nasa mila slovenska posta

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Papek »

Tiez som zazil, ze nam do firemnej schranky prisla postou obalka, na ktorej bolo velkym napisane DO NOT BEND. Samozrejme natlacena poprehybana v schranke. Hlavne ze sme na 2. poschodi, pripadne to mohla postarka nechat na podatelni oproti schrankam, alebo na vratnici ...
A uz ked o poste, tak mam prihodu z dneska, ked som bol podat 150 obalok. 100 bolo rovnakej hmotnosti, zvysnych 50 bolo rozdelenych na mensie casti s roznymi gramazami. No tolko ufrflanych reci som este nepocul, a to som jej ulahcil robotu ako to len slo. Kebyze dam taketo mnostvo kurierovi z inej prepravnej spolocnosti, tak je len rad.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Chlapi a co sa cudujete, ja som zistil, ze ak neposlem list 1 triedov so sprievodkou, tak smola. Vedla mozu mat velku skartovacku a sup s tym do nej a vsetko je koser. Ved to je jedno je to SLOVENSKA POSTA. Hroza des a vsetko sa snaim riesit mimo nej. Dokonca som si zistil, ze uz ani postraky vlastne neexistuju a riesi sa to esterne (naozaj netusim ako). Zasielka uz hnila naposte, ale listok som o tom nedostal. Potom som si preto isiel, a listok mi prisiel do schranky 3 dni potom co som si to bol zobrat. Naco mi je taka posta, co mi ani neda vediet, ze mam balik, ktory ocakavam. :furious: Musim ho sledovat ako debil :furious2:
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa shiro »

ked zneuzivaju postarky na roznasanie letakov, katalogov a inych debilin, tak sa ani necudujem ze to nikto nechce robit...
Potom tahaj za sebou 30kg vozik cez cele sidlisko plny z 90% reklamy a z 10% zasielkami. Funkcia postara sa takto degraduje na roznasaca letakov, co moze robit hocijaka mlada opica.

Skorej ma tankuje, preco roznasaju zasielky cez den, ked su ludia v praci? Ved je rovno jasne ze 90% ich nebude doma, takze budu vypisovat zlte listky. A zasielky sa budu nadarmo prevazat hore-dole. Nak chodia o 17-18tej vecer, potom to bude mat zmysel.
Samozrejme, toto by sa nemuselo vztahovat na dochodky, stari ludia su doma takmer vkuse.
Na kery ony mi je dobre, ze postarka robi roznasku od osmej do strnastej...nak robi od piatej vecer do osmej-deviatej a vybavene.
Takto je to iba o mrhani ludskou silou a papierom.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa faugusztin »

shiro napísal:Nak chodia o 17-18tej vecer, potom to bude mat zmysel.
Postar ? O piatej poobede ? A co si na hlavu padol ? Drviva vacsina postarov v takom case ma uz niekolko hodin po pracovnom case :D.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa STENLY »

hej, hlavne po tme chodiť s peniazmi... fakt super nápad :rolleyes:
keby začal o 17stej, tak ti bude zvoniť o polnoci s balíkom :cool:

poobedná od 14-22 by bola možno OK, kedže hodne ludí by bolo už doma a hodne detí zo školy, ale v zime je tma už o 16 a chodiť po tme po zamrznutých chodníkoch nie je riešenie

u nás chodí poštárka niekedy o 8:00 a niekedy príde aj o 11stej
kurier zvykne prísť okolo 14stej, no minule prišiel o 17stej
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Ale naozaj nechápem tú logiku - nezmestí sa to do schránky, tak to do nej nacpem :rolleyes: Teraz sa musím pozerať na 2 hnusné bubliny pod fóliou :D :E
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa shiro »

faugusztin napísal: Postar ? O piatej poobede ? A co si na hlavu padol ? Drviva vacsina postarov v takom case ma uz niekolko hodin po pracovnom case :D.
tak samozrejme ze by si to tam museli poriesit :-)
STENLY napísal:hej, hlavne po tme chodiť s peniazmi... fakt super nápad :rolleyes:
keby začal o 17stej, tak ti bude zvoniť o polnoci s balíkom :cool:
som pisal ze dochodky by roznasali normalne, dedkovia su doma furt. A samozrejme by bolo viac postarov, aby sa to stihalo.
STENLY napísal:poobedná od 14-22 by bola možno OK, kedže hodne ludí by bolo už doma a hodne detí zo školy, ale v zime je tma už o 16 a chodiť po tme po zamrznutých chodníkoch nie je riešenie
cez den im zamrznute chodniky nevadia? Co ked nasnezi a nik to neodprace lebo vsetci su v praci, z daneho vchodu? Stejne sa tym bude musiet postar brodit. Mna sa nik nepyta ci sa mi che v praci ist na servisny zasah, proste idem, lebo je to treba. Ci mrzne, alebo nie. Mozem sa vyburat, no a? Nevyhnem sa riziku. Rozbit si hlavu mozes aj doma na balkone. Treba sa naucit davat si pozor.
STENLY napísal:u nás chodí poštárka niekedy o 8:00 a niekedy príde aj o 11stej
kurier zvykne prísť okolo 14stej, no minule prišiel o 17stej
si cely den doma? zacni pracovat, potom zistis :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Hunac
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Št 03. Júl, 2008, 16:48
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Hunac »

