Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Nesqwik »

da sa kupit rozumna jazdenka do 2 000,-
zapadne slovensko, idealne TT
diesel do 2.5 (idealne turbo)
aspon 4 pohodlne miesta na sedenie
lacny servis
bol som pozerat uz nejake 2 - 3 auta ale predavajuci do inzeratu vzdy ,,zabudne,, nieco napisat
napr. ze olej zo toho tece cicerkom, alebo ze sa to auto da pouzit ako vyrobnik dymovej clony ...
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

to je ale žiaľ daň za požadovanú kubatúru a cenu
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

mne sa najviac paci argumentacia "to je akoby si povedal ze sprenevera penazi je menej vazna ako vrazda" alebo jak to povedal :D :D
toto je uz diagnoza, clovek ktory nema moralku ziadnu, a slepo sa drzi toho co mu predpisu zhora.... (felipe, len pre tvoju zaujimavost, ano, vrazda je horsia v podstate ako akykolvek iny zlocin, okrem teda veci ako genocida a podobne - to neznamena ze to ostatne je OK, len to ze to je trochu menej zavazne. prehodnot si svoje priority..)
a ano, takisto su aj horsie dopravne priestupky ako rychlost - rozhodne tam patri alkohol za volantom napriklad (ostatne je uz diskutabilne, vzdy to zalezi od situacie - co si tiez uvedom, ked na dialnici prekrocim rychlost, povedzme o 20-30km/h, je to ine jak ked v measte o tolko prekrocim, a aj v tom meste zalezi ze kde (napr. cesta kde su z oboch stran zvodidla a svahy, kde neni sanca sa dostat, ako napr. slovnaftska jak ide popod pristavny most, tam v klude chodim 70, a co (a aj ma tam namerali a aj ma pustili))
vodicov ktori slepo dodrzuju rychlosti by som mlatil po hlave.... niekedy skratka clovek musi pomalsie, inokedy rychlejsie, podla potreby, MPR+-10km/h
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12467
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nesqwik
ak trvas na parametre diesel do 2000e, tak neckaj nic ine. Ale to ze to dymi nic neznamena.
relativne zaujmavu cenu maju passaty RV. Je tam 1,9 TDi
http://volkswagen-passat.autobazar.eu/1 ... 64888.html

pekna cena, lacne diely, velka priestranost auta slusna spotreba. Vyrabala sa aj verzia kombi, v pripade ze hladas nieco co ma vacsi kufor
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

landrower napísal: - co si tiez uvedom, ked na dialnici prekrocim rychlost, povedzme o 20-30km/h, je to ine jak ked v measte o tolko prekrocim, a aj v tom meste zalezi ze kde (napr. cesta kde su z oboch stran zvodidla a svahy, kde neni sanca sa dostat, ako napr. slovnaftska jak ide popod pristavny most, tam v klude chodim 70, a co (a aj ma tam namerali a aj ma pustili))
vodicov ktori slepo dodrzuju rychlosti by som mlatil po hlave.... niekedy skratka clovek musi pomalsie, inokedy rychlejsie, podla potreby, MPR+-10km/h

som zvedavy, jak Ti tieto somariny zozere sudca ak sa dakedy zucastnis niekedy nejakeho dokazovanie /neprajem nikomu/... ze pan sudca, ale ved to bolo tu a tam, a tam bol plot... muhehehe.. si precitaj zakon, kde sa pise o takomto deleni uzemi ze kde je to mensie zlo a kde vacsie? to co za somariny tu davas?? :facepalm: sa skus pobavit so sudnymi znalcami z oblasti dopravy co robia pre stat /nie taky co mu das kes a snazi sa otacat fyzikalne zakony/ a sa ti vysmeju do ksichtu z toho co si tu teraz popisal.. prekrocena rychlost je v zakone definovana jasne, ziadne A B C, ziadne poznamky pod ciarou.

a vlastne sme doma, cely cas hovorim o com, ze soferi silnych aut maju presne take zmyslanie ake ukazujes Ty tu. sak co, sak co ze moje 150k auto dava na dialnici 160km/h. sak to nevadi, ved to nieje take strasne... :facepalm: :facepalm:

musis mat znamosti riadne, lebo ked toto co pises si aj realne myslis a nepoznas lidi tam kde treba, tak mi je ta luto.

konec debaty,
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa yNo »

