Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Znižovacie pružiny sú všetko len nie správny spôsob na zníženie auta. A že "len o 40mm" :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa lepermessiah »

No tak mi povedz, ako znizit? Ako inak, ak nie kratsimi pruzinami a kratsimi tlmicmi? Mam si ohnut ramena alebo si nechat na CNC vyrobit nove otoce aby som mal osi o 4cm vyssie oproti uchyteniu pruziny/tlmica?
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

O nových tlmičoch si nikde nič nepísal... Lebo takto ako kombinácia je to správna cesta ;)
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja som si tiez myslel ze si tam proste dal kratsie pruziny a tot vsio :D

Inak tuzing mi nepride ako urazka.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Samozrejme som sa neurazil :) , ale tuzing pouzivam ako urazku, kedze som "par" rokov pracoval v eshope s tuningovymi dielmi a vytacaju ma upravy na kolene, ktore ohrozuju ludi na ceste pripadne upravy, ktore dobre vieme, ze nie su legalne a policajti ich v pohode toleruju a TESTEK pritvrdzuje.

Idem OT, ale neda mi .. na STK je velky problem, ak nahradim moje 288x25 predne brzdy za 345x30 a zadne 245x10 za 305x22 a vymenim aj patricny hlavny brzdovy valec. Lebo to je nedovoleny tuning, lebo uz neobujem R15 a R16, ktore mam v TP - ale ze mam v TP aj R17 a R18 (ktore mam na aute) uz pana v Testeku netrapi. Ze tie brzdy funguju nasobne lepsie je vedlajsie. Ze si dam tuhsi stabilizator dozadu aby bolo auto menej nedotacave, to je nedovoleny tuning. Ze mam na aute vyfuk na mieru zlozeny z 3 certifikovanych dielov inych vyrobcov je nedovoleny tuning.

ALE .. prevrtane DPF, ktore je cele doskrabane od konstantneho vymienania pred STK je pohoda, to ze je kufor Leon 1M cierny je pohoda, ze susedove TTRS ma Armytrix vyfuk co ani pri zatvorenych klapkach nesplni hlukovu normu (a jasne, ze vecer o 1 jazdi s otvorenou po obmedzovac). Modre ledky v parkovackach, blikajuce LED v SPZ, auto znizene tak, ze ostane na bruchu na najnizsom retarderi na sidlisku a zablokuje premavku na 2 hodiny, nalepene kridelka na naraznikoch co obcas odletia niekomu na dialnici rovno druhemu autu do chladica (mne), vselijake polorozpadnute laminatove sracky co volaju "narazniky" ..
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

lepermessiah: Mám väčšie brzdy, mám komplet nerezový výfuk, stabilizátor chcem dozadu väčší (zatial nemám) a garantujem ti že to moc nikoho nebude trápiť...

Odkial má technik vediať že sú na aute väčšie brzdy? Vzadu mám miesto plných 277mm kotúčov vetrané 290mm. Ved to je rozdiel na priemere 6,5mm a to ani nepozná... Všetko vyzerá ako origo, nie je tam žiaden adaptér na uchytenie brzdového strmena. Všetko je originál len z inej motorizácie a stále tak aby som tam vedel dať 16" kolesá.
Zadný stabík, na moje auto sa dával 15/16/17mm, ja mám 15mm a chcem samozrejme 16, alebo 17mm (čo sa mi podarí zohnať)
Ako technik zistí aký tam má byť? Vyzerajú tvarovo úplne rovnako, všetko bude vyzerať ako originál, jediný rozdiel je v priemere gumy stabíku...
Výfuk - v prvom rade nesmie hučať a on meria hlavne tesnosť a emisie. Tu človek môže naraziť, ale ked to máš poriadne urobené že to vyzerá ako výrobok serioznej firmy tak s tým nebude mať problém.
Ked si niekto vyreže stredový tlmič a dozadu navarí nejaký univerzálny koncový tlmič tak to okamžite vidieť a ak to je ešte hlučné tak prečo by mal technik trpieť a pod nejakým hlučným autom

