COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6770
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

lenze igor mysli srdcom a on ma v ociach 80 rocnu babku ktora umiera na koronavirus a ti mladi vsak sa nejak vynajdu, ved hlavne je byt zdravi... :facepalm:

problem je, ze na tie opatrenia nema ani stat, a ked to kompenzuje kazdej restike peniaze budu chybat inde - zdravotnictvo, skolstvo, dochodky, you name it a opat to bude stat zivoty. jednoducho niekedy si treba urobit matematiku a povedat si ze stabilne zamestnanie 35 rocneho otca ktory zivi manzelku, deti, financne vypomaha rodicom ma vyssiu cenu ako smrt 10 babiek ktore by do 3 rokov umreli tak ci tak.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Vsak ale prave preto treba otvarat vsetky prevadzky, ktore su schopne dodrzat existujuce kriteria. Je predsalen rozdiel, ak zachranujes restauracie, kinda, divadla a hotely; alebo okrem nich zachranujes aj papernictva, obchody so oblecenim, topankami, predajne autosuciastek ci pneumatik atd.

A ak sa ludia momentalne nenakazia v galanterii, tak sa nenakazia ani v papiernictve. Ak nas na jednej strane Igor chvali za dodrziavanie pravidiel, tak nas na druhej strane nemoze mat za nepricetnych debilov, musi si vybrat.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

faugusztin napísal: Št 09. Apr, 2020, 16:59Ak chce tvrde opatrenia na zabranenie sirenia virusu, tak ...
Veľmi trefný bol od teba tento post. Dosť sa mi páčil pohľad na vec : viewtopic.php?p=1498209#p1498209

... ale s nejakým krachovaním ekonomiky tu dosť imho stresuješ a strašíš. Republika fakt za mesiac, ani za dva, ani za tri určite nekľakne zato, že niekto nepoplatil nájom alebo skrachovalo papierníctvo. Veď väčšina republiky stále dobre funguje.

Ak sa nemýlim tak odvody (aspoň za apríl) zamestnávatelia platiť vôbec nemusia. A peniaze na výplaty, ktoré boli schválené už ani neviem kedy, ešte len PRVÝKÁT dostanú o týždeň. Ešte v podstate zamestnávateľom tie peniaze ani neprišli a už pomaly umierajú. A aby som nehádzal všetkých do vreca, tak sú aj nové firmy a aj zadĺžené firmy - to beriem, ale ako sorry, keď si nejaká firma mimo týchto výnimiek nedokáže poradiť ani s mesačným výpadkom financií, tak je niečo zle. Dupľom, keď v podstate 90 percent výdavkov má odpustených/zaplatených. To isté platí o zamestnancoch. Človek čo si nevie našetriť na krízové veci, tak ako,... Ale to by sme nemuseli dávať na prvé miesto čo si o nás niekto myslí, a kupovať najlepšie toto a tamto, a rozhadzovať, že? A potom žiť z ruky do huby,...
.
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3596
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Mame tam Igora ktory to povedzme prehnal s opatreniami.. ale je to dobre, lebo sme ich realne zaviedli, cize vidime ako to skodi ekonomike a ludom to zere aj tie posledne nervy co im este ostali za tie tyzdne z toho vsetkeho.

Cize vidime ked sme, kde to smeruje - Igor niektore veci proste pohnojil.

Mame tu Sulika, ktori chce zmiernovat obmedzenia do urcitej miery, resp. chce najst ten zlaty stred, ktori bude chranit ludi v maximalnej moznej miere a ekonomiku na strane druhej - o par dni az tyzdnov si myslim, ze Ti dvaja najdu spolocny kompromis a ze si dufam prestanu posielat cez facebook zamilovane statusy.

Su krajiny kde to s opatreniami na zaciatku pohnojili a teraz upratuju nasledky. My sme to zobrali z opacnej strany, kde nam tie obmedzenia skodia viac ako samotna Corona, o pol roka sa mozno zhodneme ze to bolo mensie zlo.

Moj osobny nazor - vzdy lepsie podchytit problem na zaciatku aj ked nemotorne a drasticky bez chirurgickej presnosti - pretrpiet par tyzdnov a tak sa postupne dostavat do normalu ako skoncit v ITA, USA a pod a v konecnom dosledku sa skor ci neskor oni dostanu/dostali tam kde mi lebo MUSIA, my sme nemuseli a neskor mozeme uvolnit opatrenia lebo sme na zaciatku boli proste prisnejsi...
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
IVNAtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Št 19. Nov, 2015, 00:01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa IVNAtor »

