TV 55"

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4004
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa Dunar »

Panasonic
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Chalani LG OLED 55" B8, čisto iba na hry myslíte že je to dobrý nápad za 1300Euro?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4004
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa Dunar »

Nie, nie je.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Čo iné? Do 1300 Euro?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4004
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa Dunar »

Napr. Sony 55XF9005
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ten som kedysi sledoval aj som sa sním hral, tak isto aj s B8 ale skúšal som iba filmy to je pravda a tam sa mi viac páčila ta B8, na hry prečo nieje dobrý ten OLED?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4004
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa Dunar »

Pretoze oled neznasa staticky obraz a v hrach ho byva hodne. Je tam relativne vysoke riziko vypalenia. Tak preto.
Pokial by si to chcel na bezne sledovanie a obcasne hranie, tak v pohode. Ale ako vylocne monitor nq hranie nie je oled vhodny.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa Marek125 »

Fakt neviem teraz sa rozhodnúť ale tak telku človek nekupuje tak často asi pôjdem do toho Sony ľudia si to chvália na hry že je to jeden s najlepších TV.

Edit: Nakoniec som zobral ten B8 kamarát mi zohnal za 1K nový tak nebolo o čom je to mega rozdiel proti klasickému LCD človek sa nevie na to prestať pozerať hlavne obsah v 4K vyzerá luxusné. Čierna je naozaj čierna a je to cítiť aj pri hraní.
Používateľov profilový obrázok
okop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 23. Júl, 2007, 08:00

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa okop »

ahoj,
prečítal som si všetko čo je tu pri výbere tv o uhlopriečke 55 radené, ale aj tak potrebujem poradiť.
v obývačke musím vymeniť asi 12 ročnú plazmu, ktorej nič nie je okrem vyšedivených farieb. čo ma vôbec netrápi, ale o týždeň už nechytím žiadny program lebo zmenia vysielacie frekvencie a momentálna telka ich nepodporuje. aspon tak som to pochopil. buď kúpim set top box alebo telku. radčej telku ako ďalší ovládač na stole. v spálni mám philips a som s ním spokojný, využívam ambilight. môžem aj v obývačke ostať pri phillipse? uhlopriečka 55, rozpočet do 1000e. príjem je z klasického káblového rozvodu v paneláku, možno neskôr satelit, 3hod denne na tom pôjde xbox a keď je nafigu počasie aj viac. keď už máme plné zuby výbuchov z fortnajtu tak syna vyženieme von a beží klasický program alebo film z kodi. ktorý philips by som mal zobrať, alebo radčej niečo iné?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4004
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa Dunar »

Ak Philips, tak jedine 55OLED803. To je ale 3 stovky nad limit. Do 1000€ buď Sony Bravia KD-55XF9005 alebo QE55Q8DN. To su v tejto kategorii top TV. Každopadne z plazmy by bol lepši prechod na oled ako na LCD.
Používateľov profilový obrázok
okop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 23. Júl, 2007, 08:00

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa okop »

dunar, vdaka. eee nepisal si ze oled, nie je vhodne na hranie? napr dnes mam volno tak xbox pojde asi 6hod v kuse, a ked prijde syn tak dalsie 2hod
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4004
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa Dunar »

Pisal, ale v inom kontexte. Marek125 chcel oled čisto na hranie. Oled nie je vhodny na hranie, ak ho planuješ vylučne ako monitor pre konzolu/PC. Pri tvojom použiti, kde nebude služiť len na hry, ale aj na bežne sledovanie to nevadi. Par hodin hrania tomu neubliži. To je +/- rovnake ako s plazmou. Ak sa ti pri doterajšom použivani nevypalila plazma, tak sa toho netreba obavať ani u oledu.
Používateľov profilový obrázok
okop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 23. Júl, 2007, 08:00

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa okop »

aha, tak potom objednavam. philips. vdaka. dufam ze spravili nieco s kvalitou farby na ovladaci, lebo na momentalnom 3 rocnom sa mi na zopar tlacidlach uz zodrala
Používateľov profilový obrázok
okop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 23. Júl, 2007, 08:00

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa okop »

kto by mal zaujem, tak tento vikend andreashop nove zamky 50 percentna zlava. podmienka je kupit na splatky a kupit predlzenu zaruku. fajn, ten moj philips ma vysiel 700e :)
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: TV 55"

Príspevok od používateľa miso2911 »

Ahojte sorry za mierny offtopic ale mám Samsung NU8000 55" (ciže 100hz) a včera som pozeral zapas SVK:USA a ten puk tým, že ma bielu potlač loga IIHF na jednej strane sa javil niekedy, že blika. Proste pri nahravkach ho TV nevedela dobre spracovat a nebol ostri a blikal. Zdroj signalu je CA modul od UPC priamo v TV a pozral som RTVS HD.

Pozral som to na Mode "Prirodzeny" a take tie auto motion a redukciu sumu mam na automaticky.

Viete poradit nejake nastavenie v TV, ktore by to mohlo zlepsit?
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp

Návrat na "Nákupná poradňa"