Rozdiel je presne v tom či to je tuning, alebo tuzing
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ivko napísal: Pi 27. Okt, 2023, 17:57Odkial má technik vediať že sú na aute väčšie brzdy? Vzadu mám miesto plných 277mm kotúčov vetrané 290mm. Ved to je rozdiel na priemere 6,5mm a to ani nepozná... Všetko vyzerá ako origo, nie je tam žiaden adaptér na uchytenie brzdového strmena. Všetko je originál len z inej motorizácie a stále tak aby som tam vedel dať 16" kolesá.
Zadný stabík, na moje auto sa dával 15/16/17mm, ja mám 15mm a chcem samozrejme 16, alebo 17mm (čo sa mi podarí zohnať)
Ako technik zistí aký tam má byť? Vyzerajú tvarovo úplne rovnako, všetko bude vyzerať ako originál, jediný rozdiel je v priemere gumy stabíku...
Ono vacsinou performance diely nevyzeraju uplne ako "origo" ;)
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@Ivko jasne ze 7mm ti nespozna, ale 288 > 345 a 245 > 305 je proste vidiet :) sice su to seriove S4 B6 strmene, ale nie je to original a zial v mojom pripade je potrebne trochu prisposobit uchytenie (vpredu adaptery lebo spravne otoce zohnat je peklo, vzadu len podlozky). Stabik zial A4 vs S4 nie je taky rozdiel, aby to malo zmysel cize treba H&R a to je vidiet.
Vzdy zalezi od technika a STK ale odkedy som prvy krat nepresiel, chodim tam, kde viem, ze aj technik je tuner (nie tuzer). Cize namiesto toho aby ma vyhodil mi napise na papierik, ze toto a tamto by sa dalo spravit inak, toto a tamto je OK a toto uz je na vymenu. Zial takych technikov je malicko a navyse su buzerovani zhora, cize ochota klesa. Mozes byt rad, ze aj tie jemne vacsie brzdy ti prejdu, podla Testeku nesmies mat ine ako boli namontovane z vyroby. Pri starsich haraburdach to zistis tazsie, pri tych novsich maju vsetky tieto udaje dostupne.
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Mám silný predpoklad že tu nie je reč o performance dieloch, pretože pochybujem že tu "lepermessiah" hovorí o big brake brzdovom kite s plávajúcimi kotúčmi za 1500-2000€

Stabilizátor? Tu nedáš žiaden čo nie je určený na tvoje auto!!! Akože možno by sa niečo dalo dať, ale to by bola náhoda že by človek našiel niečo čo sa dá použiť a trebárs len vymení tyčky stabilizátora za iné kvôli dlžke. Ale to by technik nepoznal tak isto...
Ak to bude origo performance diel tak to bude pasovať tak že nepoznáš rozdiel.

Ja si viem kúpiť zadný stabík od "Whiteline" 20mm a má presne rovnaký tvar, technik to nemá šancu poznať

EDIT: tak to je jasné že ked buchneš brzdy cez nejaké adaptéry že ti to nepustí cez STK...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

1500-2000 za BBK s plavajucimi kotucmi? :D Daj kontakt, vezmem dva. Za tu cenu mas ledva nejake performance kotuce + dosky + hadice a nie cely kit so strmenmi.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@Ivko BBK kitom som si presiel a vratil som sa nazad ku "serii" (strmene Porsche), lebo nemam chut to udrziavat. H&R samozrejme robi stabik presne pre moje auto, ale je fialovy, to OEM ani omylom ..

zas su adaptery a adaptery, jasne ze to nie je 5mm hruby nerezovy profil s navarenymi 4 maticami.. tie adaptery su pevnejsie ako samotne hlinikove otoce, v tom by problem nebol. Problem su uz samotne do oci bijuce velke brzdy. Ale asi by stacilo, sme v teme pneumatik a jazdim s tymi brzdami na celorockach, takze vieme aky performance mi realne treba :D
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Mišo : Dá sa kúpiť aj za 2000€ nebudú to AP a možno nebudú ani plávajúce, ale o tom tu bez tak nie je reč... Nikto tu také kupovať nejde
Najlacnejšie bývajú kity D2, tie neznačkové nepočítam.

K tomu stabíku, akože kvôli farbe? Naša firma má aj práškovnu a dosť často si tam nechávajú napráškovať seriové stabiky a teraz ich majú na STK vyhodiť lebo sú napráškované do farby lebo seriové sú čierne a hrdzavé za tie roky?

K brzdám - jasné ked praskneš na auto brzdy väčšie, že je jasné že tam nemajú čo hladať (minimálne podla loga Porsche), lebo su MEGA velké tak pochopitelne na to bude technik prihliadať a dosť pravdepodobne to nepustí
Tehlica vs adaptér vs brzda, výkonnejšia brzda môže spôsobiť to že sa brzda utrhne aj s adaptérom z tehlice, pretože na úchyt v tehlici / na skrutky pôsobí daleko väčšia "páka" ako ked tam je pôvodný a podstatne menší kotúč.
Odborne sa tomu hovorí že na skrutky pôsobí https://www.dopocitej.cz/strizna_sila.html
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa materik »

Otazka k uskladneniu letnych pneu, v pivnici mame cca 25° - teplovod. Je to OK na pneu, alebo uz je to prilis? Nety odporucaju do 15°.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

je to este vpohode
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Asi to je v poho, ked na nich cele leto prazi 40stupnove slnko :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"