Podme sa zamysliet . Zrusime vsetky opatrenia . Zdochne nam 5-10% obyvatelska (Skor 10% v pripade slovenska) a ti co sa budu 3-4 tyzdne liecit budu docasne nahradeni robotmi :rofl: Po mesiaci dvoch totalne mrtvej ekonomiky (lebo nam zrazu ochorie s horuckami 70% percent firmy a budu to musiet vylezat) si zatlieskame ze aspon sme nezabili ekonomiku :D Ja som za tieto drasticke opatrenia sice par zebrackych polokrachnutych firiem/zivnostnikov narieka ale presne na toto su krizy ocistit ekonomiku od chorych, skazenych, nehospodarnych firiem/zivnostnikov. xP
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Leon napísal: Št 09. Apr, 2020, 17:30... ale s nejakým krachovaním ekonomiky tu dosť imho stresuješ a strašíš. Republika fakt za mesiac, ani za dva, ani za tri určite nekľakne zato, že niekto nepoplatil nájom alebo skrachovalo papierníctvo. Veď väčšina republiky stále dobre funguje.
Momentalne tieto prevadzky stoja uz mesiac, s nulovym prijmom. To co popisujem je situacia, ak bez prijmu budu aj dalsi 1-2 mesiace - a podla toho ako sa vyjadruje Matovic to vyzera minimalne na zachovanie aktualneho stavu do jula. Fakt si myslis, ze ti dovtedy minimalne polovica maloobchodu neskrachuje s nulovymi prijmami a s nakladmi na urovni tisicov euro kazdy mesiac ? Fakt si myslis, ze kazdy maloobchod ma rezervy na urovni aspon 10-20 tisic euro ? Uvery z banky teraz nedostanu, kedze maju nulove prijmy.

A ja hovorim hlavne o malych obchodikoch, kde mas typicky majitela, pripadne maximalne 1-2 zamestnancov. Pretoze velka cast maloobchodu su taketo male firmicky/SZCO.
IVNAtor napísal: Št 09. Apr, 2020, 17:46 Podme sa zamysliet . Zrusime vsetky opatrenia . Zdochne nam 5-10% obyvatelska (Skor 10% v pripade slovenska) a ty co sa budu 3-4 tyzdne liecit budu docasne nahradeni robotmi :rofl: Po mesiaci dvoch totalne mrtvej ekonomiky (lebo nam zrazu ochorie s horuckami 70% percent firmy a budu to musiet vylezat) si zatlieskame ze aspon sme nezabili ekonomiku :D Ja som za tieto drasticke opatrenia sice par zebrackych polokrachnutych firiem/zivnostnikov narieka ale presne na toto su krizy ocistit ekonomike od chorych, skazenych, nehospodarnych firiem/zivnostnikov. xP
Nikto nehovori o tebou popisovanej situacii - ani ja, ani Sulik, ani Remisova. Znova, ako som popisal - preco moze byt otvorena galanteria pri splneni podmienok 1 zakaznik/25m2, dezinfekcia, rukavice, pricom povedzme papiernictvo pri splneni identickych podmienok musi byt zatvorene ? Je rozumne, ak su zatvorene prevadzky, ktorych zmysel je stretavanie ludi (restauracie, kultura, sport, turizmus). U zvysku ale obmedzenie dava nulovy zmysel. Ak splnaju hygienicke podmienky, tak nech su otvorene.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Leon napísal: Št 09. Apr, 2020, 17:30
... ale s nejakým krachovaním ekonomiky tu dosť imho stresuješ a strašíš. Republika fakt za mesiac, ani za dva, ani za tri určite nekľakne zato, že niekto nepoplatil nájom alebo skrachovalo papierníctvo. Veď väčšina republiky stále dobre funguje.

zacni podnikat a potom sa mozeme pobavit :)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

faugusztin napísal: Št 09. Apr, 2020, 17:58s nakladmi na urovni tisicov euro kazdy mesiac
faugusztin napísal: Št 09. Apr, 2020, 17:58A ja hovorim hlavne o malych obchodikoch, kde mas typicky majitela, pripadne maximalne 1-2 zamestnancov. Pretoze velka cast maloobchodu su taketo male firmicky/SZCO.
eh ? A aké majú teraz náklady v radoch TISICOV eur prosím Ťa ? Vysvetli mi to. Keď momentálne nemusia platiť odvody a platy im zaplatí štát ? Zamestnanci majú sedieť momentálne doma na riti a obchod zatvorený.

Shajek : ty buď kvotuješ zlú časť alebo neviem ... Ak si nato stále mienil reagovať a bavíme sa o momentálnej situácii - pozatvárané to čo je teraz, tak štáť fakt za 3 mesiace nekrachne. :D
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

najsmutnejse je na tej ekonomike, ze silne podniky stratia konkurenciu.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5883
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Ja si myslím že podcenili nutkanie Slovákov cestovať. Nemám štatistiky, ale vyzeralo to tak že napriek tomu že bol vyhlásený zákaz cestovania okrem výnimočných prípadov tak ľudia cestovali rovnako ak nie viac ako obyčajne, predpoklad bol že sa bude cestovať menej, však bol vyhlásený zákaz. Vzhľadom k situácii sa na štátny aparát relatívne rýchlo prispôsobili nečakanej situácii. Vôbec to nevidím tragicky, práve naopak, bol som príjemne prekvapený rýchlemu prispôsobeniu sa situácii. Kecy v TV sú len to, kecy v TV. Že ľudia nadávajú je očakávané, ľudia nadávajú aj keď dostanú pokutu za objektívne jednoznačné porušenie zákona. Nie na seba že porušil, ale na tých policajtov že si dovolili ich pokutovať.

