UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
ramaya
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1399
Dátum registrácie: Št 04. Feb, 2010, 02:37
Bydlisko: Bratislava

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa ramaya »

2021 - ruská armáda je druhá najsilnejšia na svete
2022 - ruská armáda je druhá najsilnejšia na Ukrajine
2023 - ruská armáda je druhá najsilnejšia v Rusku :D
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core 2 Duo E7400 , 2.8 GHz + Noctua NH-D14
MB: Asus P5Q-EM/V RAM: 2gb (2x1gb) 800 Mhz , CL5 , A-Data Gaming Series
GPU: Integrovaná na základnej doske Intel GMA X4500HD
Satelitná karta: Technisat Skystar 2 HD + PHOENIX smartcard reader + Skylink ICE karta
HDD: 60gb SSD Corsair F60 + 2TB Samsung Spinpoint F2 + 2TB Samsung Spinpoint F2 (v boxoch Silentmaxx a Acutake Dark Disc 2)
PSU: Seasonic X-760 Gold DVD-RW: LG
Monitor: 24´Benq GL2460HM (1920x1080)
Klávesnica: Chicony KB-9885 Myš: Logitech MX510
Case: Nanoxia Deep Silence 1 ( 2x Noctua NF-S12B ULN outtake)
Spoiler: ukázať
8-Bitový počítač ATARI 65XE
CPU: 1.77 MHz , MOS Technology 6502C
RAM: 64Kb RAM , Texas Instruments
ROM: 24Kb ROM , Texas Instruments
Grafika: GTIA Chip C014889 , 16 farieb , maximálne rozlíšenie: 320 x 192 pixels
Zvuk: Analógový 4-hlasový POKEY chip CO12294
PSU: Atari 9wattov
Kazetový magnetofón: Atari XC12
Joystick: QuickShot II Turbo
Operačný systém: Atari Basic C
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

No ja neviem, trocha priskoro sa do toho pustil. Odvazny pokus. Vysoka pravdepodobnost, ze mu to nevyjde. Este stale nie su Rusi na tom tak zle, aby mal podporu obyvatelstva a regulernej armady. Kto ich bude zasobovat ?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nema sice podporu obyvatelstva, ale ani sa proti nemu neburi. To je tiez celkom podstatna vec ked ides robit statny prevrat.

Pravdepodobnost ze mu to nevyjde je sice velka, ale nepodcenoval by som ho. Ak by nemal tichu podporu mininalne u casti silovikov, nikdy by neobsadil milionove mesta a uz vobec by sa nedostal k moskve.


Zalezi aka velka cast switchne stranu. Momentalne sa moze stat vsetko.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Ak ides robit statny prevrat, tak je zaklad mat podporu armady. Ak podporu armady nemas, tak by si mal mat aspon podporu obyvatelstva, aby sa rozputali protesty. Potom je sanca, ze, armada nebude ochotna strielat do civilistov, co sa ale tiez stava malokedy. Prigozin nema ani podporu armady ani civilistov, ti zalezu. Jedine co hra v jeho prospech je moment prekvapenia. Nikto jeho puc nepodpori, nemam dojem, ze by bol extra popularny v Rusku. Nejako je to v Rusku pozeram narodny sport politickych spiciek pustat sa do riskantnych podnikov s malou sancou na uspech. To iste Putin, podujme sa obsadit Ukrajinu, ale ze odkial zoberie zdroje na jej dlhodobu okupaciu, nad tym uz akosi neuvazoval. Clovek nemusi byt expert, aby mu doslo, ze to boli hlupe podniky. No nic, Ukrajine to hra do karat aspon, ked uz nic ine, oslabi to rusku moralku.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa kllr007 »

je uplne jedno ci mu to vyjde alebo nie. Ma to ale hned dva plusy:
+ UA vojsko bude medzitym postupovat rychlejsie ako doteraz.
+ Na morálke ktora zjavne nieje nijako vysoka to Ruskym vojakom rozhodne neprida.

Je to jednoducho hlupy a zbytocny problem ktory vznikol pre Putina a ja som rad.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Nie, vobec nie je jedno, ci mu to vyjde alebo nie. Alebo myslis, ze ked sa poserie cela situacia v Rusku, ze to niekomu pomoze ? Este vacsi pruser z toho vznikne. Ci myslis, ze ked sa dostanu nejaki magori v Rusku k moci (vacsi ako Putin), ze to bude fajn ? Ci bude ukrajinske vojsko postupovat rychlejsie, to je tiez otazne. Vsetko tam Rusi zaminovali a maju pocetnu prevahu. Ukrajinci maju zopar tankov a ziadne letectvo poriadne. A Wagnerovci sa aj tak viac menej stiahli z fronty pred zacatim ukrajinskej ofenzivy.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ak by nemal absolutne ziadnu podporu armady(a silovych zloziek vseobecne) tak by tato situacia neexistovala. Nikdy by sa nedostal tak daleko.