To by si asi mlatil vsetkych zodpovednych vodicov, tym nechcem povedat, ze ini byt zodpovedni nemozu. Radsej nech ide niekto aj o 5KM/H pomalsie, ako ked mi ma debil, ktory ide rychlo zrazit decko.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12467
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

stale komplex zo silnejsich aut. Fellipe sa uz uvedom ze to nie je o vykonom aute, ale o cloveku co sedi v nom. A ano existuje vacisa nezodpovednost ako prekrocenie rychlosti o 10-20km/h na krasnom prehladom useku. Nevravim o poruseni zakona. To je aj keby prekrocil o 5 km/h.
Co napriklad neosvetleny cyklista? alebo este lepsie neosvetleny ozraty ciklysta? Alebo ozraty sofer ..... Ani v tomto pripade to neni o tom bicykli, alebo o tom aute, ale je to o tom hlupakovi co zan sadne.
Takze uz neskatulkuj podla aut, a ak mas nejaky psychicky blok, aj tomu sa da odborne pomoct.
NB: Asus ROG Strix G16
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Včera večer, ~19:50. Bola dosť silná búrka, v momente bola tma silnejšia ako v noci a z ešte horúcej cesty sa hneď aj voda začala odparovať, vyzeralo to ako hmla.
Na úseku, kde bežne nie je problém ísť 100km/h som išiel 60km/h - v zátačkách prach s vodou urobili riadne.
A zrazu asi 10m za jednou z prudších zákrut zo zastávky SAD (taká plechová konštrukcia, kde je plech z každej strany iba spredu nie) pri pohľade na svoj smartphone vybehol plnou rýchlosťou človek utekajúci asi ani sám nevedel kam. Neobzrel sa. Ani náznak. Len čumel do displeja...
Normálne mi potom prišlo až zle, že veď som ho kľudne mohol prejsť. Nebola šanca vidieť ho v tej zastávke, kvôli debilnej konštrukcii zastávky... ...normálne nechápem, že sa tomu nárazníku na pohľad nič nestalo po tom, čo som auto mierne oprel o briežok vedľa cesty... ...a nechápem, že som to stihol strhnú skôr, ako som mohol mať toho človeka na kapote...
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Ahoj mate niekto skúsenosti s takýmto niečím? cree led headlight ?
Majú to aj tuto http://www.xenonovevybojky.sk/h7-50w-le ... 62610.html.
Chcel by som to vyskúšať, a niesom veľmi priaznivcom či už lacných, alebo originálnych xenonov - to už mám radšej obyčajné žiarovky. Neviem či som hľadal dostatočne ale neviem nájsť nikoho kto s tým má nejaké skúsenosti.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

vyzera to zaujimavo ... Cree je renomovana firma ... odraza ma jedine na tom to "aktivne" chladenie v podobe tych malych zmrdov ventilatorovych ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Aktivne chladenie pri mojom 1,9 TDI asi počuť nebude :laugh: ale všetko sa dá spraviť odviesť 20W tepla zas nieje až taký problém
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

ide o to ze tam bude teplo i tak .. je to zavrete v parabole .. a okolie je predsa motor ktory tiez nieje najchladnejsi ... skusal si pozerat youtube ci tam uz niekto neukazal ? :)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

nenasiel som nic pouzitelne no uz 10W fog lampy svietia lepsie ako klasicke halogeny takze svietivosti by som sa nebal, skôr zivotnosti a riešienie toho chladenia. Rád by som zistil o aký presne typ ledky ide, aj ked je výrobca cree, môže byť prúdovo preťažovaná alebo tepelne. Jednoducho ak je lampa výrobcom určená do menej W atď...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

je tam driver takze dufam a verim ze to prudovo nepretazuju, ale toho tepla sa aj ja bojim .... este som to neksusal .. ja pouzivam na 10W luxeon pasiv z boxu od AMD :D ale ako nahle tam mas ten maly aktivny ventilator tak to znesie ovela viac ... ak nemas vyslovene nudzu o financie .. skusil by som to .. ked tak mas vzdy 2r. zaruku :)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Felipe25:Máš pravdu IMHO iba v tom, že v silnejšom aute sa dá ľahšie zrýchliť na viac ako povolenú/nebezpečnú rýchlosť. To je všetko.
Tu v dedine kde sú známosti všetko a ľudia čušia aby im pred domom nedajbože nezastavilo pár čierných Audi sa preháňajú rôzni ľudia, poviem Ti 3 príklady:
Magor s M3, neustále nakladá v dedine min. 150, neprehľadne useky ho netrápia. ľudia naňho stále volajú zelených, on sa pozdraví, pokecajú a ide ďalej.
Magor s Fabiou 1.2 HTP, tiež tomu nakladá, sice nevytiahne toľko ako M3, ale kebyže je nejaké decko v zákrute do ktorej letí, nemá šancu ani jeden.
Obdivuhodný týpek s X5, zlá 4.4 -má firmičku, veľmi priaťeľský človek, na hlavnej zvykne hlavne deťom čo idú do školy zastavovať na prechode, kde asi nikto iný nezastavuje, keď som vynášal veci na ulicu a išiel okolo, spýtal sa, či mi nemá pomôcť a keď ma raz viezol v aute, bola to radosť, s takýmto ohľaduplným vodičom som sa ešte asi nestretol...

Tak kto sú tí zlí?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"