Na to, aby Posta roznasala v dvoch smenach (rano a poobede) nepotrebuje viac dorucovatelov, ale dvakrat tolko dorucovatelov, nikto nebude tahat dve smeny za sebou pat dni v tyzdni.
MB: MSI MAG X570 Tomahawk WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Arctic Liquid Freezer II 240 GPU: Sapphire NITRO+ RX 7800 XT Gaming OC RAM: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo RGB @ 3600Mhz 16-19-19-39 SSD: Gigabyte Aorus Gen4 500GB SSD:Kingston KC3000 NVMe 2TB SSD: Samsung 860 QVO 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Jonsbo U5 + Noctua fans MONITOR: Dell AW3423DWF SOUND: Creative X-FI Titanium SPEAKERS: Onkyo HTX-22 HD KB: Corsair Strafe RGB MX Silent MOUSE: Logitech G502
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa STENLY »

shiro napísal:si cely den doma? zacni pracovat, potom zistis :-)
čo zistím? robil som na tri smeny... a mám doma starých rodičov, tak nie je problém s preberením...
a v podstate by ani nebol, balik nechá predsa na pošte, ktory si poobede preberiem :rolleyes:
cez den im zamrznute chodniky nevadia?
cez den na ten chodník vidí, dá si lepší pozor kam stúpa... :rolleyes:
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa shiro »

Hunac napísal:Na to, aby Posta roznasala v dvoch smenach (rano a poobede) nepotrebuje viac dorucovatelov, ale dvakrat tolko dorucovatelov, nikto nebude tahat dve smeny za sebou pat dni v tyzdni.
to uz je na postaroch, vedeli do akej prace idu, pracovnu zmluvu si iste prestudovali.
STENLY napísal: čo zistím? robil som na tri smeny... a mám doma starých rodičov, tak nie je problém s preberením...
a v podstate by ani nebol, balik nechá predsa na pošte, ktory si poobede preberiem :rolleyes:
zistis minimalne to, ze doobeda je cele ich chodenie naprd. Keby si nezil so starkymi, ktori to preberu, tak by si to zistil. A musis aj tak chodit na postu, takze sa nic nezmenilo. Prave o toto mi ide, odstranenie zltych listockov, lebo postari chodia jak drbnuti doobeda ci kedy, ked su ludia v praci. To ani nemusia chodit, je to zbytocne.
cez den im zamrznute chodniky nevadia?
cez den na ten chodník vidí, dá si lepší pozor kam stúpa... :rolleyes:[/quote]
samozrejme a ja ked idem autom cez namrznute donovaly alebo certovicu, tak myslis ze sa ma dakto pyta ci sa mi chce ist? Proste musim, lebo praca.
Preto som pisal, ze si proste budu musiet davat pozor, rovnako ako zvysok populacie. Lebo praca. A nie tu prevracat ocami a napisat ze "cez den na chodnik vidi". Myslis ze ty ked ides o piatej vecer s potravin z dvoma taskami nakupu po namrznutom chodniku, ze nebezpecenstvo je vtedy nizsie, alebo co? Omyl, mozes sa dolamat uplne rovnako. Lebo jest musis a do potravin ist treba. Rovnako, ako postarka musi roznasat zasielky. Lebo treba. Co je na tom nepochopitelne?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa LordKJ »

no ale ved zlte listocky su aj tak mensia cast zo vsetkych zasielok...
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa STENLY »

jáááj, ty si smiešny... balík mi príde raz za čas... ich hlavná robota je nosiť listy, oblálky a sem tam donesú balík a kvoli tomu majú robit po tme :?
ja byť poštárom, tak sa na balík seriem a donesiem ti rovno žltý lístok a bolo by mi jedno či si práve doma a máš kvoli tej zásielke zobratú dovolenku... pekne by si si išiel po balík na poštu :P
a čo ti bráni si ten balík objednať upskou, nadiktovať kedy majú príst a pekne si to zaplatiť vyše 10 evrami :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8169
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa ericc64 »

Mne za cely rok pride teda dost balikov a vyriesil som to jednoducho ... Dal som postarke moj mobil a vzdy ked mi pride balik mi prezvoni a viem ze ho mam na poste ... :D

Samozrejme to je mozne tak na malej dedine a nie v meste ...

Inak, naco su vam zlte listky ? Vzdy si vypytam sprievodku a online si predsa pozriem a viem ci je balik na poste ci nie , zlty listok nepotrebujem.
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

tak nech zavedu sluzbu dorucenie balika na postu a nepoviem ani slovo (aspon ho dostanem o den skor)

ale ked to dorucuju domov, tak to maju dorucovat
aj ked z nich urobili roznasacov letakov a odpoctarov plynu a ja neviem co este tak rozumiem, ze to je tazko zvladat
ked budes roznasat vecer, zas sa niekto ozve ze on robi nocne/poobedne/whatever

keby radsej posta (nie len ta slovenska) nerobila fuck-up obcas, tak by som sa potesil viac
06.12.2013 13:48 Zásielka podaná na pošte (Berlin, DE)
17.12.2013 08:10 Výstup z krajiny podávateľa (Niederaula, DE)
...
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8169
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa ericc64 »

Je pravda ze tym ze zacal nosit velke baliky postovy kurier , tak mi chodia baliky neskor, ako ked ich kazde rano doviezlo postove auto spolu s inymy vecami na postu.
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter

Návrat na "Debata o všetkom"