Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

jop, 100k narachane a zrele na engine swap.





.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Wizik napísal:Chalani, co hovorite na novu octaviu RS ? V testoch to dako velmi chvalia, az sa mi to nezda. :?
no je malo alternativ, ked v tej cene potrebujes kufor okolo 600l, tahat nebrzdeny prives nad 700kg a obcas mas potrebu dat dole kopcom 250km/h. Len nechapem, ci naozaj v ramci setrenia museli zmensit nadrz na 50l, alebo uz aj nadrze chyta trend downsizingu? :D
Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa embe »

pouzivaju koncern... tym ze to ma turbo motor aj diesel aj benzin tak tam netreba 80l vanu... v tych malych - gtickach (cupra, polo, a1tka je este ovela mensia nadrz... natankujes za 70 E plnu :laugh: ) RS je uplne v pohode - spolahlive auto... o sto kg lahsia ako 2jkova - akurat ze multilink vzadu ma len 1.8vcka a Rs... gtr za 35 ? :hysterical: 95tisic stoji nissan - za take peniaze by som si kupil ferrari alebo porsche a nie nissan :D (alebo 3 octavia rs...)
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Co by si mal z Ferari alebo Porsche? :hysterical: Za nieco cez 30 urcite bol, par stran dozadu sme o tom aj kecali. ;) GTRko je snad sen kazdeho od kedy videl rychle a zbesile :hysterical: ale kazdy moze mat iny vkus, no urcite by som radsej podporil normalnu znacku ako vyrafal € za predrazene porsche alebo nejakeho taliana.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7860
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

GTR sa mi nepaci zozadu :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5213
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

GTR R35 myslis ? ak jo, tak ako vravi Snake, natocene ostrych 100k a suce tak na engine swap v lepsom pripade, v horsom ak majitel mal viacej ostrych startou s launch control, tak rovno zhanaj novy motor a prevodovku :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Mat na vyber medzi 911 turbo a GT-R tak si to asi hodim :D Ale novu 911ku za cenu GT-R nekupis takze GT-R jednoznacne vyhrava. Ked v nom sedis tak si zadok nevidis ;)

Vobec nechapem preco niekto riesi pri tychto autach interier alebo exterier... Dolezite su sedadla, pedale, volant, dobre gumy a plna nadrz ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Prevodovka je zalezitost 3k, s motorom je to horsie, ale niekto planuje prekruzkovat cely motor, a dat kovanie piesty, tak holy shortmotor neni spatny napad





.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

komplet GO motora v GT-R vyjde na ~40k EUR ;)

EDIT: Samozrejme nie so seriovymi komponentmi, to vyjde tak na polovicu aj s pracou :D
Naposledy upravil/-a ZoranICS v Po 19. Aug, 2013, 20:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

preco to vobec niekto riesi ... bud to auto chcem alebo nechcem a mfp co si o tom myslia druhi :-D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

ZoranICS napísal:komplet GO motora v GT-R vyjde na ~40k EUR ;)
55k $ je novy Engine with Transmission v EPC (MY14), takze neviem kde si zobral toto cislo.





.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Absolutne s tebou suhlasim Papku :D

Snake, mna by moje upravy vysli ~15k, pridal som dva valce, vynasobil som to uhlom medzi valcami, priratal turbo a odhadol som cenu za pracu. plus je tam tilda pred tym ;) ale nerataj ze ta to vyjde o moc menej, je to premiove auto kde platis za vsetko premiovu cenu. Ak za 55k kupis motor aj s prevodovkou tak asi nebude moj odhad velmi daleko od pravdy.
Naposledy upravil/-a ZoranICS v Po 19. Aug, 2013, 20:05, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa embe »

:facepalm: nismo ma brutalne parametre... klobuk dole 100vka za 2 sekundy ... okey to porsche ani ferrari neda ale je to nissan... bavme sa o RS :D auto za 100k je cista fikcia - keby som mal tolko penazi tak asi by som si kupil nieco z Ingolstadtu - neake velke kombi http://www.youtube.com/watch?v=slY-AsL1tb0 alebo http://www.youtube.com/watch?v=00MrTFK_huM proste nissan by to nebol :P
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Zoran: co je podla teba GO motora? Prekruzkovanie, vybrus, zarovnanie... alebo myslis zadrety motor, kde treba davat komplet vnutornosti?

edit:
teda aby som tu nedaval prazdne myslienky ... Myslim to, ze ked niekto kupi vylagrovany motor, ze maju z toho vsetci strach. Ked je blok ok, tak samotna GO hadam nemoze byt az taka extremne narocna a draha. Ale to je len taka moja uvaha, kedze mam predstavu o niektorych mechanickych pracach na aute.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Wizik »

GT-R je v pomere cena/vykon/fun factor asi to najlepsie co sa aktualne predava, o tom niet pochyb.
Ale GT-R za 30-35 tisic by som veru nekupil ani keby som mal moznost, to bude riadna buracka ale fakt zrele na swap.

Ale zaujimalo by ma co je nahovno na tej oktavke, lebo za 25 tisic je to fakt slusne nalozene.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"