomenul pri borcovom príspevku :D





.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

alebo popozeraj este http://www.autovia.sk
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja s ojazdenymi autami nemam problem. Ak hladas dobre a nie si typ co zeberie hned prvy kusok z AAA, tak po obhliadnuti niekolko kusov aut a hodin stravenych na forach uz co to aspon pochytis. Podla mna je potrebne vediet rozpocet, ak ho mas potom ake auto chces. Nasleduje znacka auta. Tu si je treba vybrat presny model, motorizaciu a citat o tom aute vsetko a vsade kde sa da. Hlavne sa spitat majitelov aut na ich skusenosti. Da sa povdat ze kazda lepsia znacka ma svoje forum fanusikov ktory ti budu ochotna pomoct. DOkonca co ja viem ze ak natrafis na niekoho blizko teba a vie co to o autach tak ti pojde pomoct.
Ta investicia do rozvodov a podobne, podla mna to nie je moc velka investicia, a ked toto vsetko das doporiadku tak auto ide dalsie roky uplne bezproblemovo. TO ze mas nove auto nie je zarukou neporuchovosti a ani tohi ze ak sa ti auto pokazi tak ti ho zadara opravia. Minule som sa na toto bavil s jednim mechanikom a vravel ze je velmi potrebne sa divat do zmluv aka zaruka a za akch podmienok sa vztahuje na auto. Velmi vela ludi je vyvalenych ked sa im nieco pokasle, oni pridu do servisu a zistia ze na dany problem sa nevztahuje zaruka. Hlavne pri tych lacnejsich znackach.
Osoben radsej zoberem overene vozidlo casom, trecha ho dam dokopy a neriesim dalsie roky nic (az na olej). Keby ze mam dostatok financi tak by som siel samozrejme do noveho ale isto nie do francuzov a talianov. Osobne nedam dopustit na japoncov.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

Hell, no veľká, neveľká investícia. Záleží za koľko kúpiš auto, či ťa to potom nevyjde ešte raz tolko :D
ja som dal za auto liter, a liter do neho už pomali šlo na tieto základné výmeny, ak rátam aj s prihlásením a poistkou :(
ale už len pár vecí a potom juuuu Obrázok :D
takže veľa ako veľa :red:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

a nove mas za 8000€ a aj to len renolta v zakladnej vybave. Ja som kupil CRV za 5000€ a tak 600€ islo do dielov. Ale mam za sebou vymenu snad vsetkeho. Od brzd az po motor a vsetko klape ako ma.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

ja som dal 5400 za vtedy 7r oktaviu, najazdene 85.000km
za 3r uz islo do nej cca 1600e (2x rozvody,letne a zimne pneu,kompresor do klimy, 7 x olej)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

nekupoval si ju nahodou v AAA?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

nie, ojazdene by som v zivote nekupoval v bazari..kupoval som od oca z roboty a na nej jazdil len on popripade sluzila ako nahradne vozidlo,takze tip top stav.

sice sa zda ze 1600 za 3r je moc
ale 2x rozvody - 550e
letne (matador som zodral na vnutorny dezen) a zimne (odmietol som jazdit na barum) - +/-500e
olej nejako 300-350e
kompresor - jedina vec co sa pokazila na aute - tusim 200e
predne brzy 2x menene (akoze skvele ATE vydrzali len 50.000km) + tlmice - cca 200e


do prdele takze som dal do toho viac jak osm myslel :D

edit: za tie 3r sa najazdilo na nej 95.000km
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak pomaly na 100t km na 3 roky je to pomerne zanedbatelna ciastka. vacsinou ludia co maju doma auto davaju tak 15 000 km rocne.
gumy, olej a tak podobne neratam ako investicu, to su diely ktore musis vymenit aj na novom aute.
takze z toho co vidim si menil diel za 200€ co sa skutocne posral mimo pravidelnej udrzby.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Ja mám zas robotku na pár dní :rolleyes:





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

HellAngel napísal:tak pomaly na 100t km na 3 roky je to pomerne zanedbatelna ciastka. vacsinou ludia co maju doma auto davaju tak 15 000 km rocne.
gumy, olej a tak podobne neratam ako investicu, to su diely ktore musis vymenit aj na novom aute.
takze z toho co vidim si menil diel za 200€ co sa skutocne posral mimo pravidelnej udrzby.
ak to berem tak tak potom ano...ako na octaviu nemozem povedat ani jedno zle slovo a so skodou mam len a len dobre skusenosti
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

Snake, páčka K.O? :) či čo, som nepochopil

aj ja mám robotku... príprava fóbie na STK. Predok, komplet brzdy :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Fullesh »

Podla mna, mu nesvieti zadna smerovka :D
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

neni som si isty...ale sak nema bud vobec nastartovane alebo mu neukazuje otacky :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8169
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ericc64 »

Nema mu nahodou svietit zelene kontrolka stretavaciek ? :)
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"