Ukrajinske vojsko postupuje rychlejsie uz teraz pocas toho ako si tu piseme. Tu nie je dovod pouzivat buduci cas.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Ved ma niekolkotisicovu armadu. Mas nejake zdroje, ze ma podporu silovych zloziek ? A nejake zdroje, ktore by potvrdili, ze ukrajinska armada postupuje rychlejsie, ked sa ten cirkus este len zacal ? Alebo zasa spekulujeme a vymyslame scenare akcnych a postapokalyptickych filmov. Coskoro sa ukaze, ako to je v skutocnosti.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Ivko »

dendroid napísal: So 24. Jún, 2023, 18:41 Ak ides robit statny prevrat, tak je zaklad mat podporu armady. Ak podporu armady nemas, tak by si mal mat aspon podporu obyvatelstva, aby sa rozputali protesty. Potom je sanca, ze, armada nebude ochotna strielat do civilistov, co sa ale tiez stava malokedy. Prigozin nema ani podporu armady ani civilistov, ti zalezu.
A to svoje tvrdenie máš odkial? Podla momentálnej konštalácie hviezd?
Iba blázon by do toho šiel ak by nemal žiadnu podporu...
Určite nejakú podporu má a ešte sa uvidí kto sa kam pridá, pretože aj v Rusku existuje opozícia, partizáni proti ruskému režimu...
Ty si myslíš že ruským vojakom od Putina sa chce ísť bojovať na UA, kde im hrozí smrť? Takže tak, pozri sa na to aj zo strany bežného vojaka čo by si vybral, či podporiť puč, alebo ísť bojovať na UA
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Na tvojom mieste by som blaznov radsej nespominal, kedze ty si na zaklade konstelacie hviezd volil najvacsieho blazna vo vysokej politike od cias Hitlera. Ked bolo davno jasne, ze je to totalny psycho clovek. A este ho potom dlhodobo obhajoval, jeho silene kroky. Budes ho volit aj v tychto volbach ? Keby mal Prigozin serioznu podporu armady, tak sa k nemu uz davno pridaju, co sa nestalo. On ani nechce zvrhnut Putina, z jeho strany je to truc podnik zrejme, aby odstranili z vedenia armady neschopnych pajacov. Zdalo sa mi hned divne, ze riesi nejaky puc. Vid BBC nizsie.

https://www.bbc.com/news/world-europe-66006880
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

urcite podporu ma. Inac by sa toto neudialo
Turc podnik by znamenal v pripade nauspechu jeho koniec aj celej jeho malej armade. Bez politickej, financnej, armadnej a civilnej podopory, moze tak chvilku behat v obrnenci. Nic viac, nic menej
Takze nejaku podporu ma, len teraz koho
NB: Asus ROG Strix G16
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Ivko »

Prigožin je vplyvný človek - ved bol doslova pravá ruka Putina, má vela priatelov oligarchov a oni majú zasa iných priatelov a vždy sa nájdu osoby čo sa chcú dostať k moci...
Vôbec by som to nepodcenoval...
To že sa k Prigožinovi nikto nepridal nemožeš nijako vyvrátiť ani potvrdiť, Rusko by takú informáciu aj tak nevypustilo.
Za druhé nemusia sa pridať, stačí ostať neutrálny...
Za tretie, kolko vojakov má doma Rusko? Ono je to dosť na p**u hasiť požiar súčasne na dvoch miestach.
Ale možné je aj to, že Prigožin bude do rána mrtvy...
Tých možných scenárov ako to dopadne je viac
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

dendroid napísal: So 24. Jún, 2023, 19:13 Ved ma niekolkotisicovu armadu. Mas nejake zdroje, ze ma podporu silovych zloziek ? A nejake zdroje, ktore by potvrdili, ze ukrajinska armada postupuje rychlejsie, ked sa ten cirkus este len zacal ? Alebo zasa spekulujeme a vymyslame scenare akcnych a postapokalyptickych filmov. Coskoro sa ukaze, ako to je v skutocnosti.
Nemam zdroje. Su to len moje domnienky, nic viac.

Ale prigozina som este nevidel konat hlupo. Robit podobne veci bez jasneho planu a podpory by hlupe bolo.



Ukrajina vraj spustila ofenzivu pri Khersone. Nemyslim si ze by ju dnes spustila nebyt dnesneho cirkusu v rusku.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stiv »

Maskirovka :D zbytocne som robil popcorn.
.

Návrat na "Debata o všetkom"