Čo sa ekonomiky týka tiež som za postupné uvoľňovanie, ale Slováci svojim správaním naopak poskytujú muníciu ľuďom čo sú skôr za ďalšie sprísňovanie pravidiel, viď masívny exodus Blavákov v utorok. Ako sa hovorí môžme si (kolektívne) za to sami.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Leon napísal: Št 09. Apr, 2020, 18:14eh ? A aké majú teraz náklady v radoch TISICOV eur prosím Ťa ? Vysvetli mi to. Keď momentálne nemusia platiť odvody a platy im zaplatí štát ? Zamestnanci majú sedieť momentálne doma na riti a obchod zatvorený.
Velkou polozkou, doteraz s nulovym riesenim zo strany statu je prenajom priestorov predajne. Velka cast obchodov a restauracii nepredava vo vlastnych priestoroch, ale v prenajatych. K tomu mas este energie (nie vzdy sa daju znizit zalohove platby na nulu).

Napriklad v priestoroch firmy kde robim od 12. marca nebol asi vobec nikto (vsetci su homeoffice, maximalne si tam sef dobehol pre nejake doklady), ale za prenajom priestorov firma plati tisicky euro mescane. A rovnako ich plati kopec obchodikov, ktore si priestory obchodu prenajali.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

Myslel som si, že automaticky vyštartuješ iba s týmto jedným argumentom. Navyše s firmou ktorá naďalej pracuje, ale kvôli opatreniam z domu. To neznamená nulové obraty (= platiť priestory je z čoho) a určite, ak by som sa spýtal, to nebude 1-2 zamestnanci.

V Košiciach na HLAVNEJ stojí 100 štvorákov okolo 1000€. (vyhľadal som si to lebo som nevedel, preto som sa Ťa pýtal) To niesú žiadne TISÍCE. A tetuška v papierníctve alebo obuvníctve v nejakej miestnôstke niekde mimo, toľko neplatí už určite.

Proste si mi len potvrdil čo som vravel, akurát si si vybral svoj príklad, ktorý tu ani nepasoval.
.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa GABO »

Leon ale ty si úplne mimo ... vidno, alebo si aspoň myslím, že si v živote na SK nepodnikal (NA SK aby si to neprepozrel). Poprvé aktuálne je odbyt riadne dole a môžeš pracovať aj z hornej dolnej, prípadne mať home office u bezdomovca pod mostom-myslím na náklady. Aktuálne X zamestnancov aj na home office má možno polovičný výkon a s tým nič nespravíš pretože veci spojené s koronou (deti a učenie doma atď). Bežná firma, ktorá podniká na SK a snaží sa rozvíjať ... investuje veľa a defacto prvé roky žije na dlh proste má náklady, berie si úvery, často čerpá kontokorent a do toho príde takáto "bomba". Ak si zoberiem, že firma mala nejaký plán a investovala (každá normálna sa proste snaží rozvíjať a investuje...niektoré viac rizikovo, ale proste to je "normálna vec" doby v ktorej žijeme) je platcom DPH mesačným - a zrazu máš prepad o 50 percent atď atď...rozhodne prežiješ tak mesiac, potom idú von ľudia...a to som nenapísal o tom koľko externých faktorov Ťa ovplyvňuje - meškajúce zásielky /kuriéri toho majú ako nasrané, neriešia absolútne reklamácie resp. také DPD napríklad nám 3 týždne nevie odpísať a doriešiť nedoplatené dobierky a to som sa už vyhrážal nezaplatením faktúry ... ich prístup katastrofa lebo nezvládajú nápor a bordel okolo). A takých vecí je aktuálne spústa ... napr. jedinci, ktorí si myslia že majú len práva a máme demokraciu ...ale POVINNOSTI majú v hrubom čreve (nečítajú podmienky, neuľahčujú to. ).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

GABO napísal: Št 09. Apr, 2020, 19:07investuje veľa a defacto prvé roky žije na dlh proste má náklady, berie si úvery, často čerpá kontokorent
Leon napísal: Št 09. Apr, 2020, 17:30A aby som nehádzal všetkých do vreca, tak sú aj nové firmy a aj zadĺžené firmy - to beriem
:-) :-)
.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

jasne ze som zle quotol, al pochopil si to.

A k tvojmu poslednemu prispevku .... este raz, nepodnikal si, nepodnikas - nevies a absolutne netusis ako funguje firma zvnutra, co vsetko, ake procesy sa deju ... tak je jasne, ze nemozes pochopit dopady na tie firmy. Ver mi, ze firmy ktore v zivote nemali dlh, nemaju pozicky, su v srackach ... nevravim ze sa polozia za mesiac, ale tecie im do topanok

Ale chcel by som ta poprosit, kym si nemal tie topanky obute, nevyjadruj sa na margo tychto veci, ked nevies ako funguju, a vyvracias to tvojimi domienkami a 100 stvorakmi za 1000e, prid napriklad do BA a zozen si "kancelarske" priestory ktore nevyzeraju ako chliev, toboz uz nehovorim o "lukrativnych" priestoroch
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345

Návrat na "Debata o